Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich [WIDEO]

Koalicja Obywatelska/ fot. screen
10

W piątek (15.05.2020), podczas konferencji prasowej w Sejmie, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, poinformował, ze zarząd partii jednomyślnie rekomenduje Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na urząd prezydenta w nowych wyborach. Zarząd Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Kobiet również rekomenduje Trzaskowskiego. Tym samym Koalicja Obywatelska wystawia prezydenta Warszawy do wyścigu o najwyższy urząd w państwie.

ZOBACZ: Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich. Kuriozalne oświadczenie byłej kandydatki PO [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Rafale, wygraj. Będziesz dobrym prezydentem – oświadczył obecny na konferencji Radosław Sikorski, którego nazwisko również pojawiło się w spekulacjach dotyczących nowego kandydata KO.

Trzaskowski wygłosił przemówienie, w którym wielokrotnie powtarzał, że świat się zmienia. Zapewnił, że będzie walczył o demokratyczna Polskę, silne państwo i demokrację. – Wszyscy idziemy na wybory, które będą bezpieczne – oświadczył. – Idę się bić o Polskę, która będzie silna. Idę się bić o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III Rzeczypospolitej, ale nie depcze się wszystkiego, co przez te 30 lat udało się nam wspólnie osiągnąć. Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasem trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale które nie obraża wszystkich partnerów siedzących przy stole – zapowiedział Trzaskowski. Było też o zapewnieniu rządów prawa, potrzebie konsolidacji energii i rozpoczęciu fali zmiany. Małgorzata Kidawa-Błońska usłyszał od Trzaskowskiego, że jest „silną i mądrą kobietą”, do której jego szacunek „rósł z dnia na dzień”.

Na koniec wystąpił marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłaszając przemówienie, w którym stwierdził, że prezydent RP „ma za sobą potężny głos naszych wieszczów i bohaterów narodowych” oraz „słyszy krzyk i cierpienie pomordowanych i cierpiących przez wieki”. – Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski będzie prezydentem, który umówi Polki i Polaków na rendez-vous z przyszłością i będzie tym, który poprowadzi nas i naszą Ojczyznę do świetlanej przyszłości – oświadczył Grodzki.

🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa liderów Koalicji Obywatelskiej. Prezydent Rafał Trzaskowski będzie naszym kandydatem na urząd Prezydenta RP! ✌️🇵🇱 Oglądajcie i komentujcie!

Posted by Platforma Obywatelska on Friday, May 15, 2020

 

Mój komentarz: To już wiemy, jak będzie wyglądała kampania wyborcza Rafała Trzaskowskiego. Będzie napuszony ton, będzie wygłaszanie komunałów, będzie odmienianie demokracji przed wszystkie przypadki, będą opowieści o demonicznym Kaczyńskim. Nic nowego, to samo pustosłowie.
Szczególnie ubawiło mnie to, że podczas konferencji prasowej wszyscy ogromnie dziękowali Małgorzacie Kidawie-Błońskiej za jej wielki wkład w uratowanie demokratycznych wyborów. Achy, ochy i peany na cześć osoby, którą właśnie zespołowo kopnęli w zadek i wyrzucili z listy wyborczej, bo była tak beznadziejna, że nawet najbardziej betonowe lemingi uznały, iż nie nadaje się na urząd prezydenta. Takiego pokazu hipokryzji dawno już nie było. A to, co ględził marszałek Grodzki, przekracza wszelkie granice absurdu. Komedianci ruszają w trasę. Brakuje im jeszcze katarynki, papugi ciągnącej losy i siłacza rozrywającego łańcuchy. Żenada.

 

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Państwo polskie do likwidacji! Szokująca deklaracja „Samorządna Rzeczpospolita”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wstrząśnięty nie zmieszany mówi

  No super. PO uwaliło wybory „korespondencyjne” /obstrukcja Senatu/ – pod pozorem że Polacy wymrą od wrzucania kopert do skrzynek.

  A teraz będą w tej samej pandemii zbierać na ulicach podpisy poparcia dla nowego kandydata 🙂

 2. Krzysztof mówi

  Ha,ha,ha ten nieudacznik nie poradził sobie z gównami i patrzył bezradnie jak Wisła zamienia się w szambo i on chce być prezydętem ? Dajcie spokój, o kim wy mówicie. Rozwaliła mnie ta kandydatura. W PO same małpiszony , nie wiadomo kogo wyznaczyć , bo każdy przegrywa w przedbiegach ha,ha,ha.

 3. Hammurabi mówi

  Tak… Jak to powiedział Trzaskowski? „Świat się zmienia”… Chociaż… Bardziej pasuje „świat się śmieje”, bo do władzy w Polsce wciąż prą bezkarne k..y i złodzieje. Tyle w temacie.

 4. marju73 mówi

  Mogli od razu wystawić Szechtera.Najlepiej Ozjasza.

  1. Antyparch mówi

   Ozjasz zdechl.

 5. Antyparch mówi

  Trzaskowski to jedynie co dobrze robił to dbał o pedałów z LGBT.

 6. Frank Drebin mówi

  Proszę się nie śmiać z Trzaskowskiego i POKO bo to przyszli koalicjanci Kąfederacji czyli POKOKO. A walka z pisowskim faszyzmem trwa i trwa mać!

 7. Grzegorz mówi

  Na tej lewicy to już chyba żadnego mądrego nie mają to pchają g…. jakie zostało

 8. wolwo mówi

  TO SIE MUSI SKONCZYC TAKA KURWA JAK CIECIA OSOBA W PANSTWIE MUSI BUC APOLITYCZNA

 9. Henryk Zając mówi

  Puste frazesy…czy oni siebie nie słyszą?

  Kradli i wyprzedawali Polskę latami, a teraz dalej ściemniają.
  Kto na nich głosuje?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.