Nie tylko w Warszawie, nie tylko radośnie. Jacek Międlar podsumowuje Marsz Polaków we Wrocławiu [WIDEO]

Jacek Międlar i Katarzyna Sokołowska na Marszu Polaków we Wrocławiu
14

Narodowe Święto Niepodległości przez lata utożsamiane było z centralnymi obchodami w Warszawie, z których od rana organizowano transmisje z państwowych uroczystości, a następnie media przestawiały się na przekaz z Marszu Niepodległości.

Czasem miały miejsce próby zorganizowania konkurencyjnych pochodów zarówno pod auspicjami władzy jak i opozycji, ale i te zawsze sprowadzały się do świętowania 11 listopada w Warszawie. Coraz częściej zdarzają się jednak odstępstwa od tej reguły. Swego czasu prym wiódł Kraków, który był największą alternatywą dla obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ostatnich latach drugie miejsce wyraźnie zajął Wrocław, gdzie manifestacje narodowców są coraz większe i śmielsze. W tym roku duży marsz niepodległości przeszedł również ulicami Szczecina oraz Kalisza.

Co sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się na uczczenie tego dnia w swoim regionie? Dlaczego nawet niektórzy mieszkańcy Warszawy wolą udać się na uroczystości 11 listopada gdzie indziej? Czy narodowcy ze stolicy tracą monopol na organizację społecznych manifestacji? O tym już dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” w rozmowie z Piotrem Korczarowskim opowie organizator wrocławskiego marszu, publicysta Jacek Międlar.

Start rozmowy na żywo o godzinie 17.00.

Zobacz także:

PEŁNA RELACJA! Marsz Polaków we Wrocławiu przeszedł pod hasłem „Polska antybanderowska”. Przemówienia Sokołowskiej i Międlara, ŚWIADECTWA Świadków Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbyszek mówi

  Putin ograbia ich ze wszystkiego, nawet z terytorium a bojowkarze upainscy chca wiecej polskiego terytorium – dprawdy maja w glowach cos w rodzaju Sutryka i sedziow, ktorzy uniewinnili tego bojowkarza niemiecko upadlinskiego.

 2. Zbigniew mówi

  Zyd z Ukrainy jest volksdojczem. Tak jak to drzewiej bylo. Zawsze tak bylo.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Brawo Jacek Międlar! Brawo polscy patrioci, narodowcy z Wrocławia!

 4. Tomasz mówi

  Brawo Jacek te Marsze są potrzebne i oby były organizowane cyklicznie (nie mówię tylko o 11.11!

 5. Wawrzek mówi

  W tym roku było bardzo ładnie i spokojnie. Najwidoczniej wystarczający zastrzyk rządowych dotacji uspokoił emocje. To dobrze, że rząd w końcu docenił patriotyczny Marsz Niepodległości. Na drugi rok będzie jeszcze więcej pieniędzy dla Bąkiewicza i spółki jeśli tylko narodowcy będą lojalni wobec władzy, a najwyżej umiarkowanie krytyczni.

 6. Tolek mówi

  Tymczasem Piotr Rybak poszedł w marszu Jabłonowskiego w Kaliszu.

 7. Matka mówi

  @Tolek

  Sokołowska go godnie zastąpi. Nieźle szurnięta baba. Nie tak dawno opluwała polskich żołnierzy czy gen. Andersa.

 8. Krzysztof mówi

  No właśnie ,do Polski pchają swoje zdraf,ieckie mordy ,bo kacsp putin ich wyrzuci – z ich domu . To śmieszne ,ale i niebezpieczne dla nas. Już jest ich xa duzo w Polsce.

 9. Halina mówi

  W Kaliszu hasła „Polak w Polsce Gospodarzem” i „Śmierć Wrogom Ojczyzny” trafiły jak piorun w kurnik,- wszyscy nie-Polacy się oburzyli.

 10. Realista mówi

  Kiepski troll z Ciebie. Bąkiewicz jak wzioł 1 grosz od tego rządu to jest kolaborantem i mimo ,że cenie jego Marsz to niestety to jest wtopa i ślepy zaułek.

 11. Realista mówi

  Śpiewak już się spalił więc posłali go do drugiego spalonego Jabłonowskiego. Najgorsze ,że na koniec wykonał akcję antysemicką celowo i na wystawkę. Jabłonowski powinien wisieć za zdradę .

 12. Realista mówi

  Akcja w kaliszu to wystawka jabłonowskiego szkodnika zdrajcę i temu też Rybak tam był . Obaj są spaleni na prawicy i to ich ostatnie podrygi. Pytanie co zrobimy z tą szują Jablonowski vel Olszański?

 13. Halina mówi

  Icek Realista – nie czuj się w Polsce jak u siebie

 14. Halina mówi

  „Realisto” znikąd, bezpaństwowcu, nawet po Polsku pisać nie potrafisz, pakuj manele i wy… z Polski

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.