Policyjny nalot na wydawnictwo 3DOM. Poseł Braun upomina się o wolność słowa dla niezależnych publicystów i wydawców [WIDEO]

Grzegorz Braun/ fot. screen
13

W środę (31.08.2022) poseł Konfederacji Grzegorz Braun poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie o policyjnej akcji przeprowadzonej w siedzibie wydawnictwa 3DOM w Częstochowie. Na wniosek prokuratury funkcjonariusze dokonali przeszukania, a w charakterze „dowodów przestępstwa” zabrali komputer i koszulki z hasłem „Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków, Unii Europejskiej”.

Napis na koszulce to tzw. piątka Konfederacji przedstawiona przez Sławomira Mentzena podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Mentzen wyjaśnił, że kolejne elementy hasła oznaczają sprzeciw względem roszczeń do mienia bezspadkowego,  sprzeciw wobec promocji LGBT w szkołach, sprzeciw wobec aborcji, sprzeciw wobec wysokich i skomplikowanych podatków oraz sprzeciw wobec obecnej Unii Europejskiej.

Poseł Braun przypomniał, że w sprawie tego hasła toczyło się już postępowanie w 2019 roku i prokuratura uznała, że nie doszło do przestępstwa. Po trzech latach sprawa wraca i to w formie nękania wydawnictwa, które w ofercie swojego sklepu internetowego ma koszulkę z „piątką Mentzena”.

Nie możemy godzić się na to, by prokuratura i policja egzekwowały niepisana hierarchie władzy w Polsce. Jaka jest ta hierarchia niepisana? Pokaż mi, o kim nie wolno źle mówić, a na wszelki wypadek może w ogóle lepiej nie mówić, a powiem ci, kto rządzi, kto prawdziwie rządzi – powiedział poseł Braun. Wskazał też, że „mamy do czynienia z całym pasmem tego typu policyjnych działań” i przypomniał m.in. o zatrzymaniu Jacka Międlara w związku z artykułem, który pojawił się na portalu wPrawo.pl oraz o skazaniu Międlara na prace społeczne za wypowiedzi, które nie wpisują się w nurt poprawności politycznej.

ZOBACZ: „Parady równości to porno-spektakle.” Rafał G. podał się za geja i sąd skazał Jacka Międlara na 10 m-cy ograniczenia wolności i obciążył kosztami w wysokości 15 tys. zł

ZOBACZ: Jacek Międlar skazany w procesie z inicjatywy żydowskiej loży B’nai B’rith! Chodzi słowa: „żydostwo”, „Polska antybanderowska”, „żydowska księga nienawiści”

– Mamy do czynienia z całym pasmem tego typu policyjnych działań, które zmierzają już nie tylko do cenzorskiego zamykania kanałów w mediach społecznościowych, cenzorskiego ograniczania debaty publicznej poprzez nieodpowiadającą realiom politycznym selekcję rozmówców w mediach reżimowych i niereżimowych. Mamy do czynienia z cenzurą represyjną i prewencyjną jednocześnie, z wykorzystaniem najpoważniejszych narzędzi, do których klucze są w rękach ministrów Ziobry i Kamińskiego. Tego ani sobie, ani Państwu, ani nikomu nie życzymy – podkreślił Braun.

Zobacz też:

TVP łamie prawo i zasadę pluralizmu politycznego! Konfederacja składa skargę do KRRiT [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. czarny mówi

  Pewnie jak zwykle coś naprzeciwko mieli Żydzi i lewactwo.
  A co do postulatów, to popieram.

 2. verizanus mówi

  Oczywiście różne szerzące niemoralność wydawnictwa są nietykalne. Nie mówiąc już o atakujących Kościół katolicki.

 3. Jozef mówi

  Brawo, Posel BRAUN– Polacy sa przesladowani przez zydow w Polsce- zydzi to t y l k o goście na Polskiej ziemi POLSKIEJ!!
  Precz, precz, cala Polska i Polacy popieraja posla BRAUN ! Polska dla POLAKOW!!

 4. verizanus mówi

  @ Józef W tym problem, że nie cała Polska

 5. krzysztof mówi

  tylko na Brauna głosować!!!

 6. Ewa-Maria mówi

  Panie pośle Braun w Was nadzieja. Nie ustawajcie w swojej pracy ponieważ co niektórzy Polacy liczą na Was. Dość już tego bezprawia i bandyckich rządów. Żyję na tym świecie kilka dziesiątek lat , wiele widziałam i przeżyłam. Nie myślałam że takich czasów doczekam. To jest komuna-bis. Znam to wydawnictwo , bywałam tam. Mają ciekawy asortyment. Mieszkam niedaleko Częstochowy więc znam miasto jak własną kieszeń.

 7. Anty mówi

  Jak zawsze jesteś za a nawet przeciw Bolku forumowy. Poza tym nie pisze się że mieli coś naprzeciwko tylko że mieli coś przeciwko.

 8. Jozef mówi

  Jedyny Pan posed Braun Korona POLSKA !! Polacy mowia nigdy i NIE konfederacji!

 9. czarny mówi

  @ Anty
  Bolku? Nie wiem o co Ci chodzi forumowy Miodku?

 10. Y mówi

  Wprawo.pl stał się tak upolitycznionym portalem, że nie da się tego czytać ani przeglądać. Agitacja, agitacja i agitacja. Niedobrze się od tego robi . Niewiele rzetelności i prawdy. Trzymacie Polaków w dalszym ciągu w niewiedzy i ślepocie, totalnej ciemnocie i krótkowzroczności . Wstyd , po prostu wstyd co z tego portalu się zrobiło. Wygląda on jak totalnie przejęte przez obcą agenture ściek typu republika TV czy wRealu24 .. czy inne gadzinowe ścieki głównego nurtu. Po prostu jestem zażenowany, zniesmaczony… i tylko żebranie o pieniądze jak u Marcina Roli, wszędzie bannery o pieniądze… dej dej dej … ale co wy ludzie dajecie w zamian Polakom?? Spójrzcie na to co robicie z troche innej strony.

  To co najwartościowsze , to wzięliście udostępniliście za dodatkową opłatą jakbyście byli Chazarami łasymi na kase! Pewnie nimi jesteście. Jedną z kluczowych cech tej sekty plemiennej jest właśnie pazerność i wiecznie nienasycenie materialnymi rzeczami.

  Serwer musisz opłacić?? Niech ci G.Braun lub cała Konfederacja opłaci z diety poselskiej, skoro ich tak promujecie. Robicie to z idei czy odpłatnie?? Oto jest pytanie! Światli Polacy wiedzą kim jest Konfederacja i co się za nią kryje. Żadna to alternatywa. Żaden wybór i żadna nowa jakość.

 11. Lorens mówi

  W Polsce jest dla wszystkich miejsce. Jak byś się czuł gdybyś np. na wakacjach w Turcji czy Grecji zobaczył koszulkę z napisem :”NIE CHCEMY POLAKÓW”? Troszkę byłoby głupio? Jest tyle ważniejszych spraw, którymi mogłaby zająć się Konfederacja…

 12. ból dupy mówi

  Polską żądzą: żydzi, homoseksualiści, aborcja, podatki i unia europejska.

 13. verizanus mówi

  @ Ból D To akurat jet nie możliwe, bo współczesna nauka przodująca to wyklucza. Każden jeden mondry, wykształcony z big miasta o tem wie. To je nie możliwe ;). To mogo być krasnale i ajatolahy wyznaniowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.