Niemiecki dziennik o przeprosinach PAD za Marzec’68: „Postąpił z godnością”

Prezydent Duda i Szewach Weiss/ fot. twitter
32

Polscy internauci są oburzeni słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który na obchodach rocznicy Marca’68 w imieniu narodu polskiego poprosił o wybaczenie „wypędzonych” w 1968/69 roku. Przypominają, że „wypędzenie” było rezultatem frakcyjnej walki w komunistycznej PZPR, a na emigrację udało się wtedy wielu żydowskich zbrodniarzy komunistycznych, w tym Stefan Michnik i Helena Wolińska.

Tymczasem niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung chwali prezydenta Dudę, jednocześnie ganiąc premiera Morawieckiego, za to, że stwierdził, iż Polacy nie mieli nic wspólnego z nagonką na Żydów, za którą kajał się prezydent Duda.

„Abstrahując nawet od tego, że przywódcy partyjni też byli Polakami, ich kampania mogła przynieść skutek tylko dlatego, że nawiązywała do rozpowszechnionych resentymentów” – uważa autor komentarza w FAZ Reinhard Veser. „Próba zapisania na konto narodu tylko pięknych kart własnej historii i obarczenia innych wszystkim tym, co złe, prowadzi bezpośrednio do fałszowania historii” – pisze niemiecki dziennikarz.

„Prezydent Andrzej Duda pokazał, że można postąpić inaczej, z godnością” – pisze Veser. „On także podkreślił, że dzisiejsza Polska nie ponosi odpowiedzialności za czyny popełnione przez dyktaturę, ale poprosił wypędzonych Żydów, by wybaczyli Polakom ten „akt hańby”.”

Nasz komentarz: Jeżeli niemiecka prasa chwali jakiegoś polskiego polityka, to znaczy, że z pewnością nie przysłużył się on Polsce. Antypolska nagonka w niemieckich mediach trwa nieprzerwanie od 2015 roku, a brednie w niej wypisywane przypominają propagandę rodem z III Rzeszy. Nic tak nie raduje Niemców, jak możliwość oplucia Polski i przyprawiania jej ohydnej gęby. Tym razem okazję do oplucia Polaków za „akt hańby” dał niemieckiej prasie prezydent Duda. Dlaczego to zrobił? Czy to tylko rezultat ignorancji historycznej, czy realizacja jakiegoś dealu?

Dobrze byłoby, gdyby prezydent Duda przypomniał sobie swoje własne słowa z kampanii wyborczej: „Jeżeli walczy się o polskie interesy, to za granica cię nie chwalą, to rzucają na ciebie gromy. I tego nie wolno się bać. Nie wolno liczyć na to, że będą nas klepali po plecach i że wtedy będzie dobrze. Nie, wtedy, kiedy cię klepią za granicą po plecach, to znaczy, że jest źle. To znaczy, że ktoś inny realizuje swoje interesy.”

Najwyraźniej prezydent Duda zapomniał o tych słowach. Szkoda.

Źródło: dw.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. z-k mówi

  Jeśli chwalą Adriana Prusacy jeśli Szewach Weiss to przy odrobinie samokrytycyzmu złożył by dymisję i oprowadzał wycieczki gdzieś u Glińskiego po kirkucie lub w jakimś muzeum „chwały”

  1. Bronisław mówi

   Niemcy są skurczybyki, można tylko od nich się uczyć! „Rozpowszechnione resentymenty” to bardzo ładny synonim antysemityzmu. A kto traktował Żydów jak zwierzęta, a Polaków jak podludzi? Polacy?!

  2. Teresa mówi

   To było zaprogramowane,ten pogrom części narodu żydowskiego.Odpowiedni ludzie go(Adolfa) natchnęli go aby zorganizował taki kontrolowany mord,bo to było elitom żydowskim potrzebne,aby przyszły antysemityzm do biczowania innych był oparty na prawdziwym pogromie i na kanwie wyrzutów sumienia całego świata zbudować w Palestynie swoje państwo.Inaczej byłoby to niemożliwe.A dzięki holokaustowi kasiura płynie i płynie…jeszcze z Polski popłynie….W sumie w holokauście nie zginął nikt ważny z tego narodu,sama biedota,pejsata,w dziurawych portkach.Elity żydowskie ani na moment w czasie 2w św nie były zagrożone.

  3. jolka mówi

   Dlaczego nikt nie przeprasza Polaków za II wojnę światową? Polska została zaatakowana od zachodu przez Niemcy i wschodu przez Rosję! Okupacja i działania wojenne na naszych terenach trwały 5 lat! Ogromne zniszczenia, niewolniczą pracę na rzecz Niemiec, obozy koncentracyjne w których mordowano głównie Polaków! Nie przeprasza też za przesunięcie granic, a w dalszej konsekwencji okupację przez ZSRR „wyzwoliciela” ,mordowanie naszej inteligencji i patriotów? Dlaczego nikt nie przeprasza nas! Polaków, czy ogólnie Polski?

 3. michu mówi

  No to PAD może być spokojny. Przysłużył się Prusakom i eskimosom. Jak uczy historia nagroda będzie., bo narody poważne go wynagrodzą, a nikt w Polsce do odpowiedzialności (za zdradę) go nie pociągnie. Gorzej jakby bronił interesów Polski, jak uczy historia, narody poważne by go ukarały a Polacy nie obronili 😉

 4. Nnnnnn mówi

  Kto wbrew …..,……. bla bla oczernia Polaków no ta ustawa o IPN . Duda sie kwalifikuje po nią

 5. Zssz mówi

  Przepraszam że ubecy żydowscy opuścili polskie , mogli jeszcze paru palaków prześladować , zakatować .

 6. Robert mówi

  PADam do nóżek żydowskiej damy i się skundlamy jest dla alfonsa z brandenburskiej bramy mile widzianym klientem,o niejakim Morawieckim myśli Adolf ze wstrętem bo jankeskie dziewczyny wybiera.Jankes Adolfa z rynku wypiera,dziewczynkę Europę w swoje szmatki ubiera i doi ,doputy dopuki Izraelowi stoi Ameryka przy lewym boku i ciągnie haracze na nowe drapacze i banki,ku zadowoleniu żydowskiej kochanki

  1. Robert B. mówi

   He he… Muszę to sobie skopiować.

 7. prawyobywatel mówi

  Duda tą wypowiedzią zhańbił Polaków, wydaje mi się, że się sam zaorał. To nie pierwsza taka jego zagrywka. Ode mnie głosu już nie dostanie. Za to premier Morawiecki zachował się i powiedział jak trzeba. Dziękuję!

 8. Robert B. mówi

  Wy nie wiecie, z JAKIEGO powodu on został zainstalowany na tym stołku? To teraz wiecie.

 9. Teresa mówi

  Cóż,ciągle mamy rządy zdrady,juz kolejny,PIS,PO nie ma żadnej róznicy,jedni i drudzy służą tym samym,obcym mocarstwom,dla Polaków małe show zrobią,co by goje znów na nich zagłosowały.Ale czegóż można się spodziewać po eskimosach,oni to we krwi mają,z mlekiem matki wyssali nienawiść i pogardę do Polski i narodu polskiego.

 10. JMP mówi

  Jeden z moich dyrektorów powiedział kiedyś do swego podwładnego, gdy ten kompletnie zawalił ważne zadanie: „abdykuj chuju”. Polacy, jako naród, powinni jak naiszybciej powiedzieć to Dudzie. Z drugiej strony, czy wśród kompletnie skurwionych polskich quasi polityków jest ktoś z odrobiną honoru i cywilnej odwagi godzien tytułu prezydenta kraju?

  1. Włościanka mówi

   Jest Braun, Wipler, nawet Winnicki. Prezydent ma małe możliwości, nie potrzeba geniusza – wystarczy aby nie szkodził. A pan Duda niech przeprasza za swoich przodków bo widocznie mieli coś na sumieniu, że tak się płaszczy. Za nas biednych skolonizowanych tubylców zarabiających 1500, za naszych poległych dla Polski przodków niech nie śmie przepraszać! 2 siostry mojej babki zatłukli Żydzi, dla rabunku. Niech Żydzi mnie za to przeproszą.

 11. Xianin mówi

  Kramer znow szaleje. Napisal na insta iż szanuje wartości ważne dla nergala. Pytany o to jakie jego wartosci szanuje kasuje wpisy. Ehhh….

 12. rychu mówi

  A czym sie rożni Dudus od kwacha albo bula?

 13. tyj mówi

  Brawo w punkt … każdy zdrowomyślący po usłyszeniu kolejnych bredni od dudusia nie powinien mieć żadnych wątpliwości, gliński chce kolejnego muzeum żydów, a nie mamy muzeum nawet muzeum wojny z 1920 roku… 80% PISiorków jest obrzezanych, dlatego nie miejcie złudzeń i głosujcie na innych…

 14. Wojciech mówi

  Kochani nadeszła chwila aby na Prezydenta RP wybrać wreszcie człowieka mądrego i dbającego o nasze interesy. Jedynym jakim jest WIELKI PATRIOTA POLSKI ANTONI MACIEREWICZ. Stańmy wszyscy jak kiedyś MUREM ZA MACIEREWICZEM NA PREZYDENTA RP. RUCH 11 Listopada proponuje na premiera, ale myślę że więcej Pan Macierewicz zrobi jako PREZYDENT RP. To najbardziej GODNY POLAK NA TO STANOWISKO. Duda nigdy się nie nadawał i jest po prostu człowiekiem słabym i po prostu tzw. mówcą pogrzebowym. Chłop nie potrafi bronić Polaków.

  1. Polak mówi

   A ten Macierewicz to nie z tego samego układu co ci „inni”? Trochę bardziej podkrzykuje ale….
   Nie widzę nikogo innego i bardziej nadającego się jak i znanego jak Grzegorz Braun!

  2. Helena mówi

   Oj,Wojciech, AM to Izaak Singer! Obudź się!

 15. Roza mówi

  Judasz Duda do dymisji i pozbawienie praw obywatelskich!

 16. Polak mówi

  „Bluzg w wykonaniu Emiliana Kamińskiego na Generała Jazruzelskiego” dedykuję specjalnie pantoflowi i pomiotowi żydowskiemu, przebrzydłemu i skundlonemu prezydentowi belwederskiemu zdrajcy RP – https://www.youtube.com/watch?v=YZQpptwEceo

 17. zj mówi

  Panie Prezydenie A. Duda ,miej Pan HONOR POLAKA?!

 18. rozum mówi

  Co to jest właściwie demokracja ? To taki „teatr złudzeń” zafundowany przez Żydów gojom w którym „niewolnicy” tańczą w rytm żydowskiej muzyki jaka jest nadawana przez wszelkie media całego świata włącznie z nośnikami tzw. wyższej kultury będącymi oczywiście pod pełną kontrolą żydów zgodnie z Protokółem Nr. 2 sekretnego spotkania Sanhedrynu, czyli Najwyższej Rady Żydowskiej z przełomu XX wieku. „administracja na pokaz (obecnie Duda) i „RADCY TAJNI” (Żyd Daniels – nadzór nad PiS). Administratorzy wybierani przez nas (2,04,2015r w instytucie żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę: Uchwała nr.4 – wybrano Dudę) z pośród tłumu (wybory ustawione żydowskimi mediami, czyli goj widzi to co Żyd chce) w zależności od ich zdolności niewolniczych, nie będą osobami przygotowanymi do rządzenia ( Duda nie ma pojęcia o rządzeniu o czym daje co dnia wyraz) , dlatego też z łatwością staną się w grze naszej pionkami kierowanymi przez uczonych naszych i doradców genialnych, specjalistów kształconych od dzieciństwa w sztuce rządzenia sprawami całego świata.”
  Nie można ogłupić elity narodu – mędrców, kwiatu każdego narodu, który nie da się zwisać tanimi sztuczkami medialnymi ale można to zrobić z tłumem, który jest jak plastelina lepiony tak jak tego chce Żyd za pomocą mediów (por. rozdział, żydokracja).
  “ My zaś, dzierżąc prasę (media) w naszych dłoniach, będziemy mogli zamienić prawość w nieprawość; bezcześć podnieść do prawdziwej części, będziemy mogli wstrząsnąć nietykalną dotąd instytucyą rodziny i rozbić jej członków na oddzielne cząstki…; będziemy mogli wykorzenić to wszystko, w co dotychczas wrogowie nasi wierzyli… będziemy mogli zrujnować kredyt, podburzyć drażniące namiętności, wydać wszystkiemu i wszystkim wojnę otwartą, narzucić sławę lub pogrążyć w otchłań bezcześci kogo i co tylko zechcemy!…
  „Nasi więc powinni i muszą objąć kierownictwo prasy codziennej w każdym kraju. Jesteśmy chytrzy, zręczni i władamy groszem, potrzeba zatem za pomocą wielkich dzienników politycznych kształcić i kierować opinię publiczną, według naszych wyłącznie interesów; krytykować dzieła i scenę i uzyskać wpływ na publiczność uliczną, czyli na proletaryat. Takiemi drogami postępując krok za krokiem, odeprzemy chrześcijan od wszelkiego wpływu i podyktujemy światu to wszystko, w co ma wierzyć, co szanować, czem pogardzać i co przeklinać. żydzi i kahały z objaśnieniem teodora jeske-choińskiego, Warszawa w drukarni synów st. Niemiry plac warecki 4, rok 1914,str.16

 19. Dk mówi

  Prezydenci zdrajcy ,,Bolek kapuś,, kwach komuch,,komorusek ,,i koszerny Duda ,,

 20. Norisa mówi

  Dudus jest osiol,cymbal,klarnet i jak takiemu bylo oddac Kraj na zatracenie.Aj waj.

 21. sten mówi

  Myślałem że pastor Chojecki zwariował i pieprzy bzdury gdy mówi że na koniec jeszcze zapłacimy , Teraz widze że nie tylko zapłacimy ale jeszcze na kolanach i w zębach im te pieniądze zaniesiemy .

 22. sciana mówi

  mysle ze duzo krajow ma w planach wytoczenia procesow reparacyjnych. mozna bylo by wowczas obrocic konkretną, ogromna sumką pieniedzy i juz zydki doskonale wiedza jak na tym zarobic.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.