Nowe władze Ukrainy zapowiadają referendum w sprawie dalszej wojny z Rosją

zaprzysiężenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego/ fot. twitter
5

Andrij Bohdan, szef administracji nowego prezydenta Ukrainy, Wołodymyra  Zełenskiego poinformował we wtorek (21.05.2019), że rozpatrywany jest projekt przeprowadzenia referendum na temat porozumienia pokojowego z Rosją. Bohdan nie wyjaśnił, na jaki kompromis gotowa jest pójść Ukraina. „Powinniśmy jednak poszukiwać kompromisu. Wołodymyr Zełenski powiedział, że nie handlujemy naszymi ludźmi i naszymi terytoriami”- podkreślił Bohdan.

Pomysł referendum zdecydowanie skrytykował były prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko. „Byłem nieprzyjemnie zdziwiony w związku z dziwnym stanowiskiem, że kwestia tak zwanych 'ustaleń pokojowych z Rosją’ ma być rozstrzygana w referendum. W kraju są obawy, że jest to kapitulacja, a nie 'porozumienie pokojowe’. (…) Jestem przekonany, że musimy trzymać się stanowiska, które zostało wypracowane w ciągu pięciu (ostatnich) lat: Ukraina – ponad wszystko, Rosja – agresor” – napisał Poroszenko na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Wygląda na to, że PiS-owska polityka wschodnia zaczyna walić się w gruzy. Koncepcja bezwarunkowego wspierania banderowców, którzy w myśl tej koncepcji mieliby bronić Polski przed Rosją, przyniosła nam jedynie upokorzenia i straty finansowe. Ukraina właśnie rozważa zakończenie wojny z Rosją. Czy Rosja odda Ukrainie Krym i Donbas? Myślę, że wątpię. Zakończenie wojny oznacza raczej, że Ukraina godzi się z utratą terytoriów na wschodzie. Czy nie będzie chciała odbić sobie tej utraty na Polsce?

Źródło informacji i cytatów: pap, Twitter

Zobacz też:

„Nie ucieknie Lach od zemsty”. Wstrząsający wykład dr Kulińskiej nt. samobójczej polityki Polski wobec Ukrainy [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. sten mówi

  A szczo tam sokiry ne mał (siekiery nie miał) szo tuju maczugą wywija nad głową?

 2. Robert mówi

  Wspólny mianownik jest taki (Krainauuu,Rosja i Izrael to Bliźniaki)a wynik referendum w pochodzeniu obywateli,gdzie oczywiście Izrael mnoży i dzieli,nawet poza światem z usraelskim Wielkim Bratem kto rządzi duszyczkami,zresztą politycznie to sami

 3. Robert mówi

  Poroszenko,Hitler ůber alles,sam to kabanie napisałeś agresorze,tylko dlaczego nie powiesz tego w telewizorze,że Ukraina ponad wszystko

 4. Zenek mówi

  Pierdolisz bzdury ,Robercie,zastanów się nad tym ,o czym piszesz.

 5. sten mówi

  Weź tu zrozum . ruscy napadli na ukraine , toczą z nimi wojne , zajęli im część kraju mordują ludzi , a premier ukrainy ma fabryke czekolady w…. rosji ! Niech małojcy putina osładzają sobie strzelanie do młodych chłopców ukrainy.
  Teraz jeszcze moralizuje ,,patriotyzuje,, ukraina ponad wszystko, rosja agresor !?? No nie, nie
  bez wodki ne razbieriosz…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.