PiS zawarł sojusz z Lewicą ws. głosowania za Funduszem Odbudowy. Morawiecki: „Przypieczętowaliśmy uzgodnienie w kilku zasadniczych obszarach” [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
7

We wtorek (27.04.2021) Prawo i Sprawiedliwość zawarło oficjalny sojusz z Lewicą w sprawie głosowania za przyjęciem ustawy o zasobach własnych pozwalającej na ratyfikację unijnego Funduszu Odbudowy. – Dzisiaj rano spotkaliśmy się z delegacją Lewicy. To jedyny klub parlamentarny, od którego otrzymaliśmy kompleksowe propozycje. Przypieczętowaliśmy uzgodnienie w kilku zasadniczych obszarach – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

W spotkaniu PiS i Lewicy uczestniczyli: premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Michał Dworczyk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda oraz szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oraz posłanka Anna Kwiecień. Lewicę reprezentowali: wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, europoseł Robert Biedroń, poseł Adrian Zandberg oraz członkowie prezydium klubu: Beata Maciejewska, Magdalena Biejat i Dariusz Wieczorek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na konferencji prasowej Morawiecki oświadczył, że przyjęcie ustawy o środkach własnych powinno być polską racją stanu i zaapelował o odłożenie na bok politycznych sporów. – Do szybkiego odbicia gospodarki konieczny jest jeden zasadniczy warunek, którego pierwszy krok przed chwilą został wykonany na Radzie Ministrów. To przyjęcie tzw. rozporządzenia, dyrektywy o środkach własnych. To akt prawny, który musi być przyjęty w formie ustawy. Najpierw debatował nad tym rząd, teraz przekazujemy ten akt do parlamentu. Ponad podziałami liczy się Polska. Polska racja stanu to wykorzystanie maksymalnej puli środków jak najszybciej dla dobra polskiej gospodarki – powiedział Morawiecki.

Aby skorzystać z unijnego budżetu, wszystkie państwa UE muszą zaakceptować decyzję w sprawie zasobów własnych. Rząd zapewnia, że decyzja ta nie przenosi żadnych nowych kompetencji na poziom UE i nie zakłada solidarnej odpowiedzialności państw za długi innych unijnych krajów, a więc nie ma mowy o uwspólnotowieniu długu.

Innego zdania jest Solidarna Polska i Konfederacja, które wskazują, że ratyfikacja Funduszu Odbudowy to przyznanie Komisji Europejskiej kompetencji do zaciągania długu w imieniu państw członkowskich oraz zgoda na wprowadzenie unijnych podatków, co jest kolejnym krokiem na drodze federalizacji UE i utraty suwerenności.

Źródło informacji: Kancelaria Premiera/Twitter, gov.pl

Zobacz też:

Solidarna Polska przeciw Funduszowi Odbudowy: „To jest taki kredyt we frankach” [WIDEO]

Konfederacja zagłosuje przeciw przyjęciu Funduszu Odbudowy: „To tworzenie nowych podstaw do federalnej struktury Unii Europejskiej” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Zdrajców Polski z zasady nie oglądam, ale 2 mikrofony mogą świadczyć o tym, że chcą mówić jednocześnie. Niestety jest ich tam tylko 2, a nie 5. Przy 5 mikrofonach kliknąłbym odtwarzanie.

 2. anonim mówi

  Widzicie judaszów Polski z tzw. zjednoczonej prawicy. Te zdradzieckie mendy wycierające swe parszywe załgane facjaty patetycznym bełkotem pokazują czarno na białym, że w kwestii zdrady Polski stoją w jednym rzędzie z komunistami. Okrągłostołowe kanalie i już ich pomioty nieprzerwanie, konsekwentnie niszczą Polskę i jej ostatnie bastiony suwerenności. Post żydobolszewicka horda polskojęzycznych kukiełek na smyczy parchatych zarządców zrobi wszystko żeby Polska przestała istnieć.

 3. Ewa-Maria mówi

  Zdrajcy po stokroć zdrajcy. Te miliardy będą spłacać dziesiątki pokoleń. Zdewastowaliście wszystko a teraz chcecie odbudowywać za pożyczone pieniądze, kanalie. Mam nadzieje że ten światowy trybunał, który się już
  zawiązuję rozliczy was za całokształt waszych rządów. Powinniście gnić w kryminałach do końca waszych dni.

  1. Boguslaw mówi

   Nie martw sie, Ewa-Maria! Nie trac nadziei!
   Istnieje jeszcze ( dla swiata), calkiem inne, nieoczekiwane, wyjscie!
   Tych bydlakow, za jednym zamachem, szlag trafi!
   Uwazaj na siebie!
   Polska bedzie nas jeszcze potrzebowala!

  2. Ewa-Maria mówi

   Bogdan ja o siebie się nie boję ale o przyszłe pokolenie ,które będzie musiało z tym żyć, Spłacać te zaciągnięte setki miliardów. Banda najpierw zdewastowała wszystko a teraz za pożyczone pieniądze chcą odbudowywać, naprawiać. Mnie na tym ziemskim padole już niewiele pozostało, ale musimy myśleć o naszych dzieciach, wnukach.

  3. Boguslaw mówi

   Wlasnie o tym myslalem, ze takie zdradzieckie umowy sa w gruncie rzeczy bezprawne i w normalnych warunkach, natychmiast uznane za nieistniejace!
   Wielu potwierdza, ze jest to ich ostatni podryg i ze wnet ich wszystkich, stad zmiecie!
   Tylko to mialem na mysli.
   Na razie szykuje sie prawdziwa niewola, tez to widze!
   Wiesz, do dalszego zycia trzeba stworzyc sobie motywacje, kazdy potrzebuje jakiejs nadziei na lepsze czasy i to bylo mi w tej wypowiedzi, wazne! Trzymaj sie mocno!

 4. MAREK mówi

  Kaczyński to socjalista któremu łatwo przychodzi dogadać się z wszelkiej maści lewactwem i komunistami w sejmie i poza nim . Pis wspiera lewą nogę a reszta to gra ! Ich cel jest wspólny, likwidacja Państwa Polskiego zgodnie z wizją komunisty Spinellego, obecnego patrona UE . Podszywanie się Kaczyńskiego pod prawice i jego działania mają jeden cel , zdyskredytowanie patriotyzmu , honoru , wiary , wolności i moralności . Ludzie o poglądach prawdziwie prawicowych chcą te wszystkie ideały wcielać w życie i mają je w sercu , a do tego rewolucyjna zjednoczona nowa lewica w której skład wchodzi Kaczyński i jego towarzysze nie mogą za wszelką cenę dopuścić .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.