PEŁNA LISTA 17 kandydatów na urząd prezydenta RP. Wśród nich były agent bezpieki, „hrabia” i były prezes ŁKS-u [SONDA]

8

I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, czyli tego samego dnia co w 2015 roku. Poza popularnymi, przewijającymi się mediach głównego nurtu nazwiskami kandydatów, są także takie, o których wielu z pewnością dowie się po raz pierwszy. Lista kandydatów na urząd prezydenta RP nie ogranicza się do Andrzeja Dudy, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Krzysztofa Bosaka, Roberta Biedronia i Szymona Hołowni. Do listy tych, którzy będą zbierali podpisy, by później oficjalnie ubiegać się o urząd prezydenta RP dołączył także Wojciech Podjacki, prezes Ligi Obrony Suwerenności. Kim są kandydaci?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Którego z kandydatów popierasz w zbliżających się wyborach prezydenckich 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

1. O reelekcję będzie ubiegał się Andrzej Duda, który w 2015 roku spektakularnie pokonał kompromitującego się na każdym kroku Bronisława Komorowskiego (obejrzyj). To on dominuje w sondażach i żeby z kimkolwiek przegrać pewnie musiałby rozjechać przysłowiową „zakonnicę na pasach”.

2. Z ramienia Koalicji Obywatelskiej wystartuje Małgorzata Kidawa-Błońska, która w ostatnich dniach przechodzi trudne chwile. Wpadki językowe i kiepskie wystąpienia od pewnego czasu stały się jej codziennością.

3. Polskie Stronnictwo Ludowe będzie reprezentował Władysław Kosiniak-Kamysz, z którym niedawno przeprowadzaliśmy wywiad.

4. Liberałów i sympatyków Ruchu Narodowego będzie reprezentował Krzysztof Bosak (RN), który został wyłoniony w ciekawych i merytorycznych prawyborach Konfederacji. Bosak zdaje się być kandydatem nad wyraz elokwentnym i szczerym czym zdobywa coraz większe poparcie w Polsce.

5. Lewicowy mainstream medialny w wyborach prezydenckich będzie reprezentował otwarcie krytykujący obóz patriotyczny w Polsce „katecheta” TVN-u Szymon Hołownia, który jeszcze niedawno zadeklarował, że ze ścian Pałacu Prezydenckiego pościągałby krzyże i zostawił tylko w zamkniętej kaplicy.

Kandydaci, o których mowa niżej, z uwagi na fakt, że na co dzień nie pojawiają się w mainstreamie, mogą mieć kłopoty z uzbieranie 100 tysięcy podpisów. Jednak, kto wie?

6. Kolejnym kandydatem na urząd Prezydenta RP jest Piotr „Liroy” Marzec. W ubiegłej kadencji był posłem. Dostał się do Sejmu w 2015 roku z listy ugrupowania Kukiz’15. W 2017 roku powołał Stowarzyszenie „Skuteczni”, którego został prezesem. Jak zaznaczył w rozmowie z RMF24, ma świadomość, że w wyborach nie ma większych szans: Mnie zależy na tym, żeby podczas swojej kampanii pokazać, w jakim miejscu jesteśmy i kim powinien być prezydent.

7. Kolejnym, z pewnością mniej znanym szerszej publice kandydatem jest wspomniany Wojciech Podjacki. Z wykształcenia jest nauczycielem, ma doktorat z historii. Jest publicystą. Jego felietony pojawiają się także na portalu wPrawo.pl. Jak można wyczytać na jego stronie wojciechpodjacki2020.pl: Z zawodu jest przedsiębiorcą prowadzącym od 1991 roku własną działalność gospodarczą, która stanowi główne źródło utrzymania jego rodziny. Jest działaczem społecznym – przewodniczącym stowarzyszenia „Solidarny Gdańsk” oraz inicjatorem wielu akcji m.in. w obronie polskiego handlu, przemysłu i miejsc pracy.  Jest także założycielem i Ligi Obrony Suwerenności, która działa na rzecz ochrony polskich interesów narodowych oraz krzewi patriotyzm wśród Polaków.

8.  Kolejnym kandydatem, który będzie ubiegał się o urząd prezydenta Jan Zbigniew Potocki. Twierdzi, że jest hrabią i pełnoprawnym prezydentem II RP. Na chwilę obecną jego komitet jak na razie został odesłany do poprawy, ale jego kandydatura jest zgłoszona.

9. Mirosław Piotrowski do niedawna był europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W ubiegłym roku założył Ruch Prawdziwa Europa, który w mass mediach był kojarzony z postacią o. Tadeusza Rydzyka. Prywatnie ma żonę oraz czwórkę dzieci.

10. O urząd prezydenta powalczy także Piotr Bakun. Dziś członek koła Wolni i Solidarni, zaś jeszcze dwa lata temu działa Ruchu Kuki’15. Pisze o sobie tak: Komentator wydarzeń ekonomicznych w ogólnopolskich telewizjach autor i współautor opracowań, wypowiedzi oraz artykułów naukowych. Pomysłodawca i autor projektu ustawy pomagającej osobom, które skorzystały z kredytów we frankach szwajcarskich. Ukończył studia na trzech kierunkach: doktoranckie na Polskiej Akademii Nauk Instytut Nauk Ekonomicznych kierunek ekonomia, magisterskie na Politechnice kierunek zarządzanie, inżynieryjne na Wyższej Szkole Ochrony Środowiska na kierunku gospodarka odpadami. Zwolennik wykorzystywania dotacji Unijnych w 100% oraz dbałości o otaczające nasz środowisko.

11. Prezydentem chce także zostać były prezes ŁKS-u – Andrzej Voigt. 5 lutego za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy pracę w Centrum im. Adama Smitha, gdzie piastował stanowisko senior eksperta i ogłosił start w wyborach. Był współtwórcą tzw. transformacji ustrojowej w Polsce w latach 1990-1995.

12. Paweł Tanajno od lat startuje w wyborach. W ubiegłym roku ubiegał się o urząd prezydenta Warszawy. Z mizernym skutkiem. Zajął dopiero 11 miejsce spośród 14 kandydatów. Jest przedsiębiorcą. Do roku 2019 był członkiem partii Demokracja Bezpośrednia.

13. Do wyborów stanie także były agent bezpieki, płk Piotr Wroński. Obecnie oficer w stanie spoczynku służb specjalnych PRL i III RP. Startuje z partii Alternatywa Społeczna.

14. Stanisław Żółtek – były działacz Unii Polityki Realnej, a obecnie Kongresu Nowej Prawicy także powalczy w wyborach, jeśli uzbiera wymaganą liczbę 100 tysięcy podpisów.  Jest zwolennikiem wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

15. Swoich sił spróbuje także Leszek Samborski, były polityk UPR i Platformy Obywatelskiej. W 2004 roku udało mu się zdobyć mandat posła. Zajął również miejsce Pawła Piskorskiego, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego

17. Chęć ubiegania się od urząd Prezydenta RP w styczniu zgłaszał Mariusz Max Kolonko, który dziś regularnie publikuje w sieci wideo-felietony, a wiele lat temu był korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych. Nie wiemy czy nadal podtrzymuje decyzję o kandydowaniu.

Przeczytaj także:

Przez świat na jednej nodze [WYWIAD]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Retro mówi

   Niby tylu a nadal nie ma na kogo głosować 🙁

 1. Obserwator mówi

  Z tym Kolonko to jakiś żenujący dowcip. Oczywiście żadnych podpisów nie uzbiera, ale to co facet ostatnio wygaduje, oznacza, że trochę mu to jego studio telewizyjne zaszkodziło.

 2. Jan Kowalski mówi

  Jedyna sensowna opcja dla prawicy to Wojciech Podjacki. Duże doświadczenie życiowe, ogromna wiedza, wykształcenie i do tego 30 lat prowadzi działalność gospodarczą. Reszta przy nim to jakieś cudaki, na czele z „politykiem z zawodu” Bosakiem.

 3. orzech mówi

  Prezydenci bez zaplecza w sejmie. Ciekaw jestem po co kandydują? Może aby rozwodnić pozostałych wyborców szeroko rozumianej opozycji? To byłoby nawet pożądane.

 4. Basiorka mówi

  Czemu nie wyświetla się lista kto ile ma procent? Tu też jakieś manipulejszyn? Wiadomo że ta strona jest bliżej Konfederatów. Ale żeby Bosaka dawać przed Duda to już totalna porazka😁😂

 5. mecenas mówi

  Krzysztof Bosak Prezydent 2020

 6. Normalny mówi

  Pomylić Bosaka z liberałem… Co to za strona?
  Aaaaaa… W prawo… 😀 😀 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.