PILNE! Ambasador Iranu zapewnia, że określenie „mały, zły kraj” nie dotyczyło Polski

ambasador Iranu w RP/ fot. Twitter
5

W środę (8.01.2020) odbyła się konferencja prasowa ambasadora Iranu w RP. Odpowiadając na pytanie o wypowiedź ajatollaha Chamenei na temat „małego, złego kraju w Europie”, ambasador zapewnił, że na pewno nie chodziło o Polskę.

ZOBACZ: „Mały, zły kraj w Europie”. Czy irański przywódca wypomniał Polsce organizację konferencji bliskowschodniej?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Iran zastrzega sobie prawo do obrony przed wrogimi posunięciami, dlatego nasza odpowiedz na akcję terrorystyczną USA miała postać akcji wojskowej. Mamy nadzieję, że Stany Zjednoczone nie będą już stosować takich posunięć. My nie zamierzamy wojować z żadnym krajem – zapewnił ambasador. Powiedział, że amerykańskie straty na skutek irańskiego ataku rakietowego to ok. 70-80 żołnierzy zabitych lub rannych, ale zastrzegł, że „nie są to dokładne dane”.

Odnosząc się do obecności obcych wojsk w regionie ambasador stwierdził, że nie sprzyja to stabilizacji, lecz jej zagraża. Wyraził też nadzieję, że Polska ponownie zacznie rozmawiać z Iranem na tematy gospodarcze. Poniżej relacja z konferencji prasowej (Jakub Wiech/Energetyka24.com)

Globkurier [CPS] PL

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Czaputowicz: „Iran dokonał gestu ważnego propagandowo. Poczekajmy na oświadczenie prezydenta USA” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Gdyby było o nas to wyrażenie wyglądałoby tak :sługus małego złego kraju (w domyśle-położonego w Palestynie) i popychadło jego zbrojnego darmowego ramienia (w domyśle-USA) oraz wyśmienity rynek biznesowy (w domyśle-dojna krowa dla globalistycznych korporacji).

 2. anonim mówi

  W Iranie szanują Polaków, pomimo że nasze polskojęzyczne władze wymierzyły władzom tego kraju policzek, zgadzajac się na organizację syjonistycznego spędu w lutym zeszłego roku. Iran rozróżnia Polaków, których darzy niezwykłą sympatia od agentury, która pod płaszczykiem hierachów KK i patriotycznych hasełek w sposób podły reprezentuje nasz kraj.

  1. Lolek mówi

   “W Iranie szanujø Polaków “.
   Jak pojedziesz na wakację do Iranu, nie zapomnij swojej Bibli oraz chodzøc po Bagdadzie głosno pytaj się gdzie jest Kościół Katolicki.

  2. Lolek mówi

   Ups
   Tehran

 3. Piotr mówi

  Radykalni islamisci z Iranu ostrzelali rakietam bazy w ktorych byli polscy zolnierze (w Iraku), ambasador iranu pouczal Polakow aby nie wspolpracowali z USA…ci islamisci maja tupet i pluja Polakom w twarz,…jak nie dostaniemy kopa w dupe od Putina to islamisci nas pouczaja w naszym wlasnym kraju…nikt sie z Polska nie liczy…winnicki braun bosak to tchorze bo ja sie iranu jak diabel swieconej wody…z takimi politykami islam wkrotce opanuje Europe i Polske rowniez

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.