PILNE! UE ma przyjmować więcej migrantów z Afryki

Uchodźcy / Fot. Youtube
5

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił w poniedziałek (22.07.2019), że 14 państw członkowskich UE zgodziło się na wdrożenie niemiecko-francuskiego mechanizmu solidarnościowego dotyczącego przyjmowania imigrantów z Afryki. To rezultat spotkania ministrów spraw wewnętrznych i zagranicznych poświęconego migracji w basenie Morza Śródziemnego. Spośród 14 państw osiem wyraziło zgodę na „aktywny udział” w porozumieniu. Są to: Francja, Niemcy, Portugalia, Luksemburg, Finlandia, Litwa, Chorwacja i Irlandia. Pozostałych państw nie wymieniono.

Porozumienie zawarto w poniedziałek rano podczas spotkania ministrów państw UE, którego gospodarzem byli szef francuskiego MSW Christophe Castaner i MSZ Jean-Yves Le Drian. Jak podaje źródło AFP zaznajomione ze sprawą celem spotkania „było osiągnięcie we wrześniu na Malcie porozumienia z (…) 12-15 krajami w sprawie mechanizmu zapewniającego większą wydajność oraz więcej humanizmu w przypadku docierania migrantów (do państw UE) w basenie Morza Śródziemnego”.
Za namową Paryża i Berlina ministrowie pracowali nad stworzeniem „koalicji krajów, które dobrowolnie” podjęłyby się systematycznego przyjmowania uratowanych osób, bez konieczności angażowania się w uciążliwe negocjacje po każdym przypadku udzielenia pomocy. Mechanizm ten przewiduje alokację „tak szybko, jak to możliwe” osób ubiegających się o azyl w krajach należących do tzw. koalicji wolontariuszy, w zamian za otwarcie portów przez Włochy i Maltę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Macron wyraził nadzieję, że w programie wezmą udział wszystkie państwa UE. Proimigrancki mechanizm solidarnościowy ma być połączony z przyznaniem poszczególnym państwom części funduszy strukturalnych. Macron poinformował też, ze zwrócił się do rządu Libii z apelem o wypuszczenie imigrantów z aresztów i zapewnienie im bezpieczeństwa.

W spotkaniu nie wziął udziału szef włoskiego MSW Matteo Salvini. W liście do szefa francuskiego MSW Salvini napisał, że „Włochy nie są obozem dla uchodźców Brukseli, Paryża i Berlina”.

Mój komentarz: Bezpieczeństwo Europy jest w rękach Matteo Salviniego. Jeśli Niemcom i Francji uda się przymusić Włochy do otwarcia portów, to z Libii ruszy lawina migrantów przewożona do Europy  przez przemytników i organizacje pozarządowe. Mechanizm solidarnościowy to kolejny pomysł na rozmieszczenie migrantów w poszczególnych państwach UE. Połączenie mechanizmu z przyznawaniem funduszy strukturalnych oznacza, że pieniądze będą przyznawane tym państwom, które będą przyjmować migrantów. Reasumując: pod niemiecko-francuskie dyktando Unia Europejska ma zostać zalana falą migrantów z Afryki. Oby Włochy nie ugięły się i nie pozwoliły na to szaleństwo.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

„Daj im swój dom i wszystkie swoje pieniądze”. Syryjski uchodźca pisze list otwarty do Austriaków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  1- Z kronik ubogacenia Europy: Imigranci zmienili rzymski kościół w narkotykową melinę! 2- Szokujące sceny z paryskiego Panteonu ! Hordy imigrantów wdarły się do mauzoleum gdzie pochowani są wielcy Francuzi [WIDEO] forumdlazycia tradycji katolickiej.

 2. marju73 mówi

  Jak nic żydopis ogłosi to jako sukces.

 3. DuDu mówi

  Ostatnio z austriackiej gazecie pojawiło się określenie „klima Fluechtlingen”, jest ono propagowane przez niemieckich wolontariuszy z morza Śródziemnego. Więc już nie wojna ale ocieplenie klimatu wystarczy by odbyć wycieczkę do Europy.

 4. abc mówi

  Jak zwykle we wszystko co złe na świecie uwikłane są Niemcy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.