Niech Sasin zapłaci z własnej kieszeni! Konfederacja przygotowała pozew ws. bezprawnego druku kart wyborczych [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. Facebook
5

W sobotę (16.05.2020) Krzysztof Bosak przedstawił projekt pozwu przeciw wicepremierowi Jackowi Sasinowi, który doprowadził do zmarnotrawienia milionów złotych na druk kart wyborczych. Druk odbył się bez podstawy prawnej, a karty nie zostały rozesłane do wyborców. Bosak podkreślił, że na podstawie politycznych uzgodnień Sasin skierował 5 milionów złotych z pieniędzy podatników do dwóch spółek, z czego do jednej we władaniu kapitału niemieckiego. Pieniądze te są nie do odzyskania, a karty nadają się wyłącznie do zniszczenia po – zgodnej z nową ustawą – zmianie kandydata Koalicji Obywatelskiej.

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jeżeli premier Mateusz Morawiecki miałby problem z pociągnięciem do odpowiedzialności swojego podwładnego Jacka Sasina, to przygotowaliśmy dla premiera projekt pozwu wobec wicepremiera Sasina o zapłatę 5 mln zł na poczet Skarbu Państwa. Wicepremier Sasin, jak pokazuje oświadczenie majątkowe, dysponuje pokaźnym majątkiem, ponadto można zająć jego wynagrodzenie poselskie, ministerialne. Pieniądze podatnika wydane bezprawnie powinny wrócić do Skarbu Państwa, a pokazowe rozliczenie Jacka Sasina z jego bezprawnych działań powinno być nauczką dla wszystkich urzędników i dla wszystkich polityków – powiedział Bosak.

Oświadczył też, że jeżeli tak się nie stanie i wicepremier Sasin nie zostanie rozliczony za swoje bezprawne działanie, to Prawo i Sprawiedliwość powinno wziąć na siebie odpowiedzialność jako partia i zwrócić pieniądze ze swojej subwencji. – Jacek Sasin nie działał sam z siebie, ale na podstawie linii politycznej partii rządzącej – podkreślił Bosak.

Miliony kart za miliony złotych. Apelujemy do premiera o pociągnięcie Jacka Sasina do odpowiedzialności za skandaliczne nadużycia i marnotrawstwo publicznych pieniędzy

Miliony kart za miliony złotych. Apelujemy do premiera o pociągnięcie Jacka Sasina do odpowiedzialności za skandaliczne nadużycia i marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Przygotowaliśmy projekt pozwu!

Posted by Konfederacja on Saturday, May 16, 2020

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Zielony Ład to katastrofa! Konfederacja wzywa Sejm i rząd do wypowiedzenie pakietu klimatycznego [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jasiu244 mówi

  Krzychu, czego się czepiasz urzędnika stanu cywilnego . To przerastało szczyt jego kompetencji . On mógł co najwyżej dać Ci ślub. To wszystko pomysły Jarka, który nie ma do nich mądrych wykonawców.

 2. z-k mówi

  Eeee!!! Panie Krzysztofie!!! Proszę przeczytać obok o Auschwitz i Wiźnie, o bezprawnym panoszeniu się żydostwa w III -j okrągłostołowej. W dyskusji kandydatów nawet nie wspomniał pan o just 447 a jest to największa groźba wisząca nad Rzeczpospolitą od 1939 roku. W głosowaniu ustawy o zasobach złóż zagłosowaliście razem z PIS za ich oddaniem. Nie jest Sasin moim autorytetem ale to nie on jest winien bałaganowi z wyborami. Proszą zaprzestać mieszania g… a zająć sie sprawami poważnymi bo otrzyma pan 1% głosów.

 3. tuszyn mówi

  Przecież to Grodzkie, Szczerby, Jachiry i Rabieje te wybory storpedowali i oni powinni pokryć koszty druku. Było by już po ptakach. Niechże nie bierze pan z nich przykładu i zajmie się pryncypiami

  1. Paweł mówi

   storpedowali xd

 4. jarosław odessa kalkstein mówi

  Pan Krzysztof Bosak dobrze kieruje wzrok na ZMARNOWANE i wbrew prawu PIENIĄDZE PODATNIKÓW.
  Polacy płacą za fanaberie jarkowe. A może fanaberie należą do czyjegoś innego bezgłowia, a misiewiczowskie doły doją ten Skarb Państwa, nie polin!
  Mijają lata, a nie widać żeby setki wyroków uporządkowały POPiSowe rządy much od hokeja, rostowskich od piniendzy, nowaków od …po co ja to wyliczam. Amber Gold, OLT (vel LOT by joni daniels?) i CZTERY MILIARDY ukradzione z BFG przy okazji infiltratorów w SKOKach – polskie spółdzielnie solą w oku starszych braciuf w wieTrze.
  Ni dajmy się i trzymajmy polski sztandar! pisiory mają obcą agendę zamorską.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.