Niedzielski ogłasza nadejście trzeciej fali koronawirusa: „To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości”

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. Twitter
27

W piątek (19.02.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nadejście trzeciej fali koronawirusa. – My już trzecią falę mamy. To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości. My już mamy trzecią falę. Pytanie jest, nie „czy”, tylko „jakiej skali” ona będzie – powiedział minister w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.

Pytany o rządowe szacunki co do trzeciej fali w najbliższym czasie, Niedzielski stwierdził, że rozwój pandemii zależy od dwóch czynników. Pierwszym jest rozprzestrzenianie się  tzw. mutacji brytyjskiej. – Druga rzecz jest trochę mniej konkretna, bo to jest kwestia pewnej dyscypliny społecznej. Problem z dyscypliną społeczną jest taki, że ona nie jest tak jednoznacznie związana z jakimś konkretnym czynnikiem. Jej nie można przypisać np. do otworzenia galerii, nie można jej przypisać do otworzenia hoteli. Ona jest tak naprawdę powiązana ze wszystkim, z czym mamy do czynienia – powiedział Niedzielski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany, gdzie sytuacja jest najbardziej niepokojąca, minister stwierdził, że w województwie warmińsko-mazurskim jest „spóźniona druga fala”, a w województwie podkarpackim druga fala już przeszła. – Potem był regres i sytuacja ustabilizowana, a teraz znowu mamy tę prawdziwą trzecią falę. Można w tym ujęciu regionalnym nawet widzieć paradoks, że w północnej części kraju mamy jeszcze te resztki drugiej fali, a na południu zaczyna się już trzecia fala w takiej dużej skali – ocenił Niedzielski.

Mój komentarz: Od poniedziałku Niedzielski straszył wzrostem „zachorowań” i pomstował na turystów w Zakopanem zapowiadając zbliżanie się trzeciej fali. W piątek już nie wytrzymał i ogłosił, że trzecia fala jest. Co prawda nie wszędzie, bo na północy jest jeszcze druga fala, ale za to na południu jest już „prawdziwa trzecia fala”. Sroce żeśmy spod ogona nie wypadli i też mamy swoją trzecią falę. Sukces!

Przypomnijcie sobie luty zeszłego roku. Ilu z Was lub Waszych krewnych i znajomych było wtedy chorych?  To dopiero była pandemia! Mój mąż miał 40 stopni gorączki i spał na siedząco w fotelu, bo dusił się na leżąco. Ja miałam skromne 39 stopni, a telepało mną tak, że zęby mi szczękały i ledwo mogłam dojść do kuchni po proszki. Dostanie się do lekarza było praktycznie niemożliwe. Przychodnie nie wyrabiały z przyjmowaniem chorych. I co? I wtedy nie wychodził do ludu żaden ministerialny ponury żniwiarz i nie snuł mrożących krew w żyłach opowieści o drugiej i trzeciej fali. A przecież koronawirus już wtedy szalał po świecie. Nie wierzcie w bajkę o tym, że tzw. pacjent zero pojawił się w Polsce dopiero 4 marca 2020 roku. To jest bajka dla ciemnego ludu. Wirus SARS-CoV-2 został wykryty we Włoszech w próbkach pobranych we wrześniu 2019 roku. W Hiszpani znaleziono go w próbkach wody z marca 2019 roku. Nie ma możliwości, żeby dotarł do Polski dopiero w marcu 2020 roku.

Czym zatem jest obecna trzecia fala? To coroczny wzrost zachorowań w lutym i marcu. W ramach sezonu grypowego występują okresowe wzrosty i spadki liczby infekcji: w październiku i listopadzie oraz w lutym i marcu. Nie dzieje się nic, co nie działoby się w latach ubiegłych. Niedzielski doskonale o tym wie. Dlatego wychodzi do ludu i ogłasza trzecią falę w momencie, w którym rok w rok rośnie liczba zachorowań na infekcje dróg oddechowych. I korona-histeria wchodzi na wysokie C. Nie zdziwię się, jeśli za tydzień zostaną zamknięte hotele i stoki narciarskie. Przedstawienie musi trwać. Zbyt wiele kasy jest jeszcze do przewalenia metodą „na walkę z pandemią”, żeby zakończyć ten cyrk.

Źródło informacji i cytatów: PAP

Zobacz też:

UWAGA! Pismo Ministerstwa Zdrowia ws. liczby zgonów na Covid-19. W 2020 roku zmarło 5 tys. osób

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Halina mówi

  ” Syntezator mowy”. Się objawił. Potrzebny snajper. Zdolny. Ani chybi zdolny, żeby nie chybił

  1. Matka mówi

   I znowu szambo wybiło. Wiadomo, Halinka na forum.

  2. Halina mówi

   Waruj

  3. Matka mówi

   Morda cicho, naziolku.

 2. BP mówi

  Znowu będą rozpylać wirusy? Za mało ludzi wymordowali?

  1. Matka mówi

   Kolega to bez wątpienia potrzebuje pomocy specjalisty.

 3. Chris mówi

  Kluczowe jest stwierdzenie o „dyscyplinie społecznej”, która „nie jest tak jednoznacznie związana z jakimś konkretnym czynnikiem”. To odwołanie powtarza się zawsze i przy każdej okazji. W podobnym tonie wypowiadał się tydzień temu Czarnek zapowiadając możliwość otwierania pozostałych poziomów edukacji wraz z groźbą ponownego zamknięcia klas I-III w zależności od „dyscypliny”. Władze pozostawiają sobie zatem pełną dowolność w definiowaniu „zachowań społecznych” co pozwala im zamykać i otwierać cokolwiek według uznania. Nie liczą się żadne statystyki „zachorowań” ani wiedza naukowa dotycząca ryzyka transmisji w określonej przestrzeni. To wszystko jest wtórne wobec „dyscypliny społecznej” będącej głównym obiektem zainteresowania władzy. Podstawowym narzędziem jest inżynieria społeczna – za duży tłum w Zakopanem, brak maseczek czy dystansu. Normalne potrzeby społeczne albo zwykłe życie towarzyskie stają się podstawą do zbiorowego oskarżenia. Przy założeniu, że to ludzie (a nie tyle sam wirus) stanowią zagrożenie można zawsze wygenerować i nieustannie reprodukować „stan nadzwyczajny”.

 4. Flex mówi

  Realizowane działania wskazują, że zadanie tego ministra to nie zapewnienie sprawnego funkcjonowania służby zdrowia, tylko szybkie wyszczepienie jak największego % społeczeństwa.

  1. anonim mówi

   Wyszczepienie=zatrucie genetyczna trucizna to ich cel

 5. Ba mówi

  Cyborgu Niedzielski, pokaż, gdzie masz chipa wszytego?

 6. Emilian58 mówi

  Przecież wielebny Bill Gates tą trzecią falę przewidział już trzy miesiące temu! Wypłacać pieniądze z banków, otworzyć biznesy oraz zdjąć kagańce i farsa się skończy! I koniecznie trzeba oddzielić żydów od państwa!!!

  1. Matka mówi

   To akurat od dawna było jasne i zapowiadane przez naukowców powszechnie. Gdybyś interesował się czymś więcej niż tymi „żydami”, dawno byś to wiedział też.

  2. Anty mówi

   Zdaje się że też interesujesz się “żydami” bo ciągle „błyszczysz” na portalu swoimi mądrościami na ich temat.

  3. Matka mówi

   A o czym tu z niektórymi gadać? Przecież nie będę pisać o fizyce kwantowej przygłupowi, który zdania nie potrafi sklecić, bez wtrącenia słowa „Żyd”. No, można jeszcze głąba ortografii polskiej nauczyć ewentualnie.

  4. Wojciech mówi

   Nie trzeba do tego Gatesa – grypa zawsze występowała falami wiosną i jesienią, gdy jeszcze istniała.

  5. Matka mówi

   Po pierwsze, istnieje nadal.

   Po drugie, fala grypy faktycznie akurat kończy się z marcem (kiedy zaczyna się fala Covid), a zaczyna zimą (kiedy fala Covid opada) – nie pokrywa się więc to.

   Po trzecie, na grypę nigdy w Polsce nie zmarło 42 tys. ludzi. Chyba, że na Hiszpankę.

 7. Historyk mówi

  Proszę nie powielać bzdur.Kiedy to wirus został wykryty w Włoszech? Proszę podać nazwisko tego kto go wyizolował. Jak mi wiadomo , nie nastąpiło to do dzisiaj. Pisanie o wirtualnym wirusie , tak jakby rzeczywiście istniał jest po prostu kłamstwem takim samym jak to że rozporządzenia są ważniejsze od konstytucji.To nie gazeta wyborcza.No chyba, że się mylę.

  1. Matka mówi

   „Jak mi wiadomo”…. JPRDL…. Odpal wujka google i sobie wyszukaj, kto pierwszy wyizolował wirusa – na świecie, we Włoszech, w Polsce, to może choć coś więcej faktycznie będzie ci wiadomo.

 8. Marcin Malik mówi

  Ale pomiatają Polakami. Bankrutują ich, podwyższają podatki, i wprowadzili zakaz pracy. Jak tak dalej będzie, to Polacy staną się narodem żebraków i prostytutek, a wirusa nie będzie końca.

  Od czasu do czasu rzucają tylko jakiś socjalistyczny ochłap, aby Polacy nie zdechli z głodu. Jak to właśnie tak widzę.

 9. Maksymilian mówi

  Bardzo dobry komentarz pani Katarzyno, zgadzam sie w 100%. Zauwazcie panstwo, ze ostatnio ludzie przestali chorowac na grype, choruja na koronawirusa. Przestali umierac na raka, choroby serca czy pluc. To jest wszystko wina rzadu, a zaczelo sie od ministra Szumowskiego. W Dubaju wszystko bylo i jest otwarte, jest oczywiscie maseczkowy rezim, ale nikt nikomu biznesow nie zamykal. Dzis restauracje sa wciaz zamkniete, ale Koscioly otwarte, a przeciez w Kosciolach tez sie je! Absurdy polskiego rzadu. Nie poszli swoja droga tylko wszystko zrobili tak jak corka pastora z Niemiec. 🙂

  1. Matka mówi

   Bzdura. Ani nie przestali umierać na grypę, ani na raka, ani na choroby serca. Ba, zgonów na te choroby jest więcej niż rok temu. A razem z Covid daje ci to nadwyżkę zgonów, której nie było od II wojny. Więcej czytać polecam, acz nie tego portalu.

 10. Maksymilian mówi

  Cymbale, ale jak ktos umarl na serce, a mial przy okazji Covida, to go umiescili w statystyce zgonow na koronawirusa, a nie z powodu wady serca. 🙂

  1. Matka mówi

   Cymbale, 27% zgonów z jesieni (czyli 20 tys.) to zgony osób, u których wykryto Covid, a wpisano przyczynę śmierci inną niż Covid. Np. zgony na serce. Opowieści zatem o tym, że każdy z automatu miał wpisywany Covid, kto miał wykrytego wirusa, to bajki dla cymbałów takich, jak ty.

 11. miriam mówi

  Kiedy Ten Gościu Przestanie Ludziom Wciskać KIT aż wstyd gadać Takie Pierdoły ,niech Zobaczy Wolność Ludzi nad Morskim Okiem czy też na Krupówkach czy też w Szczyrku Wolność to Podstawa a nie Niewola PISU wiecznie rządzic nie Będą Każda Władza się Kiedyś Kończy Powinni o TYM Pamiętać!Największa Pandemia TO PIS PIS PIS i NIC Więcej!

 12. walenrod mówi

  Matka Mowi ,to taki platny trol ktory ma siac zamet.zachowuje sie jakby wszedzie byl i wszytko widzial. Daje rady ktore swiadcza ze jest ekspertem nad ekspertami, tylko niestety w teori. Tu poczytal,tam poczytal i sie napina probujac podzielic opinie szanownie tutaj zostawiajacym posty. Nie dajcie sie wciagnac w takie gierki ,bo zawsze trafi sie taka jedna menda ktora na zamowienie bedzie probowala sklocic innych.Ignorancja jest najlepszym ze sposobow walki z takimi trollami.

  1. Matka mówi

   Która próbuje edukować takich kretynów, jak ty. Żebyś ty chociaż cokolwiek „tu poczytał, tam poczytał”, omnibusem być nie musisz… Póki co, łykasz byle kit z Internetu, jak jamochłon.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.