Piękny gest solidarności z Włochami!

ANSA / Ambasciata della Repubblica di Polonia
5

Sytuacja we Włoszech jest wręcz dramatyczna. Ponad 40 tysięcy osób zostało zakażonych koronawirusem, a niemal 3,5 tysiąca osób zmarło. Widząc jak Italia została sparaliżowana, z inicjatywy polskiej ambasady w Rzymie, jako znak solidarności z Włochami, które stoją w obliczu trudnej walki z epidemią, pałac prezydencki w Warszawie wczoraj (18.03.2020) wieczorem został oświetlony włoska flagą z napisem „Solidarność”. O geście solidarności pisały włoskie media.

Oba narody zawsze walczyły razem, o czym świadczą wzajemnie cytowane hymny narodowe, a to jedyny taki przypadek na świecie. „Wierzę, że każdy człowiek ma dwie ojczyzny; jedna jest jego osobista, bliższa, a druga to Włochy” – napisał polski pisarz i laureat Nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz w 1897 roku – czytamy na włoskim portalu Ansa.it.

 ANSA / Ambasciata della Repubblica di Polonia

ANSA / Ambasciata della Repubblica di Polonia

Czy z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego termin wyborów prezydenckich winien zostać przesunięty na późniejszy?

View Results

Loading ... Loading ...

Przeczytaj:

Petycja online „Przesuńmy wybory”. Podpisz i wesprzyj apel Konfederacji o zmianą terminu wyborów prezydenckich

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Andrzej mówi

   Obyś się chłopie mylił…

  1. Tomek mówi

   Mniej czytania portali dla idiotów podających tą rzekomą wypowiedź niby dyrektora kliniki w Genui, obok równie wiarygodnych artykułów na temat cywilizacji pozaziemskich. A jak już musisz koniecznie czytać te portale dla idiotów, to chociaż dalej tych bzdur nie powielaj.

   1. Ewa mówi

    Nie piszmy Solidarnosc z Wlochami. Dlaczego? Nie pomoglismy im kiedy musieli przyjac afykanczykow uciekajacych przed woja, nasze drzwi pozostaly zamkniete. Ja bym podziekowala za taka solidarnosc ze strony narodu polskiego. Zawieszenie flagi nic nie koztuje wiec ja zdejmijcie, bo to jest pusty gest, niepoparty czynami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.