Nie tylko Leopardy! Polska wyśle dodatkowo kilkadziesiąt zmodernizowanych czołgów

Czołg PT-19 / Fot. Wikipedia.pl
25

W wywiadzie dla kanadyjskiej telewizji CTV News Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że oprócz obiecanych 14 czołgów Leopard 2, Polska przekaże Ukrainie również 30 zmodernizowanych czołgów PT-91. Strona ukraińska twierdzi, że chodzi o 60 wozów typu „Twardy”.

Polska przekazała 250 czołgów jako pierwszy kraj (…) Obecnie jesteśmy gotowi wysłać 60 naszych zmodernizowanych czołgów, 30 z nich to PT-91, a ponadto 14 czołgów Leopard 2. (…) Przede wszystkim, staramy się przewodzić dając przykład. Polska wysłała 250 czołgów jako pierwszy kraj pół roku temu, a nawet więcej niż to – stwierdził w rozmowie Morawiecki. – Teraz jesteśmy gotowi wysłać 60 naszych zmodernizowanych czołgów, 30 z nich to PT-91. A oprócz tych czołgów, 14 czołgów Leopard 2, z tego co posiadamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier dodał, że jeśli nie chcemy, żeby Ukraina przegrała wojnę z Rosją, to „musimy być bardzo otwarci i odważni we wspieraniu Ukrainy”. – A gdyby, uchowaj Boże, Ukraina nie zdołała obronić swojej suwerenności i wolności, to byłby to tylko pierwszy krok w szalonej strategii Kremla, by odbudować Imperium Rosyjskie z przeszłości.

Jako komentarz do wiadomości przeczytaj poniższe publikacje:

Katarzyna TS: Dozbrajanie przez rozbrajanie

P. Krzemiński: Katastrofalna strategia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Ci okupanci ogołocą nas ze wszystkiego zamiast już od dawna siedzieć za kratkami za zdradę i sabotaż.

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  No to Putin Rzeszów i lotnisko zbombarduje i po sprawie…Najlepiej małym atomem…- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 3. Shadow mówi

  Ten skurwysyn, agent niemiecki, rozbroił całkowicie Polskę na życzenie niemiaszków i jankesów i jeszcze się zdrajca tym chwali. Gdybym mogła , to swoimi starczymi , słabymi zębami przegryzłabym zdrajcy gardziel( niestety nie dam rady), a potem na jego mogiłę wylałabym cysternę szamba. Hańba ci zdradziecka, sprzedajna szmato NA WIEKI.

 4. Normalny mówi

  Puknij się w łeb zanim coś napiszesz.

 5. Normalny mówi

  To było do tego kacapa od cyrylicy.

 6. Buran mówi

  Jak już zamiast broni będziemy mieli tylko gołą dupę, to z ogromnym krzykiem ogłoszą zbiórkę narodową na zakup uzbrojenia dla polskiej armii no i pewnie jakąś dodatkową daninę, bo już im inwencji brakuje na nazywanie nowych podatków.

 7. Dumny Polak mówi

  Jesli juz chcesz tym ukrom cos ofiarowac, to rob to, pod warunkiem, Z TWOJEJ WLASNEJ KIESZENI, pier…ony puculowaty zdrajco!
  Ja nie przeznacze na ten cel ani jednego mojego grosza!

 8. verizanus mówi

  @ Dumny jak już coś zaniesiesz do US nie NIE MASZ WPŁYWU co z tym zrobią, nawet z jednym groszem. Wtedy dysponują już tym w CAŁEJ PEŁNI ci których dopuściliśmy do władzy.

 9. Dumny Polak mówi

  Nie jest to zadna satysfakcja, ale zyje poza Polska i tam tez wymiguje sie od placenia, jak sie tylko da.
  Nazywa sie to szara strefa, jako efekt wykorzystywania przez lata przez terrorystyczny system…
  Na razie sie udaje!
  Moim prawdziwym marzeniem jest, aby wystarczajaca ilosc Rodakow tez sie tak wreszcie wkurwila, jak ja, wtedy tacy gieroje z US nie beda wiedzieli , skad zaczac i system sie sam sie w sobie zapadnie!
  Powstaje pytanie: ” CO MY WLASCIWIE MAMY ZA NASZE CIEZKIE PODATKI”?

  Czyz to rzad nie jest odpowiedzialny za nasza przyszlosc i stabilne warunki naszego zycia!?

  Jesli te warunki nie sa absolutnie spelnione a dzialalnosc rzadu sprowadza sie wylacznie do niszczenia i zdrady interesow kraju, czuje sie od tego obowiazku, zwolniony!
  Inaczej trace poczucie wlasnej godnosci i jest mi obojetne, czy po mnie przyjda!

 10. Zenek mówi

  Morawiecki wypowiada się tak jakby czolgi stanowily jego własność. Niestety wszystkie dzialania ktore podejmuje robi niezgodnie z prawem. Dlatego ustawy ktore wprowadza pis nie posiadaja mocy prawnej tzn można je zwyczajnie olać. Z drugiej strony morawiecki powinien jak najszybciej zostac odsuniety od wladzy ponieważ jego dzialania skierowane sa na bezposredni konflikt z Rosją i zagrazaja stabilnosci Panstwa. Putin wie ze Polacy nie maja interesu walczyc z Rosja bo chca pokoju. Wojny Rosja z UE chca tylko oszołomy pisu.

 11. verizanus mówi

  @ Zenek Nigdy nie można olać tych, którzy dysponują władzą nad resortami siłowymi. Prawo prawem, ale liczy się tylko to co można wyegzekwować siłą 😉

 12. Michu. mówi

  Polska walnie przyczynia się do zwycięstwa nad kacapami! Ukraina ma w nas wspaniałego sojusznika.

 13. bolo mówi

  ten zyd chcial chrystianizowac jewrope ,zarejestrowany przez stasi

 14. Krzysztof mówi

  Nie mogę zrozumieć maliniaka , który mordę drze w Dawos , że Polska się rozbroiła pomagając ukrom . Czy ten idiota jeszcze myśli ? I to ma być prezydęt ? Cymbał jeden !

 15. Ewa-Maria mówi

  @Michu zapewnie ty jesteś tym wspaniałym sojusznikiem? Polska to ja , tu mieszkam , tu pracowałam ale w żadnym razie nie mam zamiaru przyczyniać się do ich zwycięstwa. To nie moja wojna. Polska gdyby znalazła się w takiej sytuacji jak oni teraz to jestem pewna że w niczym by nam nie pomogli. Podaj chociaż jeden przykład w czym mam kiedykolwiek pomogli. Nie chcę się z nimi identyfikować. WOŁYŃ pamiętam i nigdy nie zapomnę.

 16. Ewa-Maria mówi

  @Krzysztof cymbał to mało powiedziane . To zdrajca narodu polskiego.

 17. Ewa-Maria mówi

  @Krzysztof cymbał to mało powiedziane . To zdrajca narodu polskiego. W czasach gdy moi przodkowie byli u władzy zdrajców wieszano. Były to czasy jakże podobne do obecnych.

 18. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy ukraiński) Ciekawe kto dla Polaków będzie wspaniałym sojusznikiem i da coś ZA DARMO ;).

 19. zdzis mówi

  Rzeczywiście, znów miganie się od płacenia podatków staje się cnotą narodowa, a *ebanie ‘państwa’ na każdym kroku to potrzeba chwili.

 20. verizanus mówi

  @ Zdzis Rzeczywiście podatki idą na same dobre sprawy a państwo dogadza SWOIM poddanym na każdym kroku 😉

 21. Zenek mówi

  Teoretycznie wladze maja ale w praktyce w czasie zagrożenia nikt nie wie kto zostanie a kto pojdzie sobie zwyczajnie do domu.

 22. Irmina mówi

  To wszystko mało.By jeszcze bardziej zapunktować w oczach hameryki i upainy proponuję oddanie wszystkiego na potrzeby banderowcom,włącznie z poliniactwem.Niech się wykażą całkowicie empatią,bo wolna upadlina jest najważniejsza.

 23. Marcin Malik mówi

  1. Świetnie. Oddajmy ten złom jeśli w zamian już dzień wcześniej dostaniemy nowocześniejsze czołgi w większej liczbie. Leopardy, Abramsy lub Challengery.
  2. To nie było Imperium Rosyjskie ale Imperium Żydowskie.

 24. Wiola mówi

  Grube haki na nich mają skoro całkowicie rozbroili armię

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.