Niedzielski zapowiada stosowanie testów genetycznych do identyfikacji osób zagrożonych ciężkim przebiegiem Covid-19 [WIDEO]

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. screen
9

W czwartek (13.01.2022) minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział stosowanie testów genetycznych do identyfikacji osób zagrożonych ciężkim przebiegiem Covid-19. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku wykazały, że istnieje gen odpowiedzialny za predyspozycję do ciężkiego przechodzenia tej infekcji.

– Konsekwencją odkrycia tego genu będzie stworzenie odpowiedniego testu genetycznego, który będzie, jak PCR, szybko identyfikował, czy pacjent ma ten gen i czy jest obciążony większym ryzykiem – powiedział Niedzielski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gen zwiększający ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 może mieć nawet 14% Polaków. W Europie jest to średnio 8-9%. W Azji Południowej, na terenie Indii, to 27%. W Azji Wschodniej i Ameryce Południowej gen występuje w bardzo niewielkiej części populacji.

Mamy zatem kolejny starszak pandemiczny. Tym razem jest to czynnik genetyczny i testy do jego wykrywania. A przecież nie jest żadną nowością, że podatność na choroby jest – w pewnym stopniu – uwarunkowana genetycznie. Tak było, jest i będzie. Ale po raz kolejny to, co dzieje się wokół wirusa powodującego śmiertelność na poziomie ułamka procenta, staje się sensacją na niespotykanym wcześniej poziomie. Czy Polacy nastraszeni „genem kowidowym” będą masowo testować się na jego obecność? I co dalej? Paszporty genowe? Obowiązek szczepień dla posiadaczy genu? Jakie kolejne szaleństwo zafunduje nam władza?

Źródło informacji: Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Zobacz też:

Pfizer rozpoczął produkcję szczepionki przeciw wariantowi Omikron: „Szczepionka będzie gotowa w marcu. Nie wiem, czy będzie potrzebna. Nie wiem, jak będzie stosowana”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ppp mówi

  powinni zacząć się testować – na łby. nie wiedziałem że w tym durnym narodku tylu idiotów i bezmózgów, o zacięciu do kariery jako szcur doświadczalny…

 2. anonim mówi

  Przerazajace jest to co zostalo z narodu ktory w przeszlosci dawal odpor najezdzcom. Zostala bezwladana otepiala i tchurzliwa tluszcza, niezdolna do buntu i odparcia ataku.

 3. Zbrodniarze mówi

  terror i niewolnictwo, jakoś muszą sprowadzić na ludzkość. Szpryce zostały skompromitowane, to teraz inna metoda na reglamentowanie życia.

 4. ziemianka mówi

  szaleństwu nie ma końca, ale mariaż genetyków z wirusologami jest naturalny – jedno i drugie to paranauka w powijakach, a rezultatem mogą być stosy, albo nowocześniej – obozy zagłady.
  „Test prawdę Ci powie…”

 5. Boguslaw mówi

  PPP, Oni wszyscy maja duuuuuuze telewizory i wtedy, jak se wlacza, to mysla, ze juz WSZYSTKO wiedza i nawet nie musza juz wcale MYSLEC!
  Najgorszy jest ten, kto przeczytal JEDNA ksiazke, bo mysli, ze juz WSZYSTKO wie!

 6. MACIEJ mówi

  Kula w łeb i do piachu. Każdy z nich. Wszyscy po kolei. Nie ma innego wyjścia, w przeciwnym razie zgładzą nas wszystkich.

 7. Jurek Ogórek mówi

  To już wiemy po co to wielkie odkrycie genetyczne…kolejne narzędzie do represji i zarabiania kaski.
  Skojarzenie mam z filmem s-f ” Raport mniejszości” Czy za ewentualne posiadanie tego genomu będziemy penalizowani ??

 8. Gustaw mówi

  No cóż,następuje chyba kolrjna faza zbierania mapy dna w inny sposob !!!

 9. Wladca mówi

  Jedynym lekarstwem jest sarin.Litr lekarstwa nad sejmem rp i bedziemy wyleczeni od politbandy.Lek jest tani i skuteczny.
  Produkcja jest juz w pelnym toku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.