Papież aprobuje deklarację zezwalającą na błogosławienie par homoseksualnych

Papież Franciszek / fot. Vatican News
9

Kto czytał moją książkę „Moja walka o prawdę”, a zwłaszcza rozdział pt. „Homoseksualizm to szczególny dar” ten nie powinien być zdziwiony zgodą papieża na błogosławieństwo par gejowskich przez księży. Sobie nawzajem będą błogosławić – tymi słowami Jacek Międlar skomentował decyzję Watykanu, która umożliwia udzielanie błogosławieństwa parom homoseksualnym.

Papież Franciszek zatwierdził deklarację doktrynalną „Fiducia supplicans” przygotowaną przez Dykasteria Nauki Wiary. Została ona opublikowana 18 grudnia 2023 roku w oficjalnym biuletynie prasowym Watykanu. Wynika z niej, że możliwe będzie błogosławienie par tworzonych przez osoby tej samej płci, „ale poza jakimkolwiek rytuałem czy imitacją małżeństwa”. Wskazano jednak, że błogosławieństwa można udzielać tym, którzy „nie żyją zgodnie z normami chrześcijańskiej doktryny moralnej, ale pokornie proszą o bycie pobłogosławieni”, a ich udzielanie winno być poprzedzone „praktycznemu rozeznaniu w konkretnej sytuacji”. Takie nieprecyzyjne zapisy z jednej strony w zasadzie nie pozwalają duchownym katolickim na odmowę udzielenia błogosławieństwa dla par homoseksualnych, a z drugiej strony dają wielki wachlarz możliwości w przybieraniu formy udzielania takiego błogosławieństwa, będącego pewnego rodzaju aprobatą dla życia stojącego w sprzeczności z nauką Pisma Świętego (por. 1Kor 6,9; por. Rz 1,26-27; 1Tm 1,9-11) i Tradycji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

We wstępie do deklaracji kard. Victor Fernandez, prefekt dykasterii wyjaśnia, że jej wydanie poprzedziła refleksja teologiczna „oparta na duszpasterskiej wizji papieża Franciszka”, co tylko potwierdza, że wszelkie tezy Jacka Międlara stawiane w książce pt. „Moja walka o prawdę”.
Wielu pukało się w głowę gdy przestrzegałem przed niszczeniem Kościoła Katolickiego od środka. W 2017 przestrzegałem przed Watykanem, w tym przed jezuitą Jamesem Martinem, który wzywał publicznie, by Kościół zaakceptował homoseksualizm jako „szczególny dar”. I co? Znów się myliłem? – na X napisał Jacek Międlar.

Pierwszy akapit rozdziału „Homoseksualizm to szczególny dar” w książce „Moja walka o prawdę”: Zupełnie nagi, obściskujący się z mężczyznami arcybiskup. Tak na fresku w katedrze katolickiej w Terni, na życzenie samego biskupa, został przedstawiony abp Vincenzo Pagli, zadeklarowany homoseksualista. Usuwając ze stanowisk konserwatywnych duchownych, papież Franciszek nominował go na Wielkiego Kanclerza Papieskiego Instytutu Teologicznego Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie oraz przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia… Tak w kilku zdaniach, nawet nie wspominając o domowych burdelach i gejowskich łaźniach w watykańskich kamienicach, mógłbym zobrazować postawę wysoko postawionych katolickich pasterzy względem problemu homoseksualizmu wśród księży. Nie poprzestanę jednak na tych kilku zdaniach. Sprawa jest na tyle poważna, że trzeba ją omówić dokładniej.

Przywróćmy Kościół w ręce chrześcijan!

Zobacz także:

Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Czy to problem tylko jednej parafii? Jacek Międlar i Marek Skowroński [WIDEO]

„Katoliccy” promotorzy sodomii

P. Krzemiński: Biskup, który strzeże depozytu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bronka mówi

  Brawo!
  Sami się rozwalają!
  Czekam na pierwszy pedalski „ślub” na czarciej górze w Częstochowie.
  🤡 🤡 🤡

 2. AntySODOMITA mówi

  Dlatego przestałem chodzić do Kościoła katolickiego. Dopóty Kościół nie oczyści się z pedofili i pederastów, dopóki nie powrócę do Kościoła.
  W Biblii, którą Kościół, jeśli chce być katolicki musi przestrzegać, jest wyraźne potępienie 👹 SODOMITÓW, którzy świadomie grzeszą.
  Błogosławienie sodomitów-pederastów jest odwróceniem się Kościoła od Biblii i Boga.

 3. Bronka mówi

  Niestety kościół rzymski nie może „wrócić” do Boga i Jego Słowa, ponieważ jest częścią Babilonu Wielkiego, służy szatanowi i przygotowuje drogę na przyjście Antychrysta. ☹️
  „Po owocach poznacie ich”. ☹️

 4. Marian mówi

  Odpowiedz; do AntySODOMITA Mówi
  Polacy-Rodacy, do Kosciola idziemy do Pana BOGA nie do księdza!
  Naszym Polskim obowiązkiem jest obrona Księży i Kosciolow, ktore naleza do NAS-NARODU POLSKIEGO!! MY, MY POLACY musimy monitorować prace/posługę KSIEZY w Kościołach. Księża sa naszymi pracownikami, pracuja dla Polakow i Polski. Wiec – Rodacy, jesli nie uratujemy KOSCIOŁOW i WIARY w POLSCE to bedzie grzechem. KAZDEGO Z NAS POLAKA przed BOGIEM i KROLEM POLSKI! Szczesc BOZE ! Wiwat Polski Poseł GRZEGORZ BRAUN !!!
  Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia zycze wszystkim zdrowa, szczęścia, fortuny, w niebie złotej korony. SZCZESC BOZE POLSKO!!
  ps.Tymi słowami zawsze składał nam zyczenia moj sp. Tatuś. Szanowny Panie Miedlar, Bog zaplac za walke i prace dla naszej Ojczyzny POLSKI!

 5. Bronka mówi

  Kościół należy do Jezusa Chrystusa, jest Jego Ciałem.
  A na pewno nie należy do jakiegoś narodu. ☹️
  Stopień manipulacji przez kler katolicki, jest przerażający. ☹️

 6. verizanus mówi

  Chyba generalnie należy odróżniać Kościół katolicki, od agentury umiejscowionej nawet wysoko w hierarchii. Odważnym to trza być w oczyszczaniu Kościoła a nie w pluciu na niego. To tak jak z Polską chyba należałoby odróżniać agenturę umiejscowioną we władzach wszelakich od państwa narodowego jako takiego.

 7. Shadow mówi

  Ja tez od kilku lat nie chodzę do tego przybytku ogłupiania i rozpusty. A do tego obojętności i permanentnego strachu, choćby podczas srandemi, a do tego ogromnego zakłamania. Wszak mendy dostały wtedy, prawie miliard złotych od rządu. Oczywiście gro ogarnęły purpurowe sukienki.

 8. Michu. mówi

  Papież niewątpliwie dokonuje dużych zmian…pytanievczyvwe właściwym kierunku?

 9. Uczeń mówi

  Tak jest gdy nie trzyma się prawd biblijnych. Pismo w 3 Mojżeszowej, rozdz.20 wyraźnie mówi co należy. Droga zbawienia się zmieniła, czyli przez krzyż. A kościół wymyślił czyściec wprowadzając herezje w postaci Ksiąg Machabejskich. Gdzie są w takim razie 6 i 7 Księga Mojżeszowa? Jaka naucza Biblia, jeden jest pośrednik do Boga JHWH, a jest nim Syn Jezus Chrystus. Do Boga mamy bezpośredni kontakt a prośby składamy w imieniu Jezusa Chrystusa. Żadna królowa niebios was nie zbawi i nie wstawi się za was. Nie ma czegoś takiego. O zgrozo i do tego w ekumenii baptyści, zielonoświątkowcy, metodyści, adwentyści, reformowani ewangeliczo-augsburski. Sodomici.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.