Solidarna Polska przeciw Funduszowi Odbudowy: „To jest taki kredyt we frankach” [WIDEO]

Sebastian Kaleta, Jacek Ozdoba, Janusz Kowalski/fot. screen
10

W czwartek (25.03.2021) posłowie Solidarnej Polski oświadczyli podczas konferencji prasowej w Sejmie, że partia Zbigniewa Ziobry jest przeciw przyjęciu unijnego Funduszu Odbudowy. – Mówimy zdecydowane „Nie” Funduszowi Odbudowy, który jest narzędziem unijnej polityki, która nie ma nic wspólnego z realną odbudową polskiej gospodarki – oświadczył poseł Janusz Kowalski.

Kowalski wskazał, że „dzisiejszy model Funduszu Odbudowy to jest taki kredyt hipoteczny, walutowy we frankach szwajcarskich, ponieważ nie znamy jego ostatecznej oceny w kontekście kosztowym, nie znamy kosztu tego kredytu”. – Dzisiaj zgoda na Fundusz Odbudowy jest zgodą w ciemno na nowe podatki, które w istocie uderzą w polskich przedsiębiorców – ocenił poseł Solidarnej Polski.

Poseł Sebastian Kaleta wyjaśnił, że Fundusz Odbudowy to w rzeczywistości zaciąganie wspólnego, unijnego długu. – W sytuacji, w której któreś z państw członkowskich nie będzie spłacało swoich zobowiązań, i nie będzie to Polska, to Polacy zapłacą za to, że inne państwo tego zobowiązania nie spłaca – powiedział.

Kaleta wskazał też, że środki z Funduszu Odbudowy będą mogły być w Polsce blokowane przy pomocy mechanizmu praworządności. – To pokazuje, że Fundusz Odbudowy to nie jest remedium, to nie jest gwiazdka z nieba. To program polityczny , który może w sposób nieodwracalny pogłębić tworzenie państwa UE – powiedział.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Solidarna Polska

Zobacz też:

Konfederacja zagłosuje przeciw przyjęciu Funduszu Odbudowy: „To tworzenie nowych podstaw do federalnej struktury Unii Europejskiej” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Zbigniew mówi

  Stara metoda mafii: zaciaganie kredytow w imieniu ofiary, ktora opanuja i jeszcze zmusza do pracy u nich.

  Jak wyborcy zaczna placic te kredyty, to zrozumieja, ze UE to UE i Wschod a zdrajcy sa zdrajcami a nie jakimis politycznymi przeciwnikami.

  Nawet jak cos dojdzie do Polski to przez znana fundacje Batorego dla zdrajcow i wywrotowcow – oficjalnie tak jak z Norwegii.

  To bedzie dodatek do splacanych dlugow.

 3. Leszek mówi

  Brawo ZIOBRO. Tylko, żebyś nie był MIĘKISZONEM i wytrwał w tej deklaracji do końca.

 4. Ewa-Maria mówi

  Zróbcie to i ratujcie resztki polskości. Panie Kaleta w Was nadzieja, że dacie wyraz w powstrzymaniu tego szaleństwa.

 5. Jadwiga mówi

  Unici szuka nastepnego Jelenia, zeby zrobic z niego Greka?

 6. Matka mówi

  Ja wszystko podsumuje, bo jestem genialna!

  Morawiecki von!

  1. Zbigniew mówi

   Jest juz tyle problemow, ze nie warto pisac o jakims tam, jak w Grecji przed zmiana rzadu

 7. Kresowianin. mówi

  Czyli Morawicki podpisał najgorsze haniebne dla nas umowy, odtrąbił ogromny sukces itd. Jeżeli rząd chce przetrwać, to chyba czas wymienić premierka, doradców od szczepionek, Guwina, Glińskiego, Kościńskiego, Pudę, Rau, Kamińskiego itd.

 8. W K mówi

  Tymczasem 1 EUR ~= 4,64 PLN. Idziemy na rekord. Będziemy liderami.

  1. Matka mówi

   A nad cenami energii bez naszej pomocy nie zapanuja i bedzie w Ojro.

   Wybrali wiec droge do katastrofy he he he a tak sie starali, nawet zamienili pania Szydlo na Morawieckiego a tu masz z siedliska, sedesu wylaza szczury kryzysu a klapy nie mozna zamknac, wiec pozostaje im tylko wlasny tylek.

 9. W K mówi

  Jakkolwiek, skoro Niemiecki Trybunał Konstytucyjny wstrzymał ratyfikację Funduszu Odbudowy, Sejm nie powinien głosować w sprawie Funduszu Odbudowy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.