Netanjahu w Muzeum POLIN: „Polacy współpracowali z nazistami”. Powiedział, czy nie powiedział?

Benjamin Netanjahu w Muzeum POLIN/ fot. twitter
13

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie miała być sukcesem polskiej dyplomacji i podniesieniem prestiżu Polski na arenie międzynarodowej. Miało być pięknie, a wyszło jak wyszło, czyli kolejna porcja opluwania Polski i Polaków. Mike Pompeo pogroził nam palcem w związku z niezrealizowanymi roszczeniami żydowskimi, Andrea Mitchell puściła w świat fejk o „polskim i nazistowskim reżimie”, a premier Bejnamin Netanjahu udał się do Muzeum POLIN, gdzie oświadczył: „Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za takie oświadczenie”. Była to odpowiedź na pytanie dziennikarki „Haaretz”, która poprosiła Netanjahu o odniesienie się do tego, że pomimo wycofania nowelizacji ustawy o IPN w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko osobom, którzy oskarżają naród polski o udział w Holokauście.

Informując o tej wypowiedzi dziennik „Jerusalem Post” napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, iż Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. Nie podano jednak ani cytatu, ani pytania, na które odpowiadał premier Izraela.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Niemiecki Generalplan Ost zakładał eksterminację Polaków w przypadku wygranej III Rzeszy niemieckiej. Płacąc niewyobrażalną cenę, Naród polski nigdy nie poszedł na kolaborację z Niemcami hitlerowskimi. Staliśmy po stronie dobra przeciw absolutnemu złu – napisał premier Morawiecki na Twitterze.

– Jeśli wypowiedź Premiera Netanjahu brzmiała tak, jak podają media, gotów jestem udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4). Izrael nie jest w tej sytuacji dobrym miejscem by się spotykać, mimo wcześniejszych ustaleń – zadeklarował prezydent Duda.

– Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej – zapowiedziała na Twitterz rzecznik PiS Beata Mazurek

Pożar postanowiła ugasić ambasador Izraela Anna Azari przesyłając następujące oświadczenie do Marka Korowajczyka, dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM.

Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali. Przede wszystkim Premier Netanjahu chce podziękować za ciepłe przyjęcie podczas swojej wizyty. Jeśli chodzi o briefing dla prasy izraelskiej – odpowiadając na pytanie o wspólną deklarację dwóch Premierów [z 27 czerwca 2018 r.], Premier Netanjahu powiedział, że jednoznacznie je podtrzymuje i dodał, że nikt nie został pozwany do sądu za wypowiadanie stwierdzeń o tym że byli Polacy, którzy indywidualnie współpracowali z Niemcami. W żadnym momencie nie wspominał w tym kontekście o »polskim narodzie«. Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu”. To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu”.

– Pani ambasador Izraela została wezwana do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chcemy po prostu uzyskać wyjaśnienia w sprawie, która jest sprawą medialną a konkretnie artykuł, który pojawił się w izraelskiej gazecie dotyczący wystąpienia pana premiera Benjamina Netanjahu w Muzeum Historii Żydów Polskich. Chcemy uzyskać więcej informacji oraz przekazać polskie stanowisko – poinformowała rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

A teraz perełka, czyli wpis dziennikarki „Haaretz”, która relacjonowała wizytę Netanjahu w Warszawie. „Dzień dobry jeszcze z Warszawy. Czekaliśmy całą noc na alternatywny samolot. W międzyczasie widzę, że Polacy otrzymują wyjaśnienia z biura Netanjahu, zgodnie z którym nie powiedział, że Polacy współpracowali z nazistami. Powiedział to. Ostro i prosto. Wszyscy będą teraz kłamać, żeby nie kłócić się z krajem, który zdecydował się zatrzeć jego historię w Holokauście. Hańba!” – napisała Noa Landau.

I co teraz? Czy „dobra zmiana” przyjmie wyjaśnienia ambasador Azari i będzie udawać, że nic się nie stało? Czy premier Morawiecki poleci na szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Izraela? Czy PiS wycofa się z pomysłu uchwały ws. odpowiedzialności za holokaust? Jeśli „dobra zmiana” wybierze opcję „nic się nie stało”, to będzie to kolejny sygnał, że Żydzi mogą bezkarnie opluwać Polaków i śmiać się w kułak, gdy polskie władze chowają głowę w piasek.

Źródło informacji i cytatów: pap, twitter

Przeczytaj też:

Szaleńczy pomysł prof. Żaryna: Polska ma prosić Żydów o zgodę na ekshumację w Jedwabnem!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. macie zydoski geszeft !! mówi

  no wkoncu Prezydent Duda przejrzal na oczy m ze zyd nie jest partnerem w rozmowach , ak ten gbur sie zachował !! za kogo oni sie maja ?!

  1. sten mówi

   Prędzej sam oślepłeś niż on przejżał ……kto pali non stop świece jak nie szabasowe to chanukowe , non stop paraduje w mycce nosząc danielasa na rękach . Kto zadeklarował jak nie PAD słynne POLIN ? Butów to pewnie zdarł już kilka par na maści wszelkiej rocznicachu w Oświęcimiu . Po owocach …po owocach oceniaj !!! Dwa durnie z kaczorem do spółki rozuchwalili pejsatych chciwców , to tłuką nas

 2. aalfa.oomega mówi

  V4 jedzie do Izraela, gdyż YUDE są właścicelami 80% majątku produkcyjnego w tychże krajach (o czym pisał, chyba w 2015 r., L. Bershidsky w Bloombergu) – Pan każe niewolnik=pracownik w XXI wieku – musi!

 3. Chris mówi

  Sami wybraliśmy taką ” dobrą zmianę „. za którą teraz musimy się wstydzić, i która doprowadzi nas do żydowskiego państwa POLIN. Brak reakcji naszych wybrańców na oszczerstwa antypolskie oznacza, że przystają na taką narrację wbrew rzeczywistym faktom. Wystarczy obraz naszego Ciaputowicza, wygląda jak zbity pies, który dalszych kopniaków nie uniknie. Jeżeli tego nie zmienimy to jesteśmy tyle warci co obraz tego zastraszonego człowieka i jego decydentów. Mądrzejsi od nas byli już ludzie w starożytności, którzy poznali to ” żmijowe plemię ” – Od zarania dziejów Żydzi dali się poznać jako – cytaty ” nie możemy skończyć pod rządami najlichniejszego narodu. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej , to sępy ludzkości !! mówił Napoleon Bonaparte. Cytat z Cycerona ” Żydzi to siła ciemna i odpychająca. To naród łotrów i oszustów ” cytat ” GEORGE SAND – „ Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata”. MARIA TERESA – „ nie znam gorszej zarazy dla państwa od narodu, który poprzez oszustwa doprowadził lud do stanu żebraczego ”. HELMUTH VON MOLTKE – „ Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie a w Polsce stali się głęboką jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju”.

  1. Ada mówi

   Noa Landau – trzeba cytować tę informację w różnych miejscach i nie zapominać odświeżać. Rzeczywiście obiektywizm wypowiedzi dziennikarki, to PEREŁKA!
   No to mamy pokłosie Warszawskiego Szczytu….. Pokonanie Najwyższego Szczytu Szczytów Zakłamania, Zorganizowanej Obrony Następczej cichych, wewnętrznych „przepraszaczy” wobec wytworzonego fetoru nie do zniesienia, łącznie z wielokrotnym opluciem gospodarzy gościny!

  2. Arkadiusz mówi

   WSTYDZIĆ??? To nie ma nic wspólnego ze wstydem! I z tym że ich sami sobie wybraliśmy! Ich zakichanym obowiązkiem jest SŁUŻBA NARODOWI POLSKIEMU! Jeśli tego nie rozumieją to Zdrada Narodu i Trybunał Stanu!

 4. Janusz I mówi

  Nasza pani premierowa jest podobna do pani Komorowskiej.

 5. Jakub mówi

  Ten rząd nie jest Polskim rządem trzeba to sobie uświadomić…

 6. klioes vel pislamista mówi

  Oj tam, oj tam! Już teraz wiem,
  Że Jaro lubi BDSM.
  🙂

  Bicie i ruc. hanie Polski na dobrej zmianie
  dedykuję Stopowi z nczas.pl

  Kiedy nastała dobra zmiana,
  Polska została wyr. uchana.
  Ale jaki z tego zysk?
  Taki, że dostała w pysk!…

  „Naród polski kolaborował,
  Czyli Żydów on wymordował.”
  Nataniahu stwierdził tak?
  Ależ skąd! prasowy „fakt”…

  Po jawnym nas spoliczkowaniu,
  Znów policzkują …w sprostowaniu:
  „Nie, nie naród polski, a…
  …A Polacy.” Szafa gra!

  1. klioes vel pislamista mówi

   W kontynuacji:

   Przyjaciele, aby równo puchło…

   Dbają o to Polski „przyjaciele”,
   Aby z Polski zostało niewiele.
   Biją w mordę sanacyjne truchło
   Z dwóch stron!.. aby równo jemu puchło…

   Najpierw twierdzą, że z nas są naziści.
   A, gdy rządzik nasz nieśmiało ziści
   Swój proteścik; tak nas przepraszają,
   Że nam z gęby zęby wypadają…

   Przyznać trzeba: Żydzi dobrze wiedzą,
   Że w tym rządzie ich wrogowie siedzą.
   Po czym poznać wroga? On udaje
   Przyjaciela kornie, jak lokaje!

   W przeciwieństwie do neosanacji,
   Choć socjalizm i duch biurokracji
   Też panował kiedyś za Marszałka,
   Lecz Żyd nie śmiał ani dotknąć śmiałka!

   „Honor w życiu ludzi i narodów –
   Pan Beck wspomniał nie bez czczych powodów –
   Najważniejszy jest…” No… był… znaczy…
   Spuchł Naczelnik równo… Ma dziób kaczy!!!

 7. Robert mówi

  Już lepiej z nazistami jak z jankesami,specjalistami od ludobójstwa w białych rękawiczkach .Wujek sam Hitler nie zdołał nawet zbliżyć się do sukcesu mosadu i CIA,nigdy nie rozwalił ani jednego wieżowca,a te spece nawet dwa,rozjechali Indian,Koreańczyków,Wietnamczyków,Jugosławię,Irak,Egipt,Syrię,Afgan,Oświęcim tylko zbudowali,kasy z banków kupę dali,więc traktują jak swój

 8. sulka mówi

  nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!!! Dzięki tej medialnej hucpie, przeciwko naszemu narodowi, cała masa Polaków otworzyła szeroko oczy z niedowierzania (nie wszyscy śledzą media prawicowe). Dotychczas ci co oglądali tylko media głównego nurtu, gdzie była cisza o ustawie 447, o wypowiedziach pogardliwych, antypolskich przez żydów nareszcie budzi się z letargu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.