Policja zastrasza Polaków! 14 tys. mandatów za brak maseczki, 6 tys. wniosków do sądu

fot. pixabay
12

W poniedziałek (3.08.2020) rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował o działaniach policji związanych z egzekwowaniem nakazu zakrywania nosa i ust. – Pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem, w prawie 6 tys. przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie – powiedział Ciarka.

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, policjanci wykonali 2,7 mln służb patrolowych niezależnie od kontroli osób na kwarantannie. Funkcjonariusze sprawdzali osoby na kwarantannie ponad 11,6 mln razy. Dokonano też ponad 354 tys. kontroli pojazdów komunikacji zbiorowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W działania, które insp. Ciarka określił jako „prewencyjne, aby zapewnić bezpieczeństwo, porządek publiczny i powstrzymać zakażenia między osobami” zaangażowanych jest codziennie ok. 17-20 tys. funkcjonariuszy.

Mój komentarz: Dzień w dzień kilkanaście tysięcy policjantów zajmuje się nękaniem Polaków, którzy nie poddali się koronawirusowej psychozie. Wlepiono już 14 tys. mandatów za brak maseczki, chociaż rozporządzenie Rady Ministrów pozwala nie zakrywać nosa i ust, przy czym nikt nie ma obowiązku tłumaczyć się, dlaczego tego nie robi. Jakim prawem osoby bez maseczek dostają mandaty lub kierowane są wnioski do sądu o ich ukaranie? Jest to bezprawie! Policja po prostu zastrasza społeczeństwo. Jesteśmy ogłupiani i terroryzowani przy wykorzystaniu wirusa, który jest mniej groźny niż wirus grypy. Zamiast ganiać ludzi bez maseczek, policja powinna zajmować się łapaniem przestępców. To wszystko jest jednym wielkim skandalem!

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Nie będzie kary za brak maseczki! Sąd uznał, że powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust to bezprawie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Szczesc Boze.
  a teraz to rozporzadzenie ministra pasi?
  nie tak dawno Pan Jacek ubolewal ze nie ma regulacji prawnych w randze ustawy.

  1. Romek mówi

   Ten człowiek jest obrazem tego rządu. Takie formy straszenia nie stosowali nawet komuniści. Ten osobnik po prostu straszy ludzi. Gdzie ja żyję ??? Kwarantanny nie mają konstytucyjnej podstawy prawnej. Zobaczcie art. 31 Konstytucji. Jakiekolwiek formy działania w sferze ograniczenia wolności obywatela mogą być stosowane z mocy Ustawy !!!!!!! Nam wszystkim ogranicza się wolność z mocy Rozporządzenia !!!!! Ustawa przechodzi przez sejm gdzie rząd nie musi mieć większości par parlamentarnej. Rozporządzenia pisze sobie jeden minister !!! Sąd Rejonowy w Kościanie odmówił wszczęcia postępowania wobec obywatela, który odmówił przyjęcia mandatu za brak namordnika z powodu braku podstawy prawnej !!!!!

  2. Antyparch mówi

   od tego czy rozporzadzenie jest zgodne z konstytucja jest trybunal konstyrucyjny. zwykly parch,ma osadzic czy jrst winny czy nie. parchy w sadach robia rzadowi pod gorke.

 2. Piotr mówi

  Obecnie My Polacy jesteśmy terroryzowani i przygotowywani do wprowadzenia dyktatury. Judeomasoni (PIS) współdziała z judeobolszewią (PO). Jeśli zniewolą Nas i założą Nam maski, to w sprawie mafijnego haraczu wynikającego z ust. JUST 447 – nic nie zrobimy. I o to im chodzi…

 3. Romek mówi

  Pan Szumows…i doprowadził do tego,że PAD ledwo wygrał z Panem Trzasko….im. Nie wiem. Czy Pan Kaczyńsk…i nie widzi, że już przegrał wybory w 2023 r przez Pana Szumowsk….go ?Ten człowiek jest obrazem tego rządu. Takie formy straszenia nie stosowali nawet komuniści. Ten osobnik po prostu straszy ludzi. Gdzie ja żyję ??? Kwarantanny nie mają konstytucyjnej podstawy prawnej. Zobaczcie art. 31 Konstytucji. Jakiekolwiek formy działania w sferze ograniczenia wolności obywatela mogą być stosowane z mocy Ustawy !!!!!!! Nam wszystkim ogranicza się wolność z mocy Rozporządzenia !!!!! Ustawa przechodzi przez sejm gdzie rząd nie musi mieć większości par parlamentarnej. Rozporządzenia pisze sobie jeden minister !!! Sąd Rejonowy w Kościanie odmówił wszczęcia postępowania wobec obywatela, który odmówił przyjęcia mandatu za brak namordnika z powodu braku podstawy prawnej !!!!!

  1. Republikanin mówi

   Pan Kaczyński od dawna już się nie liczy, widać to gołym okiem. Pełni w tej chwili funkcję podobną do funkcji śp. tow. Breżniewa w jego ostatniej sześciolatce. Dekoracja, parawan, ozdobna chustka do wycierania sobie nią zakłamanej gęby. Nic więcej.

 4. Adam mówi

  Może w końcu Konfederacja stanęłaby za Polakami w tej kwestii.

 5. Zbigniew mówi

  Nie mogę wyjść ze zdziwienia w skuteczności policji w łapaniu maseczkowych przestępców… Nadają sądom tysiące bezrozumnych wniosków o rozpatrzenie swoich właśnie bezprawnych działań. Upadek wizerunku Policji, niestety… Po czym poznasz głupiego, po czynach jego…

 6. piotr mówi

  Mamy do czynienia z tresurą Polaków. To, czego jesteśmy teraz świadkami, jest częścią planu globalistycznych elit, ponieważ reżim PiS-owski nie spotkał się ze zdecydowanym oporem społecznym i udało im się ogłupić ludzi, będą coraz większe i coraz bardziej absurdalne obostrzenia. W skali europejskiej chodzi o stworzenie korporacyjnego socjalistycznego imperium na wzór republik radzieckich.

 7. Mareczeq mówi

  Dane policji nie najlepiej wiadczą o stanie umysłowym Polaków. Trzeba być skończonym durniem o mentalności niewolnika, by przyjąć taki mandat. W tym świetle nie dziwią wyniki wyborów.

 8. Piotr mówi

  Jeżeli działania policjantów są bezprawne, to może zakładać próbującym nałożyć mandat sprawy cywilne (nie znam się na prawie, więc niech poprawi mnie osoba znająca się na rzeczy), o bezprawne wykorzystywanie stanowiska służbowego… ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.