„Polska od zarania była krajem wieloetnicznym…” Muzeum Polin i ŻiH jednym głosem z totalną opozycją ws. kryzysu na granicy z Białorusią

Za: Facebook - Muzeum Polin
31

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa w najlepsze. Białoruskie służby dowożą nielegalnych migrantów na granicę z Polską i wskazują im miejsca, w których mogą przedostać się do naszego kraju. W odpowiedzi na to polska Straż Graniczna zbudowała zasieki wzdłuż całej granicy i buduje płot. Ponadto na terenach przygranicznych obowiązuje stan wyjątkowy. Decyzji rządzących o niewpuszczaniu forsujących granicę migrantów nie podziela totalna opozycja, a także Muzeum Polin i Żydowski Instytut Historyczny. W tej sprawie wystosowano oświadczenie, któremu na pewno przyklaśnie Aleksander Łukaszenka i totalna opozycja.

Przedstawiciele Muzeum Polin i ŻiH odczytali oświadczenie ze stanowiskiem ws. forsowania polskich granic przed budynkiem muzeum zbudowanego na kościach polskich ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Warschau. Wcześniej Muzeum wzywało do wspierania zbiórki na rzecz nielegalnych migrantów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Treść oświadczenia Muzeum Polin i ZiH:

Z niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-białoruskiej, na której od kilku tygodni rozgrywa się dramat osób zmuszonych do opuszczenia swoich ojczyzn – z powodów politycznych lub ekonomicznych.

Rozumiemy wymiar polityczny sprawy i dostrzegamy, że Polska stała się w tym przypadku ofiarą działań sąsiada. To problem, który należy rozwiązać na gruncie zabiegów dyplomatycznych. Budujące, że nasz kraj znajduje w tym wsparcie Unii Europejskiej. To wszystko nie może przysłonić faktu, że wydarzenia na granicy mają także wymiar etyczny. Dziejąca się tam katastrofa humanitarna domaga się reakcji.

Muzeum POLIN jest instytucją poświęconą tysiącletniej obecności na tych ziemiach mniejszości: społeczności polskich Żydów. Społeczności, która właśnie w Polsce została przyjęta, gdy szukała schronienia przed prześladowaniami a następnie przez stulecia pomagała budować jej pomyślność i dobrobyt. Polska od zarania była krajem wieloetnicznym i warto szukać w tym dziedzictwie inspiracji.

Jako przedstawiciele Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, instytucji powołanych do budowania porozumienia i szacunku między ludźmi różnych kultur, religii oraz światopoglądów, nie możemy pogodzić się z faktem, że szukający dziś schronienia, cierpiący głód i choroby uchodźcy często nie mogą liczyć na odpowiednią pomoc. Zdecydowana większość z tych osób, a z pewnością wszystkie dzieci, nie są winne położenia, w którym się znalazły. Nie możemy odwracać wzroku od ich dramatu.

Apelujemy do władz różnych szczebli o znalezienie rozwiązania, które położy kres kryzysowi humanitarnemu. Do ludzi dobrej woli kierujemy natomiast prośbę o wsparcie rzeczowe i materialne dla uchodźców za pośrednictwem organizacji społecznych czy charytatywnych (którym równocześnie bardzo dziękujemy za ich wspaniałe zaangażowanie).

W imieniu Stowarzyszenia ŻIH i Muzeum deklarujemy, że i my będziemy te organizacje oraz inicjatywy aktywne wspierać – pod apelem podpisali się Zygmunt Stępiński Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Piotr Wiślicki Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Przeczytaj także:

Policja współpracuje z Muzeum Polin! Odbywają się regularne szkolenia na temat antysemityzmu i relacji polsko-żydowskich

Śmiercionośny plan: Świat zniszczyć multikulturalizmem, a w kraju zbudować szowinistyczne getto

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  problem etniczny to jest w Palestynie

 2. Bury mówi

  Nieszczęściem dla Polski jest zażydzone polactwo a szczególnie młode,nebolszewickie pokolenie,skażone
  zafałszowaną historią Najjaśniejszej Rzeczpospolitej

 3. Zbyszek mówi

  Jajcarze: „wspolnie budowali dobrobyt” sluzac okupantom niemieckim, bolszewikom chyba w kazamatach UB. Moze brata Michnika nie bylo, to nasz wymysl?

 4. ? mówi

  „Os Zarania” – zaranie to chyba bylo 2 tys lat temu w kraju nad Sara a nie nad Wisla.

 5. verizanus mówi

  Ciekawe czy już trzeba w to wierzyć pod sankcją karną? 😉

 6. Repatriant mówi

  czy można zidentyfikować to żydło i gojów z publikowanego fotopolin?

 7. Zbigniew mówi

  A kiedy byli za Polska – nigdy, zawsze przeciw, wiec nic nowego nie robia.

 8. AntyPO✡PiS mówi

  Przecież to jedna i ta sama familia, czyli Ukraińcy i żydokomuna z PZPR, SB , WSI oraz ich resortowe pomioty. Oni antypolonizm i nienawiść do polskich Katolików wyssali już z mlekiem matki.

 9. W K mówi

  Gdy Polacy zaczną rządzić Polską, w tym muzeum będzie wyświetlany film: ,,Powrót do Jedwabnego”. To miejsce stanie się centrum zwalczania antypolonizmu. Antypolonizm STOP!

 10. MAREK mówi

  Zamaskowana antypolska żydokomuna ze zdjęcia kłamie i knuje przeciwko Polsce i Polakom!

  Jakoś dziwnie wszyscy zapomnieli o pogróżkach żydów! Pogróżki, które jak zwykle zostały oparte na kłamstwie i oszczerstwie w stosunku do Polski i Polaków.

  Warto przypomnieć oszczerczą wypowiedz MSZ Izraela Lapida „Dawno minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez konsekwencji”, jakoś dziwnie ta wypowiedz, zbiegła się z atakiem na wschodnią granicę Polski oraz zmasowaną ofensywą lewackich urzędasów-pasożytów z UE przeciwko Polsce.

 11. anonim mówi

  W K gdy Polacy przepędzą z kraju agenturę wpływu-wroga wewnętrznego jaczejkę szwabską, żydowską i ruską, to obowiązkowo dzieci i młodzież w szkołach należy uczyć dosadnio poprzez film, jakie fatalne w skutach były decyzje Kazimierza Wielkiego, zeby sprowadzić do Królestwa Polskiego to talmudyczne szowinistyczne plemię. Należy pokazać draństwo tego plemienia: łupienie polskich chłopów, knucie spisków z wrogami, mordy rytualnena chrześcijańskich dzieciach, przejmowanie podstępem majątków, wspieranie zrywania sejmów. Jakieś pojedyńcze przypadki pozytywych relacji polsko-zydowskiej nie mogą zasłonić zasadniczego tła łajdactwa tego przewrotnego plemienia.

 12. czarny mówi

  Żydostwo było zawsze za destabilizacją Polski, a nawet wymazania naszego kraju z mapy świata i ustanowienia w nim Judeopolonii, to ich postawa zupełnie mnie nie dziwi.

 13. Hammurabi mówi

  „Pomagała budować jej pomyślność i dobrobyt”… Przecież oni sami nie wierzą w to co plotą.
  A tak wogóle to ta „placówka” uzurpuje sobie prawa do zabierania głosu w sprawach kompletnie jej nie dotyczących, na zasadzie antagonizmu wpisanego w jej genotyp. Mam nadzieję, że byt tej „placówki” w obecnym antypolskim wydaniu niebawem się zakończy i zacznie się w niej pokazywać tą tysiącletnią prawdę o historii tych „uchodźców”, by była gorzkim memento dla przyszłych pokoleń Polaków!

 14. George mówi

  Jeśli żydowskie serduszka są takie czułe na los migrantów nasyłanych na nasz kraj, to niech zaapelują, żeby przyjął ich Izrael. To by się działo!

 15. Hshshsj mówi

  A czy Muzeum Polin wie że Polacy nie lubią żydów? Nie znosimy was, to że tolerujemy to do czasu, jak się zaczniecie panoszyć to was wywalimy na zbity pysk z naszego kraju, to My tu rządzimy nie żydzi, kapisz?

 16. . mówi

  Ta budowla i jej dzialalnosc na grobach warszawiakow jest jch wlasciwym swiadectwem – tej wieloetnicznosci: zero uczuc, jakiejs refleksji nad ta swoja wieloetnicznoscia.

  Nienawidzili powstania Polski, starali sie zrobic wszystko przeciw (tak jak teraz) zablokowali doplyw kapitalu na rozwoj przemyslu a teraz chca pieniedzy za to, ze IIRP nie miala sily sie bronic.

  I zbieraja sie przeciw Polsce na terenach kazni Pilakow, robia sobie selfe z minami jakby ktos ich skrzywdzil.

  To jest jakis horror, zero czlowieczenstwa.

 17. ? mówi

  Przedtem chyba to zombie ………… trzymalo napis Konstytucja?

 18. Ewa-Maria mówi

  Żydostwo niech się nie wp….do spraw polskich. Wara wam od tego. Zajmijcie się sytuacja w Strefie Gazy i losem Palestyńczyków. Żyjecie jak te pasożyty, kosztem innych.

 19. ? mówi

  Dlaczego na swiezym powietrzu, na duzym terenie te „ludzie” maja takie duze maski na gebodolach?

 20. ? mówi

  Z Czech dobre wiesci.

  Babis z ta swoja emerytka z TSUE i Javrowa zbytnio nagieli pale w sprawie Turoszowa, przestraszyli Czechow, ze z nimi moga tak samo postepowac i kilka afer wyjdzie na wierzch, bedzie co czytac.

  Mam nadzieje, ze skonczy babis na jachcie na morzu Srodziemnym poza czeska jurysdykcja – tak jak kiedys Krauze

  Mam nadzieje, ze tak samo stanie sie z tym wieloetnicznymi UBekami.

  Przydalaby sie kolekcja zdjec takich wieloetnicznych podobnych do tych ktorych wymienial Hammu – dluga lista wiadomosci

 21. ? mówi

  „”Hammurabi Mówi emu
  „Pomagała budować jej pomyślność i dobrobyt”… Przecież oni sami nie wierzą w to co plotą.””

  Gdyby wierzyliby w to co ich gebodoly gadaja, to wystepowaliby bez masek

 22. ? mówi

  Babis chyba zapomnial, ze pierwszy milion mozna zrobic zagarynajac drobna czesc schedy po duzym bankrucie.

  Ktos z Polski mogby przejac czesc jego handlu zywnoscia, jako zasadniczy dostawca – mysle, ze jest kilku chetnych – po co im posrednik?
  Czesi mieliby taniej.

  Bylo juz takich, ktorzy wdali sie w polityke i skonczyli w skodzinie, niecalkiem nowej.

  Kto zapewnia Tuskowi stado ochraniarzy, tesciowa?

 23. ? mówi

  Skad Tusk ma pieniadze na robienie „polityki” w Polsce?

  Za co zginal Lepper?

 24. W K mówi

  Polska od zarania była w Europie, a nie w Unii Europejskiej. POLEXIT.

 25. ? mówi

  Zeby nie Polska, to bylaby Unia Muzulmanska lub bolszewicka lub nazi – Unia Nazistowska, Soviet Union – sami Turki mowia, ze nie byloby lepiej niz w Turcji, albo gorzej – Mongol na malym koniku przyjechalby od czasu do czasu i scial kilku samorzadowcow.

  Dlaczego Tusk nie jest krolem Cyganow?

 26. . mówi

  „Od wiekow Polska byla wieloetniczna”

  od konca:
  Polin
  Bolszewiki i Ubecja
  Hitlerowcy z prawie cala podlegla Europa (Grecy tylko kredytowali „musieli”)
  Rosja Prusy, Austria – razem

  W tym wszystkim uczestnicy selfe na zwlokach pomordowanych Warszawiakow – bardz wrazliwi niby ludzie

 27. Jaroslaw mówi

  Moze glinski przestanie finansowac ten instytut klamstwa i to muzeum sciemy a najlepiej rozpedzic to na 4 wiatry

 28. ppp mówi

  nie wiedziałem że w sprawach zasadniczych obronności Polski decydujący głos mają mędy z muzeum polin i zgrzytki z żih… a tak na serio: WYP… mordercy palestyńskich dzieci, nie macie tu nic do gadania, żYDKI

 29. alojz mówi

  Owszem, wieloetniczna była jak sięgała od Dźwiny do Krymu, a i wtedy mniejszości arabskiej nie było. Stalin z kolegami okroił Polskę wzdłuż linii Cursona specjalnie po to aby wieloetniczna nie była.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.