UWAGA! Pismo Ministerstwa Zdrowia ws. liczby zgonów na Covid-19. W 2020 roku zmarło 5 tys. osób

koronawirus/ fot. pixabay
90

Dzień w dzień media podają informację o setkach zmarłych na Covid-19. Jest to NIEPRAWDA! Pismo Ministerstwa Zdrowia z 15 lutego 2021 roku nie pozostawia wątpliwości: od 4 marca do 31 grudnia 2020 roku zmarło na Covid 5 102 (słownie: pięć tysięcy sto dwie) osoby. W piśmie podano również podział na kategorie wiekowe. W grupie 1-20 lat to 5 zgonów, w grupie 21-67 lat – 1532, w grupie powyżej 67 lat – 3559. Nie podano wieku 6 zmarłych.

Jak wyglądają zgony na Covid w 2021 roku? Ministerstwo Zdrowia informuje, że w styczniu zmarło 1808 osób, z czego 1421 w wieku powyżej 67 lat. Czy zatem mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem zgonów na Covid-19 w stosunku do ubiegłego roku? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że w piśmie ministerstwa nie ma danych za styczeń i luty 2020 roku, ponieważ w ogóle nie diagnozowano wtedy Covid-19. Ludzie po prostu umierali na zapalenie płuc. Należy też pamiętać, że wirus SARS-CoV-2 pojawił się w Polsce znacznie wcześniej niż „pacjent zero”. We Włoszech znaleziono go w próbkach pobranych latem 2019 roku. Nie jest zatem możliwe, żeby koronawirus pojawił się w Polsce dopiero w marcu 2020. Był o wiele wcześniej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście pojawiły się głosy, że to pismo jest fejkiem. Bernard Wojnowski, który zamieścił pismo na Facebooku zapewnia, że pismo jest autentyczne, a jeśli ktoś zarzuca mu kłamstwo, to chętnie spotka się z nim w sądzie. Wojnowski zamieścił też film, w którym informuje o piśmie z Ministerstwa Zdrowia. W filmie wyjaśnia, że jego wyliczenie covidowych zgonów w 2020 roku to ponad 5,5 tys. osób, a opierał się na informacjach publikowanych codziennie przez ministerstwo. A zatem ministerstwo skorygowało te dane w dół.

Porównajmy teraz roczną liczbę zgonów na Covid-19 z liczba zgonów na grypę. – FluMOMO oblicza, że w sezonie w Polsce, w populacji seniorów, czyli osób powyżej 65 roku życia, ponad 6 tysięcy umiera z powodu grypy! (…) Śmiertelność z powodu grypy [w Polsce – przyp. red.] sięga nawet 10 tysięcy rocznie. Stawia to grypę wysoko wśród najgroźniejszych chorób. Grypa to powszechna choroba, występująca w każdej grupie wiekowej. W tym roku mamy już blisko 17 tysięcy hospitalizacji z jej powodu – wyjaśniał w 2018 roku prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, prorektor ds. klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Cały artykuł TUTAJ.

Jak widzicie, śmiertelność na Covid-19 mieści się w granicach zgonów na grypę. Czy z powodu grypy urządzano lockdown niszczący gospodarkę, edukację i życie społeczne? Czy media epatowały nas codzienną liczbą zgonów? Czy urządzono ogólnoświatową histerię wpędzającą ludzi w psychozę? Czy sparaliżowano służbę zdrowia? Czy zmuszano kogokolwiek do noszenia masek i przyjmowania szczepionek? Dlaczego zatem urządzono korona-hucpę wykorzystując do tego wirus o śmiertelności zbliżonej do grypy? Oto jest pytanie!

Źródło informacji: Facebook, opzg.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Wirusowe odkrycie Ameryki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  To i tak dużo bo w USA państwie prawie 10 razy większym od Polski na Davida zmarło 8 tys osób.

  1. Matka mówi

   488 tys. w USA (jak do teraz). Dwie cyferki z przodu ci się, kłamczuchy, „zgubiły”.

  2. Matka mówi

   Te, debilu, umiesz ty czytać chociaż treść tego, do czego link podsyłasz? Wg danych, które podlinkowałeś, liczba zgonów na Covid w USA wynosi dokładnie 455,247 w okresie między 1.04.2020 do 17.02.2021.

   A może masz problem z odczytaniem tej tabelki (skoro piszesz cały czas „Davida” zamiast „Covida”)? Może wujek google ci pomoże, jak tabelka zbyt trudna.

   Na szczęście, idiokracja nam nie grozi. Takie jełopów niepotrafiących zwykłej tabelki odczytać i kompromitujących się ponad 50-krotnym zaniżaniem danych jest jednak, mimo wszystko, margines.

  3. Piotr mówi

   Ty przygłupie jak nie potrafisz czytać to nie pieprz głupot. Masz tu kretynie cytat: ” Table 3 shows the types of health conditions and contributing causes mentioned in conjunction with deaths involving coronavirus disease 2019 (COVID-19). For 6% of the deaths, COVID-19 was the only cause mentioned.” Według tego zmarło na Davida w USA 5 tys osób. Pewnie kretynie też nie będziesz wiedział skąd się to wzięło.

  4. Matka mówi

   Ależ z ciebie wyjątkowy idiota:))))). Zdanie, które przytoczyłeś mówi tyle, że poniżej masz listę czynników zdrowotnych i innych przyczyn które wystąpiły w połączeniu ze zgonami z tytułu zachorowania na Covid. Nie, jełopie, to nie jest lista przyczyn zgonów. Poproś kogoś mądrzejszego, by tłumaczył ci angielski, bo widocznie translator Google wprowadził cię w błąd.:). A, i niech ci ktoś wytłumaczy, że wirus nazywa się Covid, nie David, bo tym też robisz z siebie kretyna.

  5. W K mówi

   @Matka Dobrze, że przeczytałaś ten artykuł. Tylko dodam, że globalnej śmierci z globalnej pandemii Covid-19 nadal jest ~ 0,09% ludzkości (słownie: dziewięć setnych procenta).

  6. Matka mówi

   @W K

   Co stanowi 5% całości światowych zgonów. Więcej ludzi umiera tylko na choroby serca, raka i choroby układu oddechowego typu gruźlica itp. Zakumałeś już, czy te procenty wciąż za trudne dla ciebie?

 2. Matka mówi

  Boże, wy już żadnego wstydu nie macie, tak bezczelne kłamstwa bez krempacji wrzucacie. Nie, nie 5 tys zmarło na Covid w 2020. 5 tys. zmarło na Covid przy braku chorób współistniejących. Na Covid zmarło kilkadziesiąt tys. osób i w żaden sposób nie mieści się to w granicy śmiertelności na grypę. Trzeba być zresztą albo baranem, albo mieć świadomość, że się mówi do baranów, by udawać, że wszystko jest w normie, skoro ilość nadmiarowych zgonów mieliśmy największą od II wojny.

  To zresztą też pokazuje, jak idiotyczne są wasze gdybania o rzekomych podobnych ilościowo zachorowaniach na Covid w 2019. Do tego można jeszcze dodać, że po prostu nie ogarniacie, iż ten Covid we Włoszech jesienią wykryty to była mało zaraźliwa wersja A wirusa, a nie, obecnie powszechna mutacja B, która odpowiada za pandemię. Ale co tam, dla was szczep sezonowej grypy z tego np. roku to pewie to samo co Hiszpanka z czasów I wojny. Kto by się u was martwił zgłębieniem najpierw tematu, o którym się pisze, czy rzetelnością dziennikarską.

  1. młot na głupotę mówi

   Najważniejsze że bolszewicy odpowiedzialni za rozpętanie tej pseudo pandemii posiłkują się bandą pożytecznych idiotów do których i ty się zaliczasz. Jutro będziesz miała wersję C, pojutrze D i tak dalej. Widać jak na dłoni że wprowadzają nam zamordyzm. Dziwię się jak można być tak beznadziejnie ograniczonym jak ty człowiekiem. Rozejrzyj się, spójrz dookoła a nie kroczysz w przepaść jak koń z klapkami na oczach.

  2. anonim mówi

   Ta matka mówi to dyżurny troll, do ujadania na forumowiczów, którzy dzielą się tutaj swoimi poglądami. Oczywiście, że czasami używają mocnych słów na granicy prawa i dobrego wychowania, ale ekspresja jest po prostu formą dosadniego wyrażenia myśli. Podzelam Twoje zdanie, że to albo pożyteczy kompletny idiota, albo sowicie opłacany prowokator do siania zamętu wśród ludzi, którzy protestują przeciwko te całej covidowej histerii. Lewacy wierzą, że napastliwą propagandą zdziałają cuda i rozjadą świat ludzi dobrej woli tak jak sobie zaplanowali. Nie ich doczekanie.

  3. Matka mówi

   Dzielą się swoją głupotą raczej, w przypadku pewnej części, do której i ty się zaliczasz, niestety. Bo dzielenie się teoriami spiskowymi, fobiami, zakłamanymi danymi i fake newsami trudno uznać za „dzielenie się poglądami”. I bardzo ładnych eufemizmów użyłeś – wzywanie do morderstwa np. to sformułowania „na granicy prawa”? A wyzywanie od kur…, piz… itp. to „dzielenie się poglądami” będące „na granicy kultury”? Ciekawe masz wzorce owej „ekspresji”, takie od żuli ulicznych.

  4. anonim mówi

   Nie sądzę, żeby ten portal odzwiedzali uliczni żule. Jestem za to pewien, że ten portal jest solą w oku wszelkiej maści lewaków, polskojęzycznej jaczejki, która udaje Polaków, a której korzenie są w bolszewickiej Rosji. To oni w 1945 r. triumfalnie wkraczali na ruskich czołgach do Polski i teraz ich pomioty plują na Polskę i Polaków. I myślisz szczekaczko, że mnie urazisz swoimi pyskówkami. Za głupia ( głupi ) jesteś, żeby mnie urazić. Powtarzam twoja aktywność na tym forum dowodzi, że jesteś płatnym prowokatorem albo oszołomem, który cierpi na nadmiar czasu. Nie wiem czy twoje ujadanie nie jest skutkiem odczynu poszczepiennego na tzw. covid-19. Jeśli tak to współczuję. Proponuje też udać się do weterynarza po szczepionke na wściekliznę. Powinna ci pomóc spokojnie żyć i spać.

  5. Matka mówi

   @Anonim

   Solą w oku, ta….:). Ten portal to generalnie kraniec Internetu, mało który lewak nawet wie, że on istnieje. Normalny człowiek, jakby tu trafił, to by się jedynie zdziwił, jaka tu szurlandia występuje. Ale fajnie, że choć myślisz, że jesteś ważny – wielki bohater na froncie walki z lewactwem na czołgach z 1945 roku.:)

  6. Matka mówi

   Młocie, fakt istnienia mutacji wirusów jest kwestią znaną nauce od dziesięcioleci i nauczaną w szkołach. Możesz wypierać sobie różne fakty, nawet to, że Ziemia nie jest płaska, ale nie ukryjesz zwykłej głupoty tekstami w stylu, że inni „mają klapki na oczach” albo wybraniem sobie nicka 'młot na głupotę” (niezły oksymoron w twoim przypadku, swoją drogą).

  7. Andrzej mówi

   Słuchaj matka ,bredzisz jakbyś miała koronkę typu C

  8. Matka mówi

   Słuchaj, głuptasku – zawsze możesz spróbować pokazać na tym portalu swoje walory intelektualne i wejść w polemikę merytoryczną.:)

  9. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Liścia z prawej, liścia z lewej i koniec polemiki. @Majtka won!

  10. Matka mówi

   Zapraszam, internetowy bohaterze. Tylko koniecznie przyjdź z mamą, doda ci odwagi, bo nawet na tego „liścia” względem kobiety zapewne za małe masz jajka.

  11. Hammurabi mówi

   No dobrze. To gdzie w statystykach są chorzy, którzy zeszli na grypę i na powikłania pogrypowe? Faktem jest przecież oficjalna informacja, że w Polskiej populacji seniorów, czyli osób powyżej 65 roku życia, ponad 6 tysięcy umiera z powodu grypy! Do tych ofiar należy również dodać te, które odeszły na skutek nasilenia się objawów chorób przewlekłych w wyniku przechorowania grypy, o których informacja znajdzie się również w karcie pacjenta, a nie grypa, w przeciwieństwie do obecnego trendu podającego jako przyczynę zgonów Covid. Można więc oszacować, że śmiertelność z powodu grypy sięga grubo ponad 10 tysięcy rocznie a może i przewyższa ilość nieszczęśników którzy oddali ducha w związku z covidem.
   Dlaczego więc nie epatuje się opinii społecznej tymi danymi tak, jak danymi na temat Covida?
   To jest zwyczajna manipulacja!
   Ponadto, zauważyć należy znaczący wzrost zgonów wynikłych z braku możliwości kontaktu z lekarzem. Zabarykadowane przychodnie i „teleporady” na pewno nie sprzyjają podniesieniu wyników w temacie tzw. „dożywalności”. To kolejne tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi, przedwcześnie opuszczających ten padół. Myślę, że po zsumowaniu tych wyników okazałoby się, że przypadków śmierci jest kilkukrotnie więcej od ilości podawanych oficjalnie przez rząd. Znaczy, że się nie zgadza. A jak się nie zgadza, to należy zrobić remanent, bo to nie kreatywna buchalteria a zwykły spis z natury!
   Na koniec pytanie kto tu „bezczelnie kłamie”?

  12. Matka mówi

   Odpowiadam: Kłamiesz m.in. ty, choć nie tak bezczelnie, jak redaktorzy tego portalu. Zapewne z niewiedzy.

   Bzdurą bowiem jest, że w oficjalnych statystykach zgonów na grypę jest 6000. To jest szacunek. W oficjalnych statystykach masz 100 razy mniej tych zgonów, np. za 2019 niecałe ponad 60. Aha i w tym szacunku 6000 to wlicza się właśnie w szczególności ofiary powikłań pogrypowych. Twoje pisanie więc, że w związku z tymi powikłaniami zgonów może być dużo powyżej 10 tys. jest więc kolejną bzdurą.

   Mam nadzieję, że odpowiedziałam na twoje pytanie, kto „bezczelnie kłamie”.

  13. Co_to_za_koles_co_nie_slucha_matki mówi

   „W oficjalnych statystykach masz 100 razy mniej tych zgonów, np. za 2019 niecałe ponad 60” Przeczytałem tylko tyle i juz wiadomo aby nie karmić trola:
   W samym lutym 2019 było 81 zgonów na samą grypę:
   https://pulsmedycyny.pl/grypa-w-lutym-juz-81-zgonow-953671

  14. Piotr mówi

   Pierdzielisz głupoty. W USA te choroby współistniejące to np. grypa i zapalenie płuc a największe kuriozum to sepsa. Według raportu CDC na grypę i zapalenie płuc zmarło 206834 osób i te ofiary zostały zaliczone Davidowi. Na sepsę zmarło 41353 i też uznano je za ofiary Davida. Są tam też inne choroby rzekomo współistniejące z Davidem. W Polsce niestety takich szczegółowych danych nie podają. Ale Pinoki i inni zasrańcy będą wisieć za ludobójstwo na Polakach. A tu raport CDC i Tabela 3 czyli tzw. choroby współistniejące. https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm#Comorbidities

  15. Matka mówi

   Zapalenie płuc przede wszystkim, a nie grypa, Piotrusiu. To że obie choroby mają jeden kod, pod który są zaklasyfikowane, nie znaczy że grypa jest częstą chorobą współistniejącą. Zapalenie płuc natomiast to akurat skutek ciężkiego Covida (nie Davida, jak piszesz cały czas), więc nic w tym dziwnego. Podobnie jak sepsa, jeden z częstszych skutków ciężkiego przebiegu Covid.

   A dane co do chorób współistniejących w Polsce znajdziesz jak najbardziej.

   Ludobójstwo, Piotrusiu, to raczej ktoś na twoich szarych komórkach wykonał, nie na Polakach.

  16. Piotr mówi

   Lewactwo to nieuleczalna choroba. Prędzej czy później matołki wyginiecie.

  17. sal mówi

   Jeśli miałem nóż w kieszeni i potrącił mnie samochód, to co było przyczyną mojego zgonu? nóż czy auto, które we mnie uderzyło? czy przy grypie jako przyczynie zgonów wpisywano choroby współistniejące? wątpię… praktycznie pani matko w niczym pani nie ma racji. niestety.

  18. Matka mówi

   Jeśli Covid jest tym samochodem, jak w 43% przypadków nadmiarowych zgonów, gdzie choroby współistniejące jedynie osłabiały walkę organizmu z wirusem, to wpiszą ci Covid. Jeśli Covid jest nożem, jak w 27% przypadków nadmiarowych zgonów, to wpiszą ci inną przyczynę, jak np. w przypadku terminalnie chorych na raka czy zawałowców. Kumasz już, na tak prostym przykładzie, który sam wymyśliłeś?

   A co do wpisywania chorób współistniejących – to jest standardowa procedura przy wpisywaniu przyczyn zgonów, nie ważne na co, a nie coś nowego przy Covidzie. Oficjalnych zgonów zaś na grypę miałeś w roku ok. 60, więc wielkiego popisu tu być nie mogło.

   Doucz się, chłopie, zanim będziesz dalej próbował „błysnąć” i twierdzić, że nie mam racji.

  19. Lu mówi

   Widac jak latwo mozna manipulowac ludzmi. W mediach trabia ze jest pandemia, to wiekszosc wierzy a jak Ministerstwo Zdrowia napisze ile faktycznie zmarlo z powodu wirusa to dalej sie idzie w zaparte. Ludzie umierali na to co w kazdym roku, tylko ze w 2020 nie wpuszczano ich masowo do szpitali i dlatego mamy rekordowa liczbe zgonow. Rzad ich zostawil na pastwe losu i umarli bez proby leczenia. Niech matka laczy lepiej fakty, a nie powtarza co uslyszy w mediach gownianego scieku jak papuga. A propos mutowania wirusow, to zwykle kolejne mutacje sa lagodniejsze od poprzednich, bo wirus „chce” sie rozmnazac, a nie usmiercic nosiciela bo by sam tez zgina. Z Panem Bogiem.

  20. Matka mówi

   Faktycznie zmarło z powodu Covid kilkadziesiąt tysięcy osób, Zmarły na Covid z otyłością czy nadciśnieniem albo innymi chorobami współistniejącymi nie zmarł na otyłość, czy nadciśnienie, ale na Coviv. Z nadmiarowych zgonów połowa to Covid, nadmiarowe zgony mamy wyraźnie widoczne we wszystkich krajach dotkniętych pandemią. Co do zaś mutacji wirusów, zamiast bajdurzyć coś na „chłopski rozum”, proponuję również się dokształcić. Choćby Covid zmutował z łagodnej wersji A (która była we Włoszech już późnym latem 2019) do wersji B, która wywołała pandemię.

   Generalnie, pomodlić się do Bozi o rozum polecam. Albo mniej powtarzać bzdury wpisywane w necie przez różnych idiotów.

  21. Piotr mówi

   Przestań idioto pierdzielić głupoty.

  22. Matka mówi

   Piotruś, a lekcje już odrobione? Jak się nie będziesz uczył, to też będziesz takim głupkiem, jak niektórzy z tego forum.

  23. fajera mówi

   Nie, nie na covid – covid został TYLKO zdiagnozowany w większości fałszywymi pozytywnie testami, nie zachorowali na sars-cov2 więc przyczyną śmierci były TYLKO te choroby współistniejące.
   Przestań wmawiać za medialną propagandą nową „wiedzę medyczną”.

  24. Matka mówi

   Tak tak, to musi być prawda, bo tak powiedziała Fajera, siedząc przy laptopie i dłubiąc w nosie.
   Poważny argument.

  25. Piotr mówi

   Z czego ciebie jełopie wystrugali. Pewnie niezły z ciebie pizduś biegający za julkami.

 3. Arek mówi

  @matka
  Czyja to odpowiedz na zapytanie publiczne?
  Moja, autorki tekstu czy może MinZdr?
  5 tysięcy to liczba zmarłych bez chorób współistniejących i zginęło ci biedaczyno 35 tys ( współistniejących). Z czym współistniejących ? Z rakiem, cukrzyca czy co to tam sobie winszujesz jeszcze dla podkręcenia dramatyzmu? A zawał serca z dodatnim COVID to COVID do wpisania w akcie zgonu? Nasz urzędowa odpowiedz ….do aktów zgonu wpisano COVID ok 5 tys razy. Rusz łbem , zamiast powtarzać kalki z TVN czy Polsatu!
  A co z 80000 tys tzw nadmiarowych zgonów ( bez związku z COVID )? Ta liczba cię nie przeraża? Już wrażliwości ci nie starczyło?

  1. Matka mówi

   To jest odpowiedź na zadane pytanie ilu ludzi zmarło na Covid bez chorób współistniejących. To tak, jakbyś zapytał np., ile ludzi zmarło na nowotwory, ale bez takich, co mieli nadciśnienie, cukrzycę czy otyłość. Tylko idiotą na takie proste manipulacje się daje złapać.

   A co do twojego pytania, jak wpisany zostanie ciężko chory na raka co miał wykryty Covid czy ktoś kto miał zawał z Covid – rusz głową, jak to sam powiedziałeś i sprawdź sobie dane. 27 procent z tych nadmiarowych zgonów to ludzie, którzy mieli Covid, ale wpisano im inną przyczynę. Tak, właśnie ciężko chorzy na raka, zawałowcy np. Bo każdemu co miał Covid nie wpisuje się przyczyny śmierci Covid, wbrew bzdurom, które tu są rozsiewane.

   A 80 tys. nadmiarowych zgonów mnie przeraża i mam w tym zakresie wrażliwość, wiedząc, dlaczego ci ludzie umarli – połowa blisko to oficjalny Covid, kolejne tysiące to niewykryty Covid (ktoś kto nie poszedł do szpitala, nie zrobił testu), a pozostałe to ofiary paraliżu służby zdrowia wywołanej przez Covid. A nie jakiegoś „lockdownu”, jak bezczelnie wypisują covidioci.

  2. Arek mówi

   @matka
   Jest dokładnie odwrotnie! Sam manipulujesz jakoby wśród nadmiarowych zgonów były jeszcze ukryte covidy ( bezobjawowe chyba…). Nie wystarczy ci współistniejących do zastraszania i siania paniki?
   W odpowiedzi na pismo oraz przy wypisywaniu aktu zgonu , pozostaje twardy fakt ( powód ) śmierci . I tylko ty plus wystraszeni okragloziemcy z płaskimi główkami , zamiast raka wpisali by COVID . To może grypę wpisywać wszystkim zawałowcom , rakowcom etc bo mieli 38 st plus kaszel????? To może pandemie grypy ogłosić i lockdown? Przeszukaj pół Polski dla znalezienia bezobjawowej grypy! Będą miliony jesienią i wiosna, myślicielu bezobjawowy….,,

  3. Matka mówi

   „Jest dokładnie odwrotnie! Sam manipulujesz jakoby wśród nadmiarowych zgonów były jeszcze ukryte covidy ( bezobjawowe chyba…).”

   Nie, gamoniu. nie bezobjawowych. Jak ktoś nie trafił do szpitala tylko zmarł na Covid w domu, nie robiąc sobie testów, to nie wskazano go, jako ofiarę Covid. Jak ktoś zmarł na powikłania po Covidzie, też nie wskazano go jako ofiarę Covid, a powinno się (tak jak przy grypie, gdzie tak się zgony szacuje właśnie). Pytanie tylko o skalę. Pierwsza nieznana, przy drugiej można jedynie spojrzeć na ilość zgonów ludzi, którzy mieli Covid, w okresie w jakim zwykle występują powikłania – takie zgony to kilka procent nadmiarowych, nieprzypisanych do Covid.

   „W odpowiedzi na pismo oraz przy wypisywaniu aktu zgonu , pozostaje twardy fakt ( powód ) śmierci . I tylko ty plus wystraszeni okragloziemcy z płaskimi główkami , zamiast raka wpisali by COVID . To może grypę wpisywać wszystkim zawałowcom , rakowcom etc bo mieli 38 st plus kaszel?????”

   Ty naprawdę nie kumasz, o czym piszę, jak wygląda procedura stwierdzania zgonu, ale rzucasz się dalej, brnąć w głupotę. Jak ktoś jest chory na raka ale nie w fazie terminalnej, dostanie Covida i ten Covid spowoduje u niego niewydolność oddechową, w wyniku której umrze, oczywistym jest, że jako przyczynę wpiszą Covid. Jeśli ktoś ma Covid, będąc terminalnie chorym na raka, nie ma poważnych objawów Covid, oczywistym jest, że wpiszą nowotwór. Tak, jak przy zawale kogoś, kto ma bezobjawowy Covid. Przestań więc p….ć głupoty.

  4. Arek mówi

   @matka
   Tak ci się już we łbie przewróciło, ze umierających w domu dodajesz do ofiar covida????? Jeśli ktoś ma Covid, będąc terminalnie chorym na raka, nie ma poważnych objawów Covid, oczywistym jest, że wpiszą nowotwór…tak??? Otóż to, stad 5 102 a twoje dodatkowe 35 000 to właśnie ten przypadek! Ponad normatywne 80 tys to ani ten COVID z aktu zgonu ani ten ze stwierdzonym covid przy raku , tylko ludzie wożeni z miejsca w miejsce, bez normalnego dostępu do lekarza za którego miesiąc w miesiąc , pod przymusem płaca z pensji. Twoje rojenia ( ubrane w procenty ….) ze mieli covid ale nikt go nie stwierdził , są tyle warte co rojenia o wszelkich niestwierdzonych ( a możliwych chorobach, od eboli po AIDS). Ludzie wystraszeni , bez kontaktu z lekarzem z pseudo służby zdrowia, umierający na cokolwiek bez jakiejkolwiek pomocy….. a okragloziemca z płaska główka wszystkich razem podsumowuje w covid ! Skąd cię wytrzasneli wypłoszu ?????

  5. Matka mówi

   „Tak ci się już we łbie przewróciło, ze umierających w domu dodajesz do ofiar covida????? ”

   Tak, idioto, bo wielu ludzi umarło w domu. I nie każdy miał robiony test, więc w statystyce nie figuruje. W przeciwieństwie jednak do takich błaznów, jak ty, ja nie wymyślam liczb z sufitu, bo nie znam skali takich zgonów, więc i niczego nie szacuję.

   „Jeśli ktoś ma Covid, będąc terminalnie chorym na raka, nie ma poważnych objawów Covid, oczywistym jest, że wpiszą nowotwór…tak??? Otóż to, stad 5 102 a twoje dodatkowe 35 000 to właśnie ten przypadek! ”

   Otóż gówno prawda. Ten przypadek to ok. 20 tys. zgonów odnotowanych jako zgony ludzi zarażonych Covidem, gdzie wpisano inną przyczynę zgonu. 35 tys. to ludzie również zmarli na Covid, bo samo nadciśnienie czy otyłość nie zabija nagle ludzi, kretynie. Możesz sobie sprawdzić, to nie będziesz tak japy szeroko ze zdziwienia otwierał i 10 znaków zapytania w zdaniu stawiał.

   „Ponad normatywne 80 tys to ani ten COVID z aktu zgonu ani ten ze stwierdzonym covid przy raku , tylko ludzie wożeni z miejsca w miejsce, bez normalnego dostępu do lekarza za którego miesiąc w miesiąc”

   Oczywiście, bo tak stwierdził internetowy głupek o imieniu Arek, a wszystkie statystyki, dokumentacje lekarskie to bzdura, on sobie w z własnej dupy lepsze dane wyciągnie.

  6. fajera mówi

   ofiary paraliżu służby zdrowia wywołanej przez WALKĘ z rzekomym Covid

  7. Matka mówi

   W 43% ofiary Covid, w pozostałej części zarówno nieodnotowane w statystyce ofiary Covid oraz ofiary paraliżu służby zdrowia wywołanej realną pandemią Covid, acz niedostrzeganą przez różnych idiotów.

  8. Arek mówi

   @matka
   Nie każdy miał robiony test, wiec ilu zmarło z powodu covid? Równiutkie zero! Dla okragloziemcy z płaska główka, nie odnotowany w statystyce , to być może covid…, a czemu nie ebola czy AIDS? Nie masz , sieroto po Stalinie , żadnych liczb wynikających z danych ( a te są takie 5 tys covid , 35 tys inne z covid , 80 tys dodatkowych zgonów bez covida) i próbujesz na teorii paniki dorabiać kolejne liczby bo tak ci się uroiło. Swój pusty łeb, i jego upławy ( jakieś 20 tys ) próbujesz przykryć mędrkowaniem i odgrywaniem nauczyciela ex katedra strofując wszystkich ( a to foliarze, a to idioci na przemian z plaskoziemcami).
   Żadne krzyki i plucia z twojego podłego pyska, nikogo tu nie rzucają na kolana. Rzeczywiste liczby rzucają cię miernoto umysłowa na kolana, żadnych innych nie masz i mieć nie będziesz . Pismo z Min Zdr śmiało można ci przylepić ślina na czole ( biorąc pod uwagę płaski łeb okragloziemcy , jest szansa być z nim poparadowal po mieście pare godzin).
   P.S. Napisz do Syntezatora Mowy , może dośle ci jakieś dokumenty z nowymi liczbami . Niecierpliwie czekam na publikacje . Zakładam ze zadasz precyzyjne pytania i ta kreatura dośle ci „ właściwe” interpretacje 80 tys i dla połowy chociaż zmieni na zapisy w aktach zgonu.

  9. Matka mówi

   Boże, co za idiota. Pisze, że zgonów na Covid było równiutko zero i może to zgony na AIDS czy ebolę…. Pewnie wszyscy umarli ze śmiechu, czytając twoje wpisy.

   Pozytywne wyniki testu na Covid, ćwoku, miało 70% zmarłych. Jedynie 43% zakwalifikowano do zgonów z powodu Covid. Oceniali to lekarze, robiący badania i obserwujący chorobę, a nie jakiś pierdzący w krzesełko przed monitorem i wypisujący swoje mądrości z dupy wzięte Areczek.

 4. Boguslaw mówi

  Kochani!
  Definitywnie i jednoznaczne, cala ta niszczaca akcja nie jest, jak znowu widac, w zadnym sensie zwiazana ze strona zagrozenia medycznego, tylko gospodarczym procesem, stopniowego zniewolenia swiata!
  Miejmy to stale przed oczami i nie dajmy sie w jakikolwiek sposob, jak owce, wprowadzac w slepa uliczke i sprowadzic do jakichkolwiek dyskusji o jakichkolwiek tematach medycznych, ani sie tym wiecej dac komukolwiek terroryzowac.
  Jak widac, cala para idzie, od dzieciecioleni, przygotowany plan, w ktorym wspoldzialaja, skorumpowani, badz zastraszeni bandyci, na wszystkich mozliwych stanowiskach i poziomach!
  Zbierzmy naszy ludzka godnosc i skoncentrujmy sie na najistotniejszym, tzn ratujmy, co sie uratowac da!
  Kochani! rzad i ” PANSTWO” jest samo przez sie zobowiazane do ochrony bezpieczenstwa i stabilnego rozwoju, narodu!
  W zwiazku z tym, ze Narod Polski zostal przez swoj rzad zdradzony i celowo wystawiany na zniszczenie, jedyna adekwatna naszy reakcja, jest odmowa jakiegokolwiek, wspierania i utrzymywania takiej wladzy!
  Zbierzmy sie w zorganizowany ruch odmowy placenia jakichkolwiek oplat!
  Ignorujmy wszystko, co panstwowe!
  Czy to podatki, czy obsluge kredytow, jakichkolwiek kar, oplat itd.!
  Nie akceptujmy zadnych kontroli, zadnych durnych zaklamanych tekstow policji i sanepidu!
  Wlasnie to oni, w pierwszym rzedzie zrobili z siebie zdradzieckie swinie, ktore nas wszystkich terroryzuja.
  Skrzykujmy sie wzajemnie do wspolnej pomocy, jeden za wszyskim, wszyscy za jednego!
  Poczujmy wreszcie wladze wspolnoty! Posmakujmy krwi we wspolnej walce o nasza czysta egzystencje i wykorzystajmy do tego caly arsenal naszych mozliwosci, aby ochronic nas, nasze rodziny i nasze firmy przed dewastacja i rozkupieniem przez zydowskie zmije!
  To jest strasznie wazne, aby jasno zdac sobie sprawe, ze walczymy z terrorystami o nasze przetrwanie i tutaj maja zastosowanie juz calkiem inne metody!
  Co o tym myslicie!?
  Ja juz to od 2 lat robie

  1. Matka mówi

   Skoro pytasz – myślę, że potem obudziłeś się w swoim łóżku i znowu trzeba było zmienić prześcieradło.

  2. PPP mówi

   no ty akurat nie zmieniasz… zajeżdża od ciebie, durniu, nawet przez internet

  3. Matka mówi

   Zapach przez Internet się nie przedostaje, jeśli więc coś czujesz, problemu szukaj w higienie swojej lub swojej rodziny, śmierdziuchu.

  4. Piotr mówi

   Ty człowieku masz poważne problemy psychiczne.

  5. Matka mówi

   Jeśli masz na myśli paru płaskoziemców, np. piszących o jakiejś pandemii Davida, czy wypisujących, że w Stanach na Covid zmarło tylko kilka tysięcy ludzi, to faktycznie, to są problemy. Tyle, że nie moje.

 5. Ojciec mówi

  Izabela Kucharska, Beata Michulec – Główny Inspektorat Sanitarny

  W ramach monitoringu sytuacji epidemiologicznej grypy w sezonie grypowym 2018/2019, w okresie od 1 września 2018 r. do 15 marca 2019 r., zanotowano łącznie 3 337 044 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne (na podstawie tygodniowych raportów NIZP-PZH obejmujących następujące tygodnie sprawozdawc ze 1-7, 8-15, 16-22 i 23 – do końca miesiąca).
  Śmiertelność grypy sezonowej wynosi 0,1-0,5% (tzn. umiera 1 do 5 na 1000 osób, które zachorowały), przy czym 90% zgonów występuje u osób po 60 roku życia. To jest
  38 mln x 0.5% = 190 000 tysięcy zmarłych na coroczna GRYPĘ ! według statystyk państwowych ze strony –
  https://rcb.gov.pl/grypa-w-sezonie-epidemicznym-2018-2019-w-polsce-i-europie/

  1. Matka mówi

   Ociec, wszystko ci się porypało. Przemnożyłeś przez ową śmiertelność nie tyle liczbę zachorowań na grypę co liczbę ludności Polski, to jeszcze się i w tym obliczeniu machnąłeś. Prawidłowy wynik mnożenia to 3-16 tys., a nie 190 tys. A dokładnie, to liczbę zgonów na grypę u nas rocznie szacuje się na 6000.

   Do szkoły, ojciec, a nie głupoty na forach wypisywać.

  2. Arek mówi

   @matka
   Szacuje się ???? Dobre sobie ….już amebo umysłowa , oszacowałas na 43% ( czemu nie 1 lub 99) liczbę covidow wśród nadmiarowych zgonów . Wiec popisy twojej zdolności kreowania pseudo danych znamy ( gdzieś poziom pomiędzy przedszkolem a druga klasa ). Prawda , nieuku z profesorskim ego, jest taka , ze polskie dane odnośnie zgonów na grypę ( kilkaset wg aktów zgonów) w ogóle nie są brane pod uwagę podczas medycznych analiz o zasięgu wykraczającym dalej niż Bug czy Odra .Wystarczajacym powodem jest porównanie z danymi z Niemiec ( 20-30 tys rocznie) co przy podobnej specyfice kraju bezpośredniego sąsiedztwa , nasze dane pozwala pomijać jako kompletnie niewiarygodne. No ale tu do akcji wkracza okragloziemca z liczba – 6 tys . Szacuje się , ktoś gdzieś pomnożył gęstość powietrza przez liczbę klepek matki …..
   Nic nie potrafisz, pojęcia nie nasz co to metodologia , co to statystyka i jak się ja tworzy . Masz za to aspiracje do nauczania, a właściwie pouczania.
   Zatem – nauczycielu, naucz się sam!

  3. Matka mówi

   Aruś, ale ty wolno myślący jesteś, powtarzać wszystko kilka razy trzeba… 43% to nie szacunek, to dane. Dane dotyczące grypy to 60 około zgonów. 20-30 tys. zgonów na grypę w Niemczech to z kolei nie są wcale dane, tylko szacunek, akurat. I to dotyczący najgorszego sezonu grypowego z 30 lat. Także, pier….li ci się wszystko w tym pustym łbie – czy to dane, czy szacunek, czy to średnio, czy maksymalnie, a rzucasz się, jakbyś cokolwiek z tego rozumiał. Szacunek 6000 zgonów na grypę opracowali ludzie 1000 razy poważniejsi, niż jakiś Aruś, co to w przerwie między dłubaniem w nosie, strzeli w Internecie jakieś swoje przemyślenia.

 6. Tolek mówi

  Tak, tak, na covid prawie nikt nie umarł, za to od szczepionek ludzie umierają masowo.

  1. młot na głupotę mówi

   Masz niesamowite szczęście toluś że ludzie nie umierają na głupotę. Gdyby tak było byłbyś pierwszym który by trupem padł na miejscu. Z jednej strony była by to nawet dość pożyteczna pandemia bo setki tysięcy durni uwolniłaby nas od swego istnienia z drugiej jednak strony nie byłoby się z kogo pośmiać. Czytam różne posty na różnych portalach ale takiego durnia jak ty niema nigdzie. Swoją głupotą przebijasz nawet słynną z głupoty, pożyteczną idiotkę i prowokatorkę niejaką matkę polkę.

  2. Matka mówi

   Mylisz się, młocie. Ludzie umierają również na głupotę. W przenośni oczywiście (bo inaczej cały ten portal by zniknął) – swoją, jak laureaci nagrody Darwina lub innych osób, jak ludzie zarażeni przez takich, co to w dupie mieli obostrzenia, uwierzyli internetowym bredniom że żadnej pandemii nie ma, albo po prostu musieli się nawalić w klubie pełnym ludzi.

   Dlatego z taką głupotą trzeba walczyć, co i niniejszym czynię.

  3. Mkd mówi

   @matka

   Na głupotę to zmarł pewien lekarz reklamujący szczepionki.

  4. fajera mówi

   żeś się przejechał w wyliczeniach! 1 do 5 na 1000 który zachorowały czyli 3 337 044 x 0,1% do 0,5% = 3 337 do 16 685
   to jakaś celowa manipulacja z twojej strony???

  5. Matka mówi

   Kolejny fake news.

  6. PPP mówi

   jaka to matka? szybciej szmatka…

  7. Matka mówi

   O, jakiś nowy pajac się pojawił. Zrobisz fikołka?

   P.S. A może jeden z dotychczasowych pajaców, tylko już mu wstyd pod dotychczasowym nickiem pisać?

  8. PPP mówi

   a ta dalej leczy kompleksy :))) find a life, moron :))))

  9. Matka mówi

   Proszę cię, nie wrzucaj chociaż wstawek po angielsku, bo twój poziom językowy jeszcze tylko dodaje ci śmieszności:)

  10. Lu mówi

   Skoro jest pandemia to zamknij sie w domu i wiecej nie wychodz, a reszcie daj zyc normalnie. Zobaczymy kto najpierw zejdzie…

   NIE MA ZADNEJ PANDEMII, JEST TYLKO ATAK NA NASZE WOLNOSCI!

  11. Arek mówi

   @matka
   Gdyby umierali na głupotę , to ciebie by już dawno wymiotło…..

   Dlatego z taką głupotą trzeba walczyć, co i niniejszym czynię…..tak walczysz jak Maowiecki z Syntezatorem Mowy!
   Bolszewik walczący o prawdę, ponury żart z tysiącami zmarłych w wyniku tej walki ( 80 tys)) w tle. Dureń pouczający innych o okrągłej ziemi …..

  12. Matka mówi

   Nie trzeba się zamykać w domu, wystarczy nie być idiotą i przestrzegać podstawowych obostrzeń, chronić osoby starsze, jako bardziej narażone i się zaszczepić.

   Ale przede wszystkim, trzeba nie być idiotą, by to zrobić.

  13. Matka mówi

   @Arek

   Aruś, głuptasie, poczytaj o czymś innym niż o bolszewikach. Na pewno ci nie zaszkodzi, u ciebie może być już tylko lepiej.

  14. Arek mówi

   @matka
   To o czym czytałem jest daleko od zasięgu twojego móżdżku…
   Choć tobie bym tego nie zalecał, mogłoby by ci zaszkodzić , niczym żelazna kula rzucona do pustego , plastikowego bębna.

  15. Matka mówi

   „Poczytaj mi mamo” czy „Ala ma kota”? Jestem pod wrażeniem.

 7. Hammurabi mówi

  Że posłużę się metodą kopiuj – wklej…
  „Co prawda co roku jest lepiej jeśli chodzi o świadomość i zrozumienie, jak groźna bywa grypa, ale, niestety w dalszym ciągu, jest ona mylona ze zwykłym przeziębieniem, często w przypadku przeziębienia używane jest określenie grypa czy „grypka”. A przeziębienie i grypa to, używając języka sportu, zawodnicy z innej klasy wagowej. Przeziębienie wywołują rinowirusy, mija ono po kilku dniach, wymaga leczenia objawowego i leżenia kilka dni w łóżku. Grypę natomiast wywołują wirusy grypy, jej przebieg może być gwałtowny, zaś następstwa, powikłania, niezwykle groźne, czasem tragiczne. Osoba po przechorowaniu grypy ma obniżoną odporność i narażona jest na przykład na zakażenie bakteryjne powodujące ciężką postać zapalenia płuc, sama w sobie może przebiegać również pod postacią zapalenia płuc. Immunosupresja występująca po grypie odróżnia ją od niegroźnego przeziębienia z katarem, o którym mówimy, że leczony czy też nie, mija po siedmiu dniach. Grypa jest poważną chorobą, której nie można lekceważyć.
  Za dużą liczbą zachorowań idzie w parze liczba zgonów – w tym sezonie 45 osób zmarło z powodu grypy.
  Sytuacja jest zdecydowanie poważniejsza. FluMOMO oblicza, że w sezonie w Polsce, w populacji seniorów, czyli osób powyżej 65 roku życia, ponad 6 tysięcy umiera z powodu grypy”!
  A gdzie w tych liczbach młodsi ludzie? Ci poniżej 65 roku życia? Tacy nie umierają?

  Z innej beczki:
  „Ze statystyk NIZP-PZH wynika, że w tym sezonie z powodu grypy i powikłań pogrypowych zmarły w Polsce 64 osoby. Europejskie dane z FluMOMO wskazują, że w naszym kraju notuje się nawet 100 razy więcej zgonów.
  Estymacje na podstawie europejskich danych pokazują, że w Polsce z powodu grypy umiera ok. 6,5 tys. osób powyżej 65 r.ż. To niedoszacowanie, zdaniem lekarzy, jest jednym z powodów powszechnego lekceważenia zagrożenia grypą sezonową.
  – Liczba zgonów w Polsce jest zdecydowanie niedoszacowana. Oficjalnie opieramy się na danych NIZP-PZH, jednak system monitoringu zgonów z powodu grypy nie jest doskonały i faktycznie umiera dużo więcej osób niż pokazują liczby. Dzieje się tak dlatego, że grypa często nie jest umieszczana w akcie zgonu jako jego przyczyna, ponieważ wiele zgonów związanych z nią następuje w wyniku powikłań, a w akcie zgonu wpisywana jest jednostka chorobowa, z jaką pacjent został przyjęty do szpitala. Dlatego korzystamy również z danych europejskich, które są dokładniejsze – mówi Katarzyna Mąkólska z Biura Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

  Jak widać nie odpowiedziałaś kto tu kłamie a raczej z uporem godnym lepszej sprawy obstajesz przy swoim, nie dopuszczając pod rozwagę innych głosów.
  No, nieładnie.
  Nieładnie tym bardziej, że jakby nie patrzeć obniżona odporność pogrypowa może mieć przełożenie na powikłania covidowe.

 8. charry mówi

  Pamiętajmy, że – MATKA JEST TYLKO JEDNA – a ta, co się tutaj udziela to zwykła szmata.

  1. Matka mówi

   Ależ mnie bawią takie przegrywy, których moje komentarze tak strasznie uwierają, ale wiedzą, że merytorycznie to tak nie bardzo pogadają, więc jedyne co to bluzgami rzucają. Myślisz, przegrywie, że mi bardziej świadectwo wystawiasz, czy sobie?:)

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Sypyrydalay!

  3. Matka mówi

   Tak, ty również bardzo mnie bawisz:)

  4. Aster mówi

   Twoje komentarze trollu są zbędne. Żyj w swoim wyimaginowanym świecie i nie zaglądaj tu. Przecież normalny człowiek nie zagląda tam gdzie mu nic nie pasuje. Bluzgi są efektem twojej betonowej głowy i twojego chamstwa też.

  5. Matka mówi

   Każdy normalny człowiek też się czasem lubi pośmiać z różnych błazeństw, a tu błaznów pod dostatkiem:)

  6. fajera mówi

   zarzucasz komuś, że się mnie podpisuje dotychczasowym nickiem… a sam ile już ich miałeś???
   wyperda.laj do giewu

  7. Matka mówi

   Zawsze się ze słowem „matka” podpisuję i wiadomo, że ja to ja, w przeciwieństwie do różnych przegrywów, chowających się pod innymi pseudonimami lub podszywający pod innych.

   I morda, Fujaro, bo krzyczeć, gdzie ktoś ma wyp…ć to w domu sobie możesz.

  8. charry mówi

   Merytorycznie to ja rozmawiam z kimś kto jest tego wart ( bo cenie swój czas ) a ty jesteś tylko nędznym prowokatorkiem.

  9. Luku mówi

   Pytanie brzmi skąd Bill Gates dwa lata temu wiedział że będzie pandemia?
   Drugie pytanie komu zależy na tym żeby zaszczepić wszystkich zdrowych szczepionkom niż leczyć tylko chorych Amantadyną wartą 10 zł.?
   Trzecie pytanie dlaczego chcą wycofać fizyczne pieniądze z obiegu i kto na tym skorzysta?
   Kolejne pytanie dlaczego troska rządu o zdrowie obywateli prowadzi do rujnowania gospodarki i zadłużania się?, kto będzie spłacać długi?
   Dlaczego jedna rodzina kontroluje prawie wszystkie banki centralne na świecie nasze NBP też jest kontrolowany z zewnątrz?
   Myślę że to nie jest spiskowa teoria ale wyraźny plan działania.
   Co jest dobrym powodem do wprowadzenia dla nas gorszych zmian może niewidzialny wróg jakim jest wirus?
   Tak wiele pytań a żadnej odpowiedzi.

  10. Matka mówi

   No strasznie trudne pytanie. Od lat powszechnie mów się, że pojawi się jakiś nowy zarazek i może dojść do pandemii. Filmy sensacyjne o tym kręcą. Zwykły Kowalski o tym mówił, a niektórzy dalej stoją z rozdziawioną gębą zaskoczeni, że ktoś o tym wspomniał 2 lata temu. No spiseg!!!

   Poza tym – amantadyna nie leczy covid (co najwyżej, może pomóc w niektórych lżejszych przypadkach), żadne banki centralne nie są kontrolowane przez jedną rodzinę – tak wiele głupot ci ktoś do głowy nakładł, to i żadnej odpowiedzi.

  11. Matka mówi

   Raczej przeceniasz wartość swojego czasu, a w szczególności siebie, prostaczku.

 9. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Nie ma znaczenia jak nazwano tego wirusa. Wsio eta grypa. Śweińska, ptasia, kretyńska, to tylko grypa i dzielenie liczby zmarłych na poszczególne jej rodzaje jest ważne tylko dla cwaniaków, którzy z tego chcą czerpać korzyści. Dlatego owijają cię szmatą, żebyś nie nabrał naturalnej odporności. ODPORNOŚĆ MA BYĆ ODPŁATNA i za to żydowskiego nobla dostał FAUCI! Ciekawe dlaczego akurat od żydów…

  „Ścisła blokada w Wielkiej Brytanii była tak skuteczna, że ​​powstrzymała rozprzestrzenianie się Covid również w Szwecji” – https://summit.news/2021/02/18/no-lockdown-sweden-sees-covid-deaths-plummet-quicker-than-uk/.

  W skrócie – w Szwecji bez blokad antygrypowych mają się lepiej niż w GB.

  1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Że o Białorusi nie wspomnę. Po prostu bieda jest tam tak wielka, że pożerają te wirusy zanim te ich zakażą. To wszystko z nędzy, panie, z nędzy… I żyją jak na złość najdłużej od 29 lat! Aż dziw, że NATO ich jeszcze nie napadło.

 10. Boguslaw mówi

  w samym tym temacie : 39 wpisow wszystkowiedzacej pizdy, natomiast wszyscy inni, jakoby wszystko, jej niegodne glupki!
  No to zarobila sobie pizda dzisiej kilka szekli! Jutro pojdze kupic sobie wreszcie cos koszernego do chlania

  1. Boguslaw mówi

   Kochani!
   Pamietajcie, aby nie rozgrzebywac gowna, bo bedzie jeszcze bardziej smierdzialo!
   IGNOROWAC, az samo wyschnie / zdechnie!
   Wtedy sam wiatr rozniesie jej resztki i nikt o niej,( ani o jej bestialskimi wspolplemiencami), juz nie bedzie wiecej pamietal!
   Trzymajmy sie wspolnie i skoncentrujmy na pilnym pokonywaniu naszych problemow, nie dajac sie zwiesc z naszej drogi przez ta, godna pozalowania, prostacka dziecinade!

 11. Magdalena mówi

  Tyle, że akurat w zeszłym roku na grypę umarło znacznie mniej osób. W sezonie jesienno-zimowym 2020/2021 ani jedna. Od marca do sierpnia 2020 – 29 osób. A porownanie ma sens tylko w ramach tego swamego okresu. Także jest 29 zgonów na grupę vs ponad 5000 na covid. Obostrzenia po prostu spowodowały też mniejszą zachorowalność na grypę. Przy takich obostrzeniach śmiertelność na grypę spadła niemal do zera. A na covid jednak umarło ponad 5 tys. osób.
  Do tego nie branie pod uwagę zgonów przy chorobach współistniejących i covidzie jest mocnym nadużyciem. Większość z tych ludzi dalej by żyła z tymi chorobami, gdyby nie dopadł ich covid. To covid ich zabił – z chorobami współistniejącymi mogli by jeszcze długo żyć. Wiekszość osób powyżej 60-tegp roku życia ma jakieś choroby przewlekłe. Czy gdy takie osoby umierają na grypę, raka, zawał – w danych statystycznych nie ujmuje się ich, jako zmarłych na grypę, raka, zawał? Ujmuje – bo te choroby były bezpośrednią przyczyną ich śmierci.

 12. Kamil mówi

  Matka o co ty walczysz?
  I nie chce się „czepiać”ale pseudo matka dla gościa to trochę takie …kulawe.

 13. Kamil mówi

  Magdalena mam 3 pytania:
  1.Na drogach ginie pełno ludzi, dlaczego nie zamykają dróg-wszystkich?
  2.Dlaczego nie ma żadnych informacji o możliwym „zwycięstwie”z pandemią a zapowiadanie 4,5…17fali,jednocześnie informując że gdy skończa się litery (do nazywania kolejnych mutacji)z greckiego alfabetu ,będą używać ….czegoś tam nie pamiętam ,w każdym bądź razie inny alfabet.
  3.tak,jest nadużyciem gdy nie liczy się zgonów z chorobami współistniejącymi ale czy zastanawiasz się ile ludzi nie dostało się na planowane zabiegi,operacje, transfuzję itd. Ile ludzi przez to że „tylko kovid”się liczy, zmarło?

  Tutaj nie chodzi o jakieś „przepychanki”bo wszystkich szkoda ,którzy odeszli bezpośrednio lub pośrednio ,dotknięci tym szaleństwem pt:pandemia.

  Australia pokazuje do czego to zmierza….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.