Oświadczenie ministra Kamińskiego w związku z atakiem na ambasadora Rosji w Warszawie: „Emocje ukraińskich kobiet są zrozumiałe”

szef MSWiA Mariusz Kamiński/ fot. screen
28

W poniedziałek (9.05.2022), przed Cmentarzem Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich doszło do ataku na ambasadora Federacji Rosyjskiej Siergieja Andriejewa, który został oblany czerwoną farbą przez uczestników ukraińskiej demonstracji. Jedną z osób, która zaatakowała ambasadora, była ukraińska dziennikarka Iryna Ziemlyana.

ZOBACZ: Ambasador Rosji oblany czerwoną farbą. Demonstranci nie dopuścili do złożenia wieńców na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oświadczenie w tej sprawie wydał minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński, który napisał na Twitterze, że zgromadzenie, którego uczestnicy zaatakowali Andriejewa było legalne, a „emocje ukraińskich kobiet są zrozumiałe”.

O ile można zrozumieć emocje ukraińskich kobiet, o tyle niezrozumiałe jest to, że szef MSW zdaje się nie dostrzegać, że art. 136 kodeksu karnego przewiduje za napaść lub znieważenie przedstawiciela obcego państwa karę pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat. A najważniejsze jest w tym przypadku pytanie: Komu służy atak na rosyjskiego ambasadora w Polsce? Bo z pewnością nie Polsce! Czyżby minister Kamiński nie zdawał sobie z tego sprawy?

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Gdzie godność, gdzie honor, gdzie służba Rzeczypospolitej?!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Misiek13 mówi

  Posadzic ta banderowke do pierdla,albo natychmiast deportowac na ukraine,bez prawa wjazdu do Polski

 2. Dawid mówi

  Deportować tą ukrainkę,natychmiast.Najlepiej od razu do Donbasu niech tam wyrzuci swój gniew.Ukraincy zapamiętajcie jesteście tu gośćmi,a jeśli chcecie politykę uprawiać to won do siebie.

 3. Rebih mówi

  Kogo złapano, czy ustalono już organizatorów?
  Czy może znowu organizatorami byli ludzie z MSW , a śledztwo będzie toczyć się miesiącami, by niczego nie ustalić?
  W policji działa organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym, jednak PiS nic nie zrobił w sprawie jej likwidacji, wręcz przeciwnie dogadał się z nimi i wykorzystuje ich w swoich celach.
  Tym razem celem PiS jest wciągnięcie Polski do wojny.

 4. Rebih mówi

  Nie wspomniał tylko zasmarkany Żydek, że te zbrodnie ludobójstwa do których dochodzi codziennie na Ukrainie są popełniane przez SBU, ukraińską armię i banderowskie bojówki.

 5. cccpsucks mówi

  ukraińska suka która nie może powstrzymać oburzenia powinna pierdzieć w kiciu. tak jak to napisał Dawid, ukroidy wyp do siebie robić takie akcje, tu W POLSCE JESTEŚCIE PRZYBŁĘDAMI BEZ PRAWA GŁOSU

 6. Jasio mówi

  Piszesz do pierdla z nią? Nie życzę sobie aby była utrzymywana z moich podatków. Napadła obywatela Rosji, to wydac ją władzom Rosji niech tam ją sobie sądzą za swoje pieniądze i dają wikt.

 7. Kika mówi

  Banderowska swolocz , Kamiński powinien zostać natychmiast Zdymisjonowany za wypowiedz sprzeczną z polską racją stanu…

 8. Jacek Boki mówi

  Dzień hańby polaczkow

  https://youtu.be/aG_hTtQ_xWw

  Skoro dziś polaczki, nie miały odwagi stanąć u boku tego ambasadora, to stawiam każde pieniądze i wygram je, że ukraińskie banderopiteki rozpieprza w puch 11 lipca każda próbę upamietnienia Polaków pomordowanych na Wołyniu i będzie to w pełni zasłużona kara za bezdenna głupotę i bierność, no i brak cywilnej odwagi, by przeciwstawić się złu.

 9. zagłoba sum mówi

  Ten sq…n na zdjęciu, kryminalista „ułaskawiony” przez kamrata z pisjudeomarksistowskiego gangu, niejakiego judę czy raczej gnidę, drobnego oszusta i zdrajcę, powinien odpowiadać za ZDRADĘ STANU ( o rozlicznych przekrętach, np, kilkunastu milionach które podobno sprzątaczka ukradła z szafy, o bezprawnym zamykaniu portali etc. nawet nie ma co wspominać)! Za dopuszczenie do ataku na dyplomatę akredytowanego przy rządzie powinien natychmiast wylecieć z posady! A tępe polactwo, ogłupione prymitywną propagitką upadlińską jest juz tak zbanderyzowane i zdziczałe, ze bije brawo tym upadlińskim ździrom! Następnym razem jakiś upadliński qr…szon zastrzeli rosyjskiego dyplomatę i moze to być wygodny casus belli… Tłumaczenie tego zdziczałemu polactwu nie ma sensu, nic nie zrozumieją!..

 10. Vycycuc mówi

  Czy gdybym rzucił farbą w ambasadora Ukrainy za Wołyń to też to jest zrozumiałe młotki pisowskie??

 11. adam mówi

  Kaminski to przestepca. To ze został uniewinniony przez swojego kolegę nic nie oznacza. Dalej jest przestepca. Druga rzecz pochwalanie i usprawiedliwianie przestepstwa z art 136kk.To już jest szalenstwo. Ten facet naraza bezpieczeństwo Polski. Powinien dawno byc zamknięty.

 12. Andrzej mówi

  KAMIŃSKIE I INNE PLEMIĘ ŻMIJOWE OKUPANTA CHAZARO -MASOŃSKIEGO POTRZEBUJE TAKICH WYWROTOWCÓW ,ABY IM NAPEDZAŁY GOEBBELSOWSKA PROPAGANDĘ !!!

 13. Jakub mówi

  To wygląda na ustawkę, ta „dziennikarka” to lgbtowa aktywistka, podobno z otoczenia Kramka, sieją ferment, a Kamiński albo śpi, albo to taki sam dywersant.

 14. W K mówi

  Gdyby Polacy w odpowiedzi zorganizowali antyukraińską manifestację, policja w Polsce pobiłaby Polaków, to pewne.

 15. Black mówi

  Policja ukraińska w Polsce zrobi to już wkrótce, 11 lipca rozpędzi bez litości wszystkie próby oddania holdu polskim ofiarom ukraińskiego ludobojstwa

 16. krzysztof mówi

  banderę czczą jak w amoku, wooon z tym gównem banderowskim z Polski woon z pisuarskim nierządem

 17. Andrzej mówi

  No to z kim pytam z niemieckim trutniem i przylepcami co glosuja wbrew Polakom co glosowali
  w PE Polacy robcie swoje i dzialajce zeby powstalo Trojmorze

 18. Shadow mówi

  Ta dziwka upaińska to aktywistka lewackich zboków , często widywana u boku szui Kramka, a łajza Kamińska, to nietrzeźwiejący nigdy degenerat. Takich mamy „polityków”, jak nie narkoman,pijak to złodziej, albo dewiant seksualny lub wszystko razem. Lecz z tak debilnym i zindoktrynowanym społeczeństwem daleko nie zajedziemy, a wręcz będziemy opadać w niebyt.

 19. z-k mówi

  oby nam tylko „legalnie nie wyrósł) nowy karzeł Jagoda tym razem w rezuńsko – banderowskiej wersji

 20. antyrez mówi

  Nie chcę już patrzeć na tę niebiesko żółtą dzicz, o czarno-czerwonej nawet nie wspomnę. Wynocha!!!!

 21. Andrzej mówi

  Najbardziej winny jest Yrzaskowski, który w dniu zwycięstwa żolnierzy wlczących o uchronienie narodow wschodnio europejskich od zagłay w ramach realizacji General Plan Ost przewidzianej po klęsce ZSRR (częściowa zagłada wszystkich poza Niemcami na miejscu i „wysiedlenie” pozostałości za Ural) wydal zgode na demonstrację fascynatów ludobójstw hajdamackiego (według Tarasa Szewczenki ) i banderowskiego na cmentarsu żołnierzy sowieckich (rosyjskich , bialoruskich, ukrsińskich i także polskich oraz i nych narodowości)

 22. czarny mówi

  Kamiński? To ten co przebąkiwał o oddaniu UPAdlińcom części Polski, żeby mogli tam mieszkać?

 23. MIrosław mówi

  Pan minister Rau sprawia najrozsądniejsze wrażenie w tej rządowej czeredzie. Zasługuje na to, by być wicepremierem, kimś więcej niż ministrem spraw zagranicznych. A pan Morawiecki w ogóle powinien trzymać buzie i nie wypowiadać się na temat farby i rosyjskiego ambasadora. Jak na premiera jest zbyt gadatliwy i zbyt dużo chlapie niepotrzebnych słów. Panie Kaczyński, kiedy sobie pójdą z rządu panowie Morawiecki i Kamiński ? Polska odetchnęłaby chyba z ulgą.
  Czy oni koniecznie chcą sprowokować kroki odwetowe Rosjan wobec polskich dyplomatów w Rosji? Może niech lepiej sami tam jadą i podstawią swoje buzie rozjuszonym Rosjanom? A nie narażają niewinnych polskich dyplomatów?
  Czy pan M. jest aby na pewno teraz zdrowy psychicznie, gdy plecie takie bzdury?

 24. Jozef mówi

  Kaminski spedzal czas w ukrainskich burdelach..nagrywany na tasmach ..musi siedziec cicho pod buciorem krwawych banderowcow ukrainskich…….. Polacy wygonic ukkraincow UPA cholote mordercow z POLSKI!

 25. MAREK mówi

  Bezkarne naruszenie nietykalności ambasadora jakiegokolwiek kraju to prowokacja, która uderza w kraj, w którym dokonane tego czynu.

  Wroga Polakom ukrainka, agentka, która cały czas działa bezkarnie na szkodę Polski pokazuje, że postawa służb i ministra kamińskiego nie ma nic wspólnego z dbaniem o dobro Polski i Polaków.

 26. Zbyszek mówi

  Celowe dopuszczenie LGBT – aktywistki, ukraińskiej ,,dziennikarkI”- Iryny Ziemlyanej do oblania farbą dyplomaty to przejaw zdziczenia oraz coraz większego panoszenia się Ukraińców w Polsce. Ciągną z całej Ukrainy po socjal i pieniądze. Nawet z regionów nie objętych wojną. Cała ta akcja była przez sterowana i zorganizowana. Aż strach pomyśleć co będzie, jak wojna skończy się i dojadą w ramach ,,łączenia rodzin” banderowcy zaprawieni w zabijaniu do Polski. Wypowiedź min. Kamińskiego kompromituje go całkowicie i świadczy o jego ,,służalczości dla narodu ukraiskiego” – jak powiedział rzecznik MSZ, i całkowitej niekompetencji.

 27. Szczur mówi

  Na twitterze, pod tweetem na ten temat, jest jeden komentarz ze wstawionym filmikiem z przesłuchania śledczego CBA, przez komisję w której zasiadał Siemoniak. No i ten śledczy mówi, że na podkarpaciu. w jednym z domów publicznych bawił ówczesny marszałek sejmu – Marek Kuchciński. Problem w tym, że dziewczny miała mieć 14 lat, a w pokoju, w którym się zabawiał, były kamery. Ponoć z nagrania zrobiono kopię i wywieziono ją na Ukrainę. Nie wiem, na ile to prawda, ale jeśli tak było, a nagranie przejęła SBU, wiadomo już czemu Rząd taki potulny wobec Ukrów.

 28. anonim mówi

  Zakłamana pijacka morda i ten jego pucułowaty sekretarz od policji buc, ktory nie raczy odpowiadać na interpelacje poselskie. Wystarczy spojrzeć na tę jego facjatę. Gdy bandziory w policyjnych mundurach bez dystyngcji bili Polaków na naszym narodowym świecie 11 listopada, to nawet nie zająknąl sie i wdla tej mendy wszytko było zgodnie z prawem. Precz!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.