Niemieckie pasterki pod ochroną policji. Kontrole jak na lotniskach

fot. youtube
3

Nad bezpieczeństwem wiernych podczas ubiegłorocznej pasterki w katedrze w Kolonii czuwali policjanci z karabinami maszynowymi, a wchodzący do kościoła poddawani byli kontroli. Takie środki ostrożności podjęto po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. – Czegoś takiego jeszcze nigdy u nas nie było. Trzeba się przyzwyczaić – mówił wówczas proboszcz katedry ks. Gerd Bachner.

Chociaż władze zapewniają, że w tym roku nie ma bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa publicznego w Niemczech, to jednak będzie obowiązywać taka sama procedura jak w roku ubiegłym. – Bardzo ściśle współpracujemy znowu z policją, która wzmocni swoją obecność przy katedrze – mówi rzecznik katedry Markus Fraedrich. Wnoszenie do świątyni dużego bagażu, wszelkiego rodzaju toreb podróżnych i plecaków jest zabronione już od marca. – Podobnie jak jest to w samolotach, można mieć przy sobie bagaż podręczny, ale w każdej chwili trzeba być przygotowanym na kontrolę – wyjaśnia Fraedrich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Parafie starają się zapewnić wiernym bezpieczeństwo, ale jak podkreśla rzeczniczka archidiecezji Kolonii: – Bardzo nam zależy, żeby kościoły były otwarte, żeby ludzie zawsze mogli do nich wejść, by się pomodlić czy znaleźć chwilę wyciszenia. Kościoły w żadnym wypadku nie mogą się zamienić w twierdze.

Zastanawiamy się, kiedy do wiernych – modlących się w niemieckich kościołach pod okiem uzbrojonych policjantów – dotrze w końcu ta prosta prawda, że już są ofiarami wojny religijnej?

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Jaki naród,taki pasterz i pasterki,dlatego lepszy szlachecki kutas przy pasie od pasa szahida,lepsza paserka polska od niemieckiej pasterki Pani Merkel

  2. michu mówi

    Widać rehabilitacja tow. Adolfa idzie pełną parą. Lekcja poglądowa najlepsza. Niedługo wszyscy w RFN przyznają, że z podludźmi nie jest tak łatwo 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.