Papież Franciszek w świecie lewicowej nowomowy: odradzający się nacjonalizm stanowi poważny problem!

Fot. The Wall Street Journal
6

Przemówienie miało miejsce podczas sympozjum w Watykanie. Jego organizatorem była Papieska Akademia Nauk Społecznych. „Kościół zawsze zachęcał do miłości do swego narodu, swej ojczyzny, do poszanowania skarbu różnych wyrazów kulturowych, do zwyczajów i tradycji oraz słusznego stylu życia zakorzenionego w narodach” – mówił papież.

– Kościół zawsze przestrzegał osoby, narody i rządy przed wypaczeniem tego przywiązania, gdy przemienia się ono w wykluczanie i nienawiść do innych, kiedy staje się konfliktowym nacjonalizmem wznoszącym mury czy wręcz rasizmem czy antysemityzmem – zaznaczył. Fundamentalne znaczenie ma tutaj fakt użycia pojęcia „nacjonalizm” w sposób, jaki odpowiada typowej lewicy z pominięciem słownikowego znaczenia. Tylko według „polit-poprawnej” narracji, nacjonalizm zrównywany jest z nazizmem czy faszyzmem. Wszyscy polscy Patrioci z pewnością są wyczuleni na tę różnicę, będącą tak często pretekstem do opluwania oddanych Polsce nacjonalistów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Kościół obserwuje z zaniepokojeniem ponowne ujawnianie się, po trosze wszędzie na świecie, agresywnych prądów wobec cudzoziemców, zwłaszcza imigrantów, a także rosnącego nacjonalizmu, który porzuca ideę dobra wspólnego – zaznaczył z niepokojem patriarcha.  Słowa papieża, niestety, pełne są błędów logicznych oraz definicyjnych. Katolicki porządek miłowania bowiem zakłada przede wszystkim miłość do najbliższych, nad którą nie można stawiać dobra obcych. Przyjmując z tak źle pojętej „miłości” pod swój dach imigrantów, którzy wymordują katolickie rodziny w imię dżihadu, katolik postąpiłby moralnie źle. Niezależnie od dobrych intencji.

Co więcej, przyjmując z otwartymi ramionami tykające bomby zegarowe byłby winny szalonego zaniedbania oraz ignorancji. Słowa papieża sugerują niemal, iż uczestnicy krucjat broniący chrześcijan na bliskim wschodzie postąpili źle, gdyż nie miłowali gwałcących i siejących spustoszenie dżihadystów. Niestety, ale to właśnie zdecydowany opór i walka rycerzy w średniowieczu przeciwko „imigrantom” sprawia, iż papież może dziś wygłaszać swoje pacyfistyczne teorie w Watykanie.

Przypomnijmy w tym miejscu, iż sam pałac papieski miał być swego czasu zamieniony w stajnie muzułmańskiej armii. Co smutne dla Franciszka, to właśnie wiara katolicka i ten znienawidzony nacjonalizm sprawiły, iż Europa do dziś istnieje. Po cóż jednak o tym wspominać, skoro pacyfistyczna nowomowa znacznie lepiej przyjmuje się we współczesnym społeczeństwie? Nie warto też przecież wspominać o chrześcijańskich męczennikach, brutalnie zabijanych przez wyznawców Allaha. To w końcu „tylko” nasi bracia w wierze – a Kościół przecież musi być otwarty na dialog i wychodzić poza stereotypowe ramy dotychczasowej narracji!

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

SZOK! Izrael: oskarżony o korupcję Netanjahu faworytem w marcowych wyborach parlamentarnych!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Antysemityzm mieści się w rasizmie. Nie widzę powodu, by żydostwo tak wynosić ponad innych przy każdej okazji i osobno go wymieniać obok pojęcia ogólniejszego.

 2. robert mówi

  Mesjasz odrzucony, czyli o frankistowskich wilkach w Kościele Katolickim… | wolna-polska.pl

 3. LySOUL mówi

  Ziemia „obiecana” Europy jest tworzona na wzor USA w tym momencie zniszczyc narodowe kultury wpuszczeniem milionow zupelnie roznych kulturowych pasozytow z bliskiego wschodu oraz Afryki tzw. Imigranci ekonomiczni ,a pozniej ideologia LGBT (niby wolnosciowa) ktora ma na celu do konca zdeptac pierwotne kultury I wartosci wchlonietych panstw. Na koniec chca w sumie ten temat juz zostal oficjalnie opisany w PE stworzyc jednolita armie I po traktacie Lizbonskim to juz bedzie definitywny koniec suwerennosci panstw czlonkowskich. Na wzor USA tylko tam kazdy stan jest rowny a tu rzadza niemcy. Wszystko to jest oczywiscie tworzone przez zydow analogicznie do ww.USA. Papiez tez zaczal brac w tym udzial chce wprowadzic nowy grzech https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski/nowy-rodzaj-grzechu-w-katechizmie-franciszek-zamierza-go-wprowadzic,649770.

 4. Buran mówi

  Dla mnie Papieżem nadal jest BENEDYKT XVI.

 5. Hammurabi mówi

  Idea „dobra wspólnego”… Pajac rządzący kościołem posuwa się dalej i dalej w dziele jego degeneracji. Mnie zastanawia, kto pociąga za sznurek powodujący jego podrygi.
  Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wyrzeknie się boskiego daru życia tylko po to, by zadość uczynić chorym rojeniom chronionego dogmatami kacerza, który dwoi się i troi by zniszczyć to, co jeszcze z Kościoła zostało.
  Była schizma wschodnia z symboliczną datą 1054 roku, była schizma zachodnia w latach 1378–1417, było powstanie anglikanizmu w 1534…
  Czy obecnie czeka nas kolejne rozbicie kościoła? Jakieś ostre starcie pomiędzy Sedewakantyzmem a Watykanem?
  Czy zgodnie z powiedzeniem, że wszystko już było, że historia kołem się toczy będziemy świadkami takich wydarzeń? A może nie? Może czeka nas los amerykańskich bizonów?
  https://i.iplsc.com/mordowali-bizony-by-zabic-nude-na-smierc-skazali-miliony/0008091ZV0E224FU-C321-F4.jpg

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.