Pierwszy w Polsce zgon po szczepieniu na Covid-19. Oświadczenie pełnomocnika rodziny zmarłego [WIDEO]

Fot. Sven Simon / Picture Alliance
5

W środę (20.01.2021) doszło do pierwszego w Polsce zgonu po podaniu szczepionki na Covid-19. Informacja o zgonie znalazła się na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych dopiero 22 stycznia. – Gorączka, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardia, 3 razy wzywano zrm (zespół ratownictwa medycznego), pacjenta nie hospitalizowano, zatrzymanie krążenia, zgon /20.01.2021 godz. 20:30 / – napisano. Zmarłym jest mężczyzna z Oleśnicy w województwie dolnośląskim. Zgon został wpisany na listę NOP dopiero po zgłoszeniu do prokuratury.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie STOP-NOP informowało o tym zgonie już 21 stycznia. Ze stowarzyszeniem skontaktowała się rodzina zmarłego twierdząc, że szczepienie zostało wykonane bez świadomej zgody opiekuna prawnego, a zgon nie został zgłoszony jako niepożądany odczyn poszczepienny. Zmarły był podopiecznym domu pomocy społecznej. Była to osoba starsza z historią powikłań poszczepiennych w dzieciństwie, z chorobami współistniejącymi, na które chorowała od lat, a których rodzina nie wiąże ze śmiercią.  22 stycznia pełnomocnik rodziny przedstawił następujące oświadczenie:

Jako pełnomocnik przedstawiciela ustawowego zmarłej osoby, zostałem upoważniony do złożenia oświadczenia dotyczącego zawiadomień do prokuratury. Złożone zostały trzy odrębne zawiadomienia do różnych prokuratur w związku ze śmiercią bliskiej osoby po podaniu szczepionki. Zawiadomienia te dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa i śmierci w związku z zaszczepieniem bez właściwej kwalifikacji oraz w związku z brakiem świadomej zgody. Zostało również złożone odrębne zawiadomienie dotyczące niezgłoszenia przez lekarza niepożądanego odczynu poszczepiennego do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Rodzina chce aby sprawa została wyjaśniona.

Trwają czynności wyjaśniające, trwają przesłuchania, są składane liczne wnioski dowodowe, ma zostać przeprowadzona sekcja w zakładzie medycyny sądowej. Został również złożony wniosek o zabezpieczenie tej serii szczepionki, która została podana w celu zbadania i sprawdzenie czy przyczyną zgonu nie była na przykład wadliwa szczepionka.

Badania kliniczne szczepionki na COVID-19 nie zostały zakończone. Zgon to ciężki niepożądany odczyn poszczepienny. Jeśli nie ma zgłoszenia to główna inspekcja farmaceutyczna nie ma podstaw do wszczęcia postępowania wyjaśniającego.

Stowarzyszenie STOP-NOP informuje o kolejnym zgonie podopiecznej domu pomocy społecznej, który nastąpił w ciągu doby po szczepieniu na Covid-19. Zgon nie został wpisany na ministerialną listę NOP. Rodzina rozważa zgłoszenie do prokuratury.

Co zastanawiające, według ministerialnego programu szczepień etap „0” przewiduje szczepienia dla pracowników DPS, a nie dla ich pensjonariuszy. Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo- Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz hospicjów stacjonarnych i oddziałów medycyny paliatywnej mieli być szczepieni podczas etapu „1”, który rozpoczął się w poniedziałek 25 stycznia. O tym, jak wygląda sytuacja w DPS, opowiada Justyna Socha ze stowarzyszenia STOP-NOP.

Źródło informacji: gov.pl, Facebook

Zobacz też:

Udar mózgu i zaburzenia rytmu serca wśród reakcji po szczepieniu na Covid-19. Lista NOP opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. finka mówi

  Posłuchajcie mądrego lekarza dr Hałata , mówi o wirusie, szczepionkach, skandalicznych działaniach Niedzielskiego, jak naciskał na lekarzy do poparcia podatku cukrowego i mnóstwo innych ważnych informacji https://www.youtube.com/watch?v=VTZ_x3HBj7M

 2. Rebih mówi

  Jeden zgon to za mało, by twierdzić cokolwiek definitywnego. Jednak w przypadku „pandemii” mamy do czynienia od początku z celową kampanią rządowych kłamstw i manipulacji, a poważne skutki jakie wywołuje „lockdown” i dziesiątki tysięcy śmiertelnych ofiar rządowych działań świadczy jednoznacznie, że żadnych hamulców rząd nie ma i nie cofnie się przed niczym. Dlatego nie ma żadnej pewności, że to jedyny przypadek. To lekarz kwalifikuje czy zgon jest skutkiem szczepionki czy nie. Lekarze zaś, jak widzimy są łatwym obiektem dla manipulacji, zwłaszcza, że dokumentacja szczepionki nie wspomina o tak poważnych skutkach ubocznych, dlatego zawsze można zarzucić im, że klasyfikacja takiego przypadku jako NOP nie jest oparta na dostępnej wiedzy.

 3. Frank Drebin mówi

  Nie ma żadnych zgonów po szczepionkach! Teraz wszystkie zgony będą przypisywane szczepieniu! To wszystko spisek antyszczepionkowców np. posła na sejm”szczęść Boże” Grzegorza Brauna i jego asystentki pana Sabiny w celu zarobienia kasy na oszołomach, nie wiadomo już który tom jego żałosnej książki. Kupujcie prawdziwą książkę „Fałszywa pLanika” o spisku antyszczepionkowców!

  1. zdzicho mówi

   Sam sobie wymyśliłeś ksywę?

   Bardzo trafna.

 4. Polococta mówi

  Wcześniej każdy wypadek samochodowy czy zawał był przypisywany morderczemu koronawirusowi. Dziś liczne zgony – patrz dom starców nad uroczym Jeziorem Bodeńskim (13 trupów w 25 dni) w Uhldingen-Mühlhofen – tłumaczy się wszystkim, tylko nie szczepionką! Tylko idioci się szczepią. Oczywiście sam zabieg medyczny bez zgody to jest już sankcja karna, do tego NOP, myślę że osoby związane z tym przybytkiem dla starców nie wywiwną się.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.