Polska, Litwa i Ukraina utworzyły Trójkąt Lubelski. Czaputowicz: „Będziemy w stanie realizować nasze cele”

ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Polski i Litwy/ fot. Twitter
4

We wtorek (28.07.2020) odbyło się w Lublinie spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy. Po spotkaniu minister Jacek Czaputowicz poinformował, że utworzono Trójkąt Lubelski, który ma stanowić format współpracy trójstronnej, a ministrowie umówili się na regularne spotkania.

– Dzięki wdrożeniu odpowiednich mechanizmów współpracy będziemy w stanie realizować nasze cele, jakim jest trwałe zaangażowanie w rozwój Partnerstwa Wschodniego, skuteczna walka z pandemią koronawirusa, mocne poparcie dla europejskich i euroatlantyckich aspiracji Ukrainy, a także związków tego państwa i współpracy tego państwa z Inicjatywą Trójmorza – podkreślił szef polskiego MSZ. Zapowiedział, że współpraca będzie też obejmować dziedziny ekonomiczne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czaputowicz przypomniał o współpracy parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy i o brygadzie polsko-litewsko-ukraińskiej LITPOLUKRBRIG, która „jest przykładem udanej, długofalowej współpracy w ramach wschodniej flanki NATO”. Następnie ministrowie udali się z wizytą do jednostki.

Globkurier [CPS] PL

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

„Polaków zaciągali do band, a następnie mordowali pod Lwowem.” Alicja Heflich ze Lwowa wspomina zapomniane ukraińskie ludobójstwo [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Jakieś cele realizują ale na pewno nie cele Narodu Polskiego.
  Do obejrzenia polecam film na kanale emisjatv ze Zbigniewem Modrzejewskim “Dokąd zmierzamy? Czy w Polsce jest jeszcze naród?”

 2. gość mówi

  Jak można zawierać sojusz wojskowy z największym wrogiem Polski? Filobanderyzm PiSu nie zna granic.

 3. W K mówi

  Ukraina się rozpadnie, tzn. Węgry, Rumunia, Mołdawia, Rosja odzyskają swoją ziemię. Co do Polski pewności nie mam.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.