Niemieccy politycy zadowoleni z decyzji TSUE ws. mechanizmu warunkowości: „Rząd w Berlinie będzie wspierał Komisję Europejską najlepiej jak potrafi”

fot. pixabay
7

Niemieccy politycy z zadowoleniem przyjęli decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE, który w środę (16.02.2022) oddalił wniesione przez Węgry i Polskę skargi podważające mechanizm warunkowości uzależniający korzystanie z finansowania z budżetu Unii od poszanowania przez państwa członkowskie zasad państwa prawnego.

ZOBACZ: TSUE oddala skargę Polski i Węgier ws. mechanizmu warunkowości. Poseł Bosak: „Teraz rząd Polski będzie czołgany pod pretekstem ochrony budżetu unii”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Rząd w Berlinie będzie wspierał Komisję Europejską najlepiej jak potrafi – zapewniła niemiecka sekretarz stanu ds. Europy Anna Luehrmann. Dodała, że praworządność to fundament wspólnoty europejskiej. – Z mechanizmem praworządności Europa jest zdolną do obrony, demokratyczną wspólnotą. Kto łamie europejskie prawo, nie może liczyć na europejskie pieniądze. Mechanizm praworządności powinien zostać teraz szybko zastosowany – oświadczyła.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Hebestreit powiedział, że Europa jest „wspólnotą wartości i wspólnotą opartą na praworządności” i że „jeśli dochodzi do naruszeń, mogą nastąpić sankcje”. Szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock napisała na Twitterze, że decyzja TSUE potwierdza „kolejny ważny instrument dla UE, aby chronić i wzmacniać naszą wspólnotę wartości”.

Przewodniczący frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim, niemiecki chadek Manfred Weber, jeszcze przed ogłoszeniem wyroku żądał, by „już w najbliższych dniach po orzeczeniu TSUE podjąć kroki” i „rozważyć konkretne środki”. Podkreślił, że o tym, czy przestrzegane są rządy prawa nie powinni decydować politycy, „ale eksperci w Komisji Europejskiej, a na ostatnim etapie TSUE w Luksemburgu”.

Nic dziwnego, że niemieccy politycy są zadowoleni z decyzji TSUE, która pozwala szantażować i dyscyplinować państwa członkowskie UE za „brak praworządności”. Unia to przecież realizacja niemieckiej dominacji w Europie. I to jest cała tajemnica. Koncepcja „Europy Ojczyzn” już dawno nie istnieje. Trwa budowa jednego państwa europejskiego, a jak jest jedno państwo, to nie może być tak, że każdy rządzi się jak chce. Ordnung muss sein.

Źródło cytatów: dw.com

Zobacz też:

Konfederacja o decyzji TSUE ws. mechanizmu warunkowości: „Ekipa premiera Morawieckiego dała się ograć” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. radek mówi

  je… bać UE!!! i szkopów!!!

 2. Misiek13 mówi

  Oposci to Niemieckie bagno,sen o trzeciej rzeszy trwa

 3. Shadow mówi

  Oby te szwabskie świnie jak najszybciej trafił szlag, razem z polską polityczną bandą. A ponieważ teraz jest to niemożliwe, to Polacy powinni się jak najszybciej w swojej większości,obudzić ze snu i zacząć logicznie i pro polsko myśleć. Co też niestety będzie bardzo trudne. No ale z czasem……… może. Na teraz zostanie nam głód,nędza, pomiatanie i zgrzytanie zębami z wściekłości

 4. Michu. mówi

  Masz rację, ale ludzie są w dużej części głupi i tak w dużym procencie popierają UE. Oglądają tvny i wierzą sk…,TVP info wszystko zwalał na platformersów, zapominając, że Morawiecki jest również winowajcom, sprzedał nas w Brukseli. Na pozytywne zmiany nie ma szans, co widać w sondażach.

 5. Michu. mówi

  Masz rację, ale ludzie są w dużej części głupi i tak w dużym procencie popierają UE. Oglądają tvny i wierzą sk…,TVP info wszystko zwalał na platformersów, zapominając, że Morawiecki jest również winowajcą, sprzedał nas w Brukseli. Na pozytywne zmiany nie ma szans, co widać w sondażach.

 6. Paweł Jakubas mówi

  guzik prawda, przestańcie Państwo powtarzać bzdury o Złotej Pani Anieli. Niemcy są tak samo czołgani przez UE jak Polacy. Albo jeszcze gorzej. To , że duża część ich elit służy globalistom , nie znaczy , że chcą zbudować IV Rzeszę. Niemcy w wyborach parlamentarnych wystawiają ok 40 partii politycznych. W ostatnich wyborach dr Fullmilch wystawił partię Die Basis, która zrzeszała przeciwników obostrzeń pomidorowych. Także walczą o wolność o wiele bardziej niż my Polacy. Złota Pani Aniela to wychowanka Klausa Schwaba (ten sam rocznik w akademii liderów co Macron? i Bill Gates) także nie dążyła ona do niemieckiej dominacji, a do dominacji pomysłów Klausa Schwaba , Georga Sorosa , Gatesa. Proszę na bibuła kom wpisać Paweł Jakubas w wyszukiwarce i wyświetlą się moje tłumaczenia z niemieckich mediów wolnościowych. Będziecie Państwo mieli pełniejszy obraz. Pozdrawiam

 7. Jolanta mówi

  To jest realizacja Drang nach Osten

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.