„Morawiecki, Szumowski, Niedzielski i Dworczyk to przestępcy”. Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. bezprawnego lockdownu [WIDEO]

Michał Urbaniak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor/ fot. screen
17

W poniedziałek (29.03.2021) posłowie Konfederacji złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie bezprawnego lockdownu wprowadzonego przez rząd. Podczas konferencji prasowej przed budynkiem prokuratury poseł Artur Dziambor wskazał, że zamykanie Polski jest działaniem o charakterze politycznym, a nie zdrowotnym.

 – W czasie tego zamknięcia społeczeństwa na bazie politycznych decyzji usłyszeliśmy już od premiera, że wygraliśmy  z koronawirusem, dlatego, że trzeba było przeprowadzić wybory. Usłyszeliśmy od ministra zdrowia, że maseczki nie działają, a później ten sam minister wprowadzał przymus tych maseczek. Usłyszeliśmy od premiera i od następnego ministra zdrowia, że kolejne lockdowny nie będą tak ciężkie i długotrwałe. Tymczasem została całkowicie zniszczona polska edukacja, obnażone zostały problemy, jakie ma system zdrowia, upada polska gospodarka pomimo wielkiego samozadowolenia rządzących – powiedział Dziambor. – To jest stan, z którego natychmiast musimy wyjść – podkreślił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Michał Urbaniak wskazał, że w imię walki z wirusem rząd poświęca zdrowie i życie Polaków, co już doprowadziło do kilkudziesięciu tysięcy nadmiarowych zgonów. – Na to nie może być naszej zgody. I dlatego tu [w prokuraturze – przyp. red.] dzisiaj jesteśmy i będziemy interweniować – powiedział Urbaniak.

Mec. Marek Szewczyk wskazał, że wprowadzanie takich obostrzeń, jakie wprowadził rząd, jest możliwe tylko i wyłącznie podczas stanu nadzwyczajnego. A tego nie wprowadzono. – Rząd musi ponieść nie tylko odpowiedzialność polityczną za swoje działania, ale również cywilną, a gdy dochodzi do popełnienia przestępstwa – również odpowiedzialność karną – podkreślił.

Poseł Grzegorz Braun poinformował, że zawiadomienie do prokuratury dotyczy premiera Morawieckiego oraz ministrów Niedzielskiego, Szumowskiego i Dworczyka, których nazwał „czterema jeźdźcami Apokalipsy”. – To są przestępcy. To są ludzie, którzy przyprawili naród polski o straty, uszczerbek na zdrowiu, majętności i życiu. Dziesiątki tysięcy zgonów, których nawet kreatywna księgowość pandemiczna nie zapisuje w rubryce „kowid”. Czyje to zatem ofiary? Morawieckiego, Niedzielskiego, Szumowskiego i „wielkiego szpitalnika” Dworczyka – wskazał Braun.

– Trzeba przede wszystkim dostrzec przestępczy charakter tych działań podejmowanych nie w oparciu o prawa, ustawy i konstytucję, ale w oparciu o propagandowe narracje snute na kolejnych konferencjach prasowych, których celem najwyraźniej jest straszenie Polaków. Temu trzeba się przeciwstawić. Nie wolno nam milczeć, kiedy prawo jest łamane i nadużywane – podkreślił Braun.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

„Walka z ludźmi w obronie pandemii”. Konfederacja o ogólnopolskim lockdownie wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stan mówi

  Przestepcy to za malo , to zbrodniarze!!!! To zdrajcy naszego narodu!!!

 2. Zbigniew mówi

  W rzadowej propagandzie nie mozna znalezsc ani odrobiny prawdy.

  W tych wypowiedziach potrzeba lewackiej inteligencji na poziomie dzieci, ktore jeszcze nie umieja czytac (nagrywanie ludzi w kosciolach) aby doszukac sie jakiejs nieprawdy.

  Roznica jest wiec zasadnicza.

 3. Zbigniew mówi

  Pan Bog rzadzi swiatem a satanisci ludzmi.

 4. Zbigniew mówi

  Dlaczego uwazam, ze maja 100 % racji.

  – Aby chronic polskich rolnikow przed wyrzynaniem calych stad swin, nie dobudowli plotu do istniejacego przy drogach.
  – Aby chronic swoje tylki zamykaja cala polska gospodarke lacznie ze sluzba zdrowia – oczywiscie nie swoja wydzielona przeciez.

  Dlatego, ze w likwidowaniu polskiego rolnictwa mieli interes (5 dla zwierzat) tak samo przy zamykaniu Polski maja interes (Lotos).

  Aby udowodnic, ze nie sa skorumpowani i mowia prawde musza ustapic ze stanowisk, tylko dlatego aby ludzie uwierzyli ze Locdaun jest dla naszego dobra.

  W Grecji bylo to samo – opowiadali, ze inaczej nie mozna, ze Grecje trzeba zamknac i sprzedac. Ustapili wreszcie i ludzie uwierzyli, ze inyczej nie mozna i jakos sobie radza.

  Ciekawe co teraz u nich slychac.

 5. Rafał mówi

  Może cos w tym jest? Może prokurator „jest pan zerem” na złość PiS coś z tym zrobi? Kto wie?

 6. Matka mówi

  „Morawiecki, Szumowski, Niedzielski i Dworczyk to przestępcy” – mocne słowa w ustach ludzi nawołujących do nieprzestrzegania obostrzeń, w efekcie czego, m.in. dzięki nim, mamy kilkaset ludzi umierających na Covid dziennie.

  1. Zbigniew mówi

   Matka adwokat diabla – gdzie umieraja z braku obostrzen, w Szwecji?

  2. Matka mówi

   Owszem, w porównywalnych ilościach co w Polsce. I tam są obostrzenia, ale mniejsze.

  3. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Po doświadczeniach roku z sianiem covidowej psychozy i obecnej, już trzeci raz zarządzonej fali covidowej paniki, tylko szaleniec (albo degenerat) może oczekiwać pozytywnego wyniku stosując uparcie kolejny raz tą samą nieskuteczną metodę (zamykanie wszystkiego i wszystkich z nakazem noszenia bezużytecznych kagańców).

   Jest zasadnicza różnica między umierającymi na covid, a tymi którzy umierają z covidem, jako chorobą współistniejącą, po wątpliwych diagnostycznie testach – dotyczy ludzi schorowanych, w podeszłym wieku i tych, których nie leczono albo nie dzielono pomocy medycznej ze względu na paraliż służby zdrowia.

  4. Matka mówi

   @Maciej

   Maciuś, zmarły na Covid bez chorób współistniejących tym się różni od zmarłego na Covid z takowymi, jak zmarły na zawał bez otyłości i zmarły na zawał z otyłością. Nie manipuluj, bo to brzydko.

  5. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   No widzi towarzyszka – ludzie do czasu zarządzenia histerii „śmiercionośnym covidem” nie wiedzieli z jakiego powodu umierają, tak samo jak obecnie – bez znaczącego wpływu na ogólną statystykę zgonów. Najwyższy czas wprowadzić limitowane kartki na żywność, bo kagańce już są w użyciu. Witaj komuno pełnej kontroli i zamordyzmu.

  6. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Po doświadczeniach roku z sianiem covidowej psychozy i obecnej, już trzeci raz zarządzonej fali covidowej paniki, tylko szaleniec (albo degenerat) może oczekiwać pozytywnego wyniku stosując uparcie kolejny raz tą samą nieskuteczną metodę (zamykanie wszystkiego i wszystkich z nakazem noszenia bezużytecznych kagańców).

   Jest zasadnicza różnica między umierającymi na covid, a umierającymi z covidem, jako chorobą współistniejącą (po wątpliwych testach diagnostycznych) – dotyczy ludzi schorowanych, w podeszłym wieku albo tych których nie leczono ze względu na zarządzony paraliż służby zdrowia.

 7. wieloryb mówi

  Tak się składa, że tym „bandytom covidowym” włos z głowy nie spadnie. Wiadomo jak działa prokuratura i „niezawisłe i niezależne sądy”. Widać to po tych artykułach.

 8. Halina mówi

  wRealu24 „Skandal…” z dn. 29.03.2021 w ok. 40 minucie przedstawiono pismo Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście z dnia 25 stycznia 2021 r. o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko Prezesowi Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej wobec faktu, że „sprawca czynów zabronionych nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych”. Co teraz?

 9. Krzysztof mówi

  A dlaczego do prokuratury? Inni to robili i nic nie wskórali. To są pozorowane działania. A może, jak izraelici, do trybunału w Hadze. Marne szanse ale jakieś szanse! Tracę serce także i do Konfederacji. Obym się mylił!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.