„Polska będzie wspierała Kijów”. Szef BBN o koncentracji rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą

szef BBN Paweł Soloch/ fot. prezydent.pl
17

W związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch odbył we wtorek (20.04.2021) rozmowę ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksijem Daniłowem. Soloch zapewnił, że Polska będzie wspierała Kijów, a prezydent Andrzej Duda będzie zabiegać o wspólne stanowisko wspólnoty transatlantyckiej ws. Ukrainy. – Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy popierać zdecydowane działania, które nie dopuszczą do eskalowania kryzysu przez Rosję – powiedział Soloch.

– Mój rozmówca przestawił ocenę sytuacji związanej z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy. Ukraina nie wyklucza, że demonstracja siły przez Rosję w każdej chwili może się przerodzić w bezpośredni atak, który może mieć na celu między innymi zdobycie dostępu do źródeł wody, której brakuje Krymowi. Informował też o działaniach dyplomatycznych, które Ukraina podejmuje w związku z sytuacją, jak spotkanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem – relacjonował Paweł Soloch.

Rozmowa dotyczyła także wydarzeń w obwodach ługańskim i donieckim, gdzie obywatele ukraińscy są zmuszani do przyjmowania rosyjskich paszportów jako warunku otrzymania pracy i świadczeń socjalnych. – Stawia to pod wielkim znakiem zapytania dalsze szanse procesu mińskiego, również z tego powodu, że prezydent Alaksandr Łukaszenka nie wydaje się osobą, która pełniłaby rolę neutralnego gospodarza ukraińsko-rosyjskich rozmów z udziałem Francji i Niemiec – podkreślił Soloch.

Soloch zaznaczył, że Ukrainie zależy na poparciu wspólnoty międzynarodowej, zwłaszcza NATO i UE, a także poszczególnych państw. – Najważniejszym sojusznikiem są tutaj oczywiście Stany Zjednoczone, ale mój rozmówca podkreślił też rolę Polski – powiedział szef BBN. – Będziemy zabiegać, by temat Ukrainy pozostawał wiodącym tematem na forum NATO – zwłaszcza w kontekście zbliżającego się szczytu – w ramach Unii Europejskiej czy chociażby OBWE – dodał.

SKLEP-WPRAWO.PL

Soloch zaznaczył, jego rozmówca podkreślał determinację Ukrainy do obrony suwerenności i integralności terytorialnej, wskazywał na transformację, jaką ukraińskie siły zbrojne przeszły od czasu rosyjskiej inwazji na Krym w 2014 roku, odwoływał się do solidarności międzynarodowej i starań Ukrainy o uzyskanie poparcia oraz zapewnił też o woli ścisłej współpracy zarówno z NATO jako całością, jak i poszczególnymi członkami Sojuszu. – Podkreślał też gotowość do fizycznego stawiania oporu, gdyby agresja nastąpiła – dodał szef BBN.

W środę (21.04.2021) Soloch poinformował, że prezydent Andrzej Duda zwołał odprawę z udziałem MON, dowódców wojskowych oraz szefów służb w celu omówienia aktywności rosyjskiej przy granicy z Ukrainą.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Białoruski sąd zlikwidował polską szkołę. Jako powód podano obronę interesów państwowych i społecznych

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Apeluję do wszystkich polskich żołnierzy aby nie dali się wciągnąć w tę żydo masońską układankę w postaci puzelka z podpisem: użyteczny dureń- polińskie mięso armatnie. Kto ma mózg widzi to: z jednej strony bezczelność żydowskich władz na Ukrainie (Tak, Ukraina jest rządzona podobnie jak Polska przez żydowską mafię), wspieranie banderyzmu, nacjonalizmu, podsycanie antagonizmów z jednoczesnym wymaganiem od kolegów polskich żydów afiramcji Bandery i innych bandytów Ukraińskich, którzy walczyli o wolną Ukrainę, ale byli jednocześnie zwyrodniałymi bandytami, podobnie jak Himmler. A więc obecnie trwa koncentracja wojsk rosyjskich, tylko i wyłącznie jako prewencyjna odpowiedź na plany żydo USraela na wzniecenie konfliktu na Ukrainie, gdzie żydowskie media zrobiona prowokację, czyli operację fałszywej flagi podniosą do ataku na Ukrainę, i najważniejsze, będą chcieli wciągnąc w to kogo się da. Daj Boże Putinowi stalowe nerwy na to wszystko. Już zajął prewencyjnie Krym, który chcieli przejąć amerykanie, zrobił ruch wyprzedzający. Teraz znowu żydzi mącą, aby skorelować wszystkie czynniki kryzysogenne. Planują na to lato mega kryzys finansowy, największy od lat dwudziestych, planują konflikt z Iranem i do tego jeszcze niepokoje w Donbasie. Wszystko po to aby cichcem dla Waszego „bezpieczeństwa” powprowadzać swoje chore pomysły związane z ograniczaniem ludziom wolności i próbą przejścia do nowoczesnej formy komunizmu, gdzie będą rządzić korporacje z marionetkowymi rządami. Będzie wąska elita finansowa , a reszta ma być góła i wesoła. Takie mają mokre sny nasi żydowscy mniejsi bracia w Jezusie.

  1. (po)ruta mówi

   Wszystko się zgadza przyjacielu oprócz jednego i najważniejszego – to żadni bracia w Jezusie, to plemię żmijowe, pasożydy, mordercy, czciciele belzebuba i dzicz chazarska !

 2. M. mówi

  Polscy Żołnierze nie idźcie na wojnę za banderowską Ukrainę ! ! !

  Na pierwszą linię frontu szef BBN z noblistką TOKARCZUK ! ! !

  1. Boguslaw mówi

   No wlasnie! Jemu pasuje wiadro na leb i jazda do okopu w czasie mrozu, deszczu i zawieji!
   Niech sie teraz wykaze, jaki jest dzielny dla slawy ukrainy!
   A z nas wszystkich! Nauczmy sie pokazac srodkowy palec i niech sie sami w swoim banderowskim sosie, pierdola!

 3. W K mówi

  Kijów niech odda Polakom Wołyń i Podole. Żaden Polak nie wspiera Kijowa i banderyzmu, no chyba, że jakiś samobójca, który lubi widły w brzuchu.

 4. On4 mówi

  Jestem po służbie w Lublińcu. Kocham mój kraj, ale odmówię walki po stronie Ukrów. Prędzej zgłoszę się do służby w armii rosyjskiej.

 5. Rafał mówi

  KOMPLETNY IDIOTYZM!!!! Owszem, niepodległa Ukraina jest w interesie Polski ( jako bufor ) ale niepodległa nie znaczy silna!!! Powinnismy odzyskać zrabowane nam Kresy a nie wspierać upadlińskich bandytów!!

 6. Aculeus mówi

  Jestem Polakiem, mieszkami, place podatki i wychowuje dzieci w Polsce i nie zycze sobie, aby w moim imieniu, mojej rodziny oraz znajomych, podzielajacych moje stanowisko, ten osobnik skladal polityczne deklaracje sprzeczne z moimi pogladami oraz interesem – moim oraz bliskich mi osob. Jezeli chce – to na front wschodni jako ochotnik. Jak on wypowiadac sie moze nie przedstawiciel wladz reprezentujacych wiekszosc spoleczenstwa polskiego, tylko kolaborant obcych interesow i kompradorski zdrajca probujacy wkrecic Polakow do ewentualnej wojny, do ktorej wiemy dobrze kto probuje nas wepchnac.

 7. Beata mówi

  W pierwszej kolejności w obronie swojej ojczyzny powinni wyruszyć obywatele Ukrainy pracujący na terenie Polski. Polscy żołnierze będą umierać za ich kraj!!? Dość już polskiej krwi zostało wylanej na tamtej nieludzkiej ziemi! Nie odpowiedzieli jeszcze za Wołyń. My obywatele polscy nie zgadzamy się na udział zbrojny polskich żołnierzy na Ukrainie. Wyjdziemy na ulice i będziemy protestować przeciwko tej wojnie!! Jedyne co w tej chwili mamy cennego to pokój w ojczyźnie. MÓWIMY NIE WOJNIE!!! Wiele osób zapowiada protesty w mszym kraju!

 8. anonim mówi

  Ale sobie powiedział stary politruk ze stajni dudusia. Idź i sam sobie walcz razem z byłymi kolesiami z LWP.

 9. Beata mówi

  W pierwszej kolejności w obronie swojej ojczyzny Ukrainy niech walczą jej obywatele którzy u nas w Polsce przebywają. Dość już polskiej krwi przelanej na tamtej nieludzkiej ziemi! Ukraina jeszcze za Wołyń nie opowiedziała ! Naród Polski nie zgadza się na udział Polskich żołnierzy w WOJNIE!!! Jak będzie trzeba to wyjdziemy na ulice !!!

 10. Polak mówi

  Dobrze. Wiemy że rządzą amerykańsko-żydowskie pachołki. Od dawna. A teraz dostaniecie powołanie na komisję by przelewać krew za upaińskich braci. I co wtedy?

 11. mario mówi

  Może wreszcie Putin okaże się pożyteczny i zakończy żywot tego banderowskiego i faszystowskiego tworu „państwowego” pod nazwą Ukraina.

 12. buhahhahaaa mówi

  ja tam za lwów ani warszawę umierać nie zamierzam. kapewu, świnie z wiejskiej?

 13. buhahhahaaa mówi

  wciągniecie nas w wojnę z ruskimi to was sam wystrzelam, ”politycy”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.