Piłkarska reprezentacja Polski nie powinna klękać przed Black Lives Matter! Konfederacja: „Nie mamy za co przepraszać” [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. screen
12

W środę (31.03.2021) odbędzie się na Wembley mecz Polska-Anglia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Piłkarze w Wielkiej Brytanii klękają przed rozpoczęciem meczu w geście solidarności z ruchem Black Lives Matter. Odmowa wykonania tego rytuału jest odbierana jako przejaw rasizmu.

– Rozgorzała dyskusja o tym, czy polscy piłkarze powinni klękać na Wembley w ramach przeprosin za niewolnictwo, za rasizm, za te wszystkie zjawiska, których doświadczały różne ludy na całej Ziemi w minionych wiekach, czy nadal nawet doświadczają – powiedział poseł Konfederacji Robert Winnicki podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie. – Polacy nie powinni klękać. Polacy nie powinni dołączać do narodów, które przepraszają za to, że prowadziły politykę kolonialną i za to, że handlowały niewolnikami, ponieważ Polska nigdy takiej polityki nie prowadziła. Polska i Polacy nie byli kolonizatorami, Polska i Polacy nie mają za co przepraszać – podkreślił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Winnicki wskazał, że ten gest klękania to nie jest nasza sprawa. – Wzywamy polskich piłkarzy, żeby nie ulegali politycznej poprawności w tym zakresie i zachowywali się normalnie, jak na drużynę sportową przystało – zaapelował Winnicki.

Tomasz Grabarczyk podkreślił, że ruch Black Lives Matter jest organizacją polityczną realizującą lewicową agendę. – Łączenie sportu z polityką, i to tak kontrowersyjną, w ogóle nie powinno mieć miejsca. Jeśli dziś zaczniemy klękać przed inicjatywami lewicy, to kto wie, co będzie następne. Może parytety rasowe w reprezentacjach – powiedział Grabarczyk. – Nie wpisujmy się w tę agendę. Nie przepraszajmy za coś, za co nie powinniśmy przepraszać, bo nigdy się tego nie dopuściliśmy – zaapelował.

Źródło cytatów: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

„Morawiecki, Szumowski, Niedzielski i Dworczyk to przestępcy”. Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. bezprawnego lockdownu [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Szczur mówi

  W sumie to Brytyjczycy powinni klękać też przed nami, bo to przecież oni wystawili nas Hitlerowi, a później Stalinowi, oddając nas, w efekcie, w niewolę . Ponadto, to podobno Słowianie często padali ofiarą niewolnictwa (wiem, to kwestia sporna).

  1. anonim mówi

   To prawda niech brytole klękaja przed czarnymi, jako główni sprawcy niewolnictwa. My mamy klękać, przecież nie mieliśmy kolonii. Klękać to powinien przede wszystkim cała ta zgraja tzw. rodziny królewskiej z ta masońska prukwą ich królową na czele.

 2. Vuvug mówi

  Polacy murzynów przepraszać? Za co?

  1. MACIEJ mówi

   Za Madagaskar 😛

 3. Hammurabi mówi

  Piłkarze i nie tylko oni nie powinni klękać. Żaden szanujący się Polak również klękać nie powinien.
  Tylko…
  Żeby zrozumieć czemu, wielu powinno wydostać się z historycznego analfabetyzmu bo póki co, niewiedza Polaków o losach ich ojców i dziadków napawa przerażeniem.
  Spodziewam się jednak, że akurat kopacze wzorem żaby która na widok kutych koni swoją łapę nadstawiła, uklękną z gracją. Przynajmniej ci, którym marzy się gra w którymś z zachodnich klubów. Przecież z etykietką rasisty, nie mają co liczyć na to „szczęście”, bo lewacki motłoch upomni się o „należne” hołdy.
  Będę naprawdę zaskoczony, jeśli do takiego aktu nie dojdzie zwłaszcza w Anglii, która jest ostatecznie skazana na rasowy i etniczny miecz wiszący nad głową, z racji bandytyzmu zbrodniczego imperium, nad którym przecież kiedyś „nie zachodziło słońce”.
  Ciekawe, czy na odprawie przed meczem będzie ten temat poruszany i zostanie wprowadzona dobrowolność. Dobrowolność wyboru kolana rzecz jasna.

 4. mario mówi

  Jeśli któryś z „naszych” klęknie to znaczy,że nie jest ani Polakiem ani Patriotą.ITs OK to be WHITE!!!!!!

 5. Marcin Malik mówi

  Jeśli Polacy pojadą na Wembley, aby zobaczyć mecz piłki nożnej, to nie zobaczą tam wielu Anglików. Wembley wygląda jak Bangladesz, Indie, i Pakistan. Według spisu powszechnego z 2001 roku, biali Brytyjczycy stanowili tylko 5.3% populacji. Najpopularniejsze języki na Wembley to gujarati, hindi, urdu, bengalski, oraz afrykańskie dialekty. Ja byłem na Wembley kilka razy i nigdy nie widziałem tam Anglika. W tle stadionu są blokowiska czarnych nożowników i handlarzy narkotyków.

  Czyli Aglicy będą klękać przed terrorystami i huliganami? Jeśli Polacy też uklękną, to znaczy że nie mamy reprezentacji.

 6. W K mówi

  Nie uklęknęli i bardzo dobrze. Chociaż trochę normalności.

  1. anonim mówi

   Ale i tak się wygłupili zgodnie z tresurą poprawności politycznej i pokazali znaczek ,,respect”. Powinni stać wyprostowani i dumni i wskazać palcem na godło Orła w Koronie.

 7. Szczur mówi

  2:1 W sumie, dobry wynik, jak na grę bez Lewandowskiego.

 8. MACIEJ mówi

  Oni jak grają to i tak jakby na kolanach więc nie wiem w czym problem.

  1. Zbigniew mówi

   A klekaja pilkarze murzyni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.