P. Krzemiński: Ćwicz Polaku za wujka Sama i kozaka Zełenskiego!

fragment plakatu rekrutacyjnego Wojska Polskiego/fot. Twitter/MON
15

Po miesiącach zachęt MON do wstępowania do wojska, poprzez propagandową kampanię, a potem podnoszenie stawek pieniężnych dla sołdatów, teraz dochodzą nas słuchy o masowym wzywaniu na ćwiczenia wojskowe. Okazuje się, że jednak nie tak masowe, ale jednak wezwanie może dostać każdy kto przeszedł kwalifikację wojskową w kategorii A.

Jak można to skomentować? Z jednej strony każdy mężczyzna powinien umieć obchodzić się z bronią i być przeszkolonym wojskowo. W Ameryce czy Rosji składać karabin potrafią nastoletnie dziewczynki. W Polsce co najwyżej młodzież strzela się z plastikowych pistolecików i bawi nożem motylkiem, ale to tyle. I nie wiem jak bardzo profesor Czarnek będzie prężyć swoje muskuły, nic z tym nie zrobi. Europejska cywilizacja brzydzi się wojną i wszystkim co z nią związane, takie myślenie jest już bardzo silnie zaszczepione.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zastanawia bardziej w jakim celu taka zmiana u rządzących, że nagle chcą szkolić naród? A no niedźwiedź rosyjski ani myśli uklęknąć przed kozakami, podpisać kapitulacji i uznać hegemonii Stanów Zjednoczonych w Europie i byłych krajach Związku Sowieckiego. W związku z tym trzeba tym niedźwiedziem straszyć, mamy być buforem, wałem, który zasłoni wielką cywilizację przed barbarzyństwem! Może faktycznie Rosja stanie się tym, czym jest nazywana, będzie to jednak wielkie nieszczęście, a nie sukces propagandowy Kaczyńskiego.

Tak państwo ma święte prawo wymagać od swojego państwa obrony. Tylko pytanie czego w tym wypadku my chcemy bronić? Rosja jeszcze parę miesięcy temu ani myślała atakować Polski. Błaszczak od miesięcy robi wszystko, żeby włączyć się do wojny razem z kozakami, a niczego, żeby Polacy wojny uniknęli. Na Ukrainie giną cywile, cierpi naród, cierpią zwykli ludzie, to jest tragedia. Elita rządząca Ukrainy jednak nic sobie z tego nie robi, nawet nie negocjuje z Rosją w sprawach humanitarnych. Chce maksymalnego sukcesu.

Co jeśli do wojny Polski z Rosją dojdzie? Poza tym, że będzie światowa wojna, która zmiecie z powierzchni połowę kuli ziemskiej, można parę rzeczy przewidzieć. Czołgi Abramsy będą strzelać kulami ze zubożonego uranu. No niezła zabawa w Waszyngtonie, wykorzystają sprzęt w apokaliptycznych warunkach. Polska stanie się pobojowiskiem z gruzów, oby nie nuklearnym. Może wojsko polskie wyśle jakiegoś drona, jak Ukraińcy, który zniszczy jakiś magazyn broni w Rosji. I Tyle, pod Moskwę nie podejdzie na pewno, może zrobią to sojusznicy, nowi alianci, ale czy pokonają niedźwiedzia i smoka chińskiego, w to wątpię. Dlatego, że świat może po prostu nie przetrwać.

No ale Błaszczak chce się zabawiać w wielką wojnę, może to brak ołowianych żołnierzyków w dzieciństwie. W końcu Moskwa skąpiła Polsce zabawek i w ogóle niczego nie było. Teraz jest wszystko: kurczaki z KFC, pepsi i instagramy z roznegliżowanymi pannami. Umrzyjmy za to!

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Profesora Hartmana problemy z logiką

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  A pewnie, najlepiej się rozbroić, niczego nie bronić a jak ktoś nas napadnie to się poddać!! Metroseksualna pipa w rurkach pójdzie do wojska i albo zmężnieje albo zginie- tak czy siak to zysk dla Polski!!!! Słuzba wojskowa dla mężczyzn powinna być obowiązkowa- i nic poza poważną chorobą nie powinno z niej zwalniać!!!

 2. Hammurabi mówi

  Same zainteresowanie historią literaturą i filozofią to jednak zbyt mały kapitał, by merytorycznie wypowiadać się w dziedzinach takich jak wojsko, wojskowość i obronność.
  A może tak wypadałoby zrobić sobie solidne repetytorium ze szczególnym uwzględnieniem skutków słabości polskiej armii?
  Od czasów konstytucji trzeciomajowej z wyjątkiem zrywu patriotycznego w latach międzywojnia i zbiórek na uzbrojenie armii obronność kraju była opierana o wątpliwej próby sojusze albo na patriotycznych zrywach Polaków na kształt:
  „Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie,
  Ja z synowcem na czele, i – jakoś to będzie!”…
  Na koniec młody człowieku, nie używaj nigdy więcej zwrotów w rodzaju: „podnoszenie stawek pieniężnych dla sołdatów” kiedy mówisz o polskim żołnierzu.
  To, że ćwiczy, że się doskonali, jest lepszym zabezpieczeniem na przyszłość od jałowych dysput i sojuszy nawet tych dzisiejszych, bo patrząc na Turcję i Grecję, na genetycznie uwarunkowaną niemiecką „miłość” do Polski i bojowe nastawienie Francuzów można spodziewać się wiele. Wiele kredek, słów, propozycji i rozmów o losach Polski ale bez Polaków.
  Ale o tym zapewne mówili Katolickim Publicznym Liceum Ogólnokształcące im. Bł. Ks. R. Archutowskiego, tylko miałeś katar, co?

 3. Paweł mówi

  Jeden komentarz i dwa ataki erystyczne. Czy nie uczyli Pana w szkole zasad poprawnej argumentacji? Może Pan się ze mną nie zgadzać, ale proszę o merytoryczne argumenty, a nie ataki personalne. Komentował Pan kiedyś wiele moich tekstów i zawsze to samo, przeszkadza Panu mój wiek. Mam ponad dwadzieścia lat i nie życzę sobie tego typu zwrotów. Wyraz soldaty, akurat zaczerpnąłem z PiSowskiej publicystyki. Proszę o kulturalną odpowiedź, bez ataków osobistych, jeżeli Pana na to stać…
  Pozdrawiam

 4. z-k mówi

  Ja mam lat 83 i oburza mnie gdy jakiś policealny chłystek życzy sobie mówić o polskich żołnierzach „sołdaty”

 5. Paweł mówi

  Dziękuję za Pana komentarz. O jakich polskich żołnierzach Pan mówi? Ja jestem w rezerwie wojska polskiego, Pan już chyba nie… Mówi Pan o tych nastolatkach zwabionych przez rząd 4 tysiącami złotych do służby? Nie widzi Pan co sie szykuje? Naraża się polską krew na bezsenswone straty, nie chce należeć do straconego pokolenia. Jako Polak mam święte prawo tak czuć, nic Panu do tego. Szkoda, że nie Pan nawet odrobiny szacunku…
  Nie zrozumiał Pan też ani trochę sensu felietonu. Używając słów „kozak” „brutalny niedźwiedź” „soldaty” pokazuje jak naiwne mogą być propagandowe okreslenia. No coż, to że Pan nie zrozumiał, to nie mój problem…

 6. SOWA mówi

  Czytam te komentarze Polskich frajerów starszych i młodszych i zastanawiam się , jakie to korzenie nimi kierują, że są skłoni wysłać Polskich Chłopców na rzeź ku chwaale ukrainu. Podejrzewam, że te korzenie, to Polskie nie są? bo Prawdziwi Polacy noszą w sercach pamięć o Pomordowanych śmiercią męczeńską na sposób szatański Kresowian na Wołyniu. Te obrazy to powieszone małe Polskie dzieci , poćwiartowane kobiety ………………………….. Dopóki ukraińcy potomkowie morderców nie staną w prawdzie, nie pozwolą na ekshumacje pomordowanych Polaków, nie pozwolą na postawienie krzyży i godny pochówek, oraz nie zadośćuczynią wyrządzonej krzywdzie żadnej pomocy nie będzie. Dla tych , którzy tak w komentarzach gloryfikują banderowską ukrainę, zalecam zakładać mundur i wio na front, żałować was nie będę, tak jak nie żałuję najemników polskich, którzy już gryzą ziemię ku chwale banderowskiej ukrainu. Ja potomejk KRESOWIAN, słyszę krew zamordowanej babci przez szatańskich banderowskich sąsiadów, jeszcze ta krew nie doczekała sprawiedliwości, a może jednak doczekała i rękami Rosjan się dokonuje? Jak to było?” Krew Jego na nas i na dzieci nasze” może to właśnie dzieje się na naszych oczach? Teraz parę słów ode mnie dla młodego publicysty BRAWO >>>>>>>>>>>>>>>>>>>BRAWO , jesteś solą POLSKIEJ ZIEMI , prawda osiągnie mimo zasypania ją błotem przez zdrajców światło o banderowskiej , oligarchicznej sprzedajnej ukrainie. Dla adwersarzy młodego publicysty proponuję obejrzeć film z 2014 r jak banderowcy w Odessa mordują siekierami i podpalają Rosyjskich mieszkańców. KARAMA WRACA?

 7. Anty mówi

  Młody ma rację. Nie przypierdalajta się. Polska jest pod okupacją Międzynarodowego Żyda i to w jego interesie będzie użyte młode mięso armatnie a zbawcy narodu z Knesejmu ustawą już się wymiksowali z tego „chwalebnego zaszczytu” zwalniając też pomniejszy sort pomagierów jak urzędnicy samorządowi. Nikt nie ma prawa zmuszać do nadstawiania karku za kogoś innego gdy ten ktoś tylko dyryguje rozróbą z tylnego fotela.

 8. Shadow mówi

  A ja znów swoje od strony praktycznej. Moi trzej synowie( lat 45,40 i 38). Byli dawno, dawno temu na komisji wojskowej i dostali jakieś tam kategorie, tyle tylko, że wojsko przez te wszystkie lata nie było nimi w ogóle zainteresowane, bo armia miała być zawodowa. Nie byli również przeszkoleni. Teraz, kiedy mają już ograniczenia zdrowotne, dzieci i rodziny, mieliby iść na szkolenie. Najmłodszy z nich dodatkowo studiuje. Tu jest wszystko postawione na głowie. Do poboru powinni co roku chodzić 19 latkowie po maturze, a nie podtatusiali panowie, którym taki pobór rozwala życie zawodowe, rodzinne i inne. Pieprzona armia sama przetrzebiła swoje szeregi głupią polityką i przymusowymi szprycami na srovid, jak nie bezpośrednio, to poprzez ucieczkę wyszkolonych zawodowców z armii. Przecież to nie jest logiczna polityka tylko dom wariatów. A Polacy nie powinni za nikogo obcego ginąć, tylko powinni umieć bronić swoich bliskich, siebie i nasz kraj i nic ponadto. Konieczny szerszy dostęp do broni dla przeciętnego obywatela i możliwość szkolenia na własną rękę w strzelaniu i samoobronie.

 9. Hammurabi mówi

  Młodość ma swoje prawa. Jednak nawet jeśli tak jest, to pozostaje jedynie młodością która popełnia wiele prostych błędów. Jednym z nich jest arogancja wynikająca w głębokiego przeświadczenia, że my to już „wszystko wiemy”.
  Publikując swoje teksty młody człowieku, musisz sobie zdawać sprawę, że nie wszyscy zaraz będą bili brawo. Mamusia będzie dumna, jednak tacy stetryczali starcy jak ja nie będą na siłę wchodzić w rolę klakierów!
  Prawdę napisałem o słabości naszej armii.
  Ów cytat z „Pana Tadeusza” doskonale pokazuje charakter Polaków. Tak jak „jakoś to będzie”…
  Nasze układy, zapewnienia, traktaty i sojusze z przeszłości a zwłaszcza wypełnienie przez naszych „sprzymierzeńców” wynikających z ich treści zobowiązań są dowodem na to, że dziś jedynie nasza silna, dobrze wyposażona i wyszkolona armia wsparta setkami tysięcy rezerwistów może być gwarantem jeśli nie pełnego zwycięstwa, to przynajmniej pokaźnej liczby wrogów posłanych do piachu. Skoro tego ktoś nie wie, to zapewne wiedzieć nie chce bo chcąc, wiele można na te tematy przeczytać.

 10. anonim mówi

  @ Shadow to waśnie jest ten cały podstępny chytry plan żydostwa, żeby wyrugować jeszcze zdrową tkankę Polaków 40+, którzy nie dali się ogłupić falą demoralizacji tzw. III RP i ten nierząd o tym doskonale wie. Zresztą było to odzwierciedlone ostatnimi badaniami opinii publicznej, w których średnie oraz młode pokolenie nie zostawia suchej nitki na tym bandyckim rządzie interesu syjonistycznego. Zresztą Poseł G. Braun wspominał kiedyś, że na przeszkodzie do całkowitego podporządkowania Polski międzynarodowym przestępcom są jeszcze polscy patrioci, którzy w większości brzydzą się tymi sługami narodu ukraińskiego. P.S. ten wybuchowy podarunek władz ukrainy do KGP to złowróżbny omen, który wskazuje jak są i będą traktowani słudzy narodu ukraińskiego.

 11. ikss67 mówi

  Ćwiczenia wojskowe tak. Przysiega wojskowa nie. Tak powinien zrobić kazdy Polak. Nasz wrog nie jest poza granicami Polski.

 12. W K mówi

  Największy problem z tymi ćwiczeniami jest taki, że ćwiczonym nikt nie mówi, że na Polskę co najwyżej mogą napaść Ukraińcy. Gdyby do takiej napaści doszło, psychologia mocno działałaby na korzyść Ukraińców, a ćwiczeni mogliby paść ofiarą sprzecznych ze sobą i spóźnionych rozkazów.

 13. Kimunyest mówi

  Chińska sztuka wojny pkt 1 Bierz udział tylko w tych wojnach które wygrasz. Na dzień dzisiejszy szanse na zwycięstwo z ruskimi są niewielkie, natomiast szanse likwidacji połowy narodu baaardzo duże – kilka atomówek i po robocie. Nikt po Polakach łzy nie uroni ew. hamerykańce nakręcą ze 3 filmy o naszym męczeństwie. Zgodnie z kolejnymi zaleceniami z tej chińskiej sztuki wojny teraz jest czas na kluczenie, mylenie tropów itd typowa ruska maskirowka

 14. Kozak z Salskich Stepów mówi

  Odczuwam pewien dysonans poznawczy – p. Zeleński nie jest Kozakiem tylko żydem, zresztą na Ukrainie nie ma Kozaków – no chyba że jacyś przyjechali z armią rosyjską…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.