PiS nie przyjmie ustawy anty-447. Suski: „Nie ma takiej potrzeby”

Marek Suski/ fot. screen
13

Szef gabinetu politycznego premiera, minister Marek Suski, był w środę (29. 05.2019) gościem programu „Sedno sprawy” Radia Plus. Zapytany przez red. Jacka Prusinowskiego o rządową ustawę chroniąca Polskę przed wypłatą odszkodowań w kontekście amerykańskiej ustawy 447 JUST, Suski oświadczył: „Analizy prawne wskazują na to, że nie ma najmniejszych podstaw [do wypłacania odszkodowań wojennych]. Stany Zjednoczone też powiedziały, że to jest ustawa [447], która ma służyć celom informacyjnym, a nie jakimkolwiek celom roszczeniowym. Wydaje się, że nie są potrzebne żadne rozwiązania [ustawowe], bo ustawy innych krajów w Polsce nie obowiązują”.

Suski powiedział też, że „były poważne konsultacje prawne” i wynikło z nich, iż „chyba nie ma takiej potrzeby”. – Nie widzę zresztą jakiejś ekspansji. Ambasador USA powiedziała, że to nie jest jakakolwiek próba wysuwania roszczeń wobec Polski – oświadczył Suski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sprawie ochrony Polski przed realizacją roszczeń żydowskich pojawiły się dwa projekty ustaw. Jeden z nich, przygotowany przez red. Stanisława Michalkiewicza i wspierany przez posłów Konfederacji, nie był formalnie złożony w Sejmie, ponieważ nie został podpisany przez wymaganą liczbę 15 posłów. Drugi projekt, autorstwa Kukiz’15, został złożony w Sejmie i miał być procedowany 15 maja 2019, ale marszałek Kuchciński zdjął go z porządku obrad. Oba projekty dotyczyły mienia bezspadkowego i zakazywały realizacji roszczeń do tego mienia pod groźbą kary więzienia.

Mój komentarz: Wygląda na to, że PiS znowu zrobił Polaków w bambuko. 7 maja 2019 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że na posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 15-17 maja, zostaną przedstawione szczegóły i działania zapowiadanych przez premiera zmian w prawie, które mają uchronić Polskę przed wypłatą jakichkolwiek odszkodowań wojennych. Ale żaden projekt rządowy się nie pojawił, a jedynym rezultatem szumnych zapowiedzi Dworczyka było wyrzucenie do kosza ustawy anty-447 autorstwa klubu Kukiz’15. Dworczyk wyjaśniał wtedy, że prace nad projektem zostały odroczone, a nie porzucone. – Po zakończeniu kampanii wyborczej, w spokojnej atmosferze, możemy dyskutować o wszystkich projektach, ale nie pozwolimy, aby ta problematyka była wykorzystywana w czasie kampanii wyborczej – powiedział Dworczyk 15 maja.

Minęły dwa tygodnie. Dziś jest już po kampanii wyborczej. PiS został triumfatorem w wyborach do europarlamentu. Konfederacja i Kukiz’15, które cisnęły w sprawie roszczeń i ustawy 447, nie przekroczyły progu wyborczego. I co? I minister Suski oświadcza, że nie ma potrzeby przyjmowania jakiejkolwiek ustawy zabezpieczającej Polskę przed roszczeniami żydowskimi, bo – wicie, rozumicie – ambasador USA powiedziała, że wszystko jest ok. Tak właśnie pogrywa się z frajerami, którzy uwierzyli, że po wyborach PiS przyjmie ustawę anty-447.

Źródło informacji i cytatów: polskieradio24.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Jadą Żydzi po majątek

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  Ten Master Mind już chyba w lutym „puścił rozpoznawczego bąka”, że dobrze byłoby jakieś „niewielkie” kwoty płacić sukcesywnie dla świętego spokoju. Więc jak widać nic się tu nie zmieniło, tylko dobór słów coraz to inny by powiedzieć NIE czyli TAK! Ale jak widać nasze „polskie stado” becząc radośnie daje się gnać „Juhasom kierowanym przez sprytnego Bacę. Otrzeźwienie przyjdzie jak zamiast trawki będzie piach, a głaskania strzyżenie i zdzieranie skóry! Ale kto by o takich drobiazgach myślał. Jak reakcja Żydów ostrzeganych przez proroka, że jeśli się nie opamiętają to zginą: „Jedzmy, pijmy i bawmy się, bo jutro wszyscy pomrzemy”!

  1. Bogusław mówi

   Mam zdanie .że nie trzeba żadnej ustawy bo nie wiem prawie polski ja mienie bezpestkowe i Żydki nawet przy swoim skrycie nic nie dostanę szczególnie te Żydki z przedsiębiorstwa holokaust industrie zresztą zobaczymy pożyjemy należy dalej pisać źle o Żydach tak jak oni o Polakach nie ma się co obrazacząłem bogaty to są ludzie .pozdrawiam.
   Bogusław że Sztokholmu

  2. Janusz I mówi

   Wytłumacz, o co ci chodzi?

 2. robert mówi

  opinie.wp.pl Senatorowie piszą do Morawieckiego w sprawie restytucji. „To element walki między Kongresem a Departamentem Stanu”

 3. janusz mówi

  szybciutko co okaze sie prawda a co lgarstwem po jesiennych wyborach!

  1. piotr mówi

   forumdlazycia Tradycji Katolickiej – Amerykański Newsweek atakuje: „Polska musi oddać skradzione nieruchomości” Forum Żydów Polskich mówi wprost: „Partia rozsądnie prożydowska (PiS) – wygrywa”

  2. sten mówi

   Newsweekowi możemy wysłać zdjęcia Warszawy z kwietnia- maja 1945 roku…. Niech sobie wybiorą kupy gruzu i podadzą adres , to podeślemy taki sam ekwiwalent wagonami.

  3. Janusz I mówi

   Oni nie wiedzą, że niemcy po Powstaniu Warszawskim wywieźli setki tysięcy wagonów zrabowanych rzeczy? Niech idą do niemców (celowo z małej litery).

 4. Włościanka mówi

  Nie ma potrzeby? Aneks też obiecali a prezes stwierdził, że nie ma potrzeby. Tylko potrafią rozdawać podatki biedoty dla bogatych; tu jest potrzeba kupowania głosów. 1,5 mln. Polaków z pensją 1600 i emeryci – nędzarze płacą na bogate bachory; wstyd i hańba!

 5. Pro Patria mówi

  W Warszawie Niemcy po powstaniu w getcie zburzyli całą żydowską dzielnicę, do naszych czasów przetrwał tylko kościół katolicki św. Augustyna. Polacy nie zabrali im żadnego budynku z terenu zamieszkałego przez Żydów, bo wszystkie zostały zrównane z ziemią przez Niemców. Pomijam kwestię, że większość warszawskich żydów została przez Niemców zamordowana, a jeśli są jacyś spadkobiercy (jak oni dotarli z Treblinki do USA?) to po odszkodowania tylko do Niemiec, a w Polsce jedyny adres to ambasada niemiecka.
  https://youtu.be/yss2VKNZOqQ

 6. jacek mówi

  to było do przewidzenia, tylko naiwniacy wierzą w brednie żydów z PIS…

 7. ikss67 mówi

  https://zrzutka.pl/4phcf9
  Wpłaciłem Jackowi, wpłaciłem też Wojtkowi, bądźmy solidarni z prawdą. Nie dajmy pomiatać sobą, swoja narodową godnością chazarskiej diasporze z USraela, która zrobiła sobie korzystając z medialnej przewagi przedsiebiorstwo z holocaustu, który nawet po czesci sama sponsorowała. Na co sa dowody.
  Wpłaccie, choc te 20zł, bedziecie mieć satysfakcje, że powstał film o prawdzie, dzięki WAM. PAMIETAJCIE!
  Pan, którego nazwiska nie wymienię, ten który nakręcił KLER i Drogówkę, zabiega o środki Z PISF na film traktujący o Jedwabne, ten film prawdopodobnie ma na celu utrwalenie żydowskiego kłamstwa i pójdzie w przedstawiane przez przedsiebiorstwo holocaust stereotypy, nie mające oparcia na prawdziwych świadkach, a jedynie na kilku zydowskich kretaczach, którzy zeznawali w bylejakim procesie za PRL, gdzie nota bene nie było orzeczenia o polskiej winie, bo świadków uznano za niewiarygodnych, np jeden w tym czasie przebywał na terenie ZSRR.
  A więc musimy zebrać te pieniądze aby byc przygotowanym na ten medialny atak, który najprawdopodobniej będzie SKOORDYNOWANY z działaniami mającymi na celu bezprawne przekazanie polskiego majątku narodowego w ręce post żydowskich organizacji mafijnych, wspieranych przez żydowskie lobby w Kongresie USA. Na szczęście nie musicie wychodzić jeszcze na ulice aby bronić nas przed zakochanym w chazarach PIS. Natomiast macie możliwość zrobić tak niewiele, a jednoczesnie tak bardzo pomóc wszystkim nam Polakom, te kilkadziesiąt złotych to alternatywnie dwie paczki papierosów, zgrzewka piwa, czy bilet do kina na durny film., którego jutro juz nie będziecie już pamiętać. A więc o wiele bardziej wartościowe będzie wydanie tych drobnych obiektywnie ujmując pieniedzy na obronę swojej godności i wartości. Nie dajmy sobie pluć w twarz!

 8. Janusz I mówi

  Ustawy amerykańskie też nie obowiązywały w Szwajcarii a zapłaciła w podskokach z olbrzymim nadatkiem Suski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.