Zielony Ład to katastrofa! Konfederacja wzywa Sejm i rząd do wypowiedzenie pakietu klimatycznego [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
6

W czwartek (14.05.2020) Konfederacja po raz kolejny wezwała rządzących do wypowiedzenia unijnego pakietu klimatycznego. – Od stycznia ceny energii wzrosły w Polsce o 12%. Wzrost cen prądu spowodowany jest unijną polityką certyfikacji i handlu certyfikatami na emisje CO2 – powiedział poseł Krzysztof Bosak wskazując, że wbrew wcześniejszym obietnicom rząd zamierza wycofać się z refundacji rosnących cen energii.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak: Wypowiedzieć pakiet klimatyczny! Dość karnych opłat za produkcję energii z węgla! [WIDEO]

Bosak poinformował, że 30 kwietnia czeski Senat przyjął rezolucję wzywającą do renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego. Podkreślił, że Unia Europejska, pod przewodnictwem popartej przez polski rząd szefowej KE, idzie w kierunku utopijnej gospodarki zeroemisyjnej, czyli absurdalnego Nowego Zielonego Ładu. Bosak zaapelował do Sejmu, aby przyjął, podobnie jak czeski Senat, specjalną uchwałę w tej sprawie wzywającą polski rząd do renegocjacji i uchylenia pakietu klimatycznego, który traktuje Polskę w sposób niesprawiedliwy i zagraża polskim interesom.

– Jeżeli nie odrzucimy polityki unijnej, to ceny energii będą rosnąć, polska gospodarka będzie pogrążać się w coraz większych obciążeniach, przemysł energochłonny będzie uciekał z Polski i unikał inwestycji, będzie zwiększać się nie tylko import produktów, ale też import prądu – podkreślił Bosak wskazując, że zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym prowadzi do sytuacji, w której musimy importować energię.

– W czyim interesie leży to, żebyśmy byli importerem prądu? W czyim interesie leży to, żebyśmy nie mieli stabilnego zaopatrzenia w prąd dla przemysłu i żebyśmy obniżyli konkurencyjność swojej gospodarki? – zapytał Bosak.

Obecny na konferencji poseł Michał Urbaniak podkreślił, że Nowy Zielony Ład nie tylko zagraża polskiej suwerenności energetycznej, ale również uderza w rolnictwo. – Nie będziemy w stanie prowadzić suwerennej polityki dotyczącej bezpieczeństwa żywnościowego i będzie to kolejna katastrofa, do której rządy prowadzą nas od trzydziestu lat – oświadczył Urbaniak.

Krzysztof Bosak składa wniosek o wypowiedzenie pakietu klimatycznego!

Krzysztof Bosak składa wniosek o wypowiedzenie pakietu klimatycznego!

Posted by Konfederacja on Thursday, May 14, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Ogólniki, pobożne życzenia i wsparcie dla klimatycznej szajby. Prezydent podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Bosak ma niesłychanie wrażliwych fanów. Oni uważają, że zupełną normą jest to, że gdy przyjdzie do mnie inny gość, to moim psim obowiązkiem jest go wyśmiać. Natomiast rozmowę z Krzysztofem Bosakiem, zdaniem jego miłośników, powinienem prowadzić na klęczniku –zauwaza Robert Mazurek z RMF

  1. Antek mówi

   Mazurek mógłby klęknąć bo ma pare grzechów do odpuszczenia. Może Bóg mu odpuści. Tylko czy bedzie miał czas by dokonać mi zadośćuczynienia ?

 2. piotr mówi

  „Nie ma Polskiej Policji” | forumdlazycia wordpress.com

 3. piotr mówi

  Ptaki atakują nadajniki 5G | forumdlazycia. wordpress.com

 4. Hammurabi mówi

  Ten cały „pakiet klimatyczny” w ogóle był idiotyzmem już w 2008 roku. To mniej więcej to samo, jakby Półwysep Arabski zobowiązał się do rezygnacji z wydobycia i sprzedaży ropy na rzecz importowanego krowiego łajna z Indii a Islandia zrezygnowała z geotermii na rzecz importowanych z Chin paneli słonecznych.
  To, że wciąż tkwimy w tej głupocie to wynik kompletnej indolencji naszych tzw. „przedstawicieli” zarówno w polskim jak i europejskim parlamencie, podobnie jak słabość i podatność na „sugestie” kolejnych rządów, stała się przyczyną importu węgla po cenach dumpingowych.
  Niezależność energetyczna kraju, jest bardzo ważna. To element polityki strategicznej i powinna być traktowana tak samo jak zdolność armii i służb do obrony terytorium państwa.

 5. future mówi

  A jak wulkan Etna wybuchnie to Włochy zapłacą karę za nadmierne CO2 ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.