Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie. Podczas ulicznej awantury ugodził nożem 29-letniego mężczyznę

zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie/fot. screen
1

W poniedziałek (30.01.2023) warszawska policja poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego o dokonanie zabójstwa podczas ulicznej awantury na ul. Nowy Świat w Warszawie. – Podejrzany zostanie niezwłocznie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do zabójstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę (7/8 maja 2022 roku). Ugodzony nożem 29-letni mężczyznę zmarł pomimo udzielonej mu pomocy. Bójkę i zabójstwo nagrał i opublikował w Internecie będący jej świadkiem Ukrainiec.

Zatrzymany to 28-letni Łukasz G., który w tej sprawie jest jednym z trzech poszukiwanych, za którymi Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystawiła list gończy. Policja informuje, że kolejne zatrzymania są „kwestią czasu”. W sprawie zabójstwa na Nowym Świecie poszukiwani listami gończymi są też 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letni Sebastian Włodarczyk.

Według ustaleń PAP, Łukasz G. był już skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu przy ul. Foksal. Mężczyzna miał trafić do więzienia na 3 lata. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. – wraz z dwoma poszukiwanymi mężczyznami – wziął udział w awanturze i bójce na Nowym Świecie, która skończyła się zabójstwem.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zabójstwo na Nowym Świecie, czyli odpowiedzialność zbiorowa

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Rebih mówi

    Pytanie tylko, czy Łukasz G. jest postacią autentyczną czy tylko medialną.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.