Nowa książka Jacka Międlara! „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”

Książka na https://sklep-wprawo.pl
10

Dziś (28.04.2023 r.) ruszyła przedsprzedaż dwóch tomów najnowszej książki Jacka Międlara, będącej zwieńczeniem kilkuletniego projektu „Spotkanie ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”. Tytuł książki brzmi „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autor Jacek Międlar to publicysta, redaktor naczelny portalu wPrawo.pl, autor książek „Moja walka o prawdę” i „Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”. Od kilku lat realizuje autorski projekt „Spotkanie ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”.

Kilkutomowa książka „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”, będąca zwieńczeniem mojego projektu, to nie tylko przestroga przed zbrodniczym banderyzmem. To również pomnik trwalszy niże ze spiżu wybudowany Polakom pomordowanym na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i na Zamojszczyźnie w latach 1939-1947. To też pomnik dla tych, którzy ocaleli i przez całe życie zmagali się z potworną traumą, której doświadczyli, widząc, jak ukraińscy sąsiedzi mordują ich rodziny. To pomnik zbudowany z najtrwalszego materiału – wspomnień, dokumentów, dowodów – zaznacza Jacek Międlar.

Dwa pierwsze tomy (spośród szykowanych 5-7) zawierają obszerne wprowadzenie autora oraz kilkadziesiąt wywiadów ze Świadkami ukraińskich zbrodni na Wołyniu, Zamojszczyźnie, Podolu, w Małopolsce Wschodniej (w tym na Podkarpaciu). Każdy z wywiadów okraszony został komentarzem opisującym spotkanie autora ze Świadkiem. Tomy zawierają także kolorowe zdjęcia Świadków i inne fotografie.

WYSYŁKA 25 MAJA 2023 ROKU. Do każdego zamówienia z dwoma tomami załączona zostanie kolorowa mapa II RP, która ułatwi lokalizację miejsca zbrodni oraz skalę ukraińskiego ludobójstwa na Polakach w latach 1939-1947.

Patronat medialny: wPrawo.pl, Fundacja „Wołyń Pamiętamy, wRealu24, eMisjaTv, Kontrrewolucja.net.

Świadek Roman Strągowski z Parośli na Wołyniu (t. I): Wpadli z siekierami i pierwszego bili ojca, musieli dosyć długo bić. A nas dzieciaków, jak nas położyli na ziemię, to ja nawet nie czułem, kiedy mnie siekierą uderzyli. Czułem tylko, jak mi ten pasek ściągał z rąk. Ale myślę, że jak zobaczą, że jestem żywy, to mnie zamordują. To udawałem trupa, ręce mi tak opadły, pamięć mi się urwała. Braciszek najmłodszy miał trzy latka. Mój braciszek jeszcze trzymał jakąś kromeczkę chleba, to go zabili z tą kromeczką chleba. Czas trochę leczy rany, ale te wspomnienia są najgorsze. W tej wiosce zginęło grubo ponad sto ludzi, dzieci, kobiety…Tylko dlatego, że byli Polakami.

Janina Johnson (z domu Tuszyńska) z Huty Mydzkiej na Wołyniu (t. II): Ukraińcy strzelali tylko wtedy, kiedy Polak uciekał. A tak to zabijali kosami, sierpami, siekierami, nożami, widłami kłuli… Ciała były zmasakrowane, w całości okrwawione, pokaleczone. A byli tacy z odrąbanymi nogami, rękami, głową. I tam dwie moje starsze siostry i ta młodzież z samoobrony układali te ciała i dopasowywali części. A ja jak to wszystko zobaczyłam, to krzyknęłam i zemdlałam.

Tom I: 406 stron; ISBN: 978-83-950962-5-9; wydawnictwo wPrawo.pl; rok wydania 2023.

Tom II: 400 stron; ISBN: ISBN 978-83-950962-6-6; wydawnictwo wPrawo.pl; rok wydania 2023.

Patronat medialny: wPrawo.pl, Fundacja „Wołyń Pamiętamy, wRealu24, eMisjaTv, Kontrrewolucja.net.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stan mówi

  Wspaniałemu Jackowi Międlar wielkie dzięki za wielkie Dzieła bo:
  Święta Sprawa Ojczyzny Nas Wzywa, By Przyszły Ład jaki zapanuje na Świecie , Opierał się nie na Gwałcie i Sile, Lecz na Zasadach Nauki Chrystusa, Na Sprawiedliwości i Na Zgodnym Współżyciu Wielkiej Rodziny Wolnych Narodów.. Ignacy Jan Paderewski

 2. Irek mówi

  Wspaniałemu Jackowi Międlar wielkie dzięki za wielkie Dzieła bo:
  Święta Sprawa Ojczyzny Nas Wzywa, By Przyszły Ład jaki zapanuje na Świecie , Opierał się nie na Gwałcie i Sile, Lecz na Zasadach Nauki Chrystusa, Na Sprawiedliwości i Na Zgodnym Współżyciu Wielkiej Rodziny Wolnych Narodów.. Ignacy Jan Paderewski

 3. W K mówi

  Ponieważ tylko prawda jest ciekawa.

 4. z-k mówi

  Dokonał Pan wspaniałego Dzieła. W ostatniej chwili. Wkrótce mówienie o tym będzie prawnie ścigane a wyhodowane za pieniądze polskiego podatnika banderowskie bojówki przystąpią do dzieła i będą w ściganiu skuteczniejsze.

 5. Demokryta mówi

  Dlatego musimy się organizować tworząc dużą masę obronną mającą do dyspozycji specjalnie dobraną służbę zdrowia, sądy, prawników i całe zastępy kandydatów -specjalistów do objęcia władzy. Dodam, że gdyby nam coś takiego przyszło do głowy, to na wszelki wypadek wsadzili do Polski Ukraińców i to bez żadnej kontroli. Dlatego już od dziś trzeba b. uważać. Zbyt dużo Polaków zamordowano, bo nie czyniliśmy wrzawy.

 6. Jozef mówi

  Wielkiemu patriocie Polski Panu Jacku Miedlar BOG zapłać !

 7. Marcin Malik mówi

  Mówienie o Wołyniu jest teraz niewygodne, zakazane i nawet karalne. Nawet prezydent Duda połączył nasze hymny a ukraińskie flagi są w Polsce wszędzie. Ponadto zadeklarował że to jest Polin.
  Polak został skazany dlatego że tylko zażartował że murzynka to 'małpka’.
  Żydzi czytają Torę w polskiej telewizji na święta. Etc, etc, etc.

  Tylko czy to Polaków obchodzi? Proszę stanąć w wyborach, obiecać im 2000+ i 1litr wódki, to może zagłosują. Wrocław to skrajnie lewicowa forteca.

 8. beno mówi

  Szacunek i wielkie dzięki Szanowny Jacku za włożony trud. Jest to kawałek polskiej, tragicznej historii Kresów, który (zwłaszcza dzisiaj) ma olbrzymie znaczenie, bo jest przestrogą i szansą dla zbudzenia i przejrzenia wreszcie na oczy dużej jeszcze części Polaków odurzonych kłamliwą i bardzo niebezpieczną propagandą sączoną w reżimowej 24/h w temacie „braci i sióstr” z za wschodniej. Tych najsilniej „otumanionych” nie będzie łatwo nakłonić do lektury, ale nawet jeden przekonany to już będzie sukces.

 9. dsa mówi

  …świetny tytuł! historiografia na najwyższym poziomie – również gratuluję pracy i wysiłku…

 10. Waldemar mówi

  Waldemar

  Szanowny Panie Jacku dziękuję za Twój wysiłek, który włożyłeś w napisanie tych książek.

  Dziękuję

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.