PILNE! Projekt ustawy Stop447 skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Czy PiS wyrzuci do kosza 200 tys. podpisów?

ustawa Stop447/ fot. screen Media Narodowe
4

W środę (26.02.2020) projekt obywatelskiej ustawy Stop447 został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Komitet inicjatywy ustawodawczej otrzymał w tej sprawie pismo do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Oznacza to, że podpisy zostały uznane za ważne i rozpoczyna się proces legislacyjny. Komitet ma teraz wskazać przedstawiciela, który przedstawi projekt i jego uzasadnienie podczas debaty parlamentarnej.

Mój komentarz: Co z projektem zrobi Sejm? Może odrzucić go już w pierwszym czytaniu i to zamyka sprawę, ale na ten ruch PiS raczej się nie odważy. Byłoby to bowiem wyrzucenie do kosza 200 tys. podpisów obywateli, a takie lekceważenie nie przysporzy popularności Andrzejowi Dudzie w kampanii prezydenckiej.

Sejm może też skierować projekt do komisji, gdzie utknie on po wsze czasy. Tak PiS zrobił z projektami Zatrzymaj aborcję i Stop pedofilii. I tak najprawdopodobniej PiS zrobi z projektem Stop447.

Co ważne, obywatelskie projekty ustaw nie ulegają kasacji po zakończeniu kadencji Sejmu. Ale dopóki nie ma większości parlamentarnej skłonnej przyjąć dany projekt, dopóty leży od w sejmowej zamrażarce. Oczywiście należy o nim przypominać przy każdej okazji i tak trzeba będzie robić z ustawą Stop447 penalizującą działania na rzecz realizacji  żydowskich roszczeń do mienia bezdziedzicznego. Pełna treść projektu ustawy TUTAJ. 

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Serbia już płaci Żydom za mienie bezdziedziczne! Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  wPw <– wygramy, Polacy, wygramy!

 2. Jacek mówi

  NIE MA MOJEJ ZGODY JAKO RDZENNEGO POLAKA NA TAKIE WYDARZENIA. NATYCHMIAST WYJŚĆ Z TEJ OHYDNEJ, KOMUNISTYCZNEJ UNII EUNOCHUIDALNEJ. NATYCHMIAST. POLACY. OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Hammurabi mówi

  Co z projektem zrobi sejm?
  Dokładnie to samo co stało się z ustawą o IPN-ie. Za przyjęciem noweli głosowało 388 posłów, przeciw było 25, 5 wstrzymało się od głosu. Premier Mateusz Morawiecki, który zabrał głos w sejmowej debacie podkreślił, że celem wprowadzanych w styczniu zmian w ustawie o IPN “było i jest nadal jedno zasadnicze przesłanie – walka o prawdę czasów II wojny światowej i czasów powojennych”. Prosząc Sejm o wsparcie dla projektu zmian w noweli o IPN zwrócił też uwagę, że wśród przepisów pozostaną narzędzia cywilnoprawne do zwalczania takich określeń jak “polskie obozy śmierci”. Czyli takie “narzędzia” które są ostrym skalpelem używanym do… karczowania lasu!
  Przypomnieć tu należy głosowanie “polskiego” sejmu z 24 stycznia 2014 roku w sprawie “ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego”. Głosowało – 436 posłów Za – 434 Przeciw – 2 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 24. PO 196 głosów, PIS 126 głosów za
  Przeciwko głosowali wówczas jedynie Wojciech Szarama i Przemysław Wipler.

 4. szalom mówi

  Odrzucić projekt przed wyborami PIS się nie odważy ale zamrozi go po wsze czasy. Identycznie postąpiło by pozostałe żydopacholstwo a także stronnictwa pruskie. To smutne ale najsmutniejsze są obojętność i oduraczenie społeczeństwa, szczególnie młodzieży

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.