SKLEP-WPRAWO.PL

PILNE! Na prośbę Grecji Bułgaria otwiera tamę, by zablokować przypływ imigrantów [WIDEO]

1

W poniedziałek (9.03.2020) na prośbę greckich władz Bułgarzy otworzyli tamę Evros River (Marica/Maritsa), by zablokować w ten sposób przypływ nielegalnych imigrantów przez rzekę. Otwarcie tamy skutkuje podwyższeniem się poziomu wody, uniemożliwieniem pokonywania rzeki wpław lub piechotą oraz znacznym utrudnieniem poruszania się pontonami, z których korzystają „uciekające przed wojną matki i dzieci z Syrii”.
PRZECZYTAJ: Z greckiej granicy: Większość zatrzymanych migrantów nie pochodzi z Syrii!

Rzeka Marica płynie wzdłuż granic: bułgarskiej, greckiej i tureckiej i to z tego powodu imigranci korzystają z niej, by przedostać się w głąb Europy. Sama tama znajduje się w centrum Bułgarii. Bułgarzy nie wstrzymywali się z udzieleniem pozytywnej odpowiedzi na prośbę Greków i otwarcie tamy powstrzymało nielegalną migrację przez rzekę.

Niektórzy migranci piechotą  pokonywali szerokość rzeki. Stąd w celu powstrzymania nielegalnych migrantów, otwarcie tamy było wręcz koniecznością.

Kilka dni temu premier Grecji Kyriakos Mitsotakis spotkał się z premier Niemiec Angelą Merkel, której jasno przedstawił swoją politykę ws. nielegalnej migracji. Zaznaczył, że nie będzie żadnego pobłażania i nie godzi się na jakiekolwiek szantaże ze strony włodarzy Unii Europejskiej.

Wezwał także prezydenta Erdogana do wycofania nielegalnych migrantów spod grecko-tureckiej granicy i zaprzestania szerzenia dezinformacji.

Źródło informacji: greece.greekreporter.com

Przeczytaj:

Z greckiej granicy: Większość zatrzymanych migrantów nie pochodzi z Syrii!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. xc5r6vb7hnjmio, mówi

    ,,Same staruszki i dzieci.”-goście UE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.