Niedzielski idzie w zaparte: nadmiarowe zgony to koronawirus. Ozdrowieńcy umierają na Covid-19? Kuriozalny raport Ministerstwa Zdrowia

Adam Niedzielski/ fot. Twitter
40

We wtorek (9.02.2021) Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport na temat nadmiarowych zgonów w Polsce w 2020 roku. – Rozmawiajmy o faktach. Ministerstwo Zdrowia przygotowało analizę przyczyn zwiększonej liczby zgonów w Polsce w 2020 r. Niech to będzie podstawą do dyskusji o konsekwencjach COVID-19 – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autorzy raportu dowodzą, że główną przyczyną nadmiarowych zgonów jest pandemia SARS-CoV-2. Porównano dane za 2019 i 2020 rok i wyliczono nadwyżkę  67 112 zgonów. Zgony podzielono na: zaraportowane jako spowodowane SARS-CoV-2 (43%), pozostałe zgony wśród zakażonych (27%), zgony wśród osób bez stwierdzonego zakażenia (30%). W ten sposób 70% nadmiarowych zgonów, czyli 46 978, przypisano do Covid-19.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Spośród przyrostu liczby zgonów w 2020 roku względem roku ubiegłego 43% stanowią zgony zaraportowane przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne z przyczyną zgonu SARS-CoV-2. Co więcej, 27% nadwyżki to zgony u pozostałych osób, u których w przeszłości zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV-2 czytamy we wstępie do raportu. Na wypadek, gdyby Ministerstwo Zdrowia postanowiło dokonać zmian wycofując się z tych „rewelacji”, zamieszczam screen.

Spójrzmy zatem na dane przekazywane na bieżąco przez Ministerstwo Zdrowia. Wynika z nich, że w 2020 roku 5 416 to zgony z powodu COVID-19, a 23 540 to zgony osób ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2 przy wystąpieniu chorób współistniejących. Jak łatwo policzyć daje to 28 956 zgonów. I to jest te 43% „zaraportowane jako spowodowane SARS-CoV-2”. Skąd w raporcie wzięło się ponad 18 tys. ekstra zgonów przypisanych do Covid-19? To są te „pozostałe zgony wśród zakażonych” (27%), których wcześniej nie uwzględniano w raportach. Dlaczego? Czy ukrywano te zgony? Oczywiście NIE! Po prostu nie było żadnego, nawet naciąganego związku pomiędzy wynikiem testu PCR i zgonem. Ale teraz jest! Wystarczył pozytywny wyniku testu i zgon bez jakiejkolwiek korelacji z testem. I już!

W raporcie pojawiło się też rozróżnienie na zgony wśród osób z pozytywnym wynikiem SARS-CoV-2, które nastąpiły poniżej i powyżej 30 dni od daty wyniku. – W grudniu widoczny jest znaczy przyrost zgonów „późnych”, które mogą być spowodowane wystąpieniem powikłań po szczycie pandemii, który obserwowany był w listopadzie. Częściowo, wzrost może być tłumaczony naturalnymi zgonami, niezwiązanymi z przebyciem choroby – czytamy w raporcie.

Nie tylko przykleja się Covid-19 do zgonów na ciężkie choroby przewlekłe, które nazywa się „chorobami współistniejącymi”, ale również wprowadza się kategorię „zgonów wśród zakażonych” oraz „późnych zgonów”. Tym sposobem wynik testu staje się przyczyną zgonu bez względu na korelację czasową. Przy takiej metodzie każdy, kto otrzymał pozytywny wynik testu PCR jest potencjalnym zmarłym z powodu Covid-19. Według danych Ministerstwa Zdrowia mamy w Polsce ponad 1,3 mln ozdrowieńców. To jest 1,3 mln potencjalnych zmarłych z powodu Covid-19. Jest czym nakręcać psychozę.

Zwracam też uwagę na użytą terminologię, z której wynika, że mamy zgony covidowe i zgony „naturalne”. Albo umierasz na Covid-19, albo umierasz „naturalnie”. A liczba zgonów covidowych będzie rosnąć, ponieważ wszystkie osoby z pozytywny wynikiem testu PCR trafiają na tę listę bez względu na przyczynę zgonu. Tak robi się propagandę, żeby zdjąć z rządzących odpowiedzialność za nadmiarowe zgony spowodowane odcięciem Polaków od leczenia poprzez paraliż służby zdrowia.

W raporcie znalazła się też tabela pokazująca o ile wzrosła liczba zgonów wśród osób z daną chorobą. Przestano leczyć ludzi, więc zaczęli umierać. Sztuczki z covidową statystyka robi się po to, żeby podważyć tę oczywistą oczywistość.

I jeszcze jedno: Jak to możliwe, że w Polsce wirus zebrał tak śmiertelne żniwo, a na Białorusi odnotowano najmniejszą liczbę zgonów od 29 lat? Przecież wirus nie zna granic.

Cały raport TUTAJ.

Zobacz też:

Pandemia? Zabójczy wirus? Na Białorusi bez lockdownu i DDM najmniejsza liczba zgonów od 29 lat! LOCKDOWN ZABIJA

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomasz mówi

  Niedzielski, współczesny polski Jeżów/Jagoda powinien zostać rozstrzelany kanalia jedna

  1. Boguslaw mówi

   I to natychmiast, razem ze swoja swora zdradzieckich, czlekopodobnych skurwysynow, bestialskiego pochodzenia!

  2. Matka mówi

   Tomuś, ja to bym ci sugerowała takich komentarzy jednak w sieci nie umieszczać, bo anonimowy nie jesteś, a komuś się może nudzić i może zechce to zgłosić… Po co się masz potem obsrać po pas, jak cię ktoś będzie chciał przesłuchać pod kątem popełnienia przestępstwa z art. 255 ust. 2 Kodeksu Karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3? Jeden notorycznie obesrany na tym forum, niejaki Boguś z komentarza poniżej, już wystarczy.

  3. Boguslaw mówi

   Pierdolona!
   Mozesz mnie jebana, zglosic, gdzie tylko chcesz!
   Jeslibym nawet mial za zo zdechnac, wolle to po stokroc, niz stracic twarz, przytakujac takiej profesionalne-manipulatorskiej pizdzie, ktorej akurat tylko na tym zalezy, aby nas tutaj pozbawic wlasnie tej ludzkiej godnosci!
   Sram na ciebie, wredna, hucpiarska suko!

  4. Matka mówi

   Ciebie to, obesrańcu, jedynie do wariatkowa zgłosić należy. Przyjmą cię tam od razu – jak ktoś zobaczy taką pizdow..tą ofiarę losu, to z litości nawet badań nie będzie wykonywał.

 2. Rebih mówi

  Załóżmy, że Niedzielski mówi prawdę. Jeżeli tak to:
  Dlaczego w Polsce ofiar Covid-19 jest więcej niż w jakimkolwiek kraju na świecie, a na pewno w Europie? I to pomimo tego, że wiosną nie dotarła do Europy Wschodniej?
  Dlaczego rząd nie zrewidował swojej strategii, w oczywisty sposób szkodliwej?
  Dlaczego rząd zamiast poinformować społeczeństwo i instytucje międzynarodowe o sytuacji, twierdził, że wszystko kontroluje, i skutecznie walczy z pandemią?
  Dlaczego w takiej sytuacji premier Morawiecki zdecydował o wysyłaniu polskich lekarzy za granicę, m.in na Słowację (nie wiem czy ich wysłał, ale głosił, że Polska będzie pomagać tym, którzy sobie nie radzą).
  Dlaczego rząd nie poprosił państw takich jak Białoruś o pomoc i konsultacje w sprawie skutecznego przeciwdziałania pandemii? Czy tych kilkadziesiąt tysięcy ludzi zostało poświęconych w imię celów polityki międzynarodowej? Jeżeli tak, to kto podjął taką decyzję?
  Dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadujemy, po kilku miesiącach nagłaśniania sprawy przez media? Każdy obywatel mógł już w październiku sprawdzić dramatyczny wzrost umieralności korzystając z raportów Ministerstwa Cyfryzacji.

  Parszywe kłamczuchy z Morawieckim i Kaczyńskim na czele same zaplątały się we własne kłamstwa.

  1. Boguslaw mówi

   Ludzie, skad Wy czerpicie jeszcze ochote/ sile do tego, aby jego/ ich postepowanie tak laskawie analizowac i dywagowac w ta i z powrotem!
   Przeciez nie ma to juz dawno zadnego znaczenia!
   Coz DOBREGO mieliby ONI dla naszej Polski stworzyc w ostatnich latach!? 500+?, za ktore przeciez sami musimy placic, wielokrotnie z ciezkimi procentami!
   Widac calkiem dokladnie, ze jedynym, co ich interesuje, to polska gospodarke i polskie spoleczenstwo zrujnowac, zniszczyc i oddac zydowskim zbrodniarzom!
   Dalsze dywagowanie, jak tutaj powyzej, jest juz na prawde strata czasu/ energii!

   Nic innego, tylko ich za rylo wypierdolic!
   Nic innego nie jest juz istotne! Z A R Y LO i POD SCIANE, jak ZDRAJCOW!!!!!!!

 3. Rebih mówi

  Spodziewam się, że zaraz wystąpi towarzysz Kaczyński i swoim autorytetem potwierdzi (bo ten obłąkany sprzedawczyk wciąż wierzy, że ma autorytet), że wszystko jest tak, jak mówi Niedzielski i sprawa zamknięta. Podobnie ostatnio próbował zatuszować korupcję w MZ.

 4. Chris mówi

  Kreatywna statystyka uszyta grubymi nićmi. Nie ma nawet potrzeby polemizować z tymi prymitywnymi wykwitami biurokracji MZ, bo to urąga inteligencji każdego myślącego człowieka. A jedynym faktem, którego „autorzy raportu dowodzą” jest potworne kłamstwo i manipulacja będące ich udziałem. Kłamstwo godne spadkobierców systemu stalinowskiego.

 5. wilk mówi

  NIEDZIELSKI CZYLIPOLSKI MENGELE POD SAD

  1. Jacenty mówi

   Mengele i Gebels w jednym.

 6. benedykt mówi

  Jeżeli przyjąć za pewnik ( a wszystko na to wskazuje) masowe ŚWIADOME oszustwo tej i jemu podobnych kanalii w sprawach „pandemii” powstaje proste pytanie : w jakim celu to robią? Efekt tzw. lockdownu w telegraficznym skrócie to : pozbawienie ludzi pracy i pozostawienie ich bez żadnej pomocy, rosnąca liczba samobójstw, masowe bankructwa przedsiębiorców, największa liczba zgonów od zakończenia 2 WŚ (!), służba zdrowia i tak pokraczna i ledwo zipiąca zniszczona doszczętnie idiotycznymi (a raczej celowymi) nakazami i rozporządzeniami. O totalnej zapaści gospodarki, drukowaniu w dowolnej ilości sztucznego pieniądza, wysyłaniu policji, spec sanepidów i wszelkich innych służb w celu zakazu (!) pracy uczciwym ludziom mającym nierzadko na utrzymaniu cale rodziny szkoda już więcej słów, bo wyjdzie pokaźna lektura. A jednak rządzący mimo posiadania całej tej wiedzy, w coraz większym stopniu są motorem napędowym ludzkich tragedii. Odpowiedź dlaczego -jest więc (dla każdego z odrobiną oleju pod czaszką) zupełnie oczywista.

  1. Matka mówi

   Jak człowiek poczyta tego typu bzdury, to naprawdę uświadamia sobie, że z jakimi poważnymi problemami mierzą się ludzie, wierzący w te wszystkie teorie spiskowe.

  2. Boguslaw mówi

   PIZDA!!!

  3. Matka mówi

   Twoja mamusia lubi, jak się do niej tak odzywasz, obszczymurku?

 7. Matka mówi

  Pani Kasiu, pani to już sobie da już spokój. Albo nie potrafi pani przeczytać ze zrozumieniem tych danych albo już tak bardzo pogubiła się pani w manipulacjach, że brnie pani w zaparte w każdą bzdurę.

  Po pierwsze, raport bynajmniej nie twierdzi, że 70% zmarło na Covid. Te 27% zmarłych, którzy mieli pozytywny test na Covid, a ich śmierć nie została przypisana do Covida, jasno w raporcie jest określone jako najprawdopodobniej albo śmiertelnie chorzy na coś innego, którzy zakazili się Covid, albo zmarli w wyniku powikłań po Covid (pada nawet konkretny szacunek tej drugiej grupy).

  Po drugie, nie zauważyła pani, że sam fakt tak dużej ilości osób zakażonych Covid, których zgony nie zostały przypisane do Covida, ewidentnie przeczy rozsiewanym na tym portalu bredniom, iż każdy kto miał pozytywny test, nieważne z jakiej przyczyny zmarł, był określany jako zmarły na Covid. Wasze kłamstwa zostały więc obnażone.

  Po trzecie, wrzuca pani tę tabelkę ze wzrostem ilości zgonów osób mających pewne choroby współistniejące. I pisze pani, że to dowód na to, że lockdown zabija. Nie, pani Kasiu kochana, to nie jest statystyka tych dodatkowych, niezwiązanych z Covid zgonów. To, co pani wrzuciła, to nadmiarowe zgony ogółem. A więc w połowie ci, którzy zmarli jednak w wyniku Covid, a choroba współistniejąca ten zgon przyśpieszyła. Sama się pani zaorała.

  P.S. Co do Białorusi, skoro pani archeolog nie potrafi zrobić porządnie researcha, to pomogę, wyjaśniając, dlaczego na Białorusi jest tak mało zgonów. Po pierwsze, jedna z największych w Europie ilość łóżek szpitalnych (więcej niż w Niemczech). Po drugie, brak czegoś takiego, jak domy starców, w których na Zachodzie ludzie umierali tysiącami. Po trzecie, większe niż na Zachodzie profilaktyczne testowanie, pozwalające szybko izolować chorych. Po czwarte, to pani Kasieńko, Białoruś mimo wszystko jest jednak mniej otwartym krajem niż Polska czy kraje Zachodu – ilość ludzi tam przyjeżdżających jest wielokrotnie niższa, a więc i ilość zakażeń nie taka, jak w normalnych krajach.

  1. Rebih mówi

   „Matka” Niedobrze się robi od tej bolszewickiej propagandy, którą tu usiłujesz popychać. Twierdzisz, za Niedzielskim, że wystąpiła olbrzymia masa zgonów, które nie zostały zdiagnozowane jako Covid czy jego skutki. Dlaczego żadne inne państwo nie stwierdziło takiej liczby niezdiagnozowanych przypadków? Dlaczego gdzie indziej nie występuje tyle powikłań i „opóźnionych śmierci”? Ano dlatego, że to tylko wymówki, mowy obrończe kanalii, które dorwały się do władzy i już nie wiedzą, co tu jeszcze zrobić by ludziom dokuczyć.
   Rząd monitoruje statystyki zgonów i ma do nich dostęp na bieżąco. O wzrastającej fali zgonów wiedzieli już w październiku. Jakie działania podjął rząd w tej sprawie? Żadnych. A dlatego żadnych, po dobrze wiedzą, ze ci ludzie to ofiary Morawieckiego i jego przydupasów. Jedyny przejaw ich działalności to działania marketingu politycznego, propagandy i innych form kłamstwa. I to dopiero pod naciskiem opinii publicznej i mediów nagłaśniających sprawę od kilku miesięcy.

  2. Matka mówi

   Rebih, weź ty chłopie sprawdź najpierw informacje, co do których się wypowiadasz. Szereg krajów zanotowało wzrost zgonów, w tym niezdiagnozowanych przypadków. Hiszpania więcej procentowo niż my, w Europie porównywalnie z nami Belgia, Bułgaria, Czechy. Podobnie w USA. Oczywiście, Polska jest wśród krajów gdzie ten odsetek jest wyższy niż niższy, ale to wynika ze zbyt późnej reakcji, olania tematu przez dużą część społeczeństwa i mało odpornej służby zdrowia, a nie bo ktoś chciał ludziom dokuczyć (jprdl. jak w ogóle można na coś takiego wpaść).

   Bzdurą jest też, że rząd nic nie zrobił, bo już w październiku wprowadzono ograniczenia. Oczywiście, mogli być bardziej zdecydowani i np. dobrać się do tyłka różnym „spacerkom niepodległości”, strajkom kobiet czy propagandzistom rozsiewającym brednie, że nie ma żadnej drugiej fali, jak ten portal. Gdyby reakcja już na start była bardziej ostra, to byłoby pewnie jeszcze więcej p…..nia i oburzenia na tym forum, ale wielu ludzi by przeżyło. A tak, dopiero z Nowym Rokiem udało się powstrzymać tę falę.

  3. Jacenty mówi

   Słabo się robi na takie idiotyzmy, ale się zbiorę i zapytam: na Białorusi to ta wielka „liczba łóżek” uratowała ich od śmierci kowidowej? Ale przecież to nie o łóżka chodzić miało, tych na stadionach ci u nas siła, tylko o respiratory!!! Wróć teraz Matko do początku i od nowa opracuj swoją strategię, bo widać, że wam się już papiery na podłodze pomieszały i pies wam…

  4. Matka mówi

   Czego ty, Jacenty nie rozumiesz? Tak, większa liczba łóżek. Która przejawia się w tym, że nie tylko chorzy na Covid mają gdzie odpowiednio szybko trafić, ale też i chorzy na inne choroby nie mają problemów. A u nas karetki jeździły od szpitala do szpitala albo ludziom szpitale w ogóle odmawiały przyjęcia i umierali w domach. Liczba łóżek to też personel do tych łóżek. Żeby skorzystać z respiratora, musisz też mieć miejsce w szpitalu i obsługę.

   A Szpital Narodowy to akurat powstał, kiedy epidemia zaczynała zwalniać i, przypomnę, przyjmowano do niego jedynie lekko chorych (z oczywistych względów, bo był to szpital quasi polowy, a nie typowy), nie z ulicy, tylko z innych szpitali. Dużej więc roli w ograniczeniu śmiertelności odegrać nie mógł.

  5. Boguslaw mówi

   NIKT, kto choc troche jeszcze potrafi myslec, nie czyta twoim parszywych manipulacji!
   Klamstwo 200 razy powtorzone, NIE STANIE SIE TUTAJ, PRAWDA!
   Na nic twoje zydowskie perfidne, wysilki! ZDECHNIJ PIZDO!!!

  6. Matka mówi

   Ty, pajacu, czytasz wszystkie moje wpisy regularnie i „komentujesz” je, na sobie właściwym poziomie osranego lumpa siedzącego na chodniku. Ale w sumie, racja, przecież ty nie jesteś kimś, kto potrafi myśleć. Ty nawet „kimś” nie jesteś.

 8. Rebih mówi

  @”Matka”. Raz już zdemaskowałem twoje prymitywne kłamstwa. Zrobię to drugi raz.
  Co mają szpitale do rzeczy? Sugerujesz, że w Polsce krytycznie chorzy na koronawirusa, są masowo pozbawieni dostępu do opieki zdrowotnej i umierają? A może brakuje respiratorów?
  Lżej chorym szpital nie jest potrzebny. Lekarstw na koronawirusa nie ma, a jeżeli są (amantadyna) to nie są stosowane (chyba, że na Białorusi).
  A więc nie chodzi o miejsca w szpitalach.
  Białoruś przeprowadziła znacznie mniejszą liczbę testów w stosunku do ilości mieszkańców niż Włochy, Francja, Litwa, Portugalia, Czechy, Rosja, USA i wiele innych, a niemal równą liczbie testów w Niemczech, Austrii czy w Szwecji. Na liście worldometer.com jest pod tym względem na 48 miejscu. Liczba testów na milion mieszkańców jest tylko dwa razy wyższa niż Polsce.
  A więc nie chodzi o większą ilość testów.
  Argumentowanie oparte na mniejszym „otwarciu” kraju to już szczyt zakłamania. Po pierwsze to nieprawda. Polska jest od wiosny 2020 krajem pozamykanym bardziej niż ZSRR (do którego , nawiasem mówiąc, grypa docierała co roku). Nie tylko są ograniczony ruch turystyczny, ale również kontakty wewnętrzne pomiędzy grupami ludności na różnych szczeblach. Ponadto kwarantanny, DDM, odwołane imprezy sportowe, pozamykane baseny, restauracje itd. Po drugie twoja argumentacja zakłada, że zakażenia nie rozwijają się wewnątrz kraju, lecz są wyłącznie, a przynajmniej w większości importowane. Tymczasem do 1 października Na Białorusi stwierdzono ok.70 tyś zakażeń, gdy w Polsce do tego samego dnia, wg takiej samej metodologii stwierdzono ok.94 tyś zakażeń. Tymczasem Włochy podobno zostały zakażone w ciągu czterech tygodni przez dwóch chińskich pracowników. Dwóch.
  Żadne z państw, otwartych czy nie, ni doświadczyło takiej fali śmierci jak Polska. Weźmy pobliskie Węgry. Czy naprawdę uważasz, ze Węgry są krajem mniej otwartym? Pod względem ilości testów są gdzie pośrodku pomiędzy Polską i Białorusią. Ale za to śmiertelność na Węgrzech praktycznie nie wzrosła poza listopadem, kiedy to wzrost wyniósł poniżej 6 punktów na Euromomo, dwadzieścia razy mniej niż w Polsce.
  Tak więc i argument o „otwarciu” jest nieprawdziwy po opiera się na kłamstwach i błędnym myśleniu.
  Daj sobie spokój. Myślenie to nie jest zajęcie dla ciebie.

  1. Wojciech mówi

   @Rebih – tu nie ma mowy o „myśleniu”, to jest propaganda. Nie ma co dyskutować z uzytkownikiem „matka” bo on jest tu slużbowo, nie zabronisz człowiekowi pracować? 😉

  2. Boguslaw mówi

   No wlasnie, nie zal Ci czasu/ energii na taka zydowska pizde!?
   Tak, jakbyc rozmawial z odkurzaczem, albo chochelka od zupy!
   Oni wszyscy okropnie sie ciesza, bo wyobrazaja sobie, ze dzieki koronie, znowu, w najperfidniejszy sposob, zrujnuja swiat i tak przygotuja grunt do przyjscia swojego, od tysiacleci oczekiwanego mosjacha, czyli ( dla nas), bestie!
   A wtedy on da im wladze nad gojami, na ktory to plan, pracuja juz od tysiacleci!
   Co tu jej chcesz tlumaczyc! Lozka, amantadyne, statystyki?
   Ona rozumie tylko mosjacha i czeka, az sie stanie wspolwlascicielka swiata i wlasnej armii goi!
   Mam wciaz jeszcze przed oczami film z tanczacymi, szczesliwymi pejsatymi skurwysynami w swoich chalatach i czarnych kapeluszach, spiewajac : ” korona, korona”!!!
   To jest ICH diabelski pomysl i za to wlasnie musza zostac wreszcie unicestwieni, ineczej: wyslani do piekla na zawsze, gdyz planuja i realizuja zrujnowanie i zniewolenie swiata! ( Nie wspominajac, ze kompletnie sprzeniewierzyli sie naszemu Stworcy, bardzo obrazeni, mordujac jego Syna, Jezusa Chrystusa!)
   Czlowieku, to NIE SA LUDZIE!! To jest smierdzace, zydowskie lajno!

  3. Matka mówi

   Odkurzacz lub chochelka – tak, Boguś. To jest właściwy poziom dyskutantów dla ciebie. Może się trochę podciągniesz po takich rozmowach.

   P.S. I nie wycieraj sobie swojej plugawej gęby imieniem Jezusa Chrystusa, „króla żydowskiego”, nomen omen, pisząc o Żydach „nieludzie” czy „łajno”.

  4. Boguslaw mówi

   Co za pierdolona, cyniczna, hucpa!
   Ty jeszcze od pazdziernika, jak tu zagladam, nie napisalas ani jednej linijki, ktora bylaby choc troche PRAWDA!
   Klamiesz, od razu, jak ci sie twoje zydowskie hucpiarskie oczy rano otworza.
   Sram na ciebie, bo jestes gora smierdzacego gnoju!

  5. Matka mówi

   Srasz, Boguś, ale pod siebie, za każdym razem jak czytasz moje wpisy. Mnie natomiast to jedynie możesz z pokorą w tyłek pocałować, jeśli uda ci się tak wysoko podskoczyć.

  6. Matka mówi

   Co mają szpitale do rzeczy? Nie no, bardzo poważne i mądre pytanie, tak na poziomie 10-latka. Bo nie ma „leku na Covid”, to już ci się serio wydaje, że Covid jest jak katar, leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni? Zamiast robić z siebie kompletnego idiotę poczytaj lepiej sobie, jak wyglądają procedury leczenia przy Covid pełnoobjawowym, z niewydolnością oddechową czy ostrą niewydolnością oddechową, czyli co szpital robi, żeby stan pacjenta się polepszył, nie pogorszył, żeby po prostu nie zmarł. Jak nie jesteś skończonym matołkiem, powinieneś zakumać zatem, jakie znaczenie ma ilość miejsc w szpitalach.

   Z testami na Białorusi już ci tłumaczyłam, tylko najwyraźniej nie zakumałeś i znów robisz z siebie kretyna. Nie porównuje się ilości testów do ilości ludności, tylko ilość testów do ilości zakażonych w danym kraju. Bo to drugie pokazuje, na ile ktoś stosuje testy masowo by wyłapać zakażonych na wstępnym etapie (i sprawnie ich odizolować), a na ile stosuje je po prostu w reakcji na ilość zakażeń, czyli testuje tych jedynie, co się z zakażonym stykali, trafiali do szpitala itp. Widać, za trudne to trochę dla ciebie.

   A co do zamknięcia granic, to widzę że również za trudne dla ciebie jest zauważenie, że wzrost zachorowań u nas czy na Zachodzie to nie zaczął się na wiosnę, tylko wtedy akurat, m.in. w związku z całkowitym zakazem lotów czy przekraczania granic, wyhamował. W lecie i początkiem jesieni, kiedy zaczęła się II fala, podróżować można było bez przeszkód. Wiadomo, że ruch był niższy znacznie, niż standardowo, ale porównując liczbę osób odwiedzających Polskę i ten kraj to różnica jest tak, mniej więcej, patrząc na statystyki, niemalże 100-krotna. Sam sobie zatem odpowiedz na pytanie, co to znaczy „kraj zamknięty.”

   Zrobiłam z ciebie kretyna jeden raz, teraz drugi, jak chcesz po raz trzeci, to zapraszam.

  7. Boguslaw mówi

   Jebana, fakt, ze ktos ma wynik pozytywny, to dlugo nie znaczy, ze zaraza, tylko, ze mial kontakt z tym wirusem i jego cialo wytworzylo, dla tego wirusa, specyficzne antyciala.
   Zamiast go izolowac, mozna mu uscisnac reke i powiedziec, ze nabyl naturalnej odpornosci i o ile nie wytworzyl przy tym objawow chorobowych, nie jest w stanie nikogo zarazac!
   Poza tym, i tak wszystkich, ktorzy sie zglaszyja z takimi objawami, zostawia sie najpierw w domu, az stan sie skomplikuje.
   Wtedy mozna proces namnazania wirusow w krtani, jako wstepny etap covida, przerwac, pluczac gardlo roztworem plynu Lugola, wody utlenionej, albo sody oczyszczonej, zanim wirusy zainfekuja dalsze czesci ukladu oddechowego.
   Nalezy pamietac o rozrzedzeniu krwi, nawet tabletkami aspiryny, gdyz, w kolejnych etapach, krew staje sie gesta i tworza sie zatory.
   Wtedy, pod warunkiem, ze sie pacjentowi chce pomoc, mozna przywrocic krwi zdolnosc przenoszenia tlenu, heparyna, zamiast kompletnie niszczyc jego pluca, poprzez podwyzszenie cisnienia, respiratorem.
   Istnieje tez sporo, dobrze dzialajacych preparatow przeciwwirusowych, na ktore ale pan Bill Gates z panem Sorosem, poprzez wysokiego pana z WHO, nie wyrazili swojej zgody!
   Tak samo nie wolno robic sekcji zwlok, gdyz nalezy trzymac lekarzy w przeswiadczeniu, jaka to okropna jest ta corona!
   Dotad, wciaz jeszcze nie wyodrebniono samego wirusa, jako takiego, skad mialby pochodzic material, aby stworzyc SKUTECZNA szczepionke!!!?
   Czy to jest dla szpitali az takie trudne?
   Oni nie pomagaja, tylko towarzysza do smierci, nie robiac nic sensownego!
   Jest to masowe bestialstwo, gorsze niz w obozach koncentracyjnych i to z udzialem ” LEKARZY”!
   To jest jebana zydowska, bestialska hucpa, z jednej strony mordujaca setki tysiecy starszych osob, i tych, ktorzy nie znajduja pomocy w ” przepelnionych” szpitalach, z drugiej, przy pomocy posluznych zdradzieckich skurwysynow, jak kaczka, pinokio i merkelowa, rujnuja kompletnie gospodarke swiata, przerywaja polaczenia dostaw, itd.
   To sa masonscy, najczesciej zydzi, ktorzy wnet zglosza sie z propozycja ratowania swiata przed tragedia, oferujac wlasny rzad swiatowy, z belzebubem na tronie!
   Zycze wiele madrosci!

  8. Matka mówi

   Ależ ty pierdolisz, Boguś. Jesteś zdecydowanie najgłupszym z przewijających się tutaj imbecyli, a paru ich jest. Takiego durnia ciężko gdziekolwiek w Internecie znaleźć.

 9. santana mówi

  Nie polemizujcie z tym czymś, co się teraz nazywa -matka- a wcześniej inaczej. Sprzedajna flanela nadaje z ambasady najbardziej wrednej nacji eski-mosków i nie za darmo przecież.

  1. Matka mówi

   Też bym ze sobą nie próbowała polemizować, gdybym była kimś o IQ w okolicach świadczących o ułomności psychicznej, dla którego szczytem „erudycji” jest rzucenie argumentu o eski-mośkach. No bo po co robić z siebie debila?

 10. zdzicho mówi

  „Jak to możliwe, że w Polsce wirus zebrał tak śmiertelne żniwo”? Wyjaśnienie jest dziecinnie proste. Przez przymus odizolowania naszych płuc od środowiska nie nabraliśmy odporności na wirusy. Pierwszy atak wirusów zwykłej śmiesznej sezonowej grypy powalił tysiące na tzw. powikłania pogrypowe. JUDENRAT w Wwie z premedytacją utrzymuje zakaz swobodnego, uodparniającego oddychania bo chce odporność na grypę uczynić ODPŁATNĄ! Nie zapłacisz, to umrzesz!

  Pierwsze dawki, jak rasowy żydowski diler rozdaje bezpłatnie, a nawet wciska na siłę, żeby uzależnić. A potem… nie zapłacisz, to zdychaj.

  A pan KUCHAR już pichci podkładkę pod obowiązkowe szczepienie dzieci, które do teraz jakby były pod ochroną, ale właśnie to chce zmienić KUCHAR – https://tiny.pl/rpczw . W końcu to kilka milionów 'szczepionek’ więcej, kwota nie w kij dmuchał choćby procent dla niego był niewielki.

  1. Matka mówi

   Zdzicho, weź ty wyjdź na świeże powietrze i „swobodnie pooddychaj”. Za długo widać w domu siedziałeś i ćpałeś jakiś totalny syf.

  2. Karol mówi

   Zdzichu masz rację.Żyjemy w matrixie.W 39r. radio i gazety podawały do ostatnich godzin wyłącznie pozytywne info.

 11. JerzyS mówi

  To rząd ma nadwykonania na zgony poszczepienne

 12. Boguslaw mówi

  Ludzie, nie daloby sie Wreszcie z ta pizda zrobic!?
  Ja na prawde jestem normalnie wyjatkowo spokojnym czlowiekiem, ale jeszcze nigdy tak komus nie przypierdolilbym w rylo, jak tej ukrytej syjonistycznej suce!
  Moze przyjdzie Komus z Was cos zgrabnego na mysl!?

  1. Matka mówi

   Mi przyjdzie, Boguś. Możesz grzecznie przeprosić i stąd spierdal…ć. Albo trenować zwieracze, bo z takiej głupiej, obrzydliwej gnidy, jak ty, będę tutaj co chwila cisnąć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.