Polska Izba Hotelarzy rozpoczyna akcję „Otwieramy na majówkę”. Obiekty noclegowe będą oferować usługi lecznicze

fot. pixabay
4

Pomimo spadku liczby zakażeń rząd nie wprowadza luzowania obostrzeń i nie pozwala na otwarcie hoteli podczas majowego weekendu. W związku z działaniem władz uniemożliwiającym funkcjonowanie branży Polska Izba Hotelarzy rozpoczęła akcję „Otwieramy na majówkę”, której celem jest masowe przebranżowienie obiektów noclegowych na miejsca korzystania z usług leczniczych. PIH oferuje wsparcie prawne przy przekształcenia obiektów noclegowych w obiekty wykonujące działalność leczniczą, paraleczniczą oraz fizjoterapeutyczną.

 – Fundamentem naszej inicjatywy „Otwieramy na majówkę” jest Bezpieczna Gościnność Usługowa. Jest to kodeks najlepszych praktyk zachowania reżimu sanitarnego w obiektach noclegowych. Kodeks Bezpieczna Gościnność Usługowa został opracowany na podstawie wytycznych GIS oraz lekarzy wirusologów – czytamy na stronie Izby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wychodzimy z założenia, że w tych trudnych czasach hotele mogą leczyć oraz mogą pełnić bardzo ważną rolę w systemie prewencji zdrowia publicznego. Poprowadzimy hotelarzy przez proces przeorientowania się na obiekty świadczące usługi para-medyczne i lecznicze – deklaruje prezes zarządu PIH, Marek Łuczyński.

– To nie jest akcja tylko na majówkę. To szansa na egzystencję dla hoteli na czas w trakcie i po pandemii. Wierzymy, że hotelarze mogą pomóc polskiemu rządowi w poszerzeniu bazy rehabilitacyjnej dla m.in tzw. ozdrowieńców, którzy wymagają specjalistycznego leczenia/rehabilitacji. Docelowo pakiety/turnusy rehabilitacyjne w hotelach medycznych oraz w hotelach świadczących usługi para-medyczne według Polskiej Izby Hotelarzy powinny zostać refundowane przez NFZ. Tego typu praktyki mają już miejsce w Niemczech – informuje Łuczyński.

Źródło informacji i cytatów: polskaizbahotelarstwa.pl, waszaturystyka.pl

Zobacz też:

Rzeszów stanie się strefą wolną od lockdownu, jeśli Grzegorz Braun wygra wybory na prezydenta miasta [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Halina mówi

  Brawoooo!!! Gonić zbrodniarzy na ludzkim zdrowiu! I nie BAĆ się ich

  1. Matka mówi

   Coś ci się zdrowo p….ło, Haina (nie pierwszy raz). “Zbrodniarze na ludzkim zdrowiu” (pomijam bełkotliwą formę twojego sformułowania) to byli tacy, co to promowali akcje typu OtwieraMy. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przez nich zmarło, licząc zarówno chorych na Covid, jak i ofiary paraliżu służby zdrowia w wyniku Covid, który też pośrednio spowodowali. I umrze jeszcze więcej ludzi, bo wielu, kiedy niektórzy radośnie pojadą sobie na majówkę, leży w szpitalu w ciężkim stanie, pod respiratorami, umierając w ilościach 600-700 dziennie.

  2. Maciej mówi

   @tow. “Matka”

   Towarzyszko, czyli teraz czeka nas jakaś kolejna fala totalnej zagłady przez tłum Żydów tańcujących ostatnio bez żadnych ograniczeń na Lotnisku Chopina w Warszawie. Pewnie w związku z tym kabalarz Niedzielski alias “Minister Zdrowia” zaczyna już wieszczyć czwartą plandeniczną falę śmiercionośnego covida.

 2. Szarik mówi

  Nie wiem czy polski rząd wyciągnie wnioski ze swoich błędów, a prawicowe media poprą akcję hotelarzy i restauratorów. Nie tak dawno temu, bracia Karnowscy i red. Tomasz Sakiewicz z Przyjaciółmi wyszydzili panią Jandę i innych artystów, że się zaszczepili poza kolejnością, zamiast wykorzystać ich strach do promowania szczepień. Przecież obywatele cenią artystów i chcielibyśmy być tacy jak oni. Prawicowe gazety prześcigiwały się w szyderstwach i moralizatorstwie, bo bez kolejki, a przecież wszyscy powinni stać grzecznie w kolejce jak za PRL po papier toaletowy. Dziś zaczyna brakować chętnych i szczepionki się marnują, politycy chcą karać tych co się nie chcą szczepić, a zsinteresowanie i czytelnictwo Sieci, Gazety Polskiej i UważamRze spada.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.