P. Krzemiński: Katastrofalna strategia

M1 Abrams / Fot. Wikipedia.pl
18

New York Times donosi, że USA ma przekazać Ukrainie czołgi Abrams. Do tej pory były one zarezerwowane dla sojuszników USA w NATO i to za gigantyczne pieniądze. Jednocześnie przy zgodzie na praktycznie zerową decyzyjność w zakresie ich użycia.

Zapowiedzi wysyłania niezliczonych rodzajów czołgów, które zachód ma wysłać Ukrainie są po prostu śmieszne. Problemy logistyczne, aż się piętrzą. Czołgi przejadą sobie przez polską granicę i co dalej, jak mają dostać się w środku zimy w najbardziej odległy front w Donbasie? Pojawiają się nagrania, które ukazują, jak rosyjskie czołgi mkną przez zaspy śnieżne, przez błoto i wzgórza, podczas gdy czołgi amerykańskie mają problem z podjechaniem na oblodzoną górkę. Nic dziwnego, stworzono je z myślą o piaszczystych terenach Bliskiego Wschodu, a nie błotnistej Ukrainie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomijając, że z całej tej szumnej pomocy Ukraina dostanie zaledwie garstkę faktycznej pomocy militarnej, jest to i tak rażąca eskalacja. Wysłanie na Ukrainę broni zastrzeżonej tylko dla NATO oznacza coraz większe bezpośrednie zaangażowanie w konflikt na wschodzie. USA to młode państwo, które istnieje na mapie niecałe 300 lat. Nie posiada odpowiedniego bagażu historycznego, żeby przewodzić ludzkości. Swoimi maksymalistycznymi założeniami szkodzi Ukrainie i Europie.

Rozwiązanie konfliktu jest na wyciągnięcie ręki. Każda ze stron musi iść na ustępstwa. Nikt nie osiągnie swoich założeń w stu procentach. Pytanie tylko czy rokowania odbędą się cywilizowanie przy stole, czy na polu bitewnym.

Dla Europy jedynym korzystnym rozwiązaniem jest natychmiastowe zakończenie konfliktu. Najgorszym możliwym jest eskalacja. Co z tego, że Rosja nie ma szans z NATO. Czy Polacy bez dachu nad głową i po stracie bliskich, będą się cieszyć, że Moskwa płonie? Nie, będą wrakami człowieka.

Polska miała przekazać czołgi Leopard tylko symbolicznie i w zgodzie z innymi sojusznikami. Skończyło się jak zawsze. Na razie tylko Polska zadeklarowała wysłanie Leopardów, a politycy PiS szantażują Niemcy, żeby wysłały swoją partię, inaczej będą po złej stronie historii. Polski Premier żyje w jakiejś bajce o siedmiu krasnoludkach, a nie w realnej i brutalnej rzeczywistości. Już pomijam, że nazywanie banderowskich polityków dobrą stroną, jest moralnie haniebne.

Jednym z haseł marszu, który odbył się w Warszawie 21 stycznia był okrzyk „rząd na front”. Niech nabuzowani politycy PiS-u z dziejową misją burzenia spokoju Polaków realizują swoje strategiczne założenia własnymi mięśniami i swoją krwią. Nie ukraińską, nie polską krwią. Swoją własną. Ale nie, oni w zaciszu ciepłych gabinetów, będą mówić o honorze, odwadze i…, teraz przerwa na kawę.

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Dozbrajanie przez rozbrajanie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  W tej wojnie jest tylko 1 problem, tak po ludzku patrząc. Jeśli Rosja zacznie przegrywać, przedwcześnie umrzemy.

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  Zanim 24.02.2022 Rosjanie zaatakowali 4-5 miesięcy wcześniej spotykali się w Szwajcarii z USA na rozmowach bileteralnach. Żądali nie mniej nie więcej tylko wycofania NATO do roku 1990 !!! Odpowiedz USA znamy, a odpowiedź Rosji nadejdzie w tym roku….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 3. Maniek mówi

  I tak ma być. Europa ma na tej wojnie najwięcej stracić, być podnóżkiem USA, które będą sprzedawać “swoje” brane wcześniej z Rosji surowce za niebotyczne pieniądze i się bogacić. Zamiast kupować od Rosji, będziemy mieć od USA to samo za 5 albo więcej razy drożej. A Rosja, cóż ma Chiny, Indie i prawie całą Azję, pewnie też i Afrykę. Możni tego świata się dogadają i to zawsze bez naszego udziału

 4. Zenek mówi

  Rzad pis robi wszystko aby sprowokowac Rosje do ataku na Polske. Zamiast schlodzic emocje, wyciszyc spory, jeszcze bardziej zaognia sytuacje. Tak zachowuja sie niestety glupi mali ludzie.. A co jak Rosja straci wkoncu cierpliwość i uzyje broni atomowej. Co wtedy powie Pis ludziom? Co powie Duda?Dalej bedzie taki zadowolony?Bedzie wysylal wojsko z kosa na atom? Liczy ze Usa bedzie umierac za jego pis?

 5. POLAK mówi

  USA chce wojny, chce wojny za wszelką cenę, cenę krwi Żołnierza Ukraińskiego. Utopi wszystkich za swoje dążenie, większość Amerykanów nie wie gdzie leży Polska a co dopiero Ukraina. Zmuszają wszystkich sojuszników do brania udziału w konflikcie, jak nie to udusi sojusznika systemem finansowym, zaciśnie mu na gardle jego dług. Chcą żyznych ziem ukraińskich, surowców, minerałów, nie cofną się , aż osiągną cel. Pytanie czy Rosja zgodzi się upaść pod działaniami USA , myślę, że nie , użyje broni takiej , że z Ukrainy kamień na kamieniu nie zostanie, czy tego chcą?. Nie wiem co tam roi się w ich szaleńczych głowach w tej Ameryce, ale u nich nikt nie umiera w błocie, zawsze umierają inni, czy taki los chcą dla Polaków, obudźmy się , nie idźmy na tą wojnę, to nie nasza wojna, to wojna USA, niech idą morawieckie i dudy, niech idą ich dzieci, my zostajemy w domu. Protestujmy przed dostarczaniem broni na U… przez nasze granice, oni prowokują w ten sposób wojnę na terenie Polski. Chcą Polaków i Litwinów utopić we krwi, mamy znów kolejne 70 lat podnosić się z gruzów , jak po ostatniej wojnie, a Zachód zostanie nienaruszony, będą kawki w kawiarniach pić, a my znów w waciakach cegły z ruin będziemy odzyskiwać jak nasi dziadkowie. Mamy krótka pamięć? co nam zgotowano w Jałcie, co nam Winston Churchill, Franklin D. Roosevelt zgotowali. Oni zawsze zdradzali Polaków, teraz będzie tak samo. NIE IDŹMY DROGĄ WOJNY TO NIE NASZA WOJNA

 6. Zenek mówi

  Pis ma jeden cel. Wprowadzic Polakow do wojny z Rosja. Polacy maja nic nie miec a ma im byc odebrane nawet to co maja. I faktycznie dzialania pis czy Dudy nastawione sa nie na dogadanie się ukr z Rosja a na dalsze zaognianie sytuacji i eskalacje konfliktu. Przykre ze tak glupi nieodpowiedzialni ludzie piastuja tak wazne stanowiska w panstwie. Z tego moze byc tylko wojna

 7. Michu. mówi

  Panie Krzemiński nie podoba się, że ruski mogą dostać manto? Eskalację wymyślił….. ale jak codziennie w atakach rakietowych niszczony jest kraj i giną ludzie to nie przeszkadza. Wielbiciele ruskiego miru, macie ponad 17 mln km2 Rosjj do dyspozycji. Wyjechać z Polski, a nie siać ruską propagandę!

 8. Paweł mówi

  Panie Michu, jak chce Pan walczyć z Rosją, bo tak jej Pan nienawidzi, to bardzo proszę na Ukrainę, a nie siać propagandę wśród Polaków. Federacja Rosyjska nie zrobiła niczego przeciwko państwu polskiemu w XXI wieku. Jak Pan tego nie widzi, to Pana problem. Jak już pisałem, jest Pan mile widziany na Ukrainie.

 9. PRAWDA mówi

  Obserwuję ten konflikt od roku, widzę , że Ukraińcy mimo pomocy wszelakiej dostają manto jakich mało, trupy ciężarówkami zwożą, cmentarze pełne, ale zeleński po trupach własnego narodu będzie walczył , aż do spalonej ziemi ukraińskiej. Ty Michu ślepy jesteś , czy banderowska ukraina , która dostaje lanie przesłania ci prawdziwy obraz sytuacji. Ty nie siej ukraińskiej propagandy, tylko przyznaj, że okupujecie Polskie Kresy Wschodnie , okupujecie polskie Miasto Lwów. Łapanki chłopców ukraińskich na ulicach waszych miast to norma, mimo , że nie chcą być mięsem armatnim zeleńskiego. Coraz więcej u…….żołnierzy się poddaje, bo widzi co się dzieje, że są wykorzystywani przez obce siły. Topicie banderowcy kraj we krwi, do ostatniego ukrainca, więc stań Michu w prawdzie i rozejrzyj się wokół , zobacz tą krew lejącą się po bezdrożach ukrainy. A będzie gorzej, bo Rosja użyje takiej broni,że kamień na kamieniu nie zostanie, niech Bóg ma was w opiece, ale wątpię bo Pani Karma pamięta Ludobójstwo Polaków przez bandytów ukraińskich na Wołyniu.

 10. Obywatel mówi

  Ustąpić to mogą ale chyba tylko w sprawie Krymu. Oddać go Tatarom i dać niepodległość tej ziemi. To ani ukraińskie ani rosyjskie. Wysiedlić Rosjan stamtąd, osadników od czasów Katarzyny Wielkiej

 11. W K mówi

  @Obywatel Tatarzy przegrali Krym na własne życzenie. Nie docenili Katarzyny ze Szczecina tak, jak Ukraińcy nie docenili Putina.

 12. Paweł mówi

  Obywatel, co Pan opowiada. Krym był pod okupacją, ale turecką i to dawno temu. Obecnie 70 procent mieszkańców Krymu to Rosjanie. Chce Pan wysiedlić milion ludzi i zabrać im domy? To chyba zbrodnia wojenna?

 13. Maniek mówi

  Ludzie mam pomysł odnośnie tego Micha, co tak pierdzieli jak ta Jóźka co umarła. Nie odpowiadać na te jego prowokacyjne durnoty, bo taki głupi chyba nie jest. Nawet Arestowicz powiedział ostatnio powiedział jako już osoba prywatna, że Ukry od samego początku przegrywali i przegrają. Dlatego niech sobie taki Michu pisze co chce. I żadnej odpowiedzi z naszej strony.

 14. Kozioł mówi

  Dobrze powiedziane…
  Zgadzam się w 100% !!!
  Dla rusofobów jest niegraniczona ilość miejsca w bachmutskich okopach….
  Putin do narodu polskiego nic nie ma bo wie że “rząd” mamy antypolski…
  Tak więc Panie Michu jedź na front i walcz z Rosjanami…

 15. Martin Malik mówi

  Kolejna rzeź Słowian a Żydzi w bankach i na wysokich stanowiskach politycznych rozdają karty.

 16. Dumny Polak mówi

  Micha do michy! Najlepiej w postaci pulpetow w sosie pomidorowym, z zyczeniami “SMACZNEGO” dla dzielnie walczacych gerojow za nasza wschodnia granica!!
  Oby dostali po nim niestrawnosci oraz braklo im do tego papieru toaletowego!
  Nic lepszego z niego juz nikt nie stworzy!

 17. Zeniu mówi

  Obserwuję tę wojnę i tylko jedna myśl mi siedzi w głowie. Ukraina płaci za krew pomordowanych na wołyniu. Oni za tę krew nie zapłacili. Powinni puki był czas dązyć do pojednania. Te pojednanie powinny być pokazabne całemu światu. Jak kat przeprasza a jak ofiara wybacza. Te wydażenie jesli by nastąpiłolo to nie tylko nie byłoby tej wojny ale i na całym świecie nastapiłyby zmiany zmieżajace do pokoju. Niestety Ukraino płacisz krwią bo nie zapłaciłaś za swoje zbrodnie.

 18. Jurek mówi

  Dobrze napisałeś kolego, zacytuję końcówkę wiersza poety, który opisuje potworne zbrodnie na Wołyniu a na koniec pisze tak: ” Dlatego Królu świata i wszechmocny Panie, przyjmij nasze do Ciebie o pomstę wołanie, niech rizuni z potomstwem z setnym pokoleniem mają w oczach swe dzieło lub stracą istnienie. Niech krew, za sprawą katów przez dzieci przelana sprawi, by nacja zbójów została zmazana”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.