Niemcy ustanowią federalny urząd pełnomocnika ds. antysemityzmu. Czy to koniec miłości do islamskiego „ubogacenia”?

fot. twitter
4

Centralna Rada Żydów w Niemczech i Krąg Ekspertów ds. Antysemityzmu w Bundestagu od dawna domagały się ustanowienia federalnego urzędu pełnomocnika ds. antysemityzmu. Po anty-izraelskiej demonstracji w Berlinie, postulat uzyskał poparcie ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maizière.

– Każdy czyn karalny popełniony z pobudek antysemickich, to o jeden taki czyn za dużo, a każdy jest hańbą dla naszego kraju – powiedział dalej de Maizière. Jak wyjaśnił, chodzi mu także o wzrost „lekceważących czy wręcz obelżywych uwag oraz niedopuszczalnych dowcipów i postaw” wobec żydowskich obywateli Niemiec. „Wrogość wobec Żydów nigdy już nie może zapuścić korzeni w Niemczech” – podkreślił z naciskiem Thomas de Maizière.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Niezależnego Koła Ekspertów ds. Antysemityzmu 48 proc. antysemickich aluzji, 62 proc. otwartych obelg i 81 proc. ataków fizycznych na Żydów jest dziełem muzułmanów.

American Jewish Committee oraz Ramer Institute for Jewish-German relations przeprowadziły własne badania w formie wywiadów z uchodźcami z Syrii i Iraku. „Antysemickie poglądy i stereotypy są w tych wywiadach powszechne. Niemal we wszystkich oczywisty jest negatywny obraz Izraela oraz podważanie jego prawa egzystencji” – piszą autorzy badania.

Pochodząca z Kurdystanu dziennikarka i aktywistka Düzen Tekkal twierdzi, że poważnym problemem jest antysemityzm wśród urodzonych w Niemczech muzułmanów, którzy odrzucają ideały społeczeństwa otwartego i państwa prawa.

Nasze pytanie brzmi: Co na to „antyfaszystowscy” zwolennicy islamskiego „ubogacania” obrzucający błotem Polaków sprzeciwiających się przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów? Dalej będą opowiadać głodne kawałki o polskiej islamofobii wynikającej z „braku przepracowania polskiej winy za Holokaust”?

Źródło: dw.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Co oni z tą walką z antysemityzmem ? Czyżby Żydzi także w całości zawładnęli prawodawstwo Niemiec ?! A dlaczego nie wprowadzili analogicznego prawa zwalczającego antypolonizm ?! Czyżby w Niemczech mieszkało więcej Żydów niż 3 milionowa rzesza Polaków ?! A Polacy będąc w pogardzie totalitarnego państwa niemieckiego nie mogą uzyskać nawet statusu mniejszości narodowej ! Skandal ! To Polakom w pierwszym rzędzie należy się ochrona prawna !

 2. goj mówi

  Podczas drugiej wojny światowej zginęły 3 mln rdzennych Polaków, a podczas żydokomuny drugie tyle. Kiedy powstanie jakiś ośrodek do walki z polonofobią i antypolonizmem?

 3. Robert mówi

  Ameryka,Rosja,Chiny,Wielka Brytania …mają HAARP czyli broń ostateczną,przy tym broń atomowa to jak proca przy kałachu,trzesienia ziemi,tsunami,spadajace z nieba samoloty,miasta bez prądu,ludzie jak zoombie,lub trupy lezace jak wieloryby na plaży,ptaki na łące,łączność,logistyka,transport,internecik w jednej chwili nie robi.Maja CIA,FSB,BND,MI5,SISy srisy,mają wszedzie wszystko zeby grać potegą boską ponad Bogiem,ale nie mają jednego,majątku pradawnego,przez wieki gromadzonego,systemu bankowego,źródła finansowego,Krachu Gospodarczego Światowego,przy którym tsunami wywołane jest jak przymrozek nad ranem dla kwitnącej wiśni.Wszelka potega,choćby Niemiecka ustepuje pola wiedząc na jakim spoczywa fundamencie.Co jest wiekszym orężem,broń atomowa,służby wywiadowcze,HAARP czy siano,zwykłe,pachnące siano?

 4. Robert mówi

  Nie róbmy jaj,ze to islamskie ubogacenie Europy,to nie ten sam fundament finansowy.Trzeba zrobić bilans zysków i strat a się dowiemy co jest Trumpfem.Biznes przynosi zyski ,,Jonnemu Danielsowi,, ili no is,ili niet?Również Chicago Ilinois.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.