Pfizer rozpoczął produkcję szczepionki przeciw wariantowi Omikron: „Szczepionka będzie gotowa w marcu. Nie wiem, czy będzie potrzebna. Nie wiem, jak będzie stosowana”

szef Pfizera Albert Bourla/ fot. screen
4

W poniedziałek (10.01.2022) szef Pfizera, Albert Bourla, poinformował na antenie telewizji CNBC, że jego firma rozpoczęła produkcję szczepionki przeciw wariantowi Omikron. – Szczepionka będzie gotowa w marcu. Nie wiem, czy będzie potrzebna. Nie wiem, jak będzie stosowana, ale będzie gotowa – oświadczył Bourla.

Szef Pfizera wyjaśnił, że produkcja nowej szczepionki już się rozpoczęła, ponieważ „jest wiele rządów, które chciałyby zobaczyć ją natychmiast”. Bourla poinformował, że niektóre z nich już składają zamówienia na nowy preparat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mam nadzieję, że osiągniemy w ten sposób coś, co da o wiele lepszą ochronę zwłaszcza przed infekcjami, bo ochrona przed hospitalizacją i śmiercią jest sensowna z obecnymi szczepionkami, o ile otrzyma się trzecią dawkę – powiedział Bourla.

Reasumując: Szczepionka jeszcze nie jest gotowa, ale już jest produkowana. I już jest zamawiania, chociaż szef Pfizera otwarcie mówi, że nie wiadomo, czy nowy preparat będzie potrzebny. Strach zapytać o badania tej nowej szczepionki, bo przecież takie pytania zadają tylko foliarze. Ci, którzy „wierzą w naukę” nie zadają żadnych pytań. Nawet o to, jak to możliwe, ze już produkuje się preparat, który jeszcze nie jest gotowy.

Źródło informacji i cytatów: CNBC

Zobacz też:

Katarzyna TS: Kolejny rok w pandemicznych Tworkach?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arkadiusz mówi

  Ludzie są w stanie kupić garnki za 10tyś. zł. Ludzie są w stanie kupić kołdrę za 40tyś. zł. Ludzie są w stanie oddać oszczędności życia do Amber Gold. Więc znajdą się chętni na nowy „eliksir”. I na tym bigfarma jedzie już od dekad. To nie jest nic nowego.

 2. Jozef mówi

  K..wy mordercy bez skrupulow! Rodacy pokazcie im wal Kozakiewicza!!

 3. Buran mówi

  Jakoś tak patrząc na gębę tego gościa, nie jestem w stanie uwierzyć w to co on mówi. No taki miły i ujmujący widok wzbudzający zaufanie🤣

 4. Stefan mówi

  Dokladnie. Ot brak naturalnej selekcji. Choc moze wlasnie ona szczepionka ma ja zastapic:D

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.