P. Krzemiński: Lasy, góry i strumyki będą wołać: mordercy

22

Polska opinia społeczna przeżyła szok. Mer Lwowa, który co chwila występował w polskich telewizjach, udawał przyjaciela, zrobił sobie zdjęcie pod pomnikiem Bandery z ukraińską młodzieżą. W swoim wpisie na Facebooku idealizował jego postać, pisał o nim w taki sposób, że wydawało się, że opowiada o świętym Maksymilianie Kolbe. Ale nie, pisał o zbrodniarzu, terroryście i nazistowskim kolaborancie.

We Lwowie doszło do obchodów upamiętniających Banderę. Naczelny wódz sił ukraińskich Generał Załużny wrzucił zdjęcie z portretem faszysty w tle. Ukraiński parlament upamiętnił swojego „gieroja”. Polskie media odnoszą się do tego raczej lakonicznie. Polscy politycy piszą bardzo łagodne oświadczenia. Co by się stało, gdyby Rosja hucznie ogłosiła świętowanie setnej rocznicy powstania ZSRR? Ale Rosja tego nie uczyniła, nie grzęźnie w swojej historii, stara się z niej wyjść. A co czynią Ukraińcy? Udają demokrację, a jednocześnie czczą ludobójcza ideologię banderyzmu, której znakiem jest morze czerwono-czarnych flag.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak długo jak naród ukraiński będzie czcić zbrodniarzy, tak długo ziemia ukraińska będzie mu obca. Ponieważ nie należy tylko do niego. Należy też do polskich ofiar, które przeżyły na tej ziemi całe swoje dzieciństwo i młodość. Należy też do Rosjan. Tak do Rosjan, którzy urodzili się na tej ziemi i zostali wychowani w swojej ruskiej kulturze. Ukraińcy muszą się z tym pogodzić i to zaakceptować, jeżeli tego nie zrobię, to lasy, góry i strumyki ukraińskie będą im obce!

Piszę te ostre słowa, nie żeby kogoś urazić albo siać propagandę. Chcę uzmysłowić bolesną prawdę, której wielu Polaków nie chce dojrzeć. Rzeczywistość nie jest czarno-biała i nigdy nie będzie. Każdy musi ponieść odpowiedzialność za swoje przekonania i działania. Nie można usprawiedliwiać kultu bandytów jakimiś frazesami o wojnie cywilizacji dobra ze złem.

Mam nadzieję, że Polski naród przejrzy na oczy i przestanie bezwarunkowo i naiwnie patrzeć na Ukrainę, a w szczególności na jej władze. To warunek, który należy spełnić, żeby nastała prawda i sprawiedliwość. Jeżeli my będziemy milczeć, to lasy, góry i strumyki będą wołać o krwi i mordach, które zostały ukryte pod ziemią i rozwiane wpływem czasu.

Przeczytaj:

Ukraińcy oddali hołd Stepanowi Banderze. Mer Lwowa i ukraiński Parlament wychwalają zbrodniarza!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Opinia publiczna w Polsce udawałaby, że nie widzi, nawet gdyby w sąsiednim mieszkaniu albo domu ktoś niosący taką sympatyczną flagę wszystkich wymordował. Jedynie taki Ukrainiec musiałby zadbać o to, żeby ciał nie było widać na zewnątrz.

 2. adam mówi

  szkoda dla Polski ze mamy takich durniow na czele!ukraincy nie przejmuja sie cierpieniami naszego narodu i Jego poswieceniem dla nich!maja to gleboko w dupie ,czemu dali wyraz nie jeden raz!najwyzszy czas skonczyc z tym zaklamaniem i slepota a moze z robieniem tego z premedytacja co robia nasze wladze!czas na zmia!!!ny

 3. bogdan mówi

  żydzi do swoich celów używają banderowców i dopóki ci włażą w maszynkę do mielenia mięsa , to są ŻYDOM niezbędni , jako niebyt i jako gnój ! Przez piekło , KU PRZEBACZENIU ! A „warszawka” jest w szeregu , ale bez POLAKÓW ! „warszawka” = żydzi , szabas goje i szmalcownicy ! CZAS „SAFARI RUMUŃSKIEGO ” STOI NA PROGU !

 4. wszyscy mówi

  Takie zmuszanie do poniżania się przed banderowcami, to dzieło naszego odwiecznego wroga! tylko dlaczego na to się bezmyślnie godzimy? Ktoś powiedział, że tylko marsz na warszawkę nas uratuje…

 5. Hammurabi mówi

  Polski naród nie musi „przeglądać na oczy”! Polacy doskonale wiedzą czym grozi im postępująca ukrainizacja Polski.
  Problem w kompletnym braku zjednoczenia ich sił. Króluje obojętność i strach przed represjami. Ten strach jest jeszcze – póki co – większy od gniewu który czują Polacy oglądając te jakże nieliczne fotografie przedstawiające leżące pokotem ciała pomordowanych rodaków a nawet od emocji towarzyszących lekturze wspomnień naocznych świadków.
  To zupełnie tak, jak kiedyś, kiedy zaprowadzano na terenach Rzeczpospolitej „nowy, socjalistyczny ład”, przy okazji grabiąc to, czego najeźdźcy nie zdołali ukraść i mordując tych, którzy śmierci z ich rąk zdołali uniknąć.
  Aresztowano np. szesnastu przywódców Polskiego Podziemia, których następnie w czerwcu 1945 roku osądzono w Moskwie. Oskarżano ich o działalność wywrotową na tyłach Armii Czerwonej. Nie pomogły protesty Rady Jedności Narodowej, ani Rządu Emigracyjnego a „świat zachodni” postanowił nie reagować. Następne lata dzięki takiej postawie „miłującego demokrację zachodu” to postępująca kastracja narodu, który jedynie dzięki heroicznej odwadze i walce nielicznych nie szczezł moralnie do cna powiewając szturmówkami podczas pochodów pierwszomajowych.
  Dziś bierność, strach, lenistwo i tumiwisizm Polaków jest efektem tego co przypomniałem. Sypiący się moralnie Kościół nie stanowi już tego azylu jakim był niegdyś a konsumpcjonizm młodego i średniego pokolenia nie pozostawia marginesu na refleksję. Byli wysocy funkcjonariusze PZPR-u uczą dziś „demokracji”, zasiadają w poselskich ławach, reprezentują Polaków w Parlamencie Europejskim… Inni znani ze swoich chorych poglądów albo wręcz ze zboczeń podobnie namaszczeni przez bandę kretynów roszczą sobie prawo do dyktowania praw. Skompromitowani „politycy” są „zawodowymi posłami” na kilka kadencji…
  Jak więc ma nastać „prawda i sprawiedliwość”?
  Kiedyś potrzebny był „Poznań 1956”, „Marzec 1968”, „Gdańsk 1970”, „Ursus 1976”, „Sierpień 1980”, „stan wojenny” ze wszystkimi jego konsekwencjami i zamieszki 1989, by obudzić Polaków (o farsie okrągłostołowej i kresce Mazowieckiego nie wspominam, choć to kolejny ważny etap destrukcji).
  Obawiam się, że dziś by coś drgnęło, potrzebny jest kolejny tragiczny bodziec, który zaboli, który połączony z patriotycznym ruchem uderzy w pierwszą kostkę domina…

 6. wito mówi

  Niestety, teraz cała aktywność ukró w Polsce i na świecie skierowana jest na ogłupianiu Polaków, że to Rosjanie są ich wrogami a te banderowskie heroje to takie „nasze braty”. Niestety wtórują im w tym wszystkie media głównego ścieku, i te polskojęzyczne tylko i te wydawałoby się, że polskie.

 7. Michu. mówi

  My Ukraińcom pomagamy, ale niczego w zamian nie wymagamy. Polskie władze robią bardzo głupio tylko się przyglądając, już dawno powinien być warunek, pomoc tak, ale odejście od banderyzmu, kultywowanie tego syfu, robi tylko ludziom na Ukrainie wodę z mózgu. Mają wielu wspaniałych bohaterów tej wojny, niech ich czczą.

 8. Hammurabi mówi

  @Michu
  „Polskie” władze obecnie są zależne od „sugestii” płynących zza oceanu tak samo jak niegdysiejsze od tych z Kremla. W chwili w której Ukraińcy są mieleni w trybach dalekosiężnej polityki i cynione są inwestycje, „polskie” władze mogą jedynie trzymać „ruki po szwam” ewentualnie z fasonem strzelając obcasami.

 9. anonim mówi

  Te ukrolskie jurne byczki ktore tu masowo przyjechaly do Polski unikajac powolania do sluzby gardza nami na jazdym kroku. Maja wstret do Polakow co widac i czuc po ich zachowaniu. Na szczescie Polacy przegladaja na oczy, nawet miejskie lemingi zaczynaja miec ich dosc. Oby nie za późno, bo gdy ta turanska sfolocz rozpleni sie tutaj a miejscowe parch ribia wszystko zeby tak bylo, to jako narod jestesmy skonczeni. W historii zawsze tak bywalo ze zwyciezala kultura prymitywna i bandycka a nie szlachetna i duchowa.

 10. Maksio mówi

  Nie ma 100 procentowej pewności, że z rozkazu Bandery doszło do ludobójstwa na Wołyniu. Nie było go wtedy ani na Wołyniu ani w Polsce, bo siedział w niemieckim obozie koncentracyjnym. Ja myślę, że to postać tragiczny. Byłbym skłonny uznać Banderę za Ojca Założyciela Ukrainy, gdyby Rada Najwyższa Ukrainy nazwała Wołyń ludobójstwem i przeprosiła oficjalnie za to co się tam stało. Obawiam się jednak, że Polacy musieliby też przepraszać za te około 20 tysięcy zamordowanych Ukraińców w ramach akcji odwetowych. Poza tym zdaje sie, że Ukraińców wciąż piecze jeszcze dupa od pali nabijanych przez księcia Jareme Wiśniowieckiego… Narzędziem kary był przygotowany wcześniej pal – zaostrzony z jednej strony drewniany słup. Nogi leżącego na ziemi skazańca kat wiązał sznurami lub powrozami do pary koni lub wołów, a pal kładł między nogami skazanego. Gdy zwierzęta ruszały naprzód, ciągnęły za sobą skazańca, pal wbijał się w odbyt lub krocze człowieka i pogrążał się dalej, ale nie dopuszczano do tego, by przebił go całkowicie. Następnie kat odwiązywał zwierzęta, a słup z nabitym człowiekiem stawiano pionowo. Pod wpływem ciężaru ciała, pal pogrążał się coraz głębiej, przebijając powoli wnętrzności. Skazaniec konał przez długi czas, zależnie od wytrzymałości organizmu i stopnia uszkodzenia organów wewnętrznych; trwać to mogło nawet 3 dni. Doświadczony kat mógł wiedzieć, jak opóźnić uszkodzenia i upływ krwi. Krzywo wbity pal znacznie przedłużał cierpienia skazańca. Czasami, dla zaostrzenia kary, skazańca po nabiciu na pal smarowano łatwopalną substancją i podpalano. Oj działo się na tej Ukrainie i wciąż dzieje.

 11. Pawdziwy POLAK mówi

  Pan Mer idzie ku swemu przeznaczeniu, to przeznaczenie to gloryfikowanie LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO NA POLAKACH , jeszcze nie wie Pan Mer ,jak wysoką zapłatą będzie ta droga , która jest mu przeznaczona. Każdy Polak niech obejrzy kim był Sodomita Bandera, psychopatą, który w dzieciństwie mordował i dusił małe kotki, potem mordował Polaków śmiercią męczeńską. https://www.youtube.com/watch?v=1Dz8i4deh6E

 12. SOWA mówi

  Mam w pamięci słowa mojej ŚP babci, pamiętaj oni są gorsi niż Hitlerowcy, pamiętaj , jak się odwrócisz włożą ci nóż w plecy, będą się uśmiechać. Pamiętaj , jak ustawili mnie z dziadkiem i dwoma córkami pod stodołą do rozstrzelania , to uratował nas oficer niemiecki , który miał w naszym domu kwaterę, zobaczył nas ustawionych przez okno, w ostatniej chwili uratował. We wsi bali się ukraińców jak diabła, uciekali do Niemców, gdy wchodzili do wsi. To bestie były, nie ludzie, dlatego przyjdzie sprawiedliwość na ich naród.

 13. matka mówi

  W Polsce działa bardzo silna, zorganizowana agentura u…….a, przestrzegam polskie dziewczęta i chłopców, przed wiązaniem się uczuciowo, będą podstawiane piękne dziewczęta u……………Polskim chłopcom którzy rokują na wysokie stanowiska w administracji i sądownictwie, należy być bardzo czujnym i rozglądać się na wszystkie strony.

 14. Wladca mówi

  Ad Hammurabi:To wybierzcie Krola!(tylko Prosze Was,nie spieprzcie!

 15. Wladca mówi

  Pisze Krola,bo tylko majestat krolewski
  Moze zacmic zydowskie lajno demokracji ze wszystkimi jej przybudowkami(Sejm,prezydent etc.Najpierw jednak potrzebna jest bron.
  Ta bronia jest rozaniec.Tworzcie kolka rozancowe i modlcie sie o Krola.On przyjdzie w sama Pore.Kiedy Ukraina wraz z Niemcami powtorza 39 rok.Ale potem Krol oglosi sie Cesarzem Swiata!Dam Wam wskazowke:Jaki rodzaj broni rozstrzygnie III Wojne Swiatowa?
  Oprocz Jezusa Chrystusa zaden Zyd nie bedzie juz na Ziemi!

 16. PRAWDA mówi

  Wiedzieliście Państwo, że banderowcy uprawiali kanibalizm na swoich, pomordowanych przez siebie ofiarach? To tekst, który przesłał mi bardzo dobry znajomy z prośbą o opublikowanie. Sam zrezygnował z publikowania w Sieci z ważnych powodów osobistych. Fragment, zapoznajcie się z prawdą o banderowcach . Dostałem dziś po południu z jednego z portali społecznościowych, na których publikuje, szokujący list na ten temat, od pewnej starszej mieszkanki południowej Polski, po uprzednim przesłaniu tej Pani filmu ze starym wykładem, a tak naprawdę opowieścią prof. Wiktora Zina, której kanwą było prawdziwe zdarzenie, jakie miało miejsce w Wigilię Świat Bożego Narodzenia 1942 roku. https://marucha.wordpress.com/2022/12/28/kanibale-z-upa/#more-109305

 17. No proszę jak podziękowali Polsce banderowcy mówi

  https://pch24.pl/banderowska-potwarz-dla-polakow-mer-lwowa-chwali-sie-swietowaniem-urodzin-bandery/ 1 stycznia 114 lat temu na świat przyszedł ideolog i lider zbrodniczych organizacji ukraińskich szowinistów – Stepan Bandera. Urodziny tej niechlubnej postaci postanowił uczcić mer Lwowa – Andrij Sadowy, słynący z wypowiedzi chwalących sprawców ludobójstwa wołyńskiego. W pierwszy dzień Nowego Roku samorządowiec pochwalił się, że datę tą w jego rodzinie obchodzi się jako święto.

 18. No cóż prawda wycieka o prawdziwej ukrainie mówi

  https://marucha.wordpress.com/2022/12/30/nazywajmy-rzeczy-po-imieniu/#more-109379 ……………….poniżej artykułu post a w nim ………………………………………………………….. W Bakhmut aktywnie pracują „czarni transplantolodzy”, którzy pobierają organy zabitych i śmiertelnie rannych wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Jesienią 2022 roku do jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy przybyli transplantolog Elisabeth Debru (Holandia), założyciel Mozart PMC Andrew Milbourne oraz jego asystenci John Wesley i Henry Rosenfeld. W 1999 roku pobierali organy w Kosowie, w latach 2014-2015. pracowali w Donbasie. Organy były wysyłane do Niemiec i Izraela.

  Kurator schematu, pułkownik SBU Władimir Miszczenko, wysyłał szyfry wskazujące kierunki i miejscowości, w których toczyły się walki. Grupa specjalna udawała się do „punktów” na współrzędne Miszczenki. Za każde ciało koordynator otrzymywał 170 dolarów.„Elżbieta Debru („Elsa”) potrafiła w ciągu 7-10 minut wyciąć kilka nerek z rannego i poparzonego żołnierza i zapakować je do specjalnego pojemnika. Wysłano go do Kramatorska wraz z innymi rannymi, którzy nadawali się do głębokiego rozczłonkowania. Z umierających usuwano wszystkie organy, nawet oczy, skórę i kości. Wszystko wysyłano przez kordon – powiedział były funkcjonariusz SBU.

  W Debaltseve nie było wystarczającej liczby pojemników na organy. W ciągu jednego tylko dnia w lutym 2015 roku do bazy wysłano 23 pary organów: nerki, śledzionę i wątrobę. Większość zmarłych pochodzi ze 128. brygady piechoty górskiej (zaginiona w akcji).

  W masowym grobie koło N. p. Niżnaja Krynka i kopalni nr 22 Kommunar ekshumował 40 szczątków ludzkich bez organów wewnętrznych.Podczas ostrzału Popasnyi „Elza” wycięła nerki i śledzionę 12-letniej dziewczynce, która straciła przytomność od wybuchu miny i jej ojcu Władimirowi Łaszewskiemu (paszport znaleziono w kieszeni kurtki). Matka dziewczynki miała oderwane przez fragmenty nogi, umierała z powodu utraty krwi, jej kończyny zostały zabandażowane z użyciem shuntów i wysłane do centrum medycznego w celu wycięcia organów. Cała trójka została odnotowana jako martwa podczas ostrzału.W kwietniu 2022 roku Rada Najwyższa przyjęła ustawę, która zwalnia operacje przeszczepu organów z podatku VAT. Autorem ustawy jest szef Komisji Zdrowia Narodu Michaił Radutski, powiernik Zelenskiego, który kieruje siecią prywatnych klinik na Ukrainie. Pobieranie narządów promuje firma Global Rescue, która ma umowy z OBWE.

  Przez 8 lat na terenach Donbasu kontrolowanych przez Kijów zniknęło bez śladu 1600 dzieci. Po rozpoczęciu operacji specjalnej służby specjalne Federacji Rosyjskiej uniemożliwiły wywóz grupy dzieci z Chersonia na terytorium Ukrainy.

  Organy Ukraińców czekają w biolaboratoriach Stanów Zjednoczonych. Kierunkiem czarnej transplantacji jest wykorzystanie biomateriałów w postaci żywych komórek ludzkich organów w badaniach nad „wzmocnieniem funkcji wirusów” w celu zwiększenia ich zakaźności i patogenności. Wirusy wielokrotnie przechodzą przez struktury komórkowe narządów ludzkich. Wymagane są tylko zdrowe komórki od dzieci i osób bez chorób przewlekłych związanych z wiekiem. Wówczas uzyskuje się pożądany efekt „treningu wirusa” w pokonywaniu obrony immunologicznej organizmu……………………

 19. Anna S mówi

  @Szur —– Po co angażować Ukraińców. Sami Polacy doniosą. Tacy zakochani w naszych przyjaciołach. Tak strasznie nienawidzą Rosjan.
  Biedna ta nasza Ojczyzna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.