Polska gotowa na III wojnę światową? Dr Sykulski komentuje słowa premiera

Dr Leszek Sykulski
2

Polityczna i ekonomiczna konfrontacja mocarstw nabiera tempa. Tak jak wielokrotnie w historii w centrum walki innych potęg znajduje się Polska. Z jednej strony od kilku miesięcy trwa inwazja imigrantów pochodzących z Bliskiego Wschodu, którzy z terytorium Białorusi próbują przedostać się na teren Polski, Litwy i Łotwy, a rozwiązania problemu nadal nie widać. Obie strony “okopały się” na swoich pozycjach i nie zamierzają szukać politycznego rozwiązania sukcesu. Dodatkowo eksperci przewidują, że wobec uszczelnienia granicy z państwami członkowskimi Unii Europejskiej, fala imigrantów skieruje się z Białorusi przez Ukrainę do Polski.

Jednocześnie nastąpił nagły wzrost cen surowców energetycznych, za co niektórzy politycy obwiniają protektora Aleksandra Łukaszenki, czyli Władimira Putina. Niezależnie od uwarunkowań politycznych, rosnące ceny gazu i ropy mogą pogłębiać niepokoje w Europie, dokładając do problemów związanych z trwającą pandemią, masową imigracją i uwarunkowaniami politycznymi niepokoje gospodarcze, gdyż kryzys energetyczny nadchodzącej zimy może dotknąć każdego mieszkańca kontynentu.

Dodatkowo Polska znajduje się znowu w stanie ostrego konfliktu ze strukturami Unii Europejskiej. Oprócz sprokurowanego przez Czechy prawnego sporu wokół kopalni węgla brunatnego w Turowie, nadal na arenie politycznej roztrząsana jest kwestia mitycznej “praworządności” – zgodności reform polskiego sądownictwa z unijnymi traktatami (podstawę działań Komisji Europejskiej zakwestionował kilka tygodni temu polski Trybunał Konstytucyjny). Teraz Unia grozi Węgrom i Polsce odebraniem pieniędzy z tzw. “Funduszu Odbudowy”.

Na pytania o sytuację międzynarodową i pozycję Polski w rozgrywce europejskich potęg odpowie w kolejnym odcinku cyklu “Dokąd Zmierzamy?” dr Leszek Sykulski.

Źródło: eMisjaTv

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. macius mówi

    Rosną ceny gazu i ropy a my kopalnie zamykamy i wszystko na gaz i ropę przestawiamy 🙂 Loże rządzą w PL!

  2. anonim mówi

    To niestety dzialanie zydostwa amerykanskiego, ktore ma na sznurkach marionetke prezydenta USA zdememencialego starca, ktory realizuje polityke lewactwa swiatowego. Zawsze gdy USA luzuje polityke wobec szwabow, oznacza to dla nas powane klopoty, tym wieksze bo w Polsce dziala agentura folksdojczy z zapleczem polityczno-spolecznym. Historia zatacza kolo i mamy podobna sytuacje jak przed II wojna swiatowa, kiedy w USA prezydentem byl zchorowany dziadek Roosvelt, ktory wykonywal wszystkie dyrektywy lobby zydowskiego. Wybuch wojny byl ich zdecydowana zasluga. To obrzydliwe plemie jak zwylke miesza w polityce z oplakanym skutkiem dka Polski. Zydostwo to najwieksza zaraza spoleczna wspolczesnej cywilizacji, przewrotna destrukcyjna banda dazaca do zniszczenia podstaw cywilizacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.