Obywatelskie projekty ustaw skierowane do prac w komisjach. Czy kiedykolwiek wyjdą z tej sejmowej zamrażarki?

Sejm RP/ fot. Twitter
6

W czwartek (16.04.2020) Sejm głosował nad obywatelskimi projektami ustaw Stop447, Stop Pedofilii, Zatrzymaj Aborcję oraz Prawem Łowieckim przywracającym nieletnim prawo do uczestniczenia polowaniu. Pierwsze czytanie projektów odbyło się w środę. PiS i PSL wnioskowały o skierowanie ich do dalszych prac w komisjach. PO i Lewica chciały ich odrzucenia w pierwszym czytaniu. Konfederacja wniosła o niezwłoczne skierowanie projektów do drugiego czytania, co pozwoliłoby na szybkie przyjęcie ustaw.

ZOBACZ: Pierwsze czytanie projektów ustaw Stop447, Stop Pedofilii i Zatrzymaj Aborcję

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wnioski Konfederacji zostały odrzucone i wszystkie cztery projekty zostały skierowane do prac w komisjach. Oznacza to, że trafiły do zamrażarki, z której najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą. Tak już raz było w przypadku projektu Zatrzymaj Aborcję, który trafił do komisji w 2017 roku i przeleżał w niej do końca kadencji.

– Zgodnie z przewidywaniami wszystkie cztery konserwatywne projekty obywatelskie (prawo do polowań, prawo do życia, karanie za deprawację i stop 447) PiS skierował do komisji sejmowych. Przed wyborami na 99% już nic w ich sprawie się nie wydarzy, a po wyborach też niekoniecznie – skomentował na Twitterze poseł Krzysztof Bosak.

Wyniki głosowania skomentował też poseł Robert Winnicki

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Skandaliczna wypowiedź posła Lewicy ws. Stop447. Winnicki odpowiada: „Marksistowska lewica nie ma prawa nikogo pouczać. Macie krew na rękach” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. j-da mówi

  Brawo tych czterech sprawiedliwych z PIS, po polsku myślących a nie żydopachołów??

 2. dar mówi

  Tak jak pisałem przed świętaami TEMATY ZASTĘPCZE od lat wychodzą przed ważnymi problemami w państwie ,a potem idą do zamrażarki sejmowej pozatym proszę sobie wyciągnąć dzisiejsze głosowanie tj.16.04.2020 jak głosowało pis ,platforma i tzw lewica odnośnie tych obywatelskich projektów RĘKA W RĘKĘ jasno i wyrażnie pokazali gdzie mają NARÓD POLSKI a te niby ich walki to nic innego tylko gra by utrzymac te koryta które w większości dzierżą od okrągłego stołu,jezeli nie wszyscy główni sprawcy tej zdrady to już dzieci ich i tak to wygląda EMOKRACJA W WYDANIU POLSKIM. POZDRAAWIAM i zapraszam jeszcze na głosowanie druku337 tj tego który dotyczy pozamiataniaa wyborów 2020 r

 3. dar mówi

  Ostatnia wiadomosć z godz 15 min 45 . przerwa do godz 23 00 tak zaadecydowała pani Witek nocne przegłosowanie zamierzone jak wszystkie ich podłe głosowania NOCNE GŁOSOWANIA PIS może ktoś kiedyś napisze pracę na ten temat,ale podejrzewam ba mam nawet pewność że chodzi o druk 337 wczoraj złożony przez pis też w nocy i zostanie przegłosowany też w nocy ,a może nad ranem.

 4. piotr mówi

  1-Jak PiS wraz z Amerykanami cenzuruje Internet. 2-Prawy.pl upomniany przez Facebooka za tekst o 5G i koronawirusie.

 5. Henryk mówi

  Buńczuczne surmy wzywające do boju – przewracanie się o własne nogi – wstanie, otrzepanie się, podkulenie ogona i rejterada – po paru dniach ogłaszanie, że miało się rację, mimo klęski – na koniec ogłoszenie katastrofy sukcesem – to stały 5-fazowy schemat. Schemat zabójczy dla poczucia narodowej godności. Okrutne z zimną krwią poniżanie narodu zmuszonego do wysłuchiwania tych butnych wrzasków po chwili zastępowanych jęczeniem, lamentami.

  PIS niszczy „infrastrukturę duchową narodu”, upadla go, t r e s u j e g o d o n i e w o l i .

 6. anonim mówi

  To było, jest i będzie do przewidzenia, że 5 kolumna żydowsko-amerykańska będzie zawsze torpedować projekty, które służą Narodowi Polskiemu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.