Nowy sondaż! Wzrost poparcia dla PiS i Konfedercji, spadek dla Hołowni i PO

Parlament / Fot. Youtube
2

Pracownia Social Changes dla portalu wPolityce.pl przeprowadziła badania sondażowe dotyczące poparcia dla partii politycznych. Wynika z nich, że w ostatnich dniach zyskała Konfederacja, Lewica i Prawo i Sprawiedliwość. Traci natomiast Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i partia Szymona Hołowni – Polska 2050.

W badaniu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 34 proc. badanych – co oznacz wzrost o 1 punkt w porównaniu z poprzednimi badaniami dla wPolityce.pl. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 z poparciem 23 proc. badanych, co oznacza spadek o 2 punkty. Również 2 punkty traci Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 17 proc. badanych. Z kolei Lewica zyskała 1 punkt i cieszy się poparciem 10 proc. badanych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Największy wzrost poparcia zanotowała Konfederacja, na którą wskazało 10 proc. badanych, o 3 punkty lepiej niż poprzednio. Polskie Stronnictwo Ludowe popiera 3 proc. badanych – spadek o 1 punkt. Poparcie dla Kukiz‘15 bez zmian – 2 proc.

Źródło informacji: wpolityce.pl

Przeczytaj także:

Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

Skandaliczny wyrok sędzi Izabelli Gabriel! Jacek Międlar skazany na grzywnę za modlitwę pod pomnikiem katyńskim! Aborcjonistki uniewinniane

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Alan mówi

    Dobre notowania PiS-u to niestety wybòr mniejszego zła 😕, a to wina opozycji, która wciąż ma problem z tożsamością. Cieszy wzrost poparcia Konfederacji, która konstruktywną krytyką rządu zyskuje sobie przychylność elektoratu. Ludowcy z lekarzem na czele nie wejdą do Sejmu jeśli nie zmienią lidera.

  2. W K mówi

    PiS uwłaszcza się na długach. Dlatego chętnie i mocno zadłuża Polskę. Najlepsze biznesy robi się na pieniądzach budżetowych. To intratny biznes dla znajomych PiS i dla partii. Niestety, przez to Polska jest krajem w likwidacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.