Niedzielny obiad czy żydowska celebra z Jonnym Danielsem? Czy prezydentura zwalnia Andrzeja Dudę z obowiązku ewangelizacji?

15

Popularny w Polsce niegdyś żydowski spadochroniarz, a obecnie spec od manipulacji (public relations) Jonny Daniels pochwalił się w sieci, że został zaproszony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na żydowską celebrę w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaprasza Pana Jonny’ego Danielsa na uroczystość zapalenia świec chanukowych – brzmi treść zaproszenia.

Z zaproszenia wynika jakoby to prezydent Duda był gospodarzem i organizatorem celebry, która przecież nijak się ma do wiary w Chrystusa, a przecież doskonale wiemy, że prezydent Andrzej Duda jest praktykującym katolikiem. Pamiętamy, gdy w 2015 roku ratował Komunię Świętą przed profanacją. Prezydentura czy jakiekolwiek inne stanowisko nie zwalnia ochrzczonego z obowiązku ewangelizacji („Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” – Mk 16,15), dlatego ciężko pojąć z punktu widzenia wierzącego w Chrystusa organizowanie i przewodniczenie przez praktykującego katolika w żydowskiej celebrze upamiętniającej wydarzenia z czasów Powstania Machabeuszów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ubiegłym tygodniu wspomniany Jonny Daniels zorganizował w swoim domu żydowską wieczerzę szabatową, na którą dość licznie przybyli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Abstrahując od słów żydowskiego Talmudu, który mówi, że „Spożywanie posiłku wraz z gojem jest jak jedzenie z psem” (Talmud, Tosapoth, Jebamoth 94b), tym wydaje się być zasadne, by prezydent Andrzej Duda wziął przykład z Danielsa i zaprosił żyda na niedzielny, katolicki, poprzedzony znakiem krzyża obiad, a nie celebrę wyznawców doktryny, która głosi, iż „Jezus gotuje się w gorącym ekstremencie (Talmud, Gittin 57a) a „Maryja uprawiała nierząd ze stolarzami” (por. Talmud, Sanhedrynu 106a). Spotkanie z wyznawcą innej religii powinno być dla katolika – bez względu na to jakie stanowisko piastuje – okazją do ewangelizacji, a nie do utwierdzania bliźniego w niewierze w jedynego Zbawiciela świata – Jezusa Chrystusa.

Jeden z internautów przygotował dla Prezydenta RP dwa inne gotowe zaproszenia, które naszym zdaniem należałoby wysłać Jonny’emu Danielsowi. Na jednym z nich zaprasza na wspólne czytanie Ewangelii, a na drugim na modlitwę „Ojcze nasz” oraz uroczyste zapalenie wigilijnej świecy Caritasu, przypominającej o największej tajemnicy wiary – Wcieleniu Boga.

Panie Prezydencie, proszę wziąć sobie do serca słowa Ewangelii i zwłaszcza w relacji z bliźnim, który nie wierzy w Chrystusa, wlewać w jego serce wiarę w zmartwychwstałego Pana, a nie pogłębiać jego niewiarę.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Andrzej Duda brał udział w zeszłym roku w uroczystym wstępnym Akcie Intronizacji Pana Jezusa Chrystusa Króla Polski, gdzie uroczyście ślubował wraz z dziesiątkami tysięcy katolików oddanie Polski pod panowanie i uznanie panowania Syna Bożego. Biorąc teraz udział w uroczystościach typowych dla wiarołomnych Żydów i przychodząc na spotkanie z Żydami bez widocznego symbolu rzymskiego katolika – Świętego Krzyża i bez Świętej Ewangelii a także bez misji ich skutecznego nawracania, uważam, że zdradza religię katolicką, a przede wszystkim samego Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego. Konwersja a nie konwergencja – takie jest hasło dla każdego katolika wobec wyznawców innych religii i pogan !

 2. Normalny mówi

  Jacek Międlar na Prezydenta RP ! Duda otacza się żydostwem, a Polaków nie chce nawet zaprosić na Marsz Niepodległości A.D. 2018 !

 3. Zdzisław mówi

  Jest to pewnie akt miłosierdzia dla błądzących w wierze starszych braci

  1. Zbulwersowany mówi

   Żydzi nie są starszymi braćmi w wierze dla katolików. To oszustwo modernistyczne !

 4. Ania mówi

  Czy prezydent Izraela zaprasza polskich katolików do swojego pałacu np. w Boże Ciało i modli się z nimi do Syna Bożego Jezusa Chrystusa z pełną godnością i czcią ?! Tak powinno być, a nie tak jak to prezentują kolejni prezydenci-rezydenci Polski.

 5. goj mówi

  Duda jest prezydentem Polski, Izreala, czy Polin, bo już się pogubiłem?

 6. Polak mówi

  Ci wszyscy którzy uważają, że rasistowska żydowska wizja świata jest normą, ci wszyscy, którzy propagują żydowski jad totalitaryzmu i nienawiści do Polaków spotkają się z kategorycznym NIE, Nie ma miejsca w Polsce na żydowską nienawiść, czy to Śpiewka, Całej, Grossa czy Dudy. Duda propagator żydowskiej kultury jest tym samym propagatorem rasistowskiej ideologii i ksenofobicznych chamskich zachowań Żydów w swej mowie nienawiści jaką uprawia wobec narodu Polskiego tym samym wyklucza się ze społeczeństwa Polskiego –
  nie ma miejsca na rasistowski jazgot i falę żydowskiego hejtu jaką wyrażają Żydzi wobec Polaków – nie ma miejsca na propagatorów ideologii instytucjonalnego i religijnego rasizmu wreszcie nie ma miejsca na żydowski terror którego szczyt osiągnął postać ludobójstwa Polaków w latach 45-53 a obecnie zaczyna odżywać za sprawą Piotra Rybaka. Nie ma miejsca na gloryfikowanie żydowskich katów UB takich jak Józef Różański (Goldberg, Morel, Berman, krwawa luna-Brigida Brystygierowa , Józef Światło, itd. np. MS Izraela żydowskiego kata Morela – i ludobójcę uznaje za ofiarę – mordercy Polaków to według Żydów ofiary Polaków a taki Menachem Begin wprost wyraził stanowisko Żydów do wszystkich nie-żydów w tym Polaków:
  „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” Wspomniany na wstępie Begin z jego szałem nienawiści nie jest incydentem a normą ; Rabin Yitzhak Ginsburg oświadczył, „Musimy uznać, że żydowska krew i krew goja nie jest tę samą rzeczą”. (NY Times, czerwiec 6, 1989, p.5).
  Prof. Ehud Sprinzak z uniwersytetu w Jerozolimie opisał Kahane i filozofię Goldstein: „Oni wierzą, że jest wolą Boga, by stosowali przemoc przeciw 'goyim,’ (hebrajski termin dla gojów”.) (NY Codzienne Wiadomości, luty. 26, 1994, p. 5).
  Zabójstwo pogan przez Żydów jest propagowane przez Talmud, mają być złożeni jako „Święte Ofiary” dla Boga (Zohar, III, 2276 i I, 38b i 39a). Śmierć pogan przez ścięcie jest szczególnie zalecane (Pesachim, 49b).
  Ayelet Shaked, znana posłanka izraelskiego parlamentu, „Matki wszystkich Palestyńczyków muszą zostać zabite”
  Na Purim, 25 lutego 1994 roku izraelski oficer armii Baruch Goldstein, ortodoksyjny Khazar z Brooklynu, zmasakrował 40 palestyńskich cywili, włączając dzieci, podczas gdy klęczęli na modlitwie w meczecie. Goldstein był uczniem późnego Rabina Kahane, który stwierdził, że jego obraz Arabów jako „psów” pochodzi „z Talmudu”. (Por. CBS 60 Minut, „Kahane”).
  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że „goje rodzą się po to, by służyć Żydom”. – „Po co goje są tak naprawdę potrzebni? – Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie”
  ONZ wydała pierwszy raport, który wprost oskarża Izrael o budowę reżimu apartheidu i stosowanie dyskryminacji rasowej wobec Palestyńczyków. Dokument powstał na polecenie ONZ-owskiej Komisji Gospodarczej ds. Azji Zachodniej (ESCWA), w skład której wchodzi 18 państw arabskich.

 7. Waldemar mówi

  Co biedny chłop ma zrobić jak żonę Żydówkę. Duda idzie śladami tych co w większości rządzą Polską.

  1. Teresa mówi

   To kto jest tym prezydentem?Ona czy on?

 8. dratewka mówi

  A ja sobie tak patrzę z boku i obserwuję „walkę” katolików z żydami i muszę przyznać, że katolicy są już na przegranej pozycji.
  Katolicy nie są w stanie niczego wielkiego stworzyć ponieważ tak zostało im to zaprogramowane. Od dziecka wbija im się w głowach jakieś bezsensowne, pozbawione jakiejkolwiek logiki dogmaty, wychowuje w całkowitym posłuszeństwie wobec hierarchii. To blokuje rozwój mentalny, egzystencjalny i intelektualny.
  Żydzi nie mają takich problemów, Judaizm nie ma dogmatów, intelektualne poszukiwanie Boga jest nawet wskazane.
  Żyd może postawić pytanie typu – czy Bóg może wykroczyć poza swoje istnienie? Czy Bóg może istnieć i nie istnieć jednocześnie, nie jest to paradoks omnipotencji, ponieważ mechanika kwantowa czy teoria względności dopuszcza takie stany.
  A Katolik ma jak to ciele wierzyć w teistycznego Boga bo jak nie to heretyk.
  Żyd może postawić pytanie czym jest wiara, a katolik ma już to zdefiniowane w katechizmie i nie może wyjść poza te granice.
  Katolicyzm prowadzi do degradacji w każdej niematerialnej sferze wiernego. Jest na straconej pozycji gdy przyjdzie mu
  się zmierzyć z Żydem. Jedyne co może mu przeciwstawić to agresja, ale i na to, w ciągu ostatnich lat, Żydzi znaleźli sposób.

  BTW nie mam nic wspólnego z judaizmem.

  A x Jacku mam takie pytanie – jeśli małżonek przysięga miłość, wierność itp. i jeśli złamie te śluby to nie może przystępować do komunii. Ksiądz ślubuje celibat, odmawianie brewiarza i to że będzie posłuszny biskupowi. Jeśli złamie jeden z tych ślubów to może przystępować do komunii ?

  1. d mówi

   zupełnie, ba! totalnie nie masz pojęcia o wierze chrześcijan-katolików! „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy” Jan Paweł II. Katolicy prawdziwi, nie jacyś udający, ze są wierni Bogu w Trójcy sw. Jedynemu, nie ci co pratycznie od ludzkiego oka leZą w niedziele do Koscioła, mają wiedzę ogromną, naukową, wiecznie się edukują w zakresie znajomosci Biblii, na temat swojej wiary. Szkoda tylko, ze ludzie dają się poprzez lansowana od dekad afirmację mentalnosci luzackiej, libertynskiej, lewackiej, afirmację hedonizmu, dewiacji, propagandę pedagogiki wstydu, terror poprawnosci politycznej, itd. odciągnąć od studiowania wiedzy o swej chrzescijanskiej wierze opartej na prawie Dziesięciu Słów – Dekalogu. My wiemy, ze judaizm w obecnej formie, zrodził się po śmierci Jezusa Chrystusa, że obecny judaizm to jest judaizm rabinacki i nie ma w nim kontynuacji starożytnego judaizmu. Starozytni opierali się na Biblii aprecyzyjniej Pięcioksięgu czyli Torze. A ci z Nowej Ery judaisci opierają się na Talmudzie, który z Biblią się rozmija. Gdyby zydzi byli uczeni wiary w oparciu o Boże Słowo czyli Biblię, a nie wymysły zajadle zwalczających chrzescijanstwo i samego Pana Jezusa, rabinów, skondensowane jako zydowskie prawo społeczne, polityczne i religijne pt. Talmud to dzisiaj Swiat byłby o niebo lepszy.

 9. Teresa mówi

  Nie można dwóm panom służyć-słowa Jezusa

 10. Mirek mówi

  „Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju.”

  „Ten kraj” w końcu powinien zacząć nakładać wielomilionowe kary na Facebook i Youtube po każdej cenzurze treści, tylko przez to że promują polskość lub chrześcijaństwo.

 11. Polin przyjaciół mówi

  „Katolikowi” Dudzie wystarczy pokazać pierwsze przykazanie”
  1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.

  Łamie to przykazanie, obchodząc obrządki innych religii – czy to żydowskiej (nieuznającej Chrystusa za Boga, nieuznającej Trójcy Świętej), czy islamskiej (uznającej Chrystusa za proroka, ale i tak bardzo nam odległej).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.