„Nie możemy potwierdzić, że amantadyna działa we wczesnym leczeniu Covid-19”. Prezes ABM o wynikach badań prof. Rejdaka

prezes ABM, dr Radosław Sierpiński/ fot. screen
9

We wtorek (22.02.2022) prezes Agencji Badań Medycznych, dr Radosław Sierpiński, odniósł się do wyników badania nad skutecznością amantadyny we wczesnym leczeniu Covid-19, ogłoszonych przez prof. Konrada Rejdaka. Wyniki wskazują na trend w kierunku skuteczności leku. Ciężkie powikłania i zgon w grupie z amantadyną i w grupie placebo wynoszą odpowiednio 0 proc. i 4,6 proc.

ZOBACZ: Amantadyna działa na wczesnym etapie leczenia Covid-19! Wstępne wyniki badania prof. Rejdaka wskazują na trend w kierunku skuteczności leku

– Na tym etapie stawianie jakichkolwiek twierdzeń, co do działania amantadyny jest całkowicie nieuprawnione – powiedział dr Sierpiński. – Nie możemy w najmniejszym stopniu potwierdzić, że amantadyna działa we wczesnym leczeniu Covid-19 i to nie tylko ze względu na małą grupę badanych pacjentów, nie mówiąc już o braku istotności statystycznej. Obecnie, nie jest obserwowany nawet trend w kierunku jej skuteczności, a jedyne obserwacje dotyczą braku istotnych działań niepożądanych jej zastosowania – dodał.

Prezes ABM zaznaczył, że o ile w badaniu z zastosowaniem amantadyny w leczeniu szpitalnym prowadzonym przez prof. Barczyka brak skuteczności amantadyny przy jednoczesnych działaniach niepożądanych wymagał natychmiastowego wstrzymania badań, o tyle w wypadku badań z Lublina ABM chce dokończyć rekrutację, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

– W tej chwili zbyt mała grupa pacjentów i krótki czas obserwacji nie pozwalają na żadne wnioski. Przestrzegam przede wszystkim polityków oraz samozwańczych pseudonaukowców przed wprowadzaniem pacjentów w błąd i twierdzeniem, że amantadyna działa. Należy jasno podkreślić, że to nie jest prawda – podkreślił.

– Na dziś stan wiedzy nie zmienił się: amantadyna nie jest skuteczna w leczeniu Covid-19 i jej stosowanie jest przeciwwskazane. Myślę, że stosowna powściągliwość wynikająca z etyki naukowej powinna również obowiązywać samych badaczy. Badania prof. Barczyka wykazały, że amantadyna w leczeniu szpitalnym Covid-19 jest nieskuteczna, natomiast z badań przeprowadzonych w Lublinie wynika, że amantadyna nie wykazuje poprawy w leczeniu – dodał.

Jak widzicie, amantadyna działa, ale nie działa. Ośrodek badawczy informuje, że stwierdzono trend w kierunku skuteczności leku, a prezes ABM twierdzi, że takiego trendu nie stwierdzono. Ośrodek pokazuje dane potwierdzające poprawę w leczeniu w grupie z amantadyną, a prezes ABM stwierdza, że amantadyna nie wykazuje poprawy w leczeniu. Mała grupa uczestników badania prowadzonego przez prof. Barczyka była „cacy”. Mała grupa uczestników badania prowadzonego przez prof. Rejdaka jest „be”. Wisienką na torcie jest ochrzan dla badaczy za brak stosownej powściągliwości. W związku z powyższym stosowanie amantadyny jest przeciwwskazane. Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?!

Źródło informacji: Puls Medycyny

Zobacz też:

Pospieszalski ujawnia treść szokującego SMS-a od prof. Horbana: „Trudno dyskutuje się z płaskoziemcami, choć mają rację” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan mówi

  Ciekawe dlaczego żaden z dziennikarzy nie kojarzy prostego faktu! Stwierdzenie, że istnieje lek na wirusa celebrytę automatycznie kończy warunkowość dopuszczenia do stosowania tzw. szczepionek. Stąd taki opór na całym świecie – skorumpowanych rządów socjopatów – przed uznaniem iwemektyny (oprócz Japonii i Indii), hydroksycholiny i amantadyny za leki na C-19. Dlatego wszystkie badania tych leków skończą się wydaniem werdyktu opłaconego i zgodnego z nakazami koncernów farmaceutycznych produkujących “szczepionki”. A sprostytuowani naukowcy udowodnią wszystko, za co im zapłacą!

 2. Pan Kracy mówi

  W tym momencie prezes ABM udowodnił działanie magii. W końcu dr Bodnar skutecznie wyleczył ~8.000 kowidian. A skoro amantadyna nie działa, to pozostaje tylko magia.

 3. Bojkot 'ch' i 'ó' mówi

  Nie o stosowanie szczepionek hodzi. Wyobraźmy sobie co się stanie, gdyby okazało się, że amantadyna działa? Biorąc pod uwagę fakt, że rząd zakazywał lub ograniczał w sposub agresywny jej stosowania w leczeniu covid, po takiej informacji posypały się nie tylko pozwy o odszkodowania, ale ruwnież te karne (za pozbawienie ludzi dostępu do leku co kończyło się zgonem!). Z korzyścią dla odpowiedzialnyh jest aby taka informacja, jeśli jest, wyszła jak najpuźniej, w celu uniknięcia odpowiedzialności.

 4. Rebih mówi

  Interesują ich wyłącznie “działania niepożądane”, które w przypadku amantadyny są dobrze znane. To czy amantadyna jest skuteczna zupełnie ich nie interesuje. Po roku “badań” nadal nic nie wiadomo, poza tym, ze chorym na Covid nie należy podawać remdesiviru, bo wtedy i amantadyna nie pomoże. Korupcja i zwyczajne skurwysyństwo na najwyższym, PiS-owskim poziomie.

 5. Ewa-Maria mówi

  Konowały nie zakrzyczą prawdy. Znam wielu, którym Amantadyna uratowała życie. Nie wiem co się dzieje ale w mediach ‘głównego ścieku’ cisza na temat covidu. Ani w radio, telewizji, stronach internetowych cisza jakby covid to już przeszłość.

 6. Adam mówi

  Profesora Rejdaka z Uniwersytetu w Lublinie nazywa pseudonaukowcem, co za bezczelność. Sa publikowane zagraniczne prace naukowe o skuteczności amantadyny.
  Amantadyna jest kilkadziesiąt lat temu oficjalnie zatwierdzona oraz dawno temu opisywana w książżakch faramakologii jako lek przeciwiwrusowy m. in. p- wko paragrypie i grypie. Pacjenti na ch. Parkinsona stosują ten lek latami nie mają objawóa działań ubocznych, a ten nieuk twierdzi, że przerwano badania z powodu działań ubocznych ( po stosowaniu kilkudniowym). Co za bezczelność w kłamstwach ! Ponadto dr Basiukiewicz mówił, że prof. Barczyk przeprowadzał badania amantadyny na pacjentach , którzy otrzymywali jednocześnie remdesiwir. To wbrew prawidłowej metodyce badań medycznch. Zresztą remdesivir jak twierdzą naukowcy jest bardzo szkodliwy. Jest też bardzo drogi, więc jak dr Michałkiewicz mówi, oczywiście chodzi o pieniądze ! A ludzom nie pozwalają się leczyć skutecznym , tanim lekiem, KŁAMIĄ OD SAMEGO POCZĄTKU. SA NIEWIARYGODNI I SKOMPROMITOWANI !!

 7. alojz mówi

  Do Pana Kracego. Otóż nie tylko magia. Pozostaje również modlitwa. I w tym momencie lewacki mózg eksploduje. Bo nie wiadomo co gorsze. Przyznać ze amantadyna jednak dział czy że istnieje Bóg który ma moc uzdrawiania ludzi.

 8. Shadow mówi

  O mój Boże jak pieczołowicie ta prezesina pochyla się nad działaniem amantadyny, znanej medykom od dziesięcioleci,tylko czemu skurwiel nie pochyla się w taki sam sposób nad preparatami genetycznymi,zrobionymi na kolanie,nad ich szkodliwością, czy faktycznym składem? I czemu ufa bezgranicznie firmom farmaceutycznym, które miały już nie jeden proces i miliardowe kary, za kłamstwa,manipulacje, przekupstwo różnych gremiów, a też za narażenie życia i zdrowia zażywających ich produkty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.