PILNE! Zamach terrorystyczny w Somalii: 90 osób nie żyje, sprawcami islamscy terroryści

Fot. Twitter
2

W Mogadiszu, stolicy Somalii doszło do ataku terrorystycznego. W zatłoczonym punkcie miasta eksplodowała ciężarówka z materiałami wybuchowymi. Wiadomo już, że zginęło co najmniej 90 osób. Poprzednie bilanse mówiły o przynajmniej 73 zabitych i 50 rannych.

Zamach jest najbardziej makabrycznym wydarzeniem w Somalii w przeciągu dwóch lat. Nikt nie przyznał się do jego organizacji, aczkolwiek władze mają swoje podejrzenia. Burmistrz Mogadiszu przyznał, iż jest przekonany o sprawstwie organizacji Al-Szabab, powiązanej z Al-Kaidą. Ministerstwo spraw zagranicznych podało do wiadomości, iż większość zabitych stanowią studenci i uczniowie. Poszkodowani wracali do domów na weekend. Oprócz nich zginęło także 17 policjantów oraz dwie osoby z obywatelstwem tureckim.

Somalia jest pogrążona w krwawej wojnie domowej od 1991 roku.  Al-Szabab, przez większość krajów uważana za ugrupowanie terrorystyczne, odpowiada za większość ataków na strategiczne budynki. Sprzeciwia się również rządowi wspieranemu przez ONZ. Marzeniem Al-Szabab jest wprowadzenie krwawej, bezlitosnej wersji islamu. Islamiści odpowiadają również za najstraszniejszy z zamachów w Somalii. Miał on miejsce w roku 2017. Doszło wówczas do wybuchu dwóch ciężarówek pełnych materiałów wybuchowych.  Zamach kosztował życie 512 osób oraz ciężkie obrażenia 295.

Wbrew retoryce powszechnie przyjętej w Europie, islam zawsze pokazuje swoje prawdziwe oblicze, gdy stanowi większość – lub gdy posiada odpowiednie uzbrojenie. Żadne zaklęcia czy polit-poprawne frazesy nie są w stanie zmienić podstawowej natury islamu, jaką jest, niemal od założenia – święta wojna. A wojna oznacza ofiary w imię Allaha. Któż by jednak dbał o śmierć niewiernych?

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

Putin atakuje Polskę pałką antysemityzmu i oskarża Polaków o wywołanie II wojny światowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klioes vel pislamista mówi

  UPAdlinka

  Olga Tokarczuk wciąż Polskę gani
  Za… „kolonializm i niewolnictwo”!
  I chwali… Szwecję. „Akceptowani
  Są w niej uchodźcy. Multi-dziedzictwo!
  Genów raduje mnie mieszaninka.”
  Za Polskę „czuje wstyd“ …UPAdlinka.

  https:

  //www.youtube.com/watch?v=9nDr-nybdBs

 2. Piotr Bein mówi

  W Somalii przydaje się terror „islamistów” żeby ugrywać to i tamto tym i tamtym.
  PAP nadaje polit-poprawnie. W Berlinie w ubr. masakra przed Świętami do dziś zagmatwana, „poginęły” dowody itd. a zbrodniarz nawet nie deportowany. Wiadomo, dokąd doprowadziły nitki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.