„Obrońcy Birczy to bohaterowie.” Prof. Włodzimierz Osadczy odpowiada na paszkwile Sakiewicza i prostuje Cenckiewicza

Prof. Włodzimierz Osadczy i Jacek Międlar
3

[Profesor Osadczy] Podaje się za Polaka z Kresów, co w świetle posiadanych przez nas informacji nie jest prawdą. Jest najprawdopodobniej Ukraińcem o rosyjskich korzeniach. Jego brat pracujący w milicji mieszka w Łucku. Swoją karierę rozpoczął od służby w Armii Czerwonej (…) sam przedstawia to jako powód do dumy – kilka miesięcy temu napisał redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz. Do tej skandalicznej wypowiedzi w wywiadzie odniósł się prof. Włodzimierz Osadczy. Wskazał, że za kłamstwa na jego temat Sakiewicz odpowie w sądzie.

Zapytałem także o sprawę obrońców Birczy, którzy po II wojnie światowej przegonili ukraińskich zbrodniarzy z OUN-UPA. Prof. Włodzimierz Osadczy, który jest specjalistą od tematyki kresowej jasno wskazał, że próba ujmowania zasług obrońcom Birczy, którzy w znacznej części wywodzą się z podziemia niepodległościowego jest niedorzecznością. Skandalicznej próbie relatywizacji historii, w roku 2018, na łamach tygodnika „Historia Do Rzeczy” (nr 1 (59)/2018), dopuścił się prof. Sławomir Cenckiewicz, który obrońców Polaków nazwał „bolszewikami”. – To próba rozmycia spraw historii i wielkich dramatów. To są tematy jednoznaczne – do wydarzeń z Birczy odnosi się prof. Osadczy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O tych i wielu innych sprawach związanych z procederem ukrainizacji Polski z profesorem Osadczym rozmawiam w niniejszym nagraniu:


KOSZULKI UPAMIĘTNIAJĄCE OBROŃCÓW MIESZKAŃCÓW BIRCZY, ATAKOWANYCH PRZEZ BANDEROWCÓW

Obejrzyj także:

„Uciekł przed wywózką do Katynia, zabili go Ukraińcy. Babcię spalili żywcem.” Wspomnienie Marii Bułkowskiej, świadka Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Stan mówi

    Panie profesorze , podaje panu reke, nie jest pan jedyny ktory bedzie sadzil tego oszusta Sakiewicza, ten osobnik zamiast doic kase z polskiego podatnika powinien byc natychmiast doprowadzony i poddany badaniom psychiatrycznym i byc zamknietym w psychiatryku. Pozdrawiam.

  2. Stefania mówi

    Moi przodkowie mieszkający we wsi Stachówka , pow. Sarny zostali uratowani przez Niemców po trzecim napadzie ukraińskim

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.