Obowiązkowe szczepienia kowidowe w Wałbrzychu! Uchwała Rady Miejskiej dotyczy nie tylko mieszkańców, ale też osób pracujących na terenie miasta

fot. pixabay
96

W czwartek (29.04.2021) Rada Miejska w Wałbrzychu przyjęła uchwałę wprowadzającą obowiązkowe szczepienia kowidowe dla wszystkich mieszkańców powyżej 18 roku życia oraz dla osób, które nie mieszkają w Wałbrzychu, ale pracują na terenie miasta. Radni wystosowali też apel do Ministerstwa Zdrowia, aby szczepionkę na kowid wpisać na listę szczepień obowiązkowych.

– Mając na uwadze uchylanie się znacznej części społeczeństwa nie tylko od przestrzegania obostrzeń mających chronić przed zachorowaniami, w tym uchylanie się od obowiązku noszenia maseczki czy też niedokonywania dezynfekcji rąk, jak też uchylanie się od poddania się szczepieniom, niezbędne jest podjęcie działań mających na celu swoiste przymuszenie wszystkich obywateli naszego państwa do poddania się szczepieniom – napisano w apelu.

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, wyjaśnił, że intencją przyjętej uchwały jest to, aby więcej osób chciało się zaszczepić. Poniżej relacja z dyskusji na temat uchwały.

Źródło informacji: walbrzych24.com

Zobacz też:

Katarzyna TS: Naziole naszych czasów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Janek mówi

  Dlaczego szczepionki są za darmo, jakim prawem? Wałbrzychu jeszcze ustawa obowiązkowej daniny na comiesięczne szczepienia z pensji każdego mieszkańca Wałbrzycha i okolic, tak myślę sobie, że możnaby zasilić budżet Wałbrzycha i pobrać jeszcze pobory za strzykawki

  1. Matka mówi

   Bo są podstawowym środkiem ochrony zdrowia (zabezpieczają przed chorobą będącą obecnie trzecią przyczyną zgonów w Polsce), a zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolita zapewnia dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej.

  2. Tomasz mówi

   Zapewnia, ale nie ma prawa zmuszać. A propos zapewnienia dostępu do leczenia, to jakoś się z tego nie wywiązuje, bo ludzie nie są leczeni obecnie w ogóle i umieralność mamy dzięki temu, że tego dostępu nie ma. Dlaczego też można chodzić do lekarza prywatnie, a do przychodni i szpitali już nie? Obowiązują dwie Konstytucje? Jeśli Rzeczpospolita zapewnia(jak twierdzisz) ów dostęp, to może niech opłacają ludziom prywatne wizyty? I najlepiej z kieszeni tych, którzy tę Konstytucję łamią.

  3. Matka mówi

   Nikt cię, Tomusiu, nie zmusi, nawet uchwała w Wałbrzychu. Można w tym kraju podejmować i głupie decyzję.

   Natomiast powszechne szczepienia są, Tomusiu, m.in. po to, by nie było kolejnej fali pandemii która zablokuje szpitale, a więc właśnie po to, byś miał dostęp do publicznej służby zdrowia. Jak zbyt wiele będzie matołków co się zaszczepić nie będą chcieli (sądzę, że na szczęście nie), to rząd nie jest czarodziejem i nagle z kapelusza 2 razy tylu lekarzy, sprzętu i szpitali nie wyciągnie, jak królika.

  4. Tomasz mówi

   Nie nazywaj mnie Tomusiu i nie stawiaj siebie na wyższym stopniu rozmawiając ze mną. Troszkę nas dzieli nawet pod względem wieku. Czyli jednak przytakujesz, że uchwała z Wałbrzycha jest głupia, a mimo to bijesz jej brawo. Rozdwojenie jaźni, czy inny przypadek? Poza tym dane, które otrzymujesz na biurko są od wiadomo kogo. Ale mnie tym nie zwiedziesz, bo ja jestem bardzo blisko służby zdrowia i bardzo dobrze wiem jak wygląda obłożenie w szpitalach, jaka socjotechnika jest stosowana, jak wyglądają akcje mobilizacyjne do eksperymentów medycznych, jakie wytyczne otrzymuje Sanepid i w jaki sposób są na to wszystko przelewane środki. Nie podskakuj już tu więcej, bo ja znam ciebie, a ty znasz mnie. Tylko że ja o tobie wiem, a ty o mnie nie.

  5. Matka mówi

   Tomusiu, przeczytaj jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem, mój komentarz i wskaż mi, gdzie niby przyznałam, że uchwała owa „jest głupia”.

   A co do tekstu typu „ja wiem”, „ja ciebie dobrze znam, a ty mnie nie”, to żeś mnie nieźle rozbawił, Tomusiu:)

  6. Rafał mówi

   Zdajesz sobie sprawę, że po tych szczepieniach nic się nie zmieni?
   Że dalej będziesz musiała chodzić w maskach, trzymać dystans, obserwować pozamykane sklepy i biznesy a służba zdrowia i tak będzie nie dostępna dla szarych ludzi bo biedaczki z przeziębieniem będą zapychać szpitale.
   Nawet samo ministerstwo śmierci dało oświadczenie, że po szczepieniu obostrzenia każdego obowiązują. Pisiory dalej będą ciągnąc lockdown „jeszcze tylko 2 tygodnie” i bawić się kiedy dosłownie tysiące ludzi umiera z powodów depresji, długów przez to, że musieli zamykać biznesy a nie dostali NIC.
   Może widziałaś wesołych żydków na lostnisku Chopina, radośnie tańczących w kóleczku bez masek bo mogą sobie powykupywać upadłe biznesy Polaków?
   Dzięki takim osobom jak pani to będzie trwać wiecznie bo zamiast pomyśleć to dała sobie pani wmówić, że jest niby pandemia i miliardy ludzi dziennie umiera.
   Mało jest przykładów państw, które nie stosują żadnych obostrzeń i jakoś jest normalnie? Sam twórca testów PCR mowił, że one nie są do wykrywania konkretnego virusa bo dają wynik pozytywny w przykadu KAZDEGO virusa czy zwykłe przeziębienie czy grypa a nawet wytworzone przeciwciała po virusie.
   A Ci radni dali perfekcyjny pokaz tego, że będzie tylko gorzej skoro już planują zrobić obowiązek szczepień. W Izraelu też jest z tego co kojarzę więc nie dziwie się, że pany chcą sobie zaszczepić covidowieczki.

  7. Rafał mówi

   Nie dyskutuj z trollem. Buc ukrywający się pod nickiem „matka” to zwykły kaczy cwel piszący te bzdury za parę groszy oraz za obietnicę że pewnego dnia dostąpi zaszczytu nadstawienia dupy staremu pedrylowi z Żoliborza!!!

  8. Tomasz mówi

   Nie, no bez przesady – ten gladiator, co ukradł księżyc już ma swoich przydupasów do tych rzeczy. Ten troll raczej pracuje na to, żeby kota na spacer wyprowadzać

  9. Matka mówi

   Rafałku, cwel to co najwyżej mógł cię zrobić.

  10. Matka mówi

   @Tomasz

   Tomusiu, jakie kota wyprowadzić? Zabawa jaką mam tutaj czytając m.in. ciebie, to wystarczająca nagroda.

  11. Maria mówi

   Od kiedy to władze miasta nakładają na ludzi przymus szczepienia sie jakimś gownem co nie jest szczepionka a eksperymentem medycznym ? Czy władza miasta ma jakieś pojęcie na temat tego gowna co chce ludziom wcisnąć ? A może miasto postawiło sie ( z przedstawicielami miasta ) powyżej obowiązującej polskiej Konstytucji a może ktoś otrzymał duża kasę i chce na sile uszczęśliwić ludzi ?

  12. Matka mówi

   Marysiu kochana, owa uchwała ma raczej charakter symboliczny. Nie bój się, dalej w Polsce można być głupim, dalej uważać, że szczepionki to eksperyment medyczny, dalej nie szczepić się i narażać innych ludzi. Głupoty nie zakazano żadną uchwałą.

  13. alzabo mówi

   to nie jest 'uważanie, że to eksperyment medyczny’… poczytaj i poszukaj trochę poza TVP1.. są opinie prawne dostępne, że jest to eksperyment medyczny…

  14. Tomasz mówi

   I co to ma symbolizować? Korzyści finansowe i „stanowiskowe”dla burmistrza i rady za klepanie bzdur? Czy też ma to być jak przysłowiowa kropla wody drążąca skałę? A o tym, że jest to eksperyment medyczny głosi uchwała z 30-12-2020. Uchwała, która jest niezłą gimnastyką dla języka, bo nie pada w niej ani razu słowo „szczepionka”. A o tej głupocie na końcu to dobrze piszesz – tylko szkoda, że jej nie ma, bo jestem ciekawy co by się wtedy z tobą działo.

  15. Matka mówi

   @Alzabo

   Wam antyszczepki to się wydaje, że inni ludzie to siedzą i TVP1 oglądają i łykają przekaz dnia, jak wy kity publikowane w Internecie. Nie, dziubku, informacje o szczepieniach czerpię z opinii lekarzy, naukowców, lektury badań naukowych lub publikacji naukowych.

  16. Matka mówi

   @Tomasz

   Co ma symbolizować? Rozsądek, Ma przemawiać do rozsądku tych bardziej upośledzonych intelektualnie, Tomusiu. Słów o korzyściach finansowych dla burmistrza nie skomentuję (że też idiotom wszystko się ze spiskiem kojarzy), podobnie jak pieprzenia, że o tym, iż coś jest eksperymentem lub nie decyduje treść jakiejś uchwały.

  17. Mart mówi

   Matko Co Mówi … Musiałby człowiek spać na głębokość mułu lub metr niżej by z Tobą Tfu w dyskusję wchodzić … Nie mam nic przeciw szczepieniom (sam szczepiłem się bedąc dzieckiem ) . Stawiasz się wyżej od Naukowców , Profesorów i lekarzy a wsłuchana jesteś matko (o ile nie jestes facetem ) w opłacony sztab skorumpowanych „neonazioli ” …A ta twoja czwarta fala to się pojawi tylko nie przez świadomych przekrętu przeciwnych temu eksperymentowi a przez tych „biednych” zaszczepionych którzy będą siedliskiem mutacji … Matko Polko czy jakoś tam … Te specyfiki maja zadziałać na białko kolcowe wirusa którego juz od roku nie ma …Ten który jest teraz jest setki razy zmutowany i ma w dupie czy wstrzykniesz sobie trzy czy nawet szesc bo o tej ilosci juz teraz mowa … Poczekamy jak nadejdzie szczyt jesienią …zrób sobie zrzut z ekranu tej rozmowy i wspomnisz te słowa . ( wypowiedzi wybitnych naukowców , epidemiologów, lekarzy z całego świata … Może trzeba przestać tuby propagandowej słuchac a zacząc trzeźwo myśleć … Szcepionki są dobrodziejstwem naszych czasów ale nie to co zostało tu nam sztucznie stworzone i na sztucznym strachu stworzone … A propos zgonów jak mówisz … byłaś / eś przy nich i masz wgląd do autopsji ? jesli nie Mamusiu co bredzi to przestań pier………ć bo z dziwnych powodów nie ma ani jednej autopsji tylko cyk w czarny worek i do pieca …

  18. Książę mówi

   Rada miejska to najwyżej może podnieść podatki w tym opłaty za wywóz śmieci, A nie czy ktoś ma czy nie ma się szczepić!!!

  19. Matka mówi

   Owszem, aczkolwiek może np. wprowadzić wymogi co do przyjmowania do pracy zaszczepionych ludzi, tak jak wprowadziła taki wymóg co do zaszczepionych dzieci w przedszkolach, wprowadzać ulgi dla tych bardziej myślących i odpowiedzialnych itp. Głupim nikomu być nie zakaże, oczywiście.

  20. Hammurabi mówi

   A – przepraszam – czytać to potrafisz?
   „Radni Rady Miejskiej Wałbrzycha wzywają ministra zdrowia”…
   „Radni Rady Miejskiej Wałbrzycha wzywają Głównego Inspektora Sanitarnego”…
   Wzywać to sobie mogą, straszyć również.
   Nie ma takiego prawa, by kogokolwiek zmuszać do poddania się procedurom medycznym. Więcej! Prześladowanie, zmuszanie przemocą, szantażem oraz każdym innym sposobem do poddania się procedurom medycznym podlega karze.
   „Prawo do autonomii jest jedną z naczelnych zasad udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym wykonywania zabiegów leczniczych, i wywiera istotny wpływ na cały system prawa medycznego sensu largo”.
   I tu oto mamy 192 Art. KK mówiący że: Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
   Sam zamiar popełnienia przestępstwa również podlega karze.
   Radni maja imiona i nazwiska a ludzie wiedzą, że mogą złożyć pozew zbiorowy. Koszty będą minimalne nawet jeśli dojdzie do odwołań a oskarżonemu wesoło nie będzie bo i tak będzie je musiał zwrócić.

   „Rada Miejska jest organem stanowiącym i kontrolnym Gminy i Miasta. Jej kadencja trwa 4 lata. Radni są wybierani w wyborach bezpośrednich, których zasady i tryb przeprowadzania określa ustawa”.
   Jest też i druga strona medalu:
   „Podstawą prawną przeprowadzania referendum lokalnego w Polsce są art. 4 i 170 Konstytucji RP. Postanowienia Konstytucji precyzuje ustawa z 15 września 2000 o referendum lokalnym. Zgodnie z jej brzmieniem ustalonym w 2013, mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego, jako członkowie wspólnoty samorządowej wyrażają w nim swoją wolę:
   w sprawie odwołania organu stanowiącego tej jednostki,
   co do sposobu rozstrzygania sprawy dotyczącej tej wspólnoty, mieszczącej się w zakresie zadań i kompetencji organów danej jednostki,
   w innych istotnych sprawach, dotyczących społecznych, gospodarczych lub kulturowych więzi łączących tę wspólnotę.
   Przedmiotem referendum gminnego może być również:
   odwołanie wójta (burmistrza, prezydenta miasta)…
   Może Wałbrzyszanie pójdą po rozum do głowy i skorzystają z przysługujących im praw? Wystarczy 10% mieszkańców gminy lub powiatu i 5% mieszkańców województwa.
   To były dwie strony.
   A teraz tło. Radę Miasta może rozwiązać również sejm na wniosek premiera w przypadku naruszenia przez radę Konstytucji, co w tym przypadku właściwie zaistniało.

  21. Matka mówi

   @Hammurabi

   Ja umiem, a ty? Bo uchwałę wyżej przegapiłem, to nie tylko apel do Ministra Zdrowia. A że zrozumieniem w dodatku jeszcze? Gdyby tak było, oszczędziłbys sobie wypisywania elaboratów o Konstytucji i kodeksie karnym, bo wyżej napisałam, jakie jest znaczenie uchwały.

  22. LoL mówi

   ”przegapiłem”? mówiłem że ten coś ”matka” to obojnak…

  23. Krystyna mówi

   Matka doucz się bo widać dużo mówisz ale mało wiesz. Wiedza z podstawówki tu nie wystarczy. A jak masz lenia i nie chce ci się wzlecieć na wyżyny intelektualnej dyskusji to może już się nie wypowiadaj chyba, że jesteś parszywym opłaconym trollem.

  24. Matka mówi

   Pustaczku, zawodowo jestem prawniczką, więc o tym, jakie znaczenie ma uchwała rady miasta to wiedzę mam nieco większą, niż z podstawówki.

  25. Tomasz mówi

   wg mnie jesteś kurwą, a nie prawniczką. A tak serio, to naprawdę się znamy. Któregoś dnia ci się przedstawię i napluję w pysk

  26. Arek mówi

   @matka sierot pi Stalinie
   Już zostałeś prawniczka? Jeszcze niedawno coś słyszeliśmy o pograniczu matematyki i ekonomii. Musisz zastanowić się co piszesz, podobnie jak uważnie czytać. Masz wyraźne roztrojenie jaźni , czyżby był to niezgłoszony NOP. Czyja szpryca daje takie efekty?

  27. Matka mówi

   @Tomasz

   Po pierwsze, mylisz mnie ze swoją matką. Po drugie, znać to ty najwyżej możesz inne prostytutki lub meneli, bo widać, że w takim środowisku się obracasz. Ale zawsze mnie śmieszą takie „kozaki internetowe”, którym wydaje się, że ich sieciowe pogróżki ktoś potraktuje poważnie.

  28. Matka mówi

   @Arek

   „Już zostałeś prawniczka? Jeszcze niedawno coś słyszeliśmy o pograniczu matematyki i ekonomii.”

   Arusiu, łazisz za mną jak jakiś kundel, odpisując na co drugi komentarz, a nie zauważyłeś, że w odpowiedzi na pytanie o wykształcenie napisałam o dwóch fakultetach? Zapewne zapamiętanie tej informacji przerosło twoje możliwości. Policz sobie teraz na paluszkach, jak dasz radę, czy się zgadza i czy razem wychodzą dwa.

  29. MAREK mówi

   Poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zatorowa to nie przypadek !!! Depopulacja i przymusowy eksperyment medyczny o nieodwracalnych skutkach ! Tylko lewaccy zbrodniarze , naśladowcy mengele z zapałem czekistów są zdolni traktować ludzi jak szczury laboratoryjne ! Lewacy to kłamcy , oszuści i zbrodniarze , odpowiedzialni za całe totalitarne zło które obecnie dzieje się na świecie ! Jak donoszą media , lewacka dzicz samorządowa z Wałbrzycha , chce przymusowo wstrzyknąć wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha, ten nieprzetestowany specyfik, o nieznanych skutkach ubocznych ! Na chwilę obecną już wiadomo , że kobiety po przyjęciu tego specyfiku , będą miały problemy z żeńskim układem rozrodczym . Do aborcji i eutanazji lewaccy zbrodniarze, dołożyli kolejną metodę mordowania ludzi !!!

  1. Kacper z Wałbrzycha mówi

   Witaj Matko trollico.

  2. Matka mówi

   Witaj ruski bocie.

  3. Maniek mówi

   Matka, zaszczepiłeś się już, czy nie ?

  4. Matka mówi

   Niedługo, spokojnie, jeszcze nie mój termin wiekowy.

  5. Tomasz mówi

   Pamiętasz jak ci napisałem, że dzieli nas bariera wiekowa? Bo ja wiem o tym, że jesteś młodą, sprzedajną dziwką.

  6. Matka mówi

   Mylisz mnie, cwelu, ze swoją dziewczyną (czy tam raczej, chłopakiem pewnie bardziej). A dzieli to nas przede wszystkim bariera intelektualna, zabawna pało.

  7. Szczur mówi

   Z tym sie nie mozna nie zgodzic stara.Taki mol ponozej dna zes osiagnela ze row marinski sie chowa.

  8. Książę mówi

   Matka,która tu pisze przypomina mi Gowina niby na wszystkim się zna ,ale w rzeczywistości nie ma na żaden temat zielonego pojęcia !!!

  9. Matka mówi

   Pokaż swoje walory intelektualne i wskaż, podając jakieś argumenty, która z informacji przeze mnie napisanych nie jest prawdziwa. Jeśli dasz radę, oczywiście.

  10. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Paluszki, powiadasz…. to liczmy.
   Matematyka , ekonomia, prawo….nasz dwa palce ? Pojęcia nie nasz o żadnej z tych dziedzin , no może przy prawie możesz coś polawirowac.
   Kundlisz się tu przy co drugim wpisie kogokolwiek, a tak cię boli , ze twoje spotykają się z reakcja. To ze krzyczysz „ nauka” „ badania naukowe” nie czyni cię naukowcem. Z każdym wpisem oczywista staje się twoja ignorancja z domieszka chamstwa i buty ( Simon przemieszany z Lampart).

  11. Matka mówi

   No i widzisz, Aruś, nawet w liczeniu do dwóch się potrafisz pogubić. Pomogę ci więc, liczymy – prawo (jeden), „coś pomiędzy matematyką a ekonomią” jak napisałeś (dwa). Razem wychodzi ile? Dwa, czy trzy? Pokaż paluszki, czy dobrze policzyłeś tym razem.

   I naprawdę myślisz, że mnie boli, że jakiś debil w reakcji na moje wpisy mnie tu wyzywa czy wypisuje idiotyzmy? Jedynie śmieszy mnie jego nieporadność. I nazywanie idioty idiotą, a debila debilem, to nie jest chamstwo czy buta. Tacy, jak ty, rozpowszechniający w sieci głupotę na temat pandemii, jesteście szkodnikami. Powinniście więc słyszeć często i wprost, że jesteście debilami lub idiotami.

  12. Arek mówi

   @sierot po Stalinie
   Coś pomiędzy matematyka a ekonomia…..a może coś pomiędzy domem wolnostojącym a mieszkaniem ( czyli namiot). Matematyka to nauka ścisła , ekonomia to nauka społeczna . A ty pomiędzy tym ….. to jak już chcesz tak liczyć to:
   Prawo 1 , coś pomiędzy matematyka a ekonomia to 0 . Razem 1.
   Powtórz jeszcze debil ze 100 razy, idiota 200 to dostaniesz doktorat z tego „ pomiędzy”. Kogo ci neobolszewicy delegują do tej propagandy, race i nogi opadają.

 3. finka mówi

  Uchwała jest bezprawna, preparaty zwane szczepionkami nie przeszły jeszcze badań klinicznych więc nie spełniają standardów bezpieczeństwa, dopuszczone warunkowo są klasycznym eksperymentem medycznym. Radni, pogrobowcy Mengele, jeśli mają odrobinę honoru niech uchwalą teraz fundusz odszkodowań za NOPy z własnych kieszeni.

  1. Matka mówi

   Ruski trollu, szczepionki przeszły wszystkie wymagane fazy badań niezbędnych do wprowadzenia ich na rynek. Nie łżyj. I, jak pokazują badania wykonywane już na milionach ludzi przyjmujących te szczepionki, są bardzo skuteczne i bardzo bezpieczne. A ty jesteś zwykłym trollem rozsiewającym fake newsy.

  2. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Tak , placebo jest skuteczne w 99% , szczepionka w 99,99%. I dlatego wybieram to pierwsze , zadawała mnie ten wynik.
   Ty zaś jesteś neobolszewickim trollem, bez jakiejkolwiek wiedzy. Reklamujesz się jako matematyk i ekonomista , to zaś co bazgrzesz , ustawia cię w roli słabeusza- maturzysty. Coś marudzisz o zapobieganiu kolejnym falom, nie przyjmując do wiadomości , ze realnie jej nie będzie ( efekt odporności po przechorowanie, opisany już w modelu Szczawinskiego). Będzie zaś dmuchanie w żar, statystyki kichajacych i smarkajacych ( w setkach tysięcy ) , hordy cwaniaków straszących wszystkich szpitalem ( jednocześnie utyskujacych, ze ludzie boja się szpitala etc) i rzesze pożytecznych idiotów , do których ciebie śmiało można zaliczyć. Szelemeje, Simony , Pyrcie maja ciebie , tych którzy zmarli , tych korzy byli zarażeni, tam gdzie skowronek na ogonek .

  3. Matka mówi

   @Arek

   „Placebo ma 99,99 skuteczność?” Boże, jaki tu głupi jesteś, Areczku… Może to jednak rodzice powinni jeszcze za ciebie decydować?

  4. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Skup się na czytaniu , niedojdo , zanim wyskoczysz z czymkolwiek.
   Wyniki Moderny z badań nad szczepionka w grupach 15000 ( placebo vs szczepionka). 95 osób z ostrym przebiegiem covid (placebo) vs 5 przypadków dla szczepionki. Stad pisałem ci już o ilorazie szans ( bo tradycyjnie rozumian skuteczność to 99% dla placebo i 99,99 % szczepionki. Omówienie wyników przed wprowadzeniem do certyfikacji można znaleźć w amerykańskich opracowaniach ( chociażby Tech Uniw z Texasu). Podobnie liczby rozkładają się dla Pfizera ( próba 26,5 tys placebo i szczepionka i wyniki ciut wyższe 165 placebo vs 17 jeśli dobrze pamietam).
   Czytaj wiec ze zrozumieniem, zaprezentuj inne ( może od Simona), coś policz, coś porównaj.
   Do dziś nie zaprezentowałeś kosztu koronahisterii, ekonomisto z Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie, weź się lepiej w garść , przyjdź z jakimiś konkretami. Póki co to od arusia to tomusia się ślizgasz. Rusz mózgownica wreszcie, chyba ze już nasz pierwsze syndromy NOP.

  5. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Dla Pfizera próba na 16,5 tys ( a nie 26,5 ). Stad tak jak pisałem wyniki procentowe prawie identyczne. A skąd u ciebie kilkadziesiąt tysięcy , jakieś uzupełnienia ? Tak czy siak , polepszenie w stosunku do placebo ( jakkolwiek procentowo znaczne) nie warte zachodu . Taka to „groźna „ choroba ……nie przypadkiem zatem nawet WHO szacuje ryzyko zgonu na bodajże 0,6 czy 0,7 %. Tylko ze zdaje sobie sprawę ze podawanie liczb bezwględnych lepiej brzmi i skuteczniej straszy. To twój autorytet naukowy , niejaki Simon , mnoży liczbę pozytywnych testów przez min 4-5 co oznacza ze 10 mln miało kontakt z wirusem. Czy to nie taki wynik śmiertelności daje o jakim napisałem , i czy tylko nie w zakresie tego 0,6-0,7 % walczysz ze swoją skutecznością ( o zmniejszenie małego odsetka do mniejszego).

  6. Matka mówi

   @Arek

   Aruś, najbardziej pocieszny jesteś, kiedy usiłujesz silić się na naukowy język, tyle że ci nie wychodzi, bo nie za bardzo rozumiesz pojęć, które używasz. Dziwisz się „skąd u mnie kilkadziesiąt tysięcy” licząca próba? Srawdź sobie to w badaniach. 0,6 to wiarygodny współczynnik śmiertelność? IFR, jeśli wiesz, „specjalisto” od statystyki, o czym tu w ogóle mówię, nie jest dobrym i wiarygodnym wskaźnikiem do oceny, jak groźna jest choroba i ile procent faktycznie umiera. To już samo pokazuje, że nie masz pojęcia, o jakich wskaźnikach piszesz, stąd dochodzisz do tak durnych wniosków, że wzięcie placebo daje niemal tyle samo, co szczepionki.

  7. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Ale to nie moje badania tylko Moderny ( niech ci bedzie, kilkadziesiat tysięcy liczac dwa razy po 15 tys placebo vs szczepionka).Pfizer nawet wieksza grupa ( obie testowane to razem ponad 40 000). I wyniki tez nie moje . Rozumiem , nie pasują bo operuje sie tam ilorazem szans ( a nie tradycyjnie rozumianą skutecznoscią , która kazdy sam moze wyliczyć, znając prezentowane wyniki). Nie da sie ich zniekształcic bo obie grupy testowane dobrano jako zamkniete liczby. Nie dobierałem uczestników tych badań, nie testowałem , bo nie odpowiadam ani za metodologie badań ani obróbke wyników.
   A że tobie nie pasuja do propagandy , to zażalenia składaj w Modernie czy Pfizerze . Wklej te swoje głębokie przemyślenia typu „IFR, jeśli wiesz, „specjalisto” od statystyki, o czym tu w ogóle mówię, nie jest dobrym i wiarygodnym wskaźnikiem do oceny, jak groźna jest choroba i ile procent faktycznie umiera. To już samo pokazuje, że nie masz pojęcia, o jakich wskaźnikach piszesz, stąd dochodzisz do tak durnych wniosków, że wzięcie placebo daje niemal tyle samo, co szczepionki” Powodzenia zycze przy kwestionowaniu.

  8. Rebih mówi

   Szczepionki przeciw Covid (żadna z nich) nie mają dopuszczenia do obrotu. Mają wyłącznie dopuszczenie, które jest innym bytem. Żadna z tych szczepionek nie ma najmniejszej szansy na dopuszczenie choćby z tego powodu, że nie zostały zbadane i właściwie nic o nich nie wiadomo. Najwcześniej badania ma zakończyć Pfizer. Za dwa lata.
   Twierdzenie, że szczepionki zostały odpowiednio przebadane, jest równoznaczne z twierdzeniem, że producenci zaczęli testy tych szczepionek już kilka lat temu, zanim ogłoszono „pandemię” i zapewne bez zezwolenia na takie badania na ludziach. Czy do tego zmierzasz (pytanie retoryczne, gówno obchodzi mnie twoja odpowiedź, bo i tak będzie kłamliwa)?

   Nie wiem po co tak bezczelnie kłamiesz, mamełe, potwierdzając tylko szkodliwe stereotypy na temat Żydów.

  9. Matka mówi

   Boże, ludzie, skąd wy czerpiecie informacje, że tacy ogłupieni jesteście. Wszystkie szczepionki w użyciu są dopuszczone do obrotu po przejściu wszelkich niezbędnych faz badań, wykonanych na kilkudziesięciu tysiącach ludzi.

   I jeszcze z Żydami to kretyn wyjezdza. Poziom głupoty na tym portalu jest wręcz niebywały.

  10. Tomasz mówi

   A ty skąd? Bo z tego, co wiem, to dostajesz wytyczne i dane, którymi masz się podpierać i wg jakiej linii masz pisać. Jeśli jest inaczej, to pochwal się i porozmawiaj merytorycznie. Póki co wypełniasz tylko swoje funkcyjne zadania i pieprzysz kocopoły.

  11. Matka mówi

   Z Mossadu, Tomuś. Prowadzimy tajną operację „głąb kapuściany” – wyszukujemy największych gamoni na forach internetowych, porywamy ich i sadzimy na grządkach z kapustą w izraelskich kibucach.

   A co do merytoryki – masz konkretną informację merytoryczną o tym, że szczepionki przeszły komplet badań. Jak potrafisz, to sobie to twierdzenie zweryfikuj – to proste, wystarczy przeczytać decyzje o dopuszczeniu lub opis przebiegu badań i porównać z przepisami dot. badań nad szczepionkami, jakie obowiązują.

  12. Halina mówi

   Widać, że się mamełe nie zaszczepiło, bo jeszcze nie zdechło

  13. Matka mówi

   Mąż w szpitalu rozumiem, że niczego nie nauczył? – pustakiem byłaś, pustakiem jesteś.

  14. alzabo mówi

   i tu się mylisz… podaj konkret gdzie to znalazłaś.. zostały dopuszczone w trybie awaryjnym z pominięciem wielu procedur badawczych, do tego są w III fazie badań klinicznych co jest eksperymentem medycznym..

  15. Matka mówi

   Nie kłam. Nie ma czegoś takiego, jak tryb awaryjny. Zostały dopuszczone oo przejściu trzech faz badań dokładnie w ten sam sposób wykonanych, jak każda szczepionka (a nie jakichś ograniczonych), z zastrzeżeniem warunku że trzecia faza będzie rozszerzona i raportowana także w czasie już stosowania szczepionki. Zapewne to ci się pomieszało i wydaje ci się, że to jakiś tryb awaryjny.

  16. Shadow mówi

   A czy ty parchaty trollu czytałeś(łaś) kiedykolwiek pełna informację od firm produkujących te preparaty do wstrzykiwań.Na pewno nie ,bowiem tam czarno na białym piszą, że nie przebadali i nie znają wielu aspektów zdrowotnych , współzależności z lekami, czy reakcją różnych grup wiekowych na te preparaty. UE warunkowo dopuściła te gówna, bowiem nie zakończono jeszcze badań. Obecnie badania prowadzą przy pomocy ogłupionych, nieświadomych „królików doświadczalnych” wielu społeczeństw.

 4. Rafał mówi

  Równie dobrze mogliby uchwalić że słońce wschodzi na północy a zachodzi na wschodzie. Miałoby to tyle samo sensu i taką samą moc prawną!!

 5. Rafał mówi

  Proponuję akcję „Szczepmy trolla”. Skoro troll „matka” popiera szczepienia i chwali inicjatywę z Wałbrzycha, to każdy z nas, normalnych, publicznie zrzeknie sie swojej porcji szczepionki, a „matka” zostanie nią pod przymusem ( bo przymus szczepień to według „matki” samo dobro) zaszczepiona. A ja będę zbierał zakłady po ilu porcjach „szczepionki” troll „matka” – ku uldze użytkowników tego portalu- wykituje:):)

  1. Matka mówi

   „Nas, normalnych” – hahaha:):):). Nie wiem, czy zdajesz sobie Rafałku sprawę, ale patrząc na to, co tu wypisujesz, to należysz do najgłupszej części naszego społeczeństwa, a nie do ludzi normalnych.

   Nie potrzebuję, przyglupie, dodatkowych dawek, wystarczy mi moją.

   A co do „wykitowania” – pewnie nie wiesz, głąbie, ale nie szczepiąc się na na to kilkadziesiąt tysięcy razy większą szansę. Uważaj więc, bo karma wraca.

  2. Tomasz mówi

   Uważaj, żeby ci ktoś łba nie ostrzygł na łyso, kretynie.

  3. Matka mówi

   Takie rzeczy to akurat grożą ruskim trollom propagującym tu putinowską antyszczepionkową propagandę. Lepiej więc sam uważaj, Tomusiu.

  4. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   No to grubo poszles „matematyku”..,.kilkadziesiąt tysięcy razy większa szansa wykitowac, nie szczepiąc się? Ty nawet bladego pojęcia nie masz co piszesz. Na wynikach Moderny ( dwie 15 tysięczne grupy) widać 95 vs 5 . Nawet gdyby cała grupa placebo zmarła to byłoby 15 tys. Przy 5 przypadkach dla grupy zaszczepionej byłoby to 3000 razy ( a nie jakieś kilkadziesiąt tysięcy!). Byłoby ….. a jest niecałe dwadzieścia w ilorazie szans ( bo 14 895 z 15000 nic się nie działo i bez szczepienia ). Popatrz na liczby z badań Moderny , nie moje , nie twoje , nie Simona czy innego durnia mieniącego się naukowcem. Przestań się kompromitować i w dodatku powoływać na naukę i badania . Jesteś krańcowo odległy od wiedzy maturzysty który coś wie o statystyce ( potrafi wnioskować z paru liczb ).

  5. Matka mówi

   Aruś, umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest twoją silną stroną, więc zapewne nie zauważyłeś, że porównanie dotyczyło ryzyka zgonu w wyniku przyjęcia szczepionki do ryzyka zgonu w sytuacji zakażenia Covid.

  6. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Nie dość ze się już zagubiłeś w wyliczeniach , nie wiesz nic na temat badań , to nawet jak ci podać liczby do analizy ( Moderna) to brniesz w głupoty . Która liczba podzielona przez która daje ci kilkadziesiąt tysięcy? Skup się policz i zaprezentuj….
   Podpowiem ci tylko ze poruszasz się w marginesie Max 1 % ( ryzyko zgonu przy covid , dzwadziescia razy mniej przy szczepionce, a ile przy NOP to zapytaj Moderny by trzymać się luczebnosci grup testowanych). Dla praktycznego człowieka , zabawa w dzielenie włosa na czworo ( co tam w ramach 1% jest bardziej prawdopodobne i ile) nie ma znaczenia. Decyduje 99% których ten problem nie dotyczy , resztę zostawiam dla zaawansowanych teoretyków . Dla propagandzistów natomiast liczy się tylko wymowa liczb ( 95 % skuteczności, kilkadziesiąt tysięcy razy mniej etc) . Tymi próbujesz pałować ludzi , którzy nie są w stanie tego policzyć czy sprawdzić .
   Stad ta twoja irytacja, ze nie każdy klęka i żegna się bo jakiś Matka rzuca luczbami z tablicy liczb losowych.

  7. Matka mówi

   To ty się zgubiłeś, Arusiu i nadal jesteś zagubiony, bo pleciesz kocopoły bez żadnego sensu. Pomogę – sprawdź sobie ilość zgonów po podaniu szczepionki (NOP w postaci zgonów, pomijam już fakt, że są tam wpisane rzeczy zupełnie niezwiązane ze szczepieniem, jak oraz głowy czy pęknięcie tętniaka i większość nie ma związku ze szczepionką, co potwierdzają sekcje – uznajmy, że nawet wszystkie mają związek ze szczepieniem na potrzeby wyliczenia). Porównaj to sobie z liczną zaszczepionych. A teraz porównaj sobie liczbę zgonów na Covid z liczbą zakażonych. I, na koniec, trzecie zadanie, z egzaminu do gimnazjum – ile razy bardziej prawdopodobny jest zgon od szczepionki niż od Covid.

   Nie sądzę, żebyś dał radę, skoro gubisz się nawet w liczeniu do dwóch na paluszkach.

  8. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Nie wrzucaj tu liczb z tylka ( tyle mniej więcej są warte rządowe NOP) do wyliczeń ryzyk zgonów vs covid . Juz ci to pokazałem z 5 razy ( na przykładzie badań Moderny czy Pfizera, w części placebo 0,6-0,7%). Jak tamte próby w rygorach naukowych , wzbogaca o trzeci parametr (NOP) to wtedy pogadamy. A póki co nie odróżniasz próby, metody badań i wynikających stad ograniczeń ( do tej właśnie próby), wyskakując z liczba z biurka urzędnika Syntezatora Mowy, tylko po to by coś dobie z czymś podzielić. Podziel sobie łóżka na Białorusi przez łóżka w kurortach Tajlandii.
   Pomysł , ze ty piszesz zadania do gimnazjum , nie mając pojęcia co to prawdopodobieństwo , skuteczność czy iloraz szans uważam za tak perfidny jak naukowe rekomendacje Simonow czy Sutkowskich

  9. Shadow mówi

   „Zesrała się bida i płacze”- to staropolskie przysłowie. Zamiast bida wstaw matka.

  10. LoL mówi

   nie dyskutować z idiotką

 6. Rebih mówi

  Korzystanie z podstawowych praw obywatelskich to dla socjalistycznej władzy „uchylanie się”.
  Ciekawe, że w Polsce nie grożą żadne konsekwencje za zastraszanie oraz celowe i świadome łamanie prawa poprzez uchwalanie bezprawnych przepisów. Dziś nie można już mówić o błędzie w procesie legislacji. To są działania nacechowane złą wolą.

 7. janusz mówi

  Od kiedy rzad wie lepiej od nas? Po za tym zydo rzad nigdy niczego nie zrobil aby bylo nam lepiej. A do szczepien nikt mnie nie zmusi. Ograniczenia, obostrzenia, zakazy itp nie dotycza wolnych ludzi a niewolnikow

  1. Matka mówi

   Od ciebie, Januszku, z całą pewnością. Patrząc na stopień twojej świadomości, co się dookoła ciebie dzieje (żydo rządy itp.), ty generalnie nie za bardzo masz zdolność do podejmowania jakichkolwiek decyzji.

 8. benedykt mówi

  Stosowanie tzw. „szczepionki” przeciw covid-19 to nic innego jak masowy eksperyment na globalną skalę. Skutki wstrzyknięcia do ludzkiego organizmu tego konstruktu genetycznego (nie spełniającego nawet prawnej definicji szczepionki) nie są znane w dalszej perspektywie, za to znane są JUŻ w bardzo dużym % tragiczne konsekwencje użycia tego specyfiku i co gorsze- przy bardzo niewielkim ok. 1-1,5 % zgłoszeń wszystkich możliwych NOP. Ale pomijając nawet zasadność (a ściśle legalność) użycia procedury EUA (Emergency Use Authorization) bo tylko w takim a nie innym trybie dopuszczone są wszystkie „szczepionki przeciw covid” to dotychczasowy rozmiar szkód i tragedii ludzkich już jest trudny do oszacowania nie licząc w dekadach przyszłych populacji skutków „po szczepieniach”. Bo też ingerencja obcego, agresywnego genomu w ludzkie DNA, jak i „zabawa” w zamianę kłamstwa na prawdę happy endem się nie kończy.

  1. Matka mówi

   Strasznie tragiczne skutki. Koło 200 poważnych NOP w Polsce (czyli zdarzeń czasowo skorelowanych ze szczepieniem, wpisane tam są nawet takie cuda jak upadek i rozbicie sobie głowy, niekoniecznie są to efekty szczepień). To nawet nie jest 1/3 liczby ludzi, którzy na Covid codziennie umierają.

   Idź szerzyć głupotę gdzie indziej, ruski trollu.

  2. Tomasz mówi

   Nie siej propagandy, kurwiszonie, tylko pisz fakty. Powiadasz, że na covid tyle umiera. Nawet twoje media piszą co innego – nie na covid, tylko na choroby współistniejące. Bo nie wiem durniu czy wiesz, ale człowiek chory ma osłabiony organizm i wiele wirusów jest w stanie zabić takiego chorego. Ludzie umierają, bo nie mają opieki lekarskiej, którą podobno państwo musi zapewnić… i to za darmo

  3. Matka mówi

   „Kurwiszonie” możesz sobie, cwelu, co najwyżej do swojej matki mówić. Jesteś wyjątkowym debilem, jeśli wydaje ci się, że jak ktoś jest gruby, ma nadciśnienie czy cukrzycę i zejdzie na zawał, raka, czy udar albo Covid, to wcale nie umiera na zawał, raka, udar albo Covid,

  4. Arek mówi

   @matks sierot po Stalinie
   Kto ci te 200 przypadków podrzucił ? Syntezator Mowy czy Simon….znam co najmniej pare osób ( w tym z bliskiej rodziny) które ze 3 dni leżały plackiem na łóżku po szczepieniu i nikt nie miał czasu ani ochoty zgłaszać żadnych NOP. Z covidem wszystko współistnieje , za to każdy objaw poszczepienny jest bagatelizowany ( nie wykazano związku jakoby , bo niby jak)

  5. Matka mówi

   Arusiu, takie dane można sobie sprawdzić samemu, zamiast się głupio pytać, wiesz? Zerknęłam z ciekawości i w sumie to ciężkich NOP nawet nie ma 200. Na 11 milionów szczepień. To oczywiście fascynujące, Arusiu, że znasz trzy osoby, co leżały plackiem po szczepieniu, ale nawet jeśli faktycznie tak jest, to gorączka czy zmęczenie nie jest żadnym ciężkim NOP. I nie, ciężkie NOPy nie są zaniżane. Po pierwsze, może je zgłosić pacjent czy rodzina, po drugie, wymagają hospitalizacji zasadniczo, więc i robi to lekarz. A co do tego, co wśród tych ciężkich NOP jest i że można tam wrzucić wszystko bez jakiejkolwiek weryfikacji – znajdziesz tam np. zgony w wyniku urazu głowy czy pęknięcia tętniaka na aorcie. Jako NOP. Po szczepieniach niby.

  6. Arek mówi

   @matka sierot pi Stalinie
   Tak , leżenie plackiem po szczepieniu to nie problem( i broń Boże nie ujmować go do NOP, bo dopiero by to wyglądało ). I tak mamy oficjalna liczbę 200 ( wyczyszczona z tętniakiem i innych dolegliwości).
   Natomiast podawanie dzień w dzień tysiącami liczb „zarażonych” , operowanie bezobjawowoscia, współistnieniem , łagodnym przebiegiem etc to jest ok. Tym samym 2,7 mln zarażonych vs 200 NOP. To jest „nauka” tylko w mniemaniu covidoterrorystow.
   Odpowiedz na proste pytanie , czy smierć p. Krawczyka jest przypadkiem NOP czy nie ? Pomocniczo , dla rozjaśnienia umysłu, czy gdyby tak zmarł dwa dni po wyjściu ze szpitala po covidzie, to co byłoby wpisane jako przyczyna?

  7. Matka mówi

   Arusiu, leżenie plackiem po szczepieniu, ciężkiej pracy, w ramach lekkiego przeziębienia to stanowczo mniejszy problem niż „leżenie plackiem” tygodniami pod respiratorem, żeby o mniej przyjemnych miejscach, gdzie można się położyć, już nie mówić.

   I nie ma żadnego znaczenia, czy to leżenie plackiem ujmiesz w lekkich NOP i będzie ich 6000 czy 60 000 – to jest śmieszny pikuś przy ryzyku, jakie niesie za sobą Covid. A ciężkie NOP zaniżane nie są, wręcz przeciwnie, jak chyba już się zorientowałeś.

   A co do epatowania liczbami – wystarczy podawać dzienną liczbę zgonów i mówić, że umiera 70 procent ludzi więcej niż zwykle. Jak to nie przemówi do kogoś, znaczy że naprawdę jest idiotą i szkoda prądu.

   A co do Krawczyka – zmarł na powikłania po Covid, to iż wiadomo, choć hieny antyszczepionkowe próbowały, jak często, zrobić. tego medialnie zgon po szczepieniach.

  8. Arek mówi

   @ matka sierot pi Stalinie
   Z przedstawionych tu wyników badań Moderny , 99% skuteczność placebo , 99,99 szczepionka . Zatem mówiąc o NOP od razu ci powiem, ze poruszasz się w wąskim obszarze ( siła rzeczy nie będzie ich dużo- jakieś ulameczki z 1%) . Procenty zupełnie pomijalne tak jak skuteczność szczepionki vs placebo. Podsumowujac, Wystarcza mi 99% , ty wyszczep się tym gownem do 99,99% i w obszarze 1 % ekscytuj się współczynnikiem NOP. Dla ułatwienia ci myślenia, mój NOP wynosi rowniutkie zero ( nawet jak pokrecisz liczby bezwzględne z procentami). No chyba ze naukowcy od Simona połączą NOP z placebo….
   Co do p. Krawczyka – to zmarł po zaszczepieniu i już taka rozbieżność pokazuje jakimi liczbami w zakresie covid czy NOP się posługujesz.

  9. Tobi mówi

   Kobieto czy Ty faktycznie jesteś taką tępą dzidą? Czy mogłabyś troszkę więcej poczytać na temat tego preparatu medycznego który nazywają szczepionką a czym w żadnym calu nie jest i nie pisać bzdur iż przed czymś chroni? Ta sama osoba która zabrania wprowadzenia leków leczących z choroby covid a tym samym staje się przestępca a nawet i mordercą i to w imię prawa mówi iż szczepionką cię leczy lub inaczej zabezpiecza częściowo przed chorobą na około 6 miesięcy. Czy wy ludzie naprawdę jesteście aż tak durni? Wierzycie mordercy który na profity z tego iż wy umieracie brzez co zastrasza innych pogo aby zarobić na szczepionkach od lobby farmaceutycznego? Chyba że nie zarabia na tym a jest tylko durniem do potęgi entej. Choć w to jest mi trudno uwierzyć. Naprawdę nie myślałem że ziemia nosi jeszcze takich idiotów jak ten prezydent Wałbrzycha. Kto go wybierał?

 9. miki mówi

  Gwno to warte,mogą sobie tym tyłki wytrzeć.Dlaczego?Popatrzcie najpierw co uchwaliła.<>> A ja się pytam co to jest ,,wykonywanie szczepień,, ?? Czyli co , mam przyjść do punktu szczepień i dawać zastrzyki chetnym? Przecież to bzdura legistlacyjna.Lub celowy lapsus, aby jak najwięcej ludzi załapało się na słowo szczepionka i obowiązek.Zauważcie ,że,,Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, wyjaśnił, że intencją przyjętej uchwały jest to, aby więcej osób chciało się zaszczepić. Poniżej relacja z dyskusji na temat uchwały.>>> intencją przyjętej uchwały jest to, aby więcej osób CHCIAŁO się zaszczepić.Tutaj chytra rada i pan prezio zostawili sobie furtkę.To dlatego jest słowo WYKONYWANIE , a nie np.Wprowadza się obowiązek ZASZCZEPIENIA się szczepionką pcovid przez obywateli bla bla bla.Dodatkowo musieli by podać termin , do kiedy obywatele mają wykonać ten,,obowiązek,,.Jak go nie podali,to jest nie egzekwowaln
  y.A poza tym, tego rodzaju obowiązek może uchwalić tylko sejm w drodze ustawy.Moim zdaniem to typowy próbny balon , jak ludzie zareagują jak i próba oswajanie ich z tą farsą. I jeszcze ten apel do MZ.Przypominają mi czasy komuny , jak to młodzieżowy aktyw ZSMP słał różne apele do partii,typu walki z kułakami czy elementem antysocjalistycznym.Komunistyczna mentalność niektórych ludzi chyba tkwi w genach
  ,,,wykonywać…
  Wielki słownik ortograficzny PWN
  wykonywać -nuję (a. -nywam), -nują (a. -nywają); -nuj•cie (a. -nywaj•cie)
  Słownik języka polskiego PWN
  wykonać — wykonywać
  1. «zrobić coś»
  2. «wyprodukować coś»
  3. «odegrać rolę teatralną, filmową, utwór muzyczny»
  4. wykonywać «pracować w jakimś zawodzie»

 10. jabek mówi

  nadgorliwosc radnych jest gorsza od faszyzmu. Obawiam sie ze ta uchwala jest do uwalenia przez sąd. To ze sobie ktos cos tam w Walbrzychu ustalil nie oznacza ze kazdy bedzie sie do tego stosowal. A jakby uchwalili ze dzisiaj bijemy garbatych a jutro łysych to tez by to obowiązywało?

 11. Ojciec mówi

  Informacja Prezesa Urzędu z dnia 21.12.2020 r. w sprawie komunikatu Europejskiej Agencji Leków dot. rekomendacji wydania warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla szczepionki Comirnaty wyprodukowanej przez firmę Pfizer BioNTech.
  http://urpl.gov.pl/pl/informacja-prezesa-urz%C4%99du-z-dnia-21122020-r-w-sprawie-komunikatu-europejskiej-agencji-lek%C3%B3w-dot
  „Europejska Agencja Leków (EMA) wydała komunikat dotyczący szczepionki o nazwie Comirnaty, która została wyprodukowana przez firmę Pfizer BioNTech. Szczepionka Comirnaty została zarekomendowana przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) EMA w dniu 21 grudnia 2020 r. w celu uzyskania warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu ważne w całej UE. Komisja Europejska wkrótce wyda decyzję o pozwoleniu na dopuszczenie do obrotu. […]
  Wpływ szczepień Comirnaty na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany. Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze, ile zaszczepionych osób może nadal być w stanie przenosić i rozprzestrzeniać wirusa. Obecnie nie ustalono, jak długo trwa ochrona zapewniona przez Comirnaty. Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata, aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony.”

 12. And mówi

  bardzo trafny komentarz. dziekuje. w zasadzie to normalne drogi prawne sa juz przy koncu. nadchodzi czas rewolucji

 13. Wojciech mówi

  sz-matka „lubi to”. na innym portalu inny funkcjonariusz reżimu na każdą przemoc sanitarną reaguje tak samo; brawo pis, brawo milicja, brawo srałbrzych… taka praca.

  1. Matka mówi

   Pochlebiasz sobie, myśląc, że ktokolwiek chciałby grosz wyłożyć za to, żeby pośmiać się z pajaców takich, jak ty. Nie jesteście dla nikogo żadną cenną inwestycją.

  2. Shadow mówi

   To nie my jesteśmy dla tych morderców cenni, tylko cenne jest zagłuszenie na amen tego co mówimy. Prawda barbarzyńców bardzo boli, bo na kłamstwie, manipulacji i zdradzie wszelkich wartości budują swoje fortuny i ” nowy wspaniały świat niewolników”

  3. raf mówi

   daj se siana z tymi komentarzami, cześć ludzi się zaszczepi cześć nie i tyle

 14. stop manipulacji mówi

  tytuł mija się z prawdą
  apel wystosowali to po pierwsze
  po drugie ta uchwała nie ma rzadnej mocy i sankcji prawnej

 15. Shadow mówi

  Prezydent Wałbrzycha lekarz, jest właścicielem firmy medycznej, w drugiej zasiada w radzie nadzorczej, jego żona zasiada m. in. w radzie nadzorczej uzdrowiska. I o co w tym wszystkim chodzi? O kasę, a jakże.

  1. LOL mówi

   proste jak j

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.